Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македония си вкара нов автогол
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak

Цялата история с "независимия съд" ме подсаща за друга такава - с великия независим титан на културата Дарко , който в най-голямата криза получи милион и половина евро държавни пари да снима как българи строяват и разстрелват хора по улиците на Скопие. И в това никой не намери нищо нередно.
Без Ботев няма България
20-06-2012, 09:33 PM
Reply
Илиян_Луков Offline
Senior Member

Gnoj Wrote:
Илиян_Луков Wrote:И накрая некой като мъж да отговори.
Нормално ли е да вкараш в затвора жена, която си кърми детето ?
Кој душегрижник си ти, мале мале. Во времето кога отиде во затвор, не си го крмеше детето. Измисли некое друго срцепарателно прашање.

Аз незнам дали когато е влезла в затвора не си е кърмела детето, ама силно се съмнявам,че нямало да влезе, ако си го е кърмела ...

Да разбирам,че нямаш нищо против майка да влезе в затвора,въпреки че си кърми детето ....
20-06-2012, 09:39 PM
Reply
Gnoj Offline
кабадаја

(20-06-2012, 09:39 PM)Илиян_Луков Wrote: Аз незнам дали когато е влезла в затвора не си е кърмела детето, ама силно се съмнявам,че нямало да влезе, ако си го е кърмела ...

Да разбирам,че нямаш нищо против майка да влезе в затвора,въпреки че си кърми детето ....

Их, како да не знаев која е следната карта што може да се очекува - обвиненија, градени врз лични сомненија и хипотези. Веќе ти кажав - детето имаше 2,5 години, тоа беше потврдено и од сите бугарски извори своевремено, значи не било доенче. Погоре покажав дел од бугарското законодавство, таму нештата се исти. И покрај сѐ, останува да виси толкувањето дека е осудена затоа што е Бугарка. Тврдење кое се храни само со себе си и идеја која се сака да се протурка по секоја цена. Демек имаме Бугарка, Србин - македонски државјанин... и сѐ е јасно, нема што повеќе да се размислува.
Let me hear you make decisions without your television.
(This post was last modified: 20-06-2012, 09:50 PM by Gnoj.)
20-06-2012, 09:48 PM
Reply
Илиян_Луков Offline
Senior Member

Дай да те хванем сега ... откъде знаеш,че не е кърмачка и не си кърми детето ... има такива жени, които си кърмат децата и до по-голяма възраст. Нали ти казах,че не си ти, кой определя коя жена до кога си кърми детето, как така 2 и половина години вече не го кърми.

Ако жена ти трябва да кърми детето ти и то навърши 2 и половина - ти ще я спреш да го кърми ли? ... айде да не се правиме на идиоти ...

Опитай се да коментираш, аз какво виждане имам по тоя въпрос както аз написах 5 неща, които според мене са важни в тая целата работа.
Ти се ловиш за сламката,че и при нас има такъв закон - има, ама нема жена откъсната от детето си, което го кърми и вкарана в затвора ... а при вас има.

Коментирам и евентуално пристрастната присъда на първа инстанция т.е имаш 1 компрометирана присъда поради евентуален конфликт на интереси, друга в полза на майката и трета, за която не знаеме аргументите за нея.

А междувременно, цялото общество я изкара луда, диагнози и коментари от вида - мани я тая българка, продадена душа и тем подобни изказвания, които не отиват на общество от 21 век.

И престани най-накрая да прехвърляш топката насам-натам и ми кажи.

Мислиш ли,че е нормално жена, която си кърми детето да иде в затвора

(This post was last modified: 20-06-2012, 10:08 PM by Илиян_Луков.)
20-06-2012, 10:07 PM
Reply
jingiby Offline
Posting Freak

Да здравствует Македонский Государственний Верховний Суд - самий гуманний суд в мире. Да здравствует товарищ Грую - самий великий македонист в истории человечества! Да здравствует Республика Македония (бывшая Югославская) - самое авторитарное государство на Балканах! Sm_upset
[Image: 03079b0284b1ec94.jpg]
(This post was last modified: 21-06-2012, 06:32 AM by jingiby.)
21-06-2012, 06:29 AM
Reply
M1903 Offline
Junior Member
**

(21-06-2012, 06:29 AM)jingiby Wrote: [Image: 6ddc05553_mak.jpg]

БЪЛГАРСКА ИСТОРИЯ - многотомно ДС-кенефно издание:
[Image: 72ea0102aeb1.jpg]
Аман от българска "научна" простотия, ширеща се във всички области на българския обществен и ченгесаро-пропаганден живот!
21-06-2012, 10:05 AM
Reply
M1903 Offline
Junior Member
**

Предишният български медиен "взрив" за Спаска беше през 2009 - преди и след изборите в България!

Спаска първо беше осъдена ТРИ (3) пъти да спазва правата на бащата, но тя ароганто не спазваше както правата на бащата (без значение какъв е по националност, гражданство, самоопределение), но и съдебните решения. И пак според закона в Македония, който е идентичен с този в България - Спаска беше вкарана за 3 месеца в затвора. (Ако в България Закона не се спазва, да обвиняваш маедонския Съд, че сапзвал Законите е просто българско лицемерие!) Отделно Спаска беше осъдена за клевета УСЛОВНО - явно пропагандните ЛЪЖИ се наказват в Македония. Отделно се води процеса и за родителските права, като на 1-ва инстанция родителските права бяха присъдени на бащата, на 2-ра инстанция - на Спаска и на 3-та инстанция пак на бащата.

Мой познат от Благоевград ми сподели, че лично е присътсвал на разговор със Спаска, на който функционери на Каракачанов (разбирай службите - МВРо-то се е превърнало в подразделение, където начеващите ченгета "стажуват"!) са внушавали и уверявали Спаска, че няма за какво да се съобразява със съдебните решения в Македония, които могли да бъдат много лесно обезсилени след една гарантирана медийна и политическа намеса на България, които щели да бъдат направени! То ест Спаска е била подтикната умишлено да не спазва Закона за да се осигури потенциален пропаганден инцидент за обслужване на политическите и пропагандни нужди (главно около изборите) на българските политици и то за вътрешно-българска употреба!

В тия пропагандни акции се нацвъкаха множесто лъжи от българските пропагандисти, които след естественото им разкриване бяха отминати с мълчание:

-- Събираха се пари в сметка на Каракачанов за несъществуващата глоба от 1 млн. денара, приравнени кой знае защо (?) на 32хил. Евро, а в действителниост са 16 хил. Евро, за които пари и това кой ги "усвои" (гепи) се мълчи;

-- Спаска пропагандно беше "с онкологични заболявания", които не бяха открити от специалистите в българската военно-медицинска болница;

-- Спирали електрозахранването на къщата на Спаска поради етническото й самоопределение, а се оказа че с месеци не са си плащали електроенергията, разчитайки пак на опрощаване по политически или пропагандни причини;

-- Бащата (добре дошло за българските пропагандисти е че е сърбин) бе обвинен публично от Спаска, че е наркоман, алкохолик и прочие "любезности", характерни и за българските бракоразводни процеси, но когато македонския Съд изпрати и двамата на изследване започна да се твърди, че Спаска не трявало "по причини на етническо и самоопределение и българско гражданство" да бъде съдебно-медицинско изследвана - българското й самоопределение и набързо дадения й български паспорт били й давали имунитет за "невинност" и "почтенност";

-- Обвиниха се всички македонски адвокати, че не защитавали Спаска така както им се искало на политиците и пропагандистите в София, но кой свестен адвокат би се захванал с такова безнадежно от юридическа гледна точка дело и би дал обещания за спечелването му?! (защо чак сега банкянското добиче Боко щял да наема "българска международна адвокатска кантора" - след дъжд качулка).

и прочие, и прочие опашати лъжи!

От друга страна македонския Съд, за разлика от българския, показа, че не се влие от политически и пропагандни внушения, както и че не е готов да обслужва пропагандната ЦЕЛЕСЪОБРАЗНОСТ на разни български политиканстващи криминални и офшорни кръгове, като МВРо, а-Така и прочие. Да не забравяме, че Спаска лично участваше в мелето на а-Така пред джамията в центъра на София, оставайки дъщеря си в Македония, но този й "актив" не бе оценен по "достонство" от македонския Съд! А и в Македония случая се разгледа на три съденбни инстанции за време, за което в България не би минал и на първа съдебна инстанция - протакането и процесуалните злоупотреби в българските съдилища са добре известни на всички, "докоснали" се до тях!

Сега в България се задават нови избори и някои ще се опитат пак да яхнат останалия по случая "Спаска" емоционален пропаганден потенциял, но сами осъзнават, че тоя случай вече е изчерпан в България!

Така че всяко чудо за три дни! Язък за малката Сузана - ще израстне в нездрава и дори вредна родителска атмосфера, от която българската политиканстваща паплач гледа да извлече пропагандни дивиденти, захранвайки комплексите си за малоценност! Но това ще тегне и на съвестта (ако има такава) и на Лари Королов от Торонто, Канада, който активно се включи в българските ченгесаро-милиционерски манипулации, предназначени главно за българите в България!
21-06-2012, 11:05 AM
Reply
Gnoj Offline
кабадаја

Нема ли да ни кажеш од каде ти е текстот?
(This post was last modified: 21-06-2012, 11:58 AM by Gnoj.)
21-06-2012, 11:58 AM
Reply
jingiby Offline
Posting Freak

(21-06-2012, 11:05 AM)M1903 Wrote: ..........

Да здравствует македонисткая пропаганда - самая прогресивная пропаганда в мире! Bravo

[Image: 03079b0284b1ec94.jpg]
21-06-2012, 01:19 PM
Reply
Филибе Offline
Member

(20-06-2012, 09:17 PM)Gnoj Wrote: Не е доволно само да го нарушила законот. Треба другиот родител да покрене постапка за одземање на родителските права, па од таму да тргнат проблемите со неисполнување на судски решенија. Ниту еден суд нема самоиницијативно да ти ги одземе родителските права.

Се е во ред Gnoj, но последното решение на съда, е че присъжда правата за попечителство на бащата! Решението за това има ли връзка, че веднъж майката е нарушила законот, за което е лежала в затвор, или тя не е способна да отглежда рожбата си. И ако не е способна, при какви критерии се дава такава оценка? Питам те, защото съм останал с впечатлението, че си правист...и между другото беше обещал в една друга тема преди много време, да направиш репортаж за Битола, един иначе красив град...Icon_twisted
25-06-2012, 05:57 PM
Reply
Gnoj Offline
кабадаја

Благодарам за впечатокот, Фелибе, но не сум правник, имам само минимални и веќе подизветреани познавања од административното право, и тоа бугарското. Немам одговор на твоето прашање, не знам точно како е формулирана пресудата и не знам врз што се темели формално. Навистина, ветив репортажа за Битола, но запнав уште на почетокот и сфатив дека не ме бива за репортажи. Затоа ќе поставам некои интересни линкови од слики и разгледници од Битола. Може ли да ме потсетиш каде беше темата?
(This post was last modified: 25-06-2012, 06:28 PM by Gnoj.)
25-06-2012, 06:24 PM
Reply
Филибе Offline
Member

(25-06-2012, 06:24 PM)Gnoj Wrote: Може ли да ме потсетиш каде беше темата?

http://forum.kotle.ca/showthread.php?tid...2#pid51142
Iconwaveea9
25-06-2012, 08:35 PM
Reply