Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 8 Vote(s) - 2.75 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vanja Lazarova - nagrada za zivotno delo
Author Message
mence Offline
Moderator
*****

Posts: 545
Joined: Dec 2009
Reputation: 2
#1

Вања Лазарова со награда за животно дело на "Златна Буба Мара"

Доајенот на македонската народна музика Вања Лазарова годинава ќе добие награда за животно дело на 13-тото издание на "Златна Буба Мара на популарноста", која ќе се одржи на 25-ти фебруари во Универзална сала во Скопје.


http://izvor


Navistina mnogu ubava vest.
(This post was last modified: 19-02-2010, 02:31 PM by mence.)
19-02-2010, 02:29 PM
Reply