Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Акисмет?
Author Message
Zoograf Offline
Senior Member
****

Posts: 643
Joined: Jul 2010
Reputation: 30
#1

Да видам дали овде може да ми пројде.

Во последно време не можам да постирам, ова е пораката што ја добивам:

Akismet has detected that this is a spam message and will not be processed.
If you find this is in error please contact your system administrator.

Што е работата, не сум променал ништо.
Бензинoт e ваш, a идејите наши.
О. Б.
03-04-2012, 03:32 PM
Reply
Администратор Offline
Administrator
*******

Posts: 716
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#2

(03-04-2012, 03:32 PM)Zoograf Wrote: Да видам дали овде може да ми пројде.

Во последно време не можам да постирам, ова е пораката што ја добивам:

Akismet has detected that this is a spam message and will not be processed.
If you find this is in error please contact your system administrator.

Што е работата, не сум променал ништо.
Akismet реагира на спам. Дали си имал на постот некои линкови, можеби aksimet во нив препознал нешто сомнително. Реагира на предолги текстови ...
05-04-2012, 07:47 PM
Reply