Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 12 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
В А Ж Н О !!!!!!!
Author Message
Администратор Offline
Administrator
*******

Posts: 716
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#1

Од пред малку профункционира и првата страна на КОТЛЕ. Посететеја. Колумната која е таму е постара. Заради проблемот со изготвување на страницата можеби изгубила малку од актуелноста но вреди да се прочита.

Отсега http://www.kotle.ca е влез на сајтот.
16-02-2010, 10:54 PM
Reply
Администратор Offline
Administrator
*******

Posts: 716
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#2

На http://www.kotle.ca, веке профункционира и ОГЛАСНИКОТ. Повелете користетеги можностите кои ви ги нуди.
Останува Уште Галеријата и да го завршиме техничкиот дел на Сајтот. Потоа ке се посветиме на збогатување на содржините.
03-03-2010, 07:53 PM
Reply
Администратор Offline
Administrator
*******

Posts: 716
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#3


Во неделата вечер нашиот сајт беше нападнат од хакери од "Брунеи".
Од Хостинг компанијата не известија дека нападнат бил само нашиот сајт. Ние со "Брунеи" немаме допирни точки во нашите колумни, коментари и дискусии па да гледаме причина за хакерски напад. Од каде навистина е нападот се надевам ке дознаеме.
Добра вест е што ниедна дискусија на форумот не е загубена а исто така ни кај колумните. Овие денови се ке биде препоставено и ке функци во најдобар ред.
08-03-2011, 03:30 PM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#4

хаха... Што вака се изнервирал братсикот народ од Бурнеи, кој го научил македонскиот јазик, па го посетил нашиот сајт, прочитал и толку се изнервиирал па решил да го хакира? Icon_razz

Изгледа на некои други господари им сметаме, а не на Султанот од Бурнеи... Наши ќе да се... Icon_razz

08-03-2011, 11:56 PM
Reply
Playboytaxi Offline
Senior Member
****

Posts: 614
Joined: Jun 2010
Reputation: 24
#5

(08-03-2011, 03:30 PM)Администратор Wrote: Во неделата вечер нашиот сајт беше нападнат од хакери од "Брунеи".
Од Хостинг компанијата не известија дека нападнат бил само нашиот сајт. Ние со "Брунеи" немаме допирни точки во нашите колумни, коментари и дискусии па да гледаме причина за хакерски напад. Од каде навистина е нападот се надевам ке дознаеме.
Добра вест е што ниедна дискусија на форумот не е загубена а исто така ни кај колумните. Овие денови се ке биде препоставено и ке функци во најдобар ред.

Nali ne ochekvash da pishe che e hakvan od UDBA,mora da pishat neshto drugo?
My Blog with hundreds of original VMRO and other old documents related to Macedonia:
http://macedoniandocuments.blogspot.com/...lchev.html10-03-2011, 04:20 PM
Website Reply