Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ПЕСНИ ЗА БОРЦИТЕ ЗА СЛОБОДАТА
Author Message
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#1

Нешто се нажалив и шетајки по Ју тубе наидов на ова прекрасна песна на Ал Бано и Романа Пауер-Слобода. Транскриптот е на блгарски, што мислам дека не е проблем да се разбере. Песмата му ја посветувам на мојот драг форумски пријател Јордан Петровски за неговите напори за да ја доживее Македонија вистински слободна:
20-02-2012, 10:25 PM
Reply
ЈорданПетровски Offline
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,609
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#2

(20-02-2012, 10:25 PM)hristo Wrote: Нешто се нажалив и шетајки по Ју тубе наидов на ова прекрасна песна на Ал Бано и Романа Пауер-Слобода. Транскриптот е на блгарски, што мислам дека не е проблем да се разбере. Песмата му ја посветувам на мојот драг форумски пријател Јордан Петровски за неговите напори за да ја доживее Македонија вистински слободна:
Христо благодарам на посветата.
24-02-2012, 08:41 PM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,983
Joined: Jan 2010
Reputation: 33
#303-03-2012, 06:43 PM
Reply