Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Иднината на Лиобчо- Идризово, балгарски пратеник или восочна фигура во музејот на УДБ
Author Message
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#1

Која е иднината на овој агент- пациент сега кога неговата партија се растури и членството замина во ВМРО-ДПМНЕ? ВМРО- Лиобчовистичка замина во историјата. Што му остана на Лиобчо сега освен голо дефилирање по медиуми и бладање? Пат под нозе за Бугарија каде би се кандидирал за пратеник за да избега од евентуален кривичен прогон? Ќе најде спонзор за евентуална нова Лиобчовистичка партија и продолжување на службувањето кон туѓи интереси?
Псссст, остајте го христо на мира додека се јадосува у ќош...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
01-02-2012, 09:22 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,655
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#2

(01-02-2012, 09:22 PM)МрачниотКоњаник Wrote: Која е иднината на овој агент- пациент сега кога неговата партија се растури и членството замина во ВМРО-ДПМНЕ? ВМРО- Лиобчовистичка замина во историјата. Што му остана на Лиобчо сега освен голо дефилирање по медиуми и бладање? Пат под нозе за Бугарија каде би се кандидирал за пратеник за да избега од евентуален кривичен прогон? Ќе најде спонзор за евентуална нова Лиобчовистичка партија и продолжување на службувањето кон туѓи интереси?
Псссст, остајте го христо на мира додека се јадосува у ќош...
Додека е Грујо на власт Љупчо мува не го лази.
01-02-2012, 09:56 PM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#3

(01-02-2012, 09:22 PM)МрачниотКоњаник Wrote: Која е иднината на овој агент- пациент сега кога неговата партија се растури и членството замина во ВМРО-ДПМНЕ? ВМРО- Лиобчовистичка замина во историјата. Што му остана на Лиобчо сега освен голо дефилирање по медиуми и бладање? Пат под нозе за Бугарија каде би се кандидирал за пратеник за да избега од евентуален кривичен прогон? Ќе најде спонзор за евентуална нова Лиобчовистичка партија и продолжување на службувањето кон туѓи интереси?
Псссст, остајте го христо на мира додека се јадосува у ќош...

Аман бе Мрачен, уште ли не му го опростивте примордијaлниот грев на Љубчо Георгиевски-Незвисна Македонија, па толку жолчка и омраза истураш врз него! Но, гледаш се повторува времето како во 1990 година. Му се плашите од зборот. А, неговиот збор пак ја обиколува земја Македонија и ви ги открива плановите. Од друга страна, Георгиевски веќе не е сам. Со него е САД. Малку потешко ке биде да му се одземе зборот. А, неговиот збор-убива.Smajlito

01-02-2012, 11:24 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,655
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#4

(01-02-2012, 11:24 PM)hristo Wrote:
(01-02-2012, 09:22 PM)МрачниотКоњаник Wrote: Која е иднината на овој агент- пациент сега кога неговата партија се растури и членството замина во ВМРО-ДПМНЕ? ВМРО- Лиобчовистичка замина во историјата. Што му остана на Лиобчо сега освен голо дефилирање по медиуми и бладање? Пат под нозе за Бугарија каде би се кандидирал за пратеник за да избега од евентуален кривичен прогон? Ќе најде спонзор за евентуална нова Лиобчовистичка партија и продолжување на службувањето кон туѓи интереси?
Псссст, остајте го христо на мира додека се јадосува у ќош...

Аман бе Мрачен, уште ли не му го опростивте примордијлниот грев на Љубчо Георгиевски-Незвисна Македонија, па толку жолчка и омраза истураш врз него! Но, гледаш се повторува времето како во 1990 година. Му се плашите од зборот. А, неговиот збор пак ја обиколува земја Македонија и ви ги открива плановите. Од друга страна, Георгиевски веќе не е сам. Со него е САД. Малку потешко ке биде да му се одземе зборот. А, неговиот збор-убива.Smajlito
Христо со Љупчо е УДБа и Грујо. САД одамна кренаа раце од него а конечно не само од него туку и од целава гарнитура на актуелниве политичари, партиски лидери во Македонија.
01-02-2012, 11:40 PM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#5

(01-02-2012, 11:24 PM)hristo Wrote: Аман бе Мрачен, уште ли не му го опростивте примордијлниот грев на Љубчо Георгиевски-Незвисна Македонија, па толку жолчка и омраза истураш врз него! Но, гледаш се повторува времето како во 1990 година. Му се плашите од зборот. А, неговиот збор пак ја обиколува земја Македонија и ви ги открива плановите. Од друга страна, Георгиевски веќе не е сам. Со него е САД. Малку потешко ке биде да му се одземе зборот. А, неговиот збор-убива.Smajlito

Многу вода помина во Вардар од 1990 година, Христо. Тоа дека САД е со него од Младенов да не е?Icon_razz Тој пишуваше такви муабети...

Јадни се и САД ако решиле играч да им биде Георгиевски, бетер од Македонија со Шумуликовски... Icon_razz

01-02-2012, 11:40 PM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#6

(01-02-2012, 11:40 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(01-02-2012, 11:24 PM)hristo Wrote:
(01-02-2012, 09:22 PM)МрачниотКоњаник Wrote: Која е иднината на овој агент- пациент сега кога неговата партија се растури и членството замина во ВМРО-ДПМНЕ? ВМРО- Лиобчовистичка замина во историјата. Што му остана на Лиобчо сега освен голо дефилирање по медиуми и бладање? Пат под нозе за Бугарија каде би се кандидирал за пратеник за да избега од евентуален кривичен прогон? Ќе најде спонзор за евентуална нова Лиобчовистичка партија и продолжување на службувањето кон туѓи интереси?
Псссст, остајте го христо на мира додека се јадосува у ќош...

Аман бе Мрачен, уште ли не му го опростивте примордијлниот грев на Љубчо Георгиевски-Незвисна Македонија, па толку жолчка и омраза истураш врз него! Но, гледаш се повторува времето како во 1990 година. Му се плашите од зборот. А, неговиот збор пак ја обиколува земја Македонија и ви ги открива плановите. Од друга страна, Георгиевски веќе не е сам. Со него е САД. Малку потешко ке биде да му се одземе зборот. А, неговиот збор-убива.Smajlito
Христо со Љупчо е УДБа и Грујо. САД одамна кренаа раце од него а конечно не само од него туку и од целава гарнитура на актуелниве политичари, партиски лидери во Македонија.

Quote:Многу вода помина во Вардар од 1990 година, Христо. Тоа дека САД е со него од Младенов да не е?Icon_razz Тој пишуваше такви муабети...

Јадни се и САД ако решиле играч да им биде Георгиевски, бетер од Македонија со Шумуликовски... Icon_razz

Абе терајте си работа. Јас со Мрачниот си ги мериме... јазиците, деSmajlito
02-02-2012, 12:00 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,655
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#7

(02-02-2012, 12:00 AM)hristo Wrote: Абе терајте си работа. Јас со Мрачниот си ги мериме... јазиците, деSmajlitoИзвињава мо се!! Iconwaveea9
02-02-2012, 12:08 AM
Reply
ogan Offline
Junior Member
**

Posts: 20
Joined: Jan 2012
Reputation: 0
#8

(01-02-2012, 11:24 PM)hristo Wrote:
(01-02-2012, 09:22 PM)МрачниотКоњаник Wrote: Која е иднината на овој агент- пациент сега кога неговата партија се растури и членството замина во ВМРО-ДПМНЕ? ВМРО- Лиобчовистичка замина во историјата. Што му остана на Лиобчо сега освен голо дефилирање по медиуми и бладање? Пат под нозе за Бугарија каде би се кандидирал за пратеник за да избега од евентуален кривичен прогон? Ќе најде спонзор за евентуална нова Лиобчовистичка партија и продолжување на службувањето кон туѓи интереси?
Псссст, остајте го христо на мира додека се јадосува у ќош...

Аман бе Мрачен, уште ли не му го опростивте примордијлниот грев на Љубчо Георгиевски-Незвисна Македонија, па толку жолчка и омраза истураш врз него! Но, гледаш се повторува времето како во 1990 година. Му се плашите од зборот. А, неговиот збор пак ја обиколува земја Македонија и ви ги открива плановите. Од друга страна, Георгиевски веќе не е сам. Со него е САД. Малку потешко ке биде да му се одземе зборот. А, неговиот збор-убива.Smajlito

Da_ne_si_lud
SAD e so nego ??? Pa koj go smeni, potocno pobara od negoviot razuznavacki mentor da go smeni po izjavata na dijagnosticiraniot od "piramida", deka SAD se teroristot br.1 ??? A i za nezavisna Makedonija vidi vo mediumite, koj prv ja promovira taa opcija! Vo vremeto koga Ljubco mu bil samo prilepen na vistinskiot osnovac od strana na UDBA! Pa i vrapcite znaat deka sintagmite, mak armija, mak moneti, mak reprezentacii i ostanatoto Ljubco gi dobil na pola A4 hartija da gi povtoruva kako papagal na osnovackite sobranija vo toa vreme od svojot politicki mentor! Ljubco ne ja zavrsi karierata kako propadnat politicar, toj nikogas i ne bil politicar, tuku kako privid vo igrite vo antimakedonskiot zagovor, a po osamostojuvanjeto vo nadmudruvanjeto na nasata i stranskite sluzbi, no definitivno zavrsi kako razotkrien kriminalec!
Ke bide interesen epilogot - raspletot za kuvajtskite dinari koi od Srpska kraina preku Skadarsko ezero, pa preku Ohridsko se preneseni vo Makedonija, pa isprani preku Agencijata za razvoj namenski formirana vo Negotino i koja e zgasnata za pomalku od dve nedeli, kolku trebalo parite da se prefrlat na Kipar! Se raboti za mnogu interesno drustvo, del na istaknati aktuelni funkcioneri na lokalno nivo, del od poranesni drzavni funkcioneri sega negovi verni sledbenici vo vmro-np, a malkumina od niv depolitizirani ne po svoja volja!
Edinstveno enigmatski deluva faktot deka upatenite strukturi od DBK se pravdaat deka iako znaat za toa ne im se dozvoluva odnadvor da postapat po ova prasanje ??? Dali Vojvodata bil vo meguvreme reketiran? Vaka kako trgnala rabotava za prikrivanje na negovata kriminalna misija nema da bide iznenaduvanje i da bide raketiran ;))))
Ah ovaa 2012 najavuva dobra politicka zabava Aplauz
(This post was last modified: 02-02-2012, 12:13 AM by ogan.)
02-02-2012, 12:09 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,655
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#9

(02-02-2012, 12:09 AM)ogan Wrote: Da_ne_si_lud
SAD e so nego ??? Pa koj go smeni, potocno pobara od negoviot razuznavacki mentor da go smeni po izjavata na dijagnosticiraniot od "piramida", deka SAD se teroristot br.1 ??? A i za nezavisna Makedonija vidi vo mediumite, koj prv ja promovira taa opcija! Vo vremeto koga Ljubco mu bil samo prilepen na vistinskiot osnovac od strana na UDBA! Pa i vrapcite znaat deka sintagmite, mak armija, mak moneti, mak reprezentacii i ostanatoto Ljubco gi dobil na pola A4 hartija da gi povtoruva kako papagal na osnovackite sobranija vo toa vreme od svojot politicki mentor! Ljubco ne ja zavrsi karierata kako propadnat politicar, toj nikogas i ne bil politicar, tuku kako privid vo igrite vo antimakedonskiot zagovor, a po osamostojuvanjeto vo nadmudruvanjeto na nasata i stranskite sluzbi, no definitivno zavrsi kako razotkrien kriminalec!
Ke bide interesen epilogot - raspletot za kuvajtskite dinari koi od Srpska kraina preku Skadarsko ezero, pa preku Ohridsko se preneseni vo Makedonija, pa isprani preku Agencijata za razvoj namenski formirana vo Negotino i koja e zgasnata za pomalku od dve nedeli, kolku trebalo parite da se prefrlat na Kipar! Se raboti za mnogu interesno drustvo, del na istaknati aktuelni funkcioneri na lokalno nivo, del od poranesni drzavni funkcioneri sega negovi verni sledbenici vo vmro-np, a malkumina od niv depolitizirani ne po svoja volja!
Edinstveno enigmatski deluva faktot deka upatenite strukturi od DBK se pravdaat deka iako znaat za toa ne im se dozvoluva odnadvor da postapat po ova prasanje ??? Dali Vojvodata bil vo meguvreme reketiran? Vaka kako trgnala rabotava za prikrivanje na negovata kriminalna misija nema da bide iznenaduvanje i da bide raketiran ;))))
Ah ovaa 2012 najavuva dobra politicka zabava AplauzОгну би било добро да ни прикачиш делови од досието на "вистинскиот основач", така најлесно ке ја осознаеме вистината.
02-02-2012, 01:04 AM
Reply
jingiby Offline
Posting Freak
*****

Posts: 994
Joined: Aug 2010
Reputation: 15
#10

Любчо винаги може да дойде в България. Първият път той ви спаси с помощта на 100 български танка и 100 български гаубици. Сега нито България ще ви помогне, нито той. Албанците идват пак...
[Image: 03079b0284b1ec94.jpg]
02-02-2012, 08:58 AM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#11

(02-02-2012, 08:58 AM)jingiby Wrote: Любчо винаги може да дойде в България. Първият път той ви спаси с помощта на 100 български танка и 100 български гаубици. Сега нито България ще ви помогне, нито той. Албанците идват пак...

Тешко на нас, ако не спасува како 2001 година...

02-02-2012, 02:26 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,655
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#12

(02-02-2012, 08:58 AM)jingiby Wrote: Любчо винаги може да дойде в България. Първият път той ви спаси с помощта на 100 български танка и 100 български гаубици. Сега нито България ще ви помогне, нито той. Албанците идват пак...Ако сакаше да не спаси, не му требаа тенквови ни хаубици. Војната не е "изум" на Албанците!!!!
Вината на Љупчо е поголема од вината на Глигоров, Црвенковски и Груевски заедно.
Кога тоа ке го разберете во Бугарија, ке станете свесни и на фактот дека во Македонија нема ни 1% бугарофили и дека УДБа со Доста бог да ја прости и Љупчо ве работата а Љупчо сеуште ве работи како бавча.
Љупчо си ја игра многу добро улогата за која е платен од 1997 година, па навака.

пс. ако мислите да го зимате побрзајте зишто од Идризово тешко ке можете да го извадите.
02-02-2012, 03:21 PM
Reply
jingiby Offline
Posting Freak
*****

Posts: 994
Joined: Aug 2010
Reputation: 15
#13

(02-02-2012, 03:21 PM)ЈорданПетровски Wrote: Кога тоа ке го разберете во Бугарија, ке станете свесни и на фактот дека во Македонија нема ни 1% бугарофили и дека УДБа со Доста бог да ја прости и Љупчо ве работата а Љупчо сеуште ве работи како бавча.

Знам само, че с помощта на Димовска преди неколко години целата секретна информация на македонската Държавна сигурност беше изнесена в България. Знам също, че в Македония има около 100 000 граждани кандидати или вече български граждани. Сигурен съм, че поне поне 0,1% от тех (около 100 души) са български агенти.

[Image: 03079b0284b1ec94.jpg]
02-02-2012, 04:05 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,655
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#14

(02-02-2012, 04:05 PM)jingiby Wrote: [quote='ЈорданПетровски' pid='49117' dateline='1328192468']
Кога тоа ке го разберете во Бугарија, ке станете свесни и на фактот дека во Македонија нема ни 1% бугарофили и дека УДБа со Доста бог да ја прости и Љупчо ве работата а Љупчо сеуште ве работи како бавча.

Знам само, че с помощта на Димовска преди неколко години целата секретна информация на македонската Държавна сигурност беше изнесена в България.Оваа е исто како да тврдиш дека Бугарите ја населиле месечината.(02-02-2012, 04:05 PM)jingiby Wrote: Знам също, че в Македония има около 100 000 граждани кандидати или вече български граждани. Сигурен съм, че поне поне 0,1% от тех (около 100 души) са български агенти.Формално си прав. Пасошите се друга приказна и да не ја започнуваме тука, тие не се одраз на реалноста.
02-02-2012, 04:15 PM
Reply
Solenik Offline
wiseman - мудрец
*****

Posts: 956
Joined: Jan 2010
Reputation: 23
#15

(01-02-2012, 09:22 PM)МрачниотКоњаник Wrote: Која е иднината на овој агент- пациент сега кога неговата партија се растури и членството замина во ВМРО-ДПМНЕ? ВМРО- Лиобчовистичка замина во историјата. Што му остана на Лиобчо сега освен голо дефилирање по медиуми и бладање? Пат под нозе за Бугарија каде би се кандидирал за пратеник за да избега од евентуален кривичен прогон? Ќе најде спонзор за евентуална нова Лиобчовистичка партија и продолжување на службувањето кон туѓи интереси?
Псссст, остајте го христо на мира додека се јадосува у ќош...

Олади малку Дорчо!!!! Кој пребегува во друга партија (ем башка се припојува на Власта)?!?!?
02-02-2012, 06:56 PM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#16

Навистина некој мисли дека тие што гласале за НП го правеле тоа поради Додовски, а не Георгиевски? Тие што гласаа за народњаците тоа го правеа поради Љубчо, па и понатаму ќе гласаат за него. Слушам денес анализи на Сител и Канал 5, демек сега со Додовски тие гласови одат на контото на ДПМНЕ?! Немојте да се зафркавате бе... Icon_razz

02-02-2012, 11:37 PM
Reply
Пат Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,630
Joined: Apr 2010
Reputation: 39
#17

U ovoj zemlji je moguće sve Iconwaveea9
Babe i žabe su drugarice Duel Love058
Sporo se živi a brzo umire Gen026
Pesme su tužnije što si južnije 3-ka03-02-2012, 12:07 AM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#18

(01-02-2012, 11:40 PM)acko Wrote:
(01-02-2012, 11:24 PM)hristo Wrote: Аман бе Мрачен, уште ли не му го опростивте примордијлниот грев на Љубчо Георгиевски-Незвисна Македонија, па толку жолчка и омраза истураш врз него! Но, гледаш се повторува времето како во 1990 година. Му се плашите од зборот. А, неговиот збор пак ја обиколува земја Македонија и ви ги открива плановите. Од друга страна, Георгиевски веќе не е сам. Со него е САД. Малку потешко ке биде да му се одземе зборот. А, неговиот збор-убива.Smajlito

Многу вода помина во Вардар од 1990 година, Христо. Тоа дека САД е со него од Младенов да не е?Icon_razz Тој пишуваше такви муабети...

Јадни се и САД ако решиле играч да им биде Георгиевски, бетер од Македонија со Шумуликовски... Icon_razz

Да не кажеш дека само јас зборувам, понекогаш, позитивно за војводата:

Quote:Едиторијал

Конечната пресметка во десницата

Љупчо Поповски

Тоа беше момент достоен на Френсис Форд Копола и неговиот „Кум“. Оној што е најблизок треба да го изврши предавството, а ликвидацијата (во овој случај политичка) треба да се случи кога кумот е надвор од земјата. Во 2004 година Никола Груевски, новопечениот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, зборуваше дека Љупчо Георгиевски му забил нож в грб. Сега дојде време за одмазда. Таа треба да биде брутална и неочекувана.

Само оние што се наивни можат да поверуваат во зборовите на Марјан Додовски кога објавуваше дека со неговото заминување во ДПМНЕ се гасне Народна и кога го употреби најмилото толкување за вмровските срца – Љупчо Георгиевски сакал да коалицира со Бранко Црвенковски.

Најмалку Додовски веруваше во она што го зборува – тој само пред шест месеци, пред изборите, му намигнуваше со двете очи на лидерот на СДСМ, надевајќи се дека со тоа ќе може да се извлече од опскурноста на својата позиција. Можеби навистина така мислел тогаш, но поразите ги менуваат и приоритетите, и зборовите, и плановите. Додовски, кого Георгиевски го направи министер за екологија, не е првиот човек што си замина од Народна. Во таа редица луѓе кои прво му се колнеа на војводата, а потоа преку ноќ се сместија во кумската прегратка на Никола Груевски се и сегашниот министер Спиро Ристевски, и Валентина Божиновска, и Жарко Караџоски, и Весна Јаневска, и портпаролот Александар Ѓеорѓиев... Ги има на стотици.

Идеологијата беше последната мисла на бегалците од стадото. Тие сфатија дека е време да се заработат функции, а и пари. Тоа Георгиевски ни во сон не може да им го овозможи, па на гордоста и на чесноста може да им се сврти грбот. Прегратката на Груевски е доволно широка, па дури и топла.

Во овој вмровски круг со креда копјето на Марјан Додовски треба да го зададе конечниот удар во последната пресметка. Љупчо Георгиевски реално има маргинална моќ во земјава, речиси никаква, но неговите остри зборови за „вмровски режим“ ја параат идиличната таписерија на големите моќници од власта. Неговите изјави, критиките за „Скопје 2014“, за немоќта и незнаењето на владејачките елити да го најдат патот за ЕУ и НАТО, ги болеа најмногу оние што го наследија во ВМРО-ДПМНЕ. Секоја изјава на Георгиевски во медиумите добиваше приоритет пред оние на Груевски. Затоа, Георгиевски, едноставно, требаше да се елиминира. И тоа елиминирање треба да биде спектакуларно – да биде направено од најблискиот човек во неговото партиско семејство. Марјан Додовски прифати да биде тој „политички атентатор“.

Љупчо Георгиевски има мали шанси да се опорави од овој удар, иако досега се покажа дека има девет политички животи. За да се спаси да не падне од работ во политичкиот амбис ќе му треба извонредна умешност затоа што треба да се бори со противниците во својот политички камп – не е тоа политичката левица со којашто се надмудруваше. Овој противник за него е поопасен, па дури и поинтелигентен, затоа што ги знае сите негови слаби точки. Проектот на Груевски е да ги стави под своја капа сите оние што мислат дека се дел од десничарскиот спектар за да не се изгуби ниту еден глас бадијала. Со остварувањето на тој проект победата на неколкуте наредни избори би била речиси загарантирана.

Крајната консеквенција на она што се случува во Народна е дека личниот интерес во политиката е заверен со печат. Чекаме да видиме на кое место во владините ешалони ќе се смести просечниот граѓанин Марјан Додовски. А во општеството е завршено трасирањето на патот кој ќе го определи како двопартиски систем, па дури и во еднопартиски монопол. Трет пат не смее да има.

http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=0A96D...FBDADAD293
03-02-2012, 11:50 AM
Reply
Пат Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,630
Joined: Apr 2010
Reputation: 39
#19

(03-02-2012, 11:50 AM)hristo Wrote: Да не кажеш дека само јас зборувам, понекогаш, позитивно за војводата:http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=0A96D...FBDADAD293

Христо, глеј какво витешко признание:

Quote:Ljubotan Trade Name, 03.02.2012 06:19:13
Jas ne sum ni gore ni dole,ama Moram da Priznam; Ljupco e Raven na Srpskiot Seselj, Zosto Revolucijata e kusa,i prvo ke gi goltne najdobrite sinovi, Istorijata e dolga, pak Temel poloznicite ke se Vratat. Stariot sistem vo Srbija ne Go Urna Vuk draskovic Insider na KPJ so Kozaracko Kolo !968 vo Bg, Tuku Seselj i Gjogo na Robija! A, potem;Jevtic, Radovic,Markov ,Danko, Nogo,Danojlic i siaset Drugi! A vo Makedonskiot Pejsaz Ljupco e bez Konkurencija Na Prvo Mesto,!

(This post was last modified: 03-02-2012, 12:11 PM by Пат.)
03-02-2012, 12:11 PM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#20

(01-02-2012, 09:56 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(01-02-2012, 09:22 PM)МрачниотКоњаник Wrote: Која е иднината на овој агент- пациент сега кога неговата партија се растури и членството замина во ВМРО-ДПМНЕ? ВМРО- Лиобчовистичка замина во историјата. Што му остана на Лиобчо сега освен голо дефилирање по медиуми и бладање? Пат под нозе за Бугарија каде би се кандидирал за пратеник за да избега од евентуален кривичен прогон? Ќе најде спонзор за евентуална нова Лиобчовистичка партија и продолжување на службувањето кон туѓи интереси?
Псссст, остајте го христо на мира додека се јадосува у ќош...
Додека е Грујо на власт Љупчо мува не го лази.

Mozebi e i taka, no toa isto ne vazi za dokumentacijata i imovinata na VMRO-NP :

Quote:Каде завршиле компјутерот и опремата од ВМРО-Народна партија, каде имало лични податоци од целото членство.

Раководство на ВМРО-Народна партија повика вчера полиција во партиското седиште откако утврдило дека по заминувањето на довчерашниот претседател Марјан Додовски во ВМРО-ДПМНЕ, недостасуваат повеќе материјали и средства за работа на партијата. Веднаш по објавата на Додовски дека ја напушта партијата, ВМРО-НП свика итна седница на Извршниот комитет, но членовите, како што велат, биле непријатно изненадени откако забележале дека ги нема компјутерот, партискиот печат и штембил и многу материјали за работа. Уште понепријатно биле затечени кога откриле дека се исклучени телефоните и интернетот, пишува Утрински весник.

На Вонредната седница на Извршниот комитет, покрај тоа што била констатирана оставката на Додовски, била донесена и одлука со која украдените печат и штембил се прогласени за неважечки за, како што велат во партијата, да биде спречена евентуална злоупотреба.

„Утврдивме дека во просториите на партијата недостасуваат партискиот печат и штембил, компјутерот на кој е водено финансиското работење и е заведено членството на ВМРО-НП, како и голем дел од архивираниот материјал, цела финансиска документација и одлуки на партијата. Сето тоа беше во партијата до моментот додека со неа раководеше Додовски“, ни изјави Слободан Близнаковски, член на ИК и советник во Град Скопје од ВМРО-НП. Тој ги отфрла изјавите на Додовски дека целата партија преминува во ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи, како што вели, таква одлука не е донесена од највисоките органи на ВМРО-НП, пишува Утрински.

http://www.sky.mk/makedonija/14003-%D0%9...D0%B0.html

03-02-2012, 12:27 PM
Reply