Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ТОДОР ПЕТРОВ
Author Message
M1903 Offline
Junior Member
**

Posts: 21
Joined: Jun 2011
Reputation: 0
#21

(08-08-2012, 07:04 PM)Stefan Wrote: Мегу другото да попитам. Каква е "сексуалната определеност" на Тодор Петров?

За Тодор Петров не знам, но Божидар Димитров в едно негово интервю си призна, че най-обичал да прави орална любов на жените! Демек лизач на неподмитости!
10-08-2012, 04:35 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,660
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#22


Quote:Стојко Стојков: Петров падна многу ниско![Image: 56B266F044976E4C9903EBFB16BC691E.jpg]

Според копретседателот на ОМО „Илинден“-Пирин, лидерот на СМК со негирањето на Бугарите не им помогнал, туку им одмогнал

Слободанка ЈовановскаАман не брани не' - индиректно кажано е пораката од копретседателот на ОМО „Илинден“-Пирин, Стојко Стојков, до претседателот на Светскиот македонски конгрес, Тодор Петров, по неговата изјава дека во Бугарија има се' само не Бугари, а Македонците не се малцинство, туку мнозинство. Оваа политичка полемика на релација Бугарија и Македонија, според Стојков, не им помага на Македонците во соседството, бидејќи не може да се бориме против негацијата со иста таква политика од наша страна.

„Не можам да го прифатам ниското ниво на оваа актуелна полемика. Од неа ние немаме некоја корист, туку обратно. Одговор на негацијата не може да биде негација. Штета е што Тодор Петров одговори на бугарските коментари на ваков начин“, изјави Стојков за „Утрински весник“. Според него, полемиката покажа дека дијалогот за отворените прашања меѓу Македонија и Бугарија моментно е безнадежен, бидејќи политички профили како лидерот на тамошното ВМРО, Красимир Каракачанов, и ексминистерот за дијаспората, Божидар Димитров, ги држат овие теми во „заробеништво“.


„За жал, во Бугарија сериозните и умерени луѓе не се занимаваат со темата Македонија и таа е препуштена на екстремисти и припадници на комунистичката државна безбедност, како Каракачанов и Димитров. Таа е претворена во зона за сомнителни луѓе со екстремистички идеи, па сите чесни луѓе бегаат од неа. Затоа, не мислам дека каков било дијалог во оваа фаза е возможен, бидејќи тој практично треба да се води со екстремни националисти и агенти на државна безбедност. Тоа е сосема безнадежен дијалог“, оценува Стојков. Како илустрација, потсетува дека новинската агенција Фокус, која постојано држи фокус на Македонија, е сопственост на поранешен припадник на Бугарската служба за разузнавање, Красимир Узунов, кој е во тесни врски со гарнитурата околу експретседателот Георги Прванов и е еден од новите богаташи во Бугарија.
(This post was last modified: 11-08-2012, 12:17 AM by ЈорданПетровски.)
11-08-2012, 12:16 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,660
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#23

(11-08-2012, 12:16 AM)ЈорданПетровски Wrote:
Quote:Стојко Стојков: Петров падна многу ниско![Image: 56B266F044976E4C9903EBFB16BC691E.jpg]

Според копретседателот на ОМО „Илинден“-Пирин, лидерот на СМК со негирањето на Бугарите не им помогнал, туку им одмогнал

Слободанка ЈовановскаАман не брани не' - индиректно кажано е пораката од копретседателот на ОМО „Илинден“-Пирин, Стојко Стојков, до претседателот на Светскиот македонски конгрес, Тодор Петров, по неговата изјава дека во Бугарија има се' само не Бугари, а Македонците не се малцинство, туку мнозинство. Оваа политичка полемика на релација Бугарија и Македонија, според Стојков, не им помага на Македонците во соседството, бидејќи не може да се бориме против негацијата со иста таква политика од наша страна.

„Не можам да го прифатам ниското ниво на оваа актуелна полемика. Од неа ние немаме некоја корист, туку обратно. Одговор на негацијата не може да биде негација. Штета е што Тодор Петров одговори на бугарските коментари на ваков начин“, изјави Стојков за „Утрински весник“.Одговорот на Тодор Петров:


Quote:Todor Petrov

Копретседателот на ОМО ИЛИНДЕН ПИРИН Стојко Стојков, изјавата на претседателот на СМК Тодор Петров “Во Бугарија има се“, само Бугари не’!“ ја оцени како “негација на негацијата“ и “ниско ниво на полемика“. Тодор Петров не навлегува во полемика со Стојков, но одговара, дека напротив, изјавата е предизвик за разговор за вистината! Да се разбере агресијата од сите страни по сите основи врз Македонците и Македонија, не од било кои, туку од свои одродници за други и туѓи интереси за свои сфери на влијание на овие простори. Разговорот за окупација на Македонија и геноцид врз Македонците, не е агресија врз соседите, оти во Букурешт пред 100 години не ја делеа Бугарија, Албанија, Грција и Србија, туку сите тие окупираа делови од Македонија и извршија геноцид врз Македонците кој трае до денес. Тоа е темата за разговор, а не промената на државното име Македонија и непризнавањето на Македонците по сите основи, минимизирајќи ги, не во малцинство, туку во фантоми кои не ги признаваат, бидејќи за нив тие не постојат! Ако изјавата на Тодор Петров предизвика лавина од полемика во бугарското општество, “нешто е гнило во држвата Данска“. И тоа одамна!
11-08-2012, 03:26 PM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#24

(11-08-2012, 03:26 PM)ЈорданПетровски Wrote: Одговорот на Тодор Петров:


Quote:Todor Petrov

Копретседателот на ОМО ИЛИНДЕН ПИРИН Стојко Стојков, изјавата на претседателот на СМК Тодор Петров “Во Бугарија има се“, само Бугари не’!“ ја оцени како “негација на негацијата“ и “ниско ниво на полемика“. Тодор Петров не навлегува во полемика со Стојков, но одговара, дека напротив, изјавата е предизвик за разговор за вистината! Да се разбере агресијата од сите страни по сите основи врз Македонците и Македонија, не од било кои, туку од свои одродници за други и туѓи интереси за свои сфери на влијание на овие простори. Разговорот за окупација на Македонија и геноцид врз Македонците, не е агресија врз соседите, оти во Букурешт пред 100 години не ја делеа Бугарија, Албанија, Грција и Србија, туку сите тие окупираа делови од Македонија и извршија геноцид врз Македонците кој трае до денес. Тоа е темата за разговор, а не промената на државното име Македонија и непризнавањето на Македонците по сите основи, минимизирајќи ги, не во малцинство, туку во фантоми кои не ги признаваат, бидејќи за нив тие не постојат! Ако изјавата на Тодор Петров предизвика лавина од полемика во бугарското општество, “нешто е гнило во држвата Данска“. И тоа одамна!

По истава логика нешто ептен е труло и во нашата Данска. Па ние паѓаме во транс на секоја провокација на Димитров и Каракачанов. Но, најинтересно е што Тодор и таквите како него се тие кои се најгрлати кога ќе дојде провокација, што значи дека има нешто труло во него/нив. Icon_razz


11-08-2012, 06:15 PM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,983
Joined: Jan 2010
Reputation: 33
#25

(08-08-2012, 07:04 PM)Stefan Wrote: Тодор Петров:

Во Бугарија има се, само Бугари не!

Ќе дигнат паметник и на овој... уште докога е жив.
(This post was last modified: 12-08-2012, 09:15 AM by Вовата.)
12-08-2012, 09:14 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,660
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#26

(12-08-2012, 09:14 AM)Вовата Wrote:
(08-08-2012, 07:04 PM)Stefan Wrote: Тодор Петров:

Во Бугарија има се, само Бугари не!

Ќе дигнат паметник и на овој... уште докога е жив.Груевски размислувал како да се овековечи и да си изгради споменик додека е сеуште жив и е премиер. Решил да гради авенија на предавниците. Тука ке се наjде сигурно и Тодор Петров
(This post was last modified: 13-08-2012, 02:11 AM by ЈорданПетровски.)
13-08-2012, 02:08 AM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#27

(11-08-2012, 06:15 PM)acko Wrote:
(11-08-2012, 03:26 PM)ЈорданПетровски Wrote: Одговорот на Тодор Петров:


Quote:Todor Petrov

Копретседателот на ОМО ИЛИНДЕН ПИРИН Стојко Стојков, изјавата на претседателот на СМК Тодор Петров “Во Бугарија има се“, само Бугари не’!“ ја оцени како “негација на негацијата“ и “ниско ниво на полемика“. Тодор Петров не навлегува во полемика со Стојков, но одговара, дека напротив, изјавата е предизвик за разговор за вистината! Да се разбере агресијата од сите страни по сите основи врз Македонците и Македонија, не од било кои, туку од свои одродници за други и туѓи интереси за свои сфери на влијание на овие простори. Разговорот за окупација на Македонија и геноцид врз Македонците, не е агресија врз соседите, оти во Букурешт пред 100 години не ја делеа Бугарија, Албанија, Грција и Србија, туку сите тие окупираа делови од Македонија и извршија геноцид врз Македонците кој трае до денес. Тоа е темата за разговор, а не промената на државното име Македонија и непризнавањето на Македонците по сите основи, минимизирајќи ги, не во малцинство, туку во фантоми кои не ги признаваат, бидејќи за нив тие не постојат! Ако изјавата на Тодор Петров предизвика лавина од полемика во бугарското општество, “нешто е гнило во држвата Данска“. И тоа одамна!

По истава логика нешто ептен е труло и во нашата Данска. Па ние паѓаме во транс на секоја провокација на Димитров и Каракачанов. Но, најинтересно е што Тодор и таквите како него се тие кои се најгрлати кога ќе дојде провокација, што значи дека има нешто труло во него/нив. Icon_razz

Кои бе “ Па ние паѓаме во транс “ дете Ацко!? Па, барем, на тебе треба да ти бидат јасни работите. И , покрај, младите години, доста време помина на форумите, посебно на КОТЛЕ. Ај да повторам, не за тебе туку за другите “ политички почетници“. Ке го искористам принципот на дедукција ( од општо кон посебно). Која држава има ,најповеќе, интерес да Македонците имаат заладени односи ( ги мразат) Блгариа и Блгарите! Се знае-Србија. Зошто? Па, затоа што Србија не сака постоење на вистински независна Македонија, поради што тоа не се вклопува со нивната 150-годишна државна стратегија-излез на топло море. Во вистински незвисна и демократска Македонија, ние Македонците ке сакаме да со сите соседи ( значи и со Блгариа) да имаме добри и конструктивни односи. Се по терк на европската идеја и европските принципи. Но, зближување на Македонија со соседите, посебно, со Блгарија, автоматски, ке значи помало влијание на Србија над Македонија. Е, зошто Тодор Петров и тие како него? Затоа што ако вакви ставови би доаѓале директно од Србија, намерата ке биде јасна како ден. Затоа тие тоа го прават со своите истурени играчи од Македонија, кои под плаштот на ГОЛЕМ ПАТРИОТИЗАМ ја прават таа дистанца и со Блгариа, и со Грција, и со Албанија, но посебно со Блгариа. Само, Србија не се дира. Затоа и Тодор Петров, и тие како него, користат секоја можност да тие заладени односи со Блгариа се задржат. Стекнал некоја позиција ( лидер на СКМ, која некој моќен му ја овозможил), станал јавна личност и “ плете ли плете“ мрежа над Македонија. Да не држи заробени во минатото.Секој јавен збор му се објавува по медијумите. Нашите-само на КОТЛЕ. Слични фигури наоѓа и во Блгариа-Каракачанов и Б.Димитров. Времето ке покаже дека сите земаат пари од едно исто место. Но, нели, КОТЛЕ се создаде да тие мрежи над Македонија се скинатPishtoldzija13-08-2012, 10:56 AM
Reply