Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Шацимаркакис - Македонскиот јазик е 70 отсто бугарски дијалект и 30 отсто словенски
Author Message
veritas Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,691
Joined: Feb 2010
Reputation: 7
#21

(11-11-2011, 10:28 PM)Gnoj Wrote: Изгледа ти самиот не сакаш да ги читаш материјалите кои самиот ги поставуваш. Затоа не знаеш ништо од нив. Img

Хайде лека нощ! Не съм имал ни най-малко намерение да те обиждам, извинявам се ако си го разбрал по този начин. Но за съжаление вие македонците сте в положението на тези три маймуни. Мисля че е време да започнете да четете. Македонският национален архив публикува голям брой исторически документи. Можете да прочетете поне тях.
11-11-2011, 10:32 PM
Reply
Gnoj Offline
кабадаја
*****

Posts: 1,169
Joined: Feb 2010
Reputation: 33
#22

На подфорум "Политика" си, а не на "Историја". Сега е 2011 г. Ако ти имаш проблем со реалноста, тогаш ТИ треба да започнеш да читаш малку современа литература. И денес пишуваат луѓето за себе, не само пред 100 години.
Let me hear you make decisions without your television.
(This post was last modified: 11-11-2011, 10:48 PM by Gnoj.)
11-11-2011, 10:48 PM
Reply
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#23

(11-11-2011, 09:30 PM)МрачниотКоњаник Wrote: Што би рекол Татар, потполно независна личност- ништо не зависи од него.
Pos 349719oi4

Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
12-11-2011, 11:00 AM
Website Reply