Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Котле, Јордан П. и неговио комитет: THE VERDICT
Author Message
goran16ta Offline
локал патриот
***

Posts: 118
Joined: Oct 2010
Reputation: 8
#21

(10-11-2011, 04:05 PM)Администратор Wrote:
(10-11-2011, 01:53 PM)goran16ta Wrote: Маските одамна паднаа Icon_exclaim За жал не ова тоа што треба да биде уште од страт имав сомнеж за големата слобода на татрите на форумот ам ај реков остаени се за да ги потиснеме со факти ама наместо тоа беа банирани некој наши членови во под формот исотрија кој зборуваа односно пишеа на некој што не му одговара !
за политката очигледно е дека некој има големо познавање од удба кос и тн но исто така паѓа во очи дека за тие работи да се знаат треба да си бил во тие организации !Многу сиптоматично е што некој целото свое време го користи за оцрнување на скоро се а главното прашање е од каде сила мотив и пари за цело време да се занимава на форумто со тоа од кој странски сили ја има подршката ?
Сепак јас ума благодарен за некој работи што ги научив за вмро кој не сум ги знаел но тоа е малку за да ме задржи на овај форум фала и пријатно удбаши татри и слични гомна !
ps.Да се раберем не се сите лоши на форумот има многу убај луѓе да не речам паметни но за жал тие со во мал број
Зомбификазијата која ја спроведува власта/системот во Македонија го покажува ефектот кога ке прочитам ваков коментар. Трагедијата е што оваа го пишува млад човеk "локал патриот".

За да твоите goran16ta, вакви "срцепарајуќи изливи на патриотизам" имаат реална поткрепа ке го прочиташ оваа подолу и ке укажеш каде администрацијата на форумот е пристрасна и со што им дава "големата слобода на татрите на форумот".


Основните принципи кои ја дефинираат слободата на говорот:

Quote:"Слобода на говор преставува слободно зборување без цензура или ограничување,или пак двете заедно. Слобода на говор како синоним на слобода на изразување понекогаш укажува не само на вербален говор,туку и на барање, примање и пренесување на информации или идеи, без оглед на медиумите кои се користат. Во пракса,правото на слобода на говор не е неограничено каде и да е, и тоа правото е обично предмет на ограничувања како во однос на „говорот на омраза". “.

Правото на слобода на говорот е признаено како човеково право според членот 19 од Универзалната декларација за човекови права како и во меѓународните закони за човекови и граѓански права во Интернатионал Цовенант он Цивил анд Политицал Ригхтс. Оваа организација го признава правото на слобода на говор како „право да се имаа мислења без мешање“. Секој треба да има право за слобода на изразување." Исто така , слободата на говорот е признаена во европското, американското и африканското законодавство."

"Првиот амандман на САД им гарантира на граѓаните слобода на говорот,во весниците религијата,кон обраќањето кон власта."

Од "ваши членови" на подфорумот историја единствено е баниран Demmian. Демантирај ме со факти дека не е така.
Izlisno e uste da komentiram ama aj da ne izlezi deka samo izbegav i ne vrativ na postot tvoj

Ne znam od kade ja najde vlasta i sistemot vo mojot post a toa sto ti smeta toa sto go pisam ne go citaj !Za zalenke se brate tatrite i udbasite koj vrsat propagnadna na forumot a ne jas
Druga rabota mene ne mi smeta forumot da dava pravo na govor no toa da se dava koga ke ima reprocitet odnosno koga na bugarski forum ke dozvolat da zboruvamne na Makendonski togas neka zboruvaat i tie tuka iako nema da se razbirame oti ete jas kako od po mladata generacija en znma tatarski i ne mi treba za tojj prv amandman arno sto mi kaza ama nie ne sme Amerika tuku Balkan !
Za clenovi afion znam deka bese redovno baniran misla i titan barem na niv sega mi teknuva no ne i bitno so sreka vo vasata zamisla jas samo ke si gi citam tekstovite na pocetna barem ke probam samo na toa da ostanam
Pishtoldzija
11-11-2011, 07:23 PM
Reply
Администратор Offline
Administrator
*******

Posts: 716
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#22

(11-11-2011, 07:23 PM)goran16ta Wrote:
(10-11-2011, 04:05 PM)Администратор Wrote:
(10-11-2011, 01:53 PM)goran16ta Wrote: Маските одамна паднаа Icon_exclaim За жал не ова тоа што треба да биде уште од страт имав сомнеж за големата слобода на татрите на форумот ам ај реков остаени се за да ги потиснеме со факти ама наместо тоа беа банирани некој наши членови во под формот исотрија кој зборуваа односно пишеа на некој што не му одговара !
за политката очигледно е дека некој има големо познавање од удба кос и тн но исто така паѓа во очи дека за тие работи да се знаат треба да си бил во тие организации !Многу сиптоматично е што некој целото свое време го користи за оцрнување на скоро се а главното прашање е од каде сила мотив и пари за цело време да се занимава на форумто со тоа од кој странски сили ја има подршката ?
Сепак јас ума благодарен за некој работи што ги научив за вмро кој не сум ги знаел но тоа е малку за да ме задржи на овај форум фала и пријатно удбаши татри и слични гомна !
ps.Да се раберем не се сите лоши на форумот има многу убај луѓе да не речам паметни но за жал тие со во мал број
Зомбификазијата која ја спроведува власта/системот во Македонија го покажува ефектот кога ке прочитам ваков коментар. Трагедијата е што оваа го пишува млад човеk "локал патриот".

За да твоите goran16ta, вакви "срцепарајуќи изливи на патриотизам" имаат реална поткрепа ке го прочиташ оваа подолу и ке укажеш каде администрацијата на форумот е пристрасна и со што им дава "големата слобода на татрите на форумот".


Основните принципи кои ја дефинираат слободата на говорот:

Quote:"Слобода на говор преставува слободно зборување без цензура или ограничување,или пак двете заедно. Слобода на говор како синоним на слобода на изразување понекогаш укажува не само на вербален говор,туку и на барање, примање и пренесување на информации или идеи, без оглед на медиумите кои се користат. Во пракса,правото на слобода на говор не е неограничено каде и да е, и тоа правото е обично предмет на ограничувања како во однос на „говорот на омраза". “.

Правото на слобода на говорот е признаено како човеково право според членот 19 од Универзалната декларација за човекови права како и во меѓународните закони за човекови и граѓански права во Интернатионал Цовенант он Цивил анд Политицал Ригхтс. Оваа организација го признава правото на слобода на говор како „право да се имаа мислења без мешање“. Секој треба да има право за слобода на изразување." Исто така , слободата на говорот е признаена во европското, американското и африканското законодавство."

"Првиот амандман на САД им гарантира на граѓаните слобода на говорот,во весниците религијата,кон обраќањето кон власта."

Од "ваши членови" на подфорумот историја единствено е баниран Demmian. Демантирај ме со факти дека не е така.
Izlisno e uste da komentiram ama aj da ne izlezi deka samo izbegav i ne vrativ na postot tvoj

Ne znam od kade ja najde vlasta i sistemot vo mojot post a toa sto ti smeta toa sto go pisam ne go citaj !Za zalenke se brate tatrite i udbasite koj vrsat propagnadna na forumot a ne jas
Druga rabota mene ne mi smeta forumot da dava pravo na govor no toa da se dava koga ke ima reprocitet odnosno koga na bugarski forum ke dozvolat da zboruvamne na Makendonski togas neka zboruvaat i tie tuka iako nema da se razbirame oti ete jas kako od po mladata generacija en znma tatarski i ne mi treba za tojj prv amandman arno sto mi kaza ama nie ne sme Amerika tuku Balkan !
Za clenovi afion znam deka bese redovno baniran misla i titan barem na niv sega mi teknuva no ne i bitno so sreka vo vasata zamisla jas samo ke si gi citam tekstovite na pocetna barem ke probam samo na toa da ostanamАфион и Мисла беа банирани за постови на политика. Мисла е трајно баниран. На никот Титан не се ни секјавам. Посочи ми некој негов пост да се присетам.
Да те прашам, бидејки гледам водиш стога евиденција сигурно знаеш колку Бугари се банирани трајно и на колку Бугари им се банирани ИП адресите, ке биде добро да им го кажеш на членовите на форумот.
11-11-2011, 07:41 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#23

(15-12-2011, 04:44 AM)Вовата Wrote:
(14-12-2011, 02:41 AM)toni_a Wrote: вистинскиот спор е во тоа дали Република Македонија во било кој момент се идетификувала себеси како бивша југословенска те. фиром-ска!?

Вистинскиот спор е дали вашето мајтап държавче ќе опстане воопшто. Но вие во тој спор не сте учесници. Сеуште не сте на дневен ред. Има поголеми гайлета и треба да ве замарат со нешто, спорови... имена... право, криво... додека дойде ред.
Толерирањето на вакви бугарашки испрдоци и расправата по нив најдобро зборуваат за сопствениците на овој форум и нивната позадина.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
23-12-2011, 09:26 PM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,983
Joined: Jan 2010
Reputation: 33
#24

(23-12-2011, 09:26 PM)МрачниотКоњаник Wrote:
(15-12-2011, 04:44 AM)Вовата Wrote:
(14-12-2011, 02:41 AM)toni_a Wrote: вистинскиот спор е во тоа дали Република Македонија во било кој момент се идетификувала себеси како бивша југословенска те. фиром-ска!?

Вистинскиот спор е дали вашето мајтап държавче ќе опстане воопшто. Но вие во тој спор не сте учесници. Сеуште не сте на дневен ред. Има поголеми гайлета и треба да ве замарат со нешто, спорови... имена... право, криво... додека дойде ред.
Толерирањето на вакви бугарашки испрдоци и расправата по нив најдобро зборуваат за сопствениците на овој форум и нивната позадина.

И што во кажаното е злонамерно? КОЕ ОД КАЖАНОТО НЕ Е ВИСТИНА? Ако сметаш, дека не е, побий содржината, а ако не можеш да побиеш, да нарекуваш кажаното "бугарашки испрдок" е пар екселанс безсилие по причина дека не ти се бендисва ВИСТИНАТА кажана во постот!

Секој збор е ВИСТИНА. Грозна, но вистина. Затоа си и толку наљутен.
23-12-2011, 09:32 PM
Reply