Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
УШТЕ ЕДНО КОМУЊАРСКО КУЧЕ ЗАМИНА БЕЗ ПРЕСУДА И ОСУДА
Author Message
montehristo Online
Неверен Тома
*****

Posts: 1,486
Joined: Aug 2010
Reputation: 30
#1

Quote:Датум: 13.10.2011, 14:55
Се самоуби поранешен висок функционер во МВР

[Image: BD7ABF8F98F0DD468F0BD94C836A4BED.jpg]

Стојан Ристов, поранешен прв човек на СВР Скопје и директор на затворот Идризово е пронајден застрелан со прострелна рана во глава во неговиот стан на булеварот Кузман Јосифовски Питу денеска во 10.40 часот.

Полицијата претпоставува дека станува збор за самоубиство. Полицијата пронашла пиштол во станот со кој најверојатно Ристов самиот се застрелал.

Пиштолот го поседувал со дозвола. Тој се уште бил жив кога во станот го пронашла куќната помошничка. Таа веднаш повикала Брза помош.

Ристов итно бил пренесен во Ургентниот центар во Скопје каде починал.

Засега не се познати причините поради кои Ристов посегнал по својот живот, а во станот не е пронајдено ниту проштално писмо.

Инаку Ристов е татко на Каролина Ристова Астеруд, професорка на Правниот факултет.

#
An inch today is tomorrow’s mile.
13-10-2011, 05:56 PM
Reply