Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
МАКЕДОНСКО БУГАРСКИ НАДМУДРУВАЊА
Author Message
TATAP Offline
турко-монгол

(21-09-2011, 01:35 PM)Илиян_Луков Wrote: Off topic:

Абре Администраторе,
кога мене ще ме поздравиш с добре дошъл ...
Що си мислиш,че си добре дошъл? 29 Pos Pos

Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
21-09-2011, 01:40 PM
Website Reply
Администратор Offline
Administrator

Абре Администраторе,

'Илиян_Луков', ТИ ПОЖЕЛУВАМ ДОБРЕДОЈДЕ НА ФОРУМОТ И ВОЕДНО СЕ ИЗВУНИВАМ ШТО СУМ ЗАБОРАВИЛ ДА ТИ ПОЖЕЛАМ ДОБРЕДОЈЕ. НЕМАЛО НАМЕРА.
21-09-2011, 01:43 PM
Reply
TEODOR Offline
Member

(21-09-2011, 01:37 PM)Администратор Wrote:
(21-09-2011, 01:19 PM)TEODOR Wrote: Site sto vi go rasturame vrhovistickiot raatluk imate instrumenti ga ne otstranite od forumov mnogu lesno i ednostavno.

Ama se duri sme tuka ke se borime da ve sprecime da go povampiruvate San Stefano.

СЕ ДОДЕКА СЕ "БОРИШ" БЕЗ НАВРЕДИ И ВУЛГАРНОСТ НЕМА ДА БИДЕШ БАНИРАН. ЗАТОА БИДИ СПОКОЕН И ПРОДОЛЖИ СИ ЈА "БОРБАТА" ВО РАСТУРАЊЕТО НА "ВРХОВИСТИЧКИОТ РААТЛУК"

Administratore ama ja preskokna glavnata cel na borbata San Stefano de.
21-09-2011, 01:47 PM
Reply
Илиян_Луков Offline
Senior Member

(21-09-2011, 01:40 PM)TATAP Wrote:

Абре Администраторе,
Що си мислиш,че си добре дошъл? 29 Pos Pos

Верно ... кво си мислим и аз .... ПРОПАСТ Surrender
Както се вика ... гледам нагоре и виждам дъното Pos23Pos23Pos23
21-09-2011, 01:49 PM
Reply
Илиян_Луков Offline
Senior Member

(21-09-2011, 01:43 PM)Администратор Wrote:

Абре Администраторе,

'Илиян_Луков', ТИ ПОЖЕЛУВАМ ДОБРЕДОЈДЕ НА ФОРУМОТ И ВОЕДНО СЕ ИЗВУНИВАМ ШТО СУМ ЗАБОРАВИЛ ДА ТИ ПОЖЕЛАМ ДОБРЕДОЈЕ. НЕМАЛО НАМЕРА.

Мерси ... да ти се връща ...Icon_razz

21-09-2011, 01:50 PM
Reply
TEODOR Offline
Member

(21-09-2011, 09:51 AM)Black Wolf Wrote: Темата се осра безобразно, затова трябав да се копират 30% от постовете в Общи Исторически Моабети.
Теодор, само защото не ви обиждам и не псувам като разпран, не означава че съм прикрит и неискрен враг-или те тряска параноята? Моите възглеид са ясни и никога не съм ги крил-друг въпрос е че нивото ми е по-високо от това да си търся тук повод да си изкарам нервите.
Отвори се към света, не бъди като гърците отпреди 150 години, защото виж какво пише Любен Каравелов за тях:

"Чудно нещо е човекът! Ние от детинството си още се бяхме уверили, че е по-лесно слънцето да изгрее от запад, нежели гъркът да стане справедлив и безпристрастен човек...Ученият свят си е съставил вече убеждение, че и цял един народ е като и един частен човек, т.е. секи един народ се възрождава, живее, расте, става мъжествен, мъдър и енергичен и най-после остарява и умира, за да се възроди пак. Ние смело можеме да кажем, че гръцкият народ е някакво си изключение из общото правило. Да докажеме. Преди две хиляди години елинският народ беше пръв народ на светът; но тоя народ падна изведнъж и днес се намира в такова също положение, в каквото се намираше и преди 1999 години. Между китайците и гърците съществува голямо сходство: китаецът извлича сичките свои мъдрости из книгите на Буда и не ще и да знае за съвременните науки и за съвременното човеческо развитие, а гърците смучат Демостена и Сократа като пиявици и малко обръщат внимание на негръцките истини; китайците мислят, че само тия са умни, разумни и образовани и сичко, щото не е китайско, то е варварско и дяволско; агьрците са уверени, че който не е грък, той не е човек; китайците не пущат ни един европеец в земята си, защото се боят да ги не оскверни, а гърците се боят даже да чуят славянска реч, защото се страхуват да не станат варвари. Единственото различие, което съществува между тия два народа, е това, че едните не земат в ръка европейско злато, а другите са готови да продадат за него и вярата си, и народността си. И така, гърците са изключение от общото правило и ако здравомислящият човек разгледа по-внимателно тяхното днешно положение, то той тряба да се увери, че тоя народ е само за лудницата. Сичкият свят върви напред, секи следи за съвременната наука, секи иска по-ново и по-добро; а гърците отиват по гробищата и търсят старите друпели на Диогена и на Ксенофонта, от които съвременното човечество няма никаква полза. Умните люде търсят за своето умствено развитие и напредок нови мисли, нови идеи, ново образование и нови понятия; а гърците ни се хвалят с г. Геродота и стараят се да натрупат и в нашите глави сичките негови басни, заедно с техните схоластически изречения."
Свобода, г. II, бр. 27,17 декември 1871.

Imam tri molbai do tebe.Ako me razberes ke ti bidam blagodaren.

1.Nemoj da pisuvas dolgi pisanija koga repliciras so mene zatoa sto mi lici kako da mi razdavas za zadusnica (boze cuvaj).

2.Ne bas go razbiram jazikot i se macam koga preveduvam.

3.Ne sakam da go razberam.
21-09-2011, 02:16 PM
Reply
Il Schismatico Offline
Posting Freak

Аз па мислех че новоприетите членове на форумо получават автоматично честитка, а не че некой гледа со човешко око-това е голям зор, следене...що не го механизирате?
Теодор, що те е толко страх от Сан-Сjефано та ставаш и легаш с ова на уста бе, "приятел"-нели е само сон, измислица, "вампир"?
И що си мислиш че си толкова важен да ти пиша само на тебе? Цитатът е напълно нормален като дължина, като не го разбираш и още повече, не искаш да го разбереш, що и каде ме боли мене? Има други, които го разбират-ако сакаш да си общуваме само двамата, има лични съобщения за тая цел.
;-)
Стига плачове! Всяка луна е ужасна,
всяко слънце – горчиво, додето умре.
Любовта в сладки спазми защо ли ме тласна…
Разтвори се, мой трюм! Погълни ме, море!

http://tsvetno.blogspot.com/2008/07/blog-post_257.html
(This post was last modified: 21-09-2011, 02:20 PM by Il Schismatico.)
21-09-2011, 02:18 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk

(21-09-2011, 11:54 AM)Black Wolf Wrote: Ти барби, беше и ще бъдиш баниран не защото бранеше Македония /то и никой не я е нападал/, а заради грубия ти език и просташки мисления.
Администраторите не са искали, явно, да създават впечатление у посетителите на форума /които са много/ дека македонците са малоумни-и затова те банираха, за да не се излагате надвор :-)
Аргатот го фали својот газда.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
21-09-2011, 03:12 PM
Reply
Илиян_Луков Offline
Senior Member

Конник, требе да ти кажем,че секи форум, къде се пише на български е български. Оплели сме в мрежите си половин свет ...

Pos23Pos23Pos23
21-09-2011, 03:20 PM
Reply
barba Offline
שמע ישראל

(21-09-2011, 03:12 PM)МрачниотКоњаник Wrote: Аргатот го фали својот газда.

emi kogato go haresva shte go fali Icon_razz)))))))))))))))))))))))))))))))))))
I am that which grips the heart in fright, hearkens night and silence the light!!

Peace is lie, there is only a passion,
Trough passion i gain strength,
Trough strength i gain power,
Trough power i gain victory,
Trough victory my chains are broken.

The Force shall set me free
21-09-2011, 03:20 PM
Reply
Il Schismatico Offline
Posting Freak

Мале барби, и ти почна да ползваш ЩЕ вместо КьЕ за образуване на бъдещо време???
Я се виж в огледалото да не би да ти е жолта кожата, или пък-очите да са коси?
Ако видиш че е жълто само около устата, не се коси-боли, но не се умира.
Нали знаеш: I would never die for my beliefs because I might be wrong...

21-09-2011, 03:24 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk

(21-09-2011, 12:30 PM)Gnoj Wrote: ..., запиши си: Ако нема навредливи и вулгарни зборови, нема да реагираме, па ако сака нека е и најпровокативното тврдење на планетата. Ова е слободен форум. И сведено на твоето ниво на општење: Пичка е тој што нема муда да дозволи и да се соочи со слободата на другите околу себе и тој што се плаши од фер игра.
Пази само да не се сопнеш вака залетан. Има најразлични начини да се промовира форум, освен што е одбран методот “Камењарка у минич“ форумот е и политичка алатка на човек што себеси се смета за дисидент и на неговото семејство. Па според содржините најдени тука може многу убаво да се измери накаде покажува стрелката и на Мајсторот на форумот и на организацијата која тој ја формирал. Е сега ти мене ќе ми кажеш колку има фер игра во политиката...
Можеше на пример таа организација да помине и без форум, никогаш не би знаеле за какви дриблинзи се спремни у комитето на дисиденто...
Тоа што нема српски и хрватски- или воопшто екс Ју соговорници- не ти кажува ништо?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
21-09-2011, 03:24 PM
Reply
Il Schismatico Offline
Posting Freak

Хехехе, Конникот си каза какво го стиска чизмата: айде еден поздрав от мене за тебе мрачни:

21-09-2011, 03:28 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk

(21-09-2011, 03:20 PM)Илиян_Луков Wrote: Конник, требе да ти кажем,че секи форум, къде се пише на български е български. Оплели сме в мрежите си половин свет ...

Pos23Pos23Pos23
Да не пишуваше бугарски, ќе мислев дека си Србин. И тоа замрзнат во времето. Цирка 1991-94 година.
21-09-2011, 03:28 PM
Reply
Nikola Jelovac Offline
Member

(21-09-2011, 03:24 PM)Black Wolf Wrote: Нали знаеш: I would never die for my beliefs because I might be wrong...

добра Icon_smile
21-09-2011, 03:42 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk

(21-09-2011, 03:28 PM)Black Wolf Wrote: Хехехе, Конникот си каза какво го стиска чизмата: айде еден поздрав от мене за тебе мрачни:

Оф, сега аргатот се затрчал да покаже колку добро научил етикетирање од газдата?
21-09-2011, 03:45 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ

(21-09-2011, 03:24 PM)МрачниотКоњаник Wrote:
(21-09-2011, 12:30 PM)Gnoj Wrote: ..., запиши си: Ако нема навредливи и вулгарни зборови, нема да реагираме, па ако сака нека е и најпровокативното тврдење на планетата. Ова е слободен форум. И сведено на твоето ниво на општење: Пичка е тој што нема муда да дозволи и да се соочи со слободата на другите околу себе и тој што се плаши од фер игра.
Пази само да не се сопнеш вака залетан. Има најразлични начини да се промовира форум, освен што е одбран методот “Камењарка у минич“ форумот е и политичка алатка на човек што себеси се смета за дисидент и на неговото семејство. Па според содржините најдени тука може многу убаво да се измери накаде покажува стрелката и на Мајсторот на форумот и на организацијата која тој ја формирал. Е сега ти мене ќе ми кажеш колку има фер игра во политиката...
Можеше на пример таа организација да помине и без форум, никогаш не би знаеле за какви дриблинзи се спремни у комитето на дисиденто...
Тоа што нема српски и хрватски- или воопшто екс Ју соговорници- не ти кажува ништо?

Коњанику "апаратот" што го кориш и на кој гледаш "накаде покажува стрелката и на Мајсторот на форумот и на организацијата која тој ја формирал" е од апаратите кои им беа делени од УДБа на СРПСКИТЕ измеќари.
Едно прашање до тебе и до твоите соборци што сте задолжени да го растурите "врховистичкиот раатлук" на кој јазик пишувале ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ, ЃОРЧЕ ПЕТРОВ, ЈАННЕ САНДАНСКИ и да не ги бројам останатите, многу се.
Одговори и ти и твоите соборци на оваа прашање па да продолжиме понатака да откриеме кој за кого работи.
21-09-2011, 03:48 PM
Reply
Il Schismatico Offline
Posting Freak

(21-09-2011, 03:42 PM)Nikola Jelovac Wrote:
(21-09-2011, 03:24 PM)Black Wolf Wrote: Нали знаеш: I would never die for my beliefs because I might be wrong...

добра Icon_smile

Виж ми го подписа-много ме кефи другарят Бъртранд Ръсел :-)

21-09-2011, 03:57 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk

(21-09-2011, 03:48 PM)ЈорданПетровски Wrote: Коњанику "апаратот" што го кориш и на кој гледаш "накаде покажува стрелката и на Мајсторот на форумот и на организацијата која тој ја формирал" е од апаратите кои им беа делени од УДБа на СРПСКИТЕ измеќари.
Едно прашање до тебе и до твоите соборци што сте задолжени да го растурите "врховистичкиот раатлук" на кој јазик пишувале ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ, ЃОРЧЕ ПЕТРОВ, ЈАННЕ САНДАНСКИ и да не ги бројам останатите, многу се.
Одговори и ти и твоите соборци на оваа прашање па да продолжиме понатака да откриеме кој за кого работи.
Oвој твој филм со лепење југоносталгичарски етикети врз сите оние кои ти кажуваат дека не си во право можеш веќе само на себе да си го проектираш.
Ако ти си нечиј аргат не мора да значи дека сите твои соговорници кои ти викаат дека не си во право се исто така нечии аргати.
Кому ќе кажуваш понатаму приказни за удба, на твоите бугарски пациенти?
Ја знаеш секоја дупка на УДБА Јордане, и у која дупка кој ѓавол се крие а тука ќе ни кажуваш како не си ничиј аргат ниту си вмешан во удбашките ора?
За тебе Македонци нема, има само про-бугари и про-срби и по твојата бинарна дедукција ако си анти-бугарин тогаш си про-србин.
21-09-2011, 04:01 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ

(21-09-2011, 04:01 PM)МрачниотКоњаник Wrote:
(21-09-2011, 03:48 PM)ЈорданПетровски Wrote: Коњанику "апаратот" што го кориш и на кој гледаш "накаде покажува стрелката и на Мајсторот на форумот и на организацијата која тој ја формирал" е од апаратите кои им беа делени од УДБа на СРПСКИТЕ измеќари.
Oвој твој филм со лепење југоносталгичарски етикети врз сите оние кои ти кажуваат дека не си во право можеш веќе само на себе да си го проектираш.
Ако ти си нечиј аргат не мора да значи дека сите твои соговорници кои ти викаат дека не си во право се исто така нечии аргати.
Кому ќе кажуваш понатаму приказни за удба, на твоите бугарски пациенти?
Ја знаеш секоја дупка на УДБА Јордане, и у која дупка кој ѓавол се крие а тука ќе ни кажуваш како не си ничиј аргат ниту си вмешан во удбашките ора?
За тебе Македонци нема, има само про-бугари и про-срби и по твојата бинарна дедукција ако си анти-бугарин тогаш си про-србин.

Требаше првин да одговориш на оваа Коњанику: !

(21-09-2011, 03:48 PM)ЈорданПетровски Wrote: Едно прашање до тебе и до твоите соборци што сте задолжени да го растурите "врховистичкиот раатлук" на кој јазик пишувале ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ, ЃОРЧЕ ПЕТРОВ, ЈАННЕ САНДАНСКИ и да не ги бројам останатите, многу се.

па потоа да делиш лекции и етикети. Но ти си свесен дека од одговорот ке разбере кој што е!
21-09-2011, 04:10 PM
Reply