Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ДАЛИ МАКЕДОНИЈА И ПО 20 ГОД ОД РЕФЕРЕНДУМОТ Е НЕЗАВИСНА, САМОСТОЈНА И СУВЕРЕНА ДРЖАВА
Author Message
Администратор Offline
Administrator

НАСЛОВОТ УКАЖУВА ДЕКА СЕ СЛАВИ 20 ГОДИШНИНА ОД РЕФЕРЕНДУМОТ. УТРЕ КЕ ВИДИМЕ КОЈ КЕ ПРИСУСТВУВА НА ПРОСЛАВАТА. ПА ПОТОА КЕ ЗБОРУВАМЕ ПОНAТАКА.

ДА НЕ МАНИПУЛИРАШ, ПОСОЧИ КАДЕ Е НЕГИРАН ПРАЗНИКОТ!!!

За темата, дематирај ме со ФАКТИ дека Македонија во овие 20 години е НАВИСТИНА САМОСТОЈНА, СУВЕРЕНА И НЕЗАВИСНА ДЖАВА.

Јас сум трпелив човек.
08-09-2011, 12:32 AM
Reply
Makedonec Offline
Senior Member

Во следната епизода на "Жолтко и лутко"

[Image: tumblr_l76lxcGLvD1qbq0imo1_500.jpg]

"Одмаздата на ситот" Smajlito
08-09-2011, 12:36 AM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk

(07-09-2011, 11:16 PM)Администратор Wrote: ТЕМАТА НИТУ Е ИЗБРИШАНА НИТУ ЗАКЛУЧЕНА.

ДОПРЕЦИЗИРАЊЕ НА НАСЛОВ НА ТЕМАТА Е ВООБИЧАЕНА ПРАКСА НА СИТЕ ФОРУМИ. ДА НЕ ЗБОРУВАМ ЗА ВО ВЕСНИЦИ.
Седи админе, кец по администрирање форум. Теми се бришат, се заклучуваат, се спојуваат, постови се префрлаат од една тема на друга ама вака драстично да се менува смислата на темата преку насловот е легитимна практика само кога се храни его на некого таму у врво. Ни на најјугословенскиот од сите македонски форуми немаше ваква пракса, иако егоисти си го користеа форумот за виртуелна нужда кога ќе имаат лош ден на работа/дома/во љубовта.
Неодамна бев обвинет од самиот инспиратор на Котле дека пишувам по туѓа нарачка (доставувана преку депеша). Не верувам дека било кога ниту Јордан ниту било кој од факторите тука било кога ќе ми се извини за таа етикета. Сега админот постапува како да му е пратена депеша од це-ка. Smajlito
И за следново си грешка:
Quote:По моја проценка, откако ги прочитав постовите после твоите ФОТОГРАФИИ Барба, ЗАКЛУЧИВ дека овој наслов е многу посоодветен.

ДПМНЕ ИМА СВОИ МЕДИУМИ КАДЕ КЕ СЕ ФАЛИ.

ФОРУМОВ ИМА ЗА ЦЕЛ ДА НЕ БИДЕ НИЧИЈ МЕГАФОН.
Особено за последната реченица. Форумов е мегафон на Комитетот што Јордан си го основал. ДПМНЕ можеби и си има свои медиуми, меѓутоа ние (форумските членови) пишуваме тука, значи мериме колку ОВОЈ медиум живее според своето мото. А вие моравте да го копирате трагичното наследство на македонските медиуми и да постапите вака како што постапивте?
Quote:ЗА МЕНЕ, ОДЛУКАТА Е ИСКЛУЧИВО МОЈА, МНОГУ Е ПОБИТНО ДА ПРОДИСКУТИРАМЕ ДАЛИ ВО ОВИЕ 20 ГОДИНИ МАКЕДОНИЈА ОДНОСНО ВЛАСТИТЕ КОИ ЈА ВОДЕА ГО ИСПОЛНИА ПРВИОТ ДЕЛ ОД РЕФЕРЕНДУМСКОТО ПРАШАЊЕ.
Прво, не се согласувам дека одлуката е исклучиво на администраторот, кој и да е тој. Ова е наредено од некого со цел да се испровоцира членот што највеќе му пречи и да се најде причина за репресија.
За тоа дали Македонија овие 20 години односно властите исполниле било што администратору, ќе си отвориш посебна тема, ќе си спроведеш анкета итн. Мислам дека е ова е толку очигледно што се гледа и дека потполно не ве бива за вакви местенки штом се` ви е провидно.
Јас знам дека понекогаш со Јордан знаете да отидете забегантус ама до волку да забегате?!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
08-09-2011, 02:11 AM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk

(08-09-2011, 12:32 AM)Администратор Wrote: 1. НАСЛОВОТ УКАЖУВА ДЕКА СЕ СЛАВИ 20 ГОДИШНИНА ОД РЕФЕРЕНДУМОТ. УТРЕ КЕ ВИДИМЕ КОЈ КЕ ПРИСУСТВУВА НА ПРОСЛАВАТА. ПА ПОТОА КЕ ЗБОРУВАМЕ ПОНAТАКА.

ДА НЕ МАНИПУЛИРАШ, ПОСОЧИ КАДЕ Е НЕГИРАН ПРАЗНИКОТ!!!

2. За темата, дематирај ме со ФАКТИ дека Македонија во овие 20 години е НАВИСТИНА САМОСТОЈНА, СУВЕРЕНА И НЕЗАВИСНА ДЖАВА.

3. Јас сум трпелив човек.
1. ТВОЈОТ наслов укажува 20-годишнина од референдумот. Сакаш да зборувате понатака а го банираш членот со кој сакаш да зборуваш. Логично нема што...
2. Бугарија за последните 100 години не може да докаже дека е НАВИСТИНА суверена и самостојна земја а далеку е и од независна. Ама тоа на никого не му е поентата да докажува.
3. Не е точно. Ниту е потребно да бидеш трпелив. Ама си налепил онолкаво мото во заглавјето на форумот. Сам си го одбрал тој пат. Изоди го. Или мотото ти е за да се криеш зад него по твој ќеф?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
08-09-2011, 02:20 AM
Reply
TATAP Offline
турко-монгол

Тука не си прав-България е абсолютно независима държава-от нея нищо не зависи Icon_mrgreen

ПП-това е стар виц Icon_mrgreen
Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
08-09-2011, 02:23 AM
Website Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk

(08-09-2011, 02:23 AM)TATAP Wrote: Тука не си прав-България е абсолютно независима държава-от нея нищо не зависи Icon_mrgreen

ПП-това е стар виц Icon_mrgreen
Тој виц како и виното, што постар тоа подобар. Ехм, да е само Бугарија таква држава од која ништо не зависи...
08-09-2011, 02:29 AM
Reply
Администратор Offline
Administrator

За МрачниотКоњаник. Ако намерата ми била да ја попречам темата ведаш кога ја поставил Барба ке сум го сторел тоа. Проследи ги дискусиите после фотографиите на Барба и подразмисли малку.

ДОПРЕЦИЗИРАЊЕТО НА НАСЛОВОТ БИЛО СО УМИСЛА ЗА ДА БАРБА БИДЕ БАНИРАН. ВАКВА ГЛУПСТ САМО СЕ КАЖУВА КОГА СЕ НЕМА АРГУМЕНТ. БАРБА СО НЕГОВИТЕ НАВРЕДИ МОЖЕ ДА БИДЕ БАНИРАН ВО СЕКОЈ МОМЕНТ АМА ЗАТОА ШТО Е ГРУЈОВИСТ А НЕЛИ НИЕ ОСНОВАЧИТЕ НА КОТЛЕ ГО МРАЗИМЕ ГРЕУВСКИ ГО ОСТАВАМЕ И НЕ ГО БАНИРАВНЕ ДОСЕГА.
УШТЕ ЕДНА ТВОЈА "ГРЕШКА", БАРБА СЕ УШТЕ НЕ СУМ ГО БАНИРАЛ. АКО НЕ НАВРЕДУВАШЕ КЕ НЕМАШЕ ОСНОВА ДА БИДЕ БАНИРАН. КОГА БАНОТ КЕ БИДЕ АКТИВИРАН КЕ ОДЛУЧАМ ЈАС. ЗАСЕГА МУ ДАВАМ ШАНСА ДА СЕ ПОКАЖЕ ВО ВИСТИНСКОТО СВЕТЛО. ДА ВИДИМЕ КАКВИ СЕ ПОДРЖУВАЧИTE НА ГРЕУВСКИ .
08-09-2011, 03:08 AM
Reply
Makedonec Offline
Senior Member

Ајде бе ја испое**вте темава...20 години независност славиме....вие најдовте баш на ваа тема мајтап да си праите....ајде правам потхитно друга тема...а вие расправајте се тука!
08-09-2011, 03:42 AM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk

(08-09-2011, 03:08 AM)Администратор Wrote: За МрачниотКоњаник. Ако намерата ми била да ја попречам темата ведаш кога ја поставил Барба ке сум го сторел тоа. Проследи ги дискусиите после фотографиите на Барба и подразмисли малку.

ДОПРЕЦИЗИРАЊЕТО НА НАСЛОВОТ БИЛО СО УМИСЛА ЗА ДА БАРБА БИДЕ БАНИРАН. ВАКВА ГЛУПСТ САМО СЕ КАЖУВА КОГА СЕ НЕМА АРГУМЕНТ. БАРБА СО НЕГОВИТЕ НАВРЕДИ МОЖЕ ДА БИДЕ БАНИРАН ВО СЕКОЈ МОМЕНТ АМА ЗАТОА ШТО Е ГРУЈОВИСТ А НЕЛИ НИЕ ОСНОВАЧИТЕ НА КОТЛЕ ГО МРАЗИМЕ ГРЕУВСКИ ГО ОСТАВАМЕ И НЕ ГО БАНИРАВНЕ ДОСЕГА.
УШТЕ ЕДНА ТВОЈА "ГРЕШКА", БАРБА СЕ УШТЕ НЕ СУМ ГО БАНИРАЛ. АКО НЕ НАВРЕДУВАШЕ КЕ НЕМАШЕ ОСНОВА ДА БИДЕ БАНИРАН. КОГА БАНОТ КЕ БИДЕ АКТИВИРАН КЕ ОДЛУЧАМ ЈАС. ЗАСЕГА МУ ДАВАМ ШАНСА ДА СЕ ПОКАЖЕ ВО ВИСТИНСКОТО СВЕТЛО. ДА ВИДИМЕ КАКВИ СЕ ПОДРЖУВАЧИTE НА ГРЕУВСКИ .
О Ваша Висости па Вие не реагиравте кога мене ме вреѓаат, ми лепат етикети и тоа не еднаш, и кога неколкупати споменав дека сум вреѓан, ама сега се најдовте засегнати?
Биди мажиште и подај му рака на барба. Биди стринка и липај в ќош додека народов слави.
08-09-2011, 03:48 AM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk

(08-09-2011, 03:42 AM)Makedonec Wrote: Ајде бе ја испое**вте темава...20 години независност славиме....вие најдовте баш на ваа тема мајтап да си праите....ајде правам потхитно друга тема...а вие расправајте се тука!
Еј па загревање де, да има и драма малку, како зачин во манџа Icon_surprised

(This post was last modified: 08-09-2011, 03:53 AM by МрачниотКоњаник.)
08-09-2011, 03:52 AM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk

(08-09-2011, 03:08 AM)Администратор Wrote: ... и подразмисли малку.

[b]ДОПРЕЦИЗИРАЊЕТО НА НАСЛОВОТ БИЛО СО УМИСЛА ЗА ДА БАРБА БИДЕ БАНИРАН. ВАКВА ГЛУПСТ САМО СЕ КАЖУВА КОГА СЕ НЕМА АРГУМЕНТ.
Ти да поразмислиш малку. Сега за тебе сум и глуп. Кога мене ќе ме нема тука (а ќе ме снема, продужи да ме вреѓаш), размисли си во кого друг ќе си го бараш “идеолошкиот противник“ *.
А нови членови, ако не си забележал, нема. Така да ќе мора да маваш по старите дрва. Синдромот на Хитлеровиот бункер. Низ нешто слично минува и Црвенковски.
------------------------
* “идеолошки противник“- омилена комуњарска дефиниција на луѓето што биле цели на нивниот прогон.
(This post was last modified: 08-09-2011, 05:00 AM by МрачниотКоњаник.)
08-09-2011, 04:59 AM
Reply
Il Schismatico Offline
Posting Freak

1. Аз първо не виждам голяма драма в промяната на темата-то можеше да се укаже още в заглавието й за по-лесно търсене че и аз се обърках в началото
2. Но дори барба да е прав, което ми е трудно да преценя, но не го изключвам, какво пречи да се върне старото име на темава? Нищо.
3. Освен това барба говори с много груб език не за първи път, и наистина заслужава бан да си поохлади главата малко неколко деня.
Така че 2+3=соломоновско решение.
4. Освен това, защо пък всеки счита за нужно да си лечи фрустрациите, като плюе по България за щяло и нещяло-120 години не била независима...ми то по тая логика и Германия не е независима, защото членува в ЕУ, немските пенсионери спестяват, а пък правителството на Меркел и Еврокомисията им зимат спестяванията и ги дават на гърците да ги откраднат, изядат и изпият и да има лоши, несъбираеми кредити...дайте малко по-сериозно и с повече уважение, ако обичате.
5. Денят на независимост на Македония е наистина най-големият й празник, за пръв път в историята се случва такова нещо и не трябва да избухват подобни грозни свади и кавги, по скромното ми мнение на външен человек-иначе ще заприличате на Воденицата, дето само се псуват като мали деца да им се чуди човек на акъля-верно, там повечето македонци нападат by default българите, но тука вече ги задминахте: почнахте да се самоизяждате самите македонците помегю ви с обиди /навреди/...защо, чак толко ли е силна политиката?
Поздрави,,
Стига плачове! Всяка луна е ужасна,
всяко слънце – горчиво, додето умре.
Любовта в сладки спазми защо ли ме тласна…
Разтвори се, мой трюм! Погълни ме, море!

http://tsvetno.blogspot.com/2008/07/blog-post_257.html
(This post was last modified: 08-09-2011, 11:16 AM by Il Schismatico.)
08-09-2011, 11:14 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ

Quote:Денот на независноста во Дебар без државни знамиња

Денот на независноста – како обичен ден во Дебар.

[Image: debar.jpg&imgSize=600&cropH=400]

[Денот на независноста во Дебар без државни знамиња]

Иако денешниот датум има двојно значење за градот, како ден на независноста на Република Македонија и ден на ослободувањето, денеска државни знамиња нема ниту низ улиците ниту на институциите.

Градоначалникот Аргетим Фида, во телефонски разговор за Канал 5 изјави дека е на прославата во Скопје, дека општината се уште нема набавено знамиња и дека оваа процедура е во тек.

Вера Тодоровска
Kanal 5

Коњанику дали оваа се случува во Суверена Држава. Дали треба да молчиме за оваа - премолчувањето е чин на патриотизам по стандардите на Гројовистите.
08-09-2011, 02:32 PM
Reply
Cesen Makedonec Offline
Member

Па која држава е суверена? Да ли е Швајцарија суверена држава кога Америка и наложи да направи нешто кое е  спротивно на најјаките и најважните закони за банковна тајност нешто што е во уставот влезено таму да и испорача список на Американски државјани муштерии на Швајцарски банки? Примерот на Дебар и недостаток на државни знамиња не е баш слика дека не сме суверени. Поготово кога таму се спомнува технички проблем. Кога постои популација која НЕ САКА да живее во таа држава, никој неможе со сила тоа да и  го наметне сакањето а и НЕ ТРЕБА. Да ли е Италија суверена држава кога ене Боси во Паданија си истакнува негови знамиња а не ги истакнува Италијанските и кога на официјално радио кога се коментираат Италијанските национални тимови се навива за противникот? Скоро беше 150 годишница на Италија па некаде не се истакнаа Италиајнските знамиња во северот на Италија и тоа пред официјалните установи. Утре Канада може во таква состојба да дојде да во Монтреал голем број ОДБИЈАТ да истакнат Канадски знамиња. Значи ли дека Канада нема да биде суверена држава? Така државите се распаѓаат едноставно, според желбата на народите. СФРЈ престана да биде суверена држава кога републиките не сакаа да бидат дел од нејзе. Да ли тогаш требаше СФРЈ да продолжи со сила? ОК, изговорт овде е дека од утре ќе има знамиња, не ги нарачале од Скопје, но реалната вистина е да АЛБАНЦИТЕ НЕ ЈА ЧУВСТВУВААТ МАКЕДОНИЈА како своја држава.  И тоа е проблемот. А не сувереноста. Горе гледам залагања за Македонија како протекторат на Америка. Па и тоа не е суверена држава. Меѓутоа не значи дека тоа е нешто лошо и контра интересите на Македонија. Напротив.  Реално гледано што помала држава со посиромашна економија тоа ПОНЕСУВЕРЕНА Е. Од истите причини малите а богати држави на Европа ја предаваат својата сувереност на поголеми конгломерати од типот на ЕУ. Значи само се работи за дефиниција на сувереност. По многу критериуми Македонија е суверена држава: 1) Одби да учествува и дава војници за Србија 1991 година, 2) Ја даде територијата на НАТО за да се бомбардира соседна земја со која имаше најразвиени економски односи 1999 година. И тоа во време кога многумина во светот го поставуваа прашањето за легалноста на бомбардирањето 3) Го призна Косово како независно 4) Не подклекна под уцените на Грција барем досега да го смени името 5) Не подклекна на Бугарските провокации и многу уште други примери.
08-09-2011, 03:21 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ

(08-09-2011, 03:21 PM)Cesen Makedonec Wrote: Па која држава е суверена? Да ли е Швајцарија суверена држава кога Америка и наложи да направи нешто кое е  спротивно на најјаките и најважните закони за банковна тајност нешто што е во уставот влезено таму да и испорача список на Американски државјани муштерии на Швајцарски банки? Примерот на Дебар и недостаток на државни знамиња не е баш слика дека не сме суверени. Поготово кога таму се спомнува технички проблем. Кога постои популација која НЕ САКА да живее во таа држава, никој неможе со сила тоа да и  го наметне сакањето а и НЕ ТРЕБА. Да ли е Италија суверена држава кога ене Боси во Паданија си истакнува негови знамиња а не ги истакнува Италијанските и кога на официјално радио кога се коментираат Италијанските национални тимови се навива за противникот? Скоро беше 150 годишница на Италија па некаде не се истакнаа Италиајнските знамиња во северот на Италија и тоа пред официјалните установи. Утре Канада може во таква состојба да дојде да во Монтреал голем број ОДБИЈАТ да истакнат Канадски знамиња. Значи ли дека Канада нема да биде суверена држава? Така државите се распаѓаат едноставно, според желбата на народите. СФРЈ престана да биде суверена држава кога републиките не сакаа да бидат дел од нејзе. Да ли тогаш требаше СФРЈ да продолжи со сила? ОК, изговорт овде е дека од утре ќе има знамиња, не ги нарачале од Скопје, но реалната вистина е да АЛБАНЦИТЕ НЕ ЈА ЧУВСТВУВААТ МАКЕДОНИЈА како своја држава.  И тоа е проблемот. А не сувереноста. Горе гледам залагања за Македонија како протекторат на Америка. Па и тоа не е суверена држава. Меѓутоа не значи дека тоа е нешто лошо и контра интересите на Македонија. Напротив.  Реално гледано што помала држава со посиромашна економија тоа ПОНЕСУВЕРЕНА Е. Од истите причини малите а богати држави на Европа ја предаваат својата сувереност на поголеми конгломерати од типот на ЕУ. Значи само се работи за дефиниција на сувереност. По многу критериуми Македонија е суверена држава: 1) Одби да учествува и дава војници за Србија 1991 година, 2) Ја даде територијата на НАТО за да се бомбардира соседна земја со која имаше најразвиени економски односи 1999 година. И тоа во време кога многумина во светот го поставуваа прашањето за легалноста на бомбардирањето 3) Го призна Косово како независно 4) Не подклекна под уцените на Грција барем досега да го смени името 5) Не подклекна на Бугарските провокации и многу уште други примери.

Немора да се мачите толку да пишувате и да наведувате белосветски примери. Ве прашав дали оваа се случува во СУВЕРЕНА ДРЖАВА:

(08-09-2011, 02:32 PM)ЈорданПетровски Wrote:
Quote:Денот на независноста во Дебар без државни знамиња

Денот на независноста – како обичен ден во Дебар.

[Image: debar.jpg&imgSize=600&cropH=400]

[Денот на независноста во Дебар без државни знамиња]

Иако денешниот датум има двојно значење за градот, како ден на независноста на Република Македонија и ден на ослободувањето, денеска државни знамиња нема ниту низ улиците ниту на институциите.

Градоначалникот Аргетим Фида, во телефонски разговор за Канал 5 изјави дека е на прославата во Скопје, дека општината се уште нема набавено знамиња и дека оваа процедура е во тек.

Вера Тодоровска
Kanal 5

Коњанику дали оваа се случува во Суверена Држава. Дали треба да молчиме за оваа - премолчувањето е чин на патриотизам по стандардите на Гројовистите.

08-09-2011, 03:27 PM
Reply
TATAP Offline
турко-монгол

Има и по-лоши ситуации-на много места в Каталуня са свалени испанските знамена пред кметствата,комуникациите в средствата за масова информация,болници,обществени заведения,дори в най-обикновени барове се водят изключително на каталан,автономната област открива свои посолства,като забавното е,че ги издържа с пари от испанското правителство (държава) и то когато се оказва,че Каталуня е пред фалит.Каталанските депутати отказват да говорят в Парламента на кастилски...При баските ситуацията е подобна,но там централната власт традиционно е по-добре изразена.
И все пак това си е вътрешно държавен проблем и няма нищо общо със суверенитета
Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
08-09-2011, 03:49 PM
Website Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ

(08-09-2011, 03:49 PM)TATAP Wrote: Има и по-лоши ситуации-на много места в Каталуня са свалени испанските знамена пред кметствата,комуникациите в средствата за масова информация,болници,обществени заведения,дори в най-обикновени барове се водят изключително на каталан,автономната област открива свои посолства,като забавното е,че ги издържа с пари от испанското правителство (държава) и то когато се оказва,че Каталуня е пред фалит.Каталанските депутати отказват да говорят в Парламента на кастилски...При баските ситуацията е подобна,но там централната власт традиционно е по-добре изразена.
И все пак това си е вътрешно държавен проблем и няма нищо общо със суверенитета

Татар, државата е СУВЕРЕНА ако ја контролира целата територија НА ДРЖАВАТА. Ке слушнеме се надевам дали имало уште "територии кои не се под контрола "
08-09-2011, 03:59 PM
Reply
TATAP Offline
турко-монгол

Ами тогава,нито Великобритания е суверенна,нито Белгия,Италия,Молдова...за БиХ да не говорим...
08-09-2011, 04:05 PM
Website Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ

(08-09-2011, 04:05 PM)TATAP Wrote: Ами тогава,нито Великобритания е суверенна,нито Белгия,Италия,Молдова...за БиХ да не говорим...

Јас зборувам за Македонија.
08-09-2011, 04:14 PM
Reply
Makedonec Offline
Senior Member

(08-09-2011, 04:14 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(08-09-2011, 04:05 PM)TATAP Wrote: Ами тогава,нито Великобритания е суверенна,нито Белгия,Италия,Молдова...за БиХ да не говорим...

Јас зборувам за Македонија.

Јордане бре...до кога бре со тие твои двојни аршини.

Дај одлучи се веќе еднаш,кога треба да се огледуваме на западните земји,а кога не треба.А не вака каша попара....си го уништуваш реномето на комитетот.Ќе ве прогласат за шизофреничари.

Тоа што нема знамиња е дел од неажурноста и незаинтересираноста на повисоките ешалони.А плус не смеат да вршат притисок бидејќи од ЕУ ќе дојдат и ќе не потегнат за ушињата и ќе ни велат "национализам не....демократија да"Bag
08-09-2011, 04:25 PM
Reply