Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
МАКЕДОНСКИТЕ ХЕРОИ ЈА ПОКОРУВААТ ЕВРОПА!!!
Author Message
barba Offline
שמע ישראל

neli imate "nai silne mze" a???
ili deckovo se soncal mnogu na zlatni pjasci :o)

[Image: %7BDADA59DD-5054-4AC7-A823-1F320296B375%7Dflexible.jpg]
I am that which grips the heart in fright, hearkens night and silence the light!!

Peace is lie, there is only a passion,
Trough passion i gain strength,
Trough strength i gain power,
Trough power i gain victory,
Trough victory my chains are broken.

The Force shall set me free
04-09-2011, 06:01 PM
Reply
Il Schismatico Offline
Posting Freak

Мързи ме да ти отговарям детойлно-човекът е натурализиран, ако не виждаш.
Свали си черните очила, лятото свърши.
Стига плачове! Всяка луна е ужасна,
всяко слънце – горчиво, додето умре.
Любовта в сладки спазми защо ли ме тласна…
Разтвори се, мой трюм! Погълни ме, море!

http://tsvetno.blogspot.com/2008/07/blog-post_257.html
(This post was last modified: 04-09-2011, 06:30 PM by Il Schismatico.)
04-09-2011, 06:30 PM
Reply
barba Offline
שמע ישראל

hahahahhahahahh

abe istocnjak.... aj nema veze ;)
I am that which grips the heart in fright, hearkens night and silence the light!!

04-09-2011, 06:43 PM
Reply
Il Schismatico Offline
Posting Freak

Източняк, западняк...това е.
Не ми се политизира сека тема-тая е за спорт и така трябва да си остане.

04-09-2011, 06:49 PM
Reply
hristo Offline
Super Moderator

(04-09-2011, 03:28 PM)Black Wolf Wrote: Не бъркайте спорта и политиката-разбирам патоса ви, но двете нямат нищо общо.
Едното е победа на тялото, другото е съзнание, което много често е окуражавано от идеология.
И нас така едно време в България като през 80-те държахме половината рекорди по щанги и медали по борба, както и всички отличия по художествена гимнастика, Тодор Живковата пропаганда ни учеше че сме страната на най-силните мъже и най-грациозните момичета.
Само че това не попречи на нацията да изпадне в дълбока криза през 90-те...

BravoBravoBravo Но, разбери, кога си притиснат цела вечност...мора да најдеш некаде вентили.
05-09-2011, 01:52 PM
Reply
Il Schismatico Offline
Posting Freak

Разбирам, разбирам-и аз се загледах днес в България-Грузия, но и през цялото време ис мислех: колко е трудно да се каже в какъвто и да е смисъл че тези момчета ме представляват, че съм идентичен с тях и пр....
Защото ролята на всяка държава, политика, идеология, е да създава мрежа и множество от приписани ти, но до голяма степен лесни за критика фалшиви идентичности. Именно срещу тези идентичности, които не са твои, ти после и най-много протестираш ако някой ги отрече, защото имаш чувството че ти отнема нещо вътрешно и съкровено, а то не е такова.
Бих разбрал ако някой от определен квартал на Битоля се горещи и вика за отбора на квартала си в среща против софийски отбор, но така en gros...се едно да емигрирам в САД и да почна от следния ден да "навивам" с енергия и пламък за САД срещу Канада на хокей...ми е не е толкова ясно.
Убеден съм че идентификациите и само- работят само там където има непосредствен личен опит, където няма, са празни...така много хора се идентифицираха съ социализма в България, пък като падна, и нищо не им стана...
Но както и да е, да пожелаем успех на МК /явно те са по-добри от БГ/ на баскетбол, а па дано и БГ се класира нататък.

05-09-2011, 04:18 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk

(04-09-2011, 03:28 PM)Black Wolf Wrote: Не бъркайте спорта и политиката-разбирам патоса ви, но двете нямат нищо общо.
Едното е победа на тялото, другото е съзнание, което много често е окуражавано от идеология.
И нас така едно време в България като през 80-те държахме половината рекорди по щанги и медали по борба, както и всички отличия по художествена гимнастика, Тодор Живковата пропаганда ни учеше че сме страната на най-силните мъже и най-грациозните момичета.
Само че това не попречи на нацията да изпадне в дълбока криза през 90-те...
Погрешна адреса, Волчо, погрешна адреса. Ова со политика и спорт требало да им го кажеш на закрепостената и ретардирана грчка сељачана што се распослала на граничниот премин. Би се обложил дека меѓу тие што протестирале имало и гранични службеници кои не биле на должност ама “работеле“...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
05-09-2011, 07:12 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk

E sega ushte da gi spleskame I glupite bosanci...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
05-09-2011, 08:19 PM
Reply
barba Offline
שמע ישראל

gi sjebavme..... ;)
75 - 62

05-09-2011, 08:44 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk

Defence! Defence! Se_klanjamBravo
06-09-2011, 12:43 AM
Reply
acko Offline
Moderator

Нема сила што ќе не сопре!!! Icon_razz

06-09-2011, 01:46 AM
Reply
Nikola Jelovac Offline
Member

(04-09-2011, 04:06 PM)acko Wrote: Се сложувам, ептен моќна химна. Од балканските убедливо на прво место, после нив хрватската.

А, првата која е според тебе? Мене најмногу ми се допаѓа италијанската.

Пфффф...

06-09-2011, 03:10 AM
Reply
barba Offline
שמע ישראל

[Image: demotivacija.mk_Si-bile....-Ama-Makedone...270598.jpg]

(This post was last modified: 06-09-2011, 05:06 AM by barba.)
06-09-2011, 05:05 AM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk

Ohoho! Srpska himna se sviri na Kotle! Ide Jordan so negovoto ergele bugarski pacienti da mu vlepi srbofilska etiketa na Nikola Jelovac...
Od balkanskite himni, crnogorskata e najjaka. Od drugite, Deutchland e sepak ubber alles, na vtoro mesto e ruskata...
06-09-2011, 05:10 AM
Reply
hristo Offline
Super Moderator

(05-09-2011, 04:18 PM)Black Wolf Wrote: Разбирам, разбирам-и аз се загледах днес в България-Грузия, но и през цялото време ис мислех: колко е трудно да се каже в какъвто и да е смисъл че тези момчета ме представляват, че съм идентичен с тях и пр....
Защото ролята на всяка държава, политика, идеология, е да създава мрежа и множество от приписани ти, но до голяма степен лесни за критика фалшиви идентичности. Именно срещу тези идентичности, които не са твои, ти после и най-много протестираш ако някой ги отрече, защото имаш чувството че ти отнема нещо вътрешно и съкровено, а то не е такова.
Бих разбрал ако някой от определен квартал на Битоля се горещи и вика за отбора на квартала си в среща против софийски отбор, но така en gros...се едно да емигрирам в САД и да почна от следния ден да "навивам" с енергия и пламък за САД срещу Канада на хокей...ми е не е толкова ясно.
Убеден съм че идентификациите и само- работят само там където има непосредствен личен опит, където няма, са празни...така много хора се идентифицираха съ социализма в България, пък като падна, и нищо не им стана...
Но както и да е, да пожелаем успех на МК /явно те са по-добри от БГ/ на баскетбол, а па дано и БГ се класира нататък.

Црни волче, секоја државна ( локална) елита го урамува своето стадо во специфична иконографија и симболика. За да го полесно јава. Го прави човекот прво да се чувствува и изградува како продукт на таа државна рамка, а на втор план е да се направи од него човек. Затоа, нели, колку гордо е да си Македонец, Бугарин, Србин, Француз... И, да се бориш за тие симболи, а ако треба и да умреш. Нели, за големите идеали. На крај, кајмакот да го јаде елитата. Ем световната , ем верската. Нели, цару-царево,а Богу-божје. А, се под кров на еден Бог ( ако го има???) Си спомнувам на една книга од Ерих Марија Ремарк. Се вика “ На Запад ништо ново “, каде опишува сцена како во таа рововска неколкугодишна војна, наутро чета Германци тргнува против чета Французи. Или, обратно, не е битно. Германскиот поп пред битката ги благословува Германците, со збориви дека правдата и Богот се на нивна страна. Од друга страна, исто тоа го прави и францускиот поп. И, така заведени и обезличени ( од човечки вредности) германските и француските земјоделци, работници, лекари, учители, инжинери ... се тепаат еден против друг! И, после им делат ордени, на некои и споменици. Да дадат пример на младите како се сака татковината. Веројатно, по 100-ина години нештата ке се битно сменат на овој план. Глобализацијата е во тек. Па, наместо да не зеза локална елита, ке не зеза светска ( една ) елита.

06-09-2011, 08:54 AM
Reply
Il Schismatico Offline
Posting Freak

Аз за това вярвам в индивидите, а колективните идентификации, особено политическите, са ми винаги предмет на съмнение и проверка :-)
По повод емигрантите например винаги съм се чудел-коя е истинската ти родина: тази, старата, в която си се родил за мъки без да те питат, или новата, евентуално-където с пълното съзнание за риск и промяна, си решил да обичаш и може би дори, да умреш?
Мисля че и друг път съв го давал този линк към това чудесно есе от Макс Фриш...
http://liternet.bg/publish6/mfrish/shvejcariia.htm

(This post was last modified: 06-09-2011, 10:46 AM by Il Schismatico.)
06-09-2011, 10:46 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ

(06-09-2011, 05:10 AM)МрачниотКоњаник Wrote: Ohoho! Srpska himna se sviri na Kotle! Ide Jordan so negovoto ergele bugarski pacienti da mu vlepi srbofilska etiketa na Nikola Jelovac...
Od balkanskite himni, crnogorskata e najjaka. Od drugite, Deutchland e sepak ubber alles, na vtoro mesto e ruskata...

Котле - форум без граници, без цензура - плурализам на мислења и идеи!

Дали досега на Котле е санкциониран некој заради мислење. ? Ти и Барба барате да бришеме мислења и да банираме членови заради мислења.
По мислење на Јеловац таа хима е најдобра. За лични вкусови не се расправа.
Сега ке ја слушнете навистина најдобрата:

Подарок за 8 ми Септември:

06-09-2011, 01:08 PM
Reply
Nikola Jelovac Offline
Member

Исправка- сакав да кажам дека е втора (на Балканот), иако ни нашата не е лоша, па може да биде на делба на второ и трето Music3. Хрватската не ми е којзнае што.
(This post was last modified: 06-09-2011, 04:13 PM by Nikola Jelovac.)
06-09-2011, 04:12 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk

Eve Jordane kje imitiram eden od tvoite bugarski pacienti I kje ti kazam deka ti si titova izmislica. Toa tebe ne te vregja?
Djabe se kriesh zad mototo na kotle, takvi finti palat ednash- dvapati.
(This post was last modified: 06-09-2011, 04:57 PM by МрачниотКоњаник.)
06-09-2011, 04:55 PM
Reply
Il Schismatico Offline
Posting Freak

Кои са тези пациенти, Мрачен докторе?
Правиш ли разлика между физическо съществуване и наметнат идеологически псевдо-идентитет?
Между 1. това което си, 2. това което си мислиш че си, и 3. това което другите мислят че си-хубаво е трите да съвпадат, но за съжаление не винаги е така в реалния свят.
Единствената проверка е сравнение, а не криене като щрауса на главата в пясъка.

(This post was last modified: 06-09-2011, 05:02 PM by Il Schismatico.)
06-09-2011, 05:00 PM
Reply