Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ДА ГО СПАСИМЕ ВМРО ДПМНЕ ОД УДБАШКА НАВАЛА И САТАНИЗАЦИЈА
Author Message
montehristo Online
Неверен Тома
*****

Posts: 1,471
Joined: Aug 2010
Reputation: 30
#21

Овој дискутант кој го наведуваш од оваа група многу личи на онаа Хајди од Васковата група.
An inch today is tomorrow’s mile.
30-08-2011, 01:30 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,941
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#22

Quote:Zoki Veljanov

ЈОРДАНЕ, ИЗМИСЛУВАШ РАБОТИ ЗА СЕБЕ ШТО СЕ НЕВИСТИНИТИ. ДЕФИНИТИВНО ТИ ТРЕБА ЛЕЧЕЊЕ.
23 hours ago · Like


Quote:Jordan Petrovski

Зоране еве го тоа што го бараш:

[Image: cqs1314577046s.jpg]

ДА ГО СПАСИМЕ ВМРО ДПМНЕ ОД УДБАШКА НАВАЛА И САТАНИЗАЦИЈА
http://www.forum.kotle.ca
23 hours ago · Like ·


Quote:Zoki Veljanov

ДА ГО ВИДАМ ДЕТАЛНО!!!
22 hours ago · Like


Quote:Zoki Veljanov

ОВА Е ДОКУМЕНТ СО КОЈ СЕ ТВРДИ ДЕКА СИ БЕГАЛЕЦ, НА АНГЛИСКИ „REFUGEE“ А НЕ Е РЕШЕНИЕ ЗА ПОЛИТИЧКИ АЗИЛ!!!! ЛАЖЕШ И ЗА ОВА ЈОРДАНЕ!!! БОЛНО ЛАЖЕШ!!!
22 hours ago · Like


Quote:Zoki Veljanov

КАДЕ СИ ЈОРДАНЕ, КАДЕ СИ ДА ОДГОВОРИШ ЗА СЕ ШО ТЕ ПРАШАВ??? ИЛИ ТИ ЈОРДАНЕ СИ САМО ЕДНО ОД ОНИЕ СИТНИ ДУШИЧКИ ШТО СЕ ШЛЕПУВАА ДО ПАРТИЈАТА, СИТНИ СОРАБОТНИЧКИ ДУШИЧКИ НА УДБА, БУГАРОФИЛЧИЊА ШТО СЕ СТАВИЈА ВО СЛУЖБА НА УДБА САМО И САМО ДА ГИ УНИШТУВААТ МАКЕДОНСКИТЕ ПАТРИОТИ!!!
22 hours ago · Like


Quote:Zoki Veljanov

КАДЕ СИ ЈОРДАНЕ ДА ОДГОВОРИШ НА СИТЕ ПРАШАЊА????
22 hours ago · Like


Quote:Zoki Veljanov

ИЗБЕГА ЛИ ЈОРДАНЕ?????????????
22 hours ago · Like


Quote:Jordan Petrovski

Зоране, Зоране колку те плаќаат за ова глупирање.

Зборот REFUGEE означува БЕГАЛЕЦ. Бегалци има по разни основи (војна, етничко чистење, КРШЕЊЕ НА ЧОВЕКОВИ ПРАВА, ПОЛИТИЧКИ ПРОГОН ...). За да добиеш статус на човек на кој му се одобрува ЗАСОЛНИШТЕ-АЗИЛ се ВОДИ СУДСКА ПОСТАПКА. Судот носи одлука дали ке се прифатат доказите на Бегалецот за да му се даде ЗАСОЛНИШТЕ-АЗИЛ. Основата по која се одобрува барањето на бегалецот да добире ЗАСОЛНИШТЕ-АЗИЛ е таа која одредува зошто му е дадено ЗАСОЛБНИШТЕ-АЗИЛ.
Во моето барање стои јасно зошто барам ЗАСОЛНИШТЕ-АЗИЛ заради ПРОГОН ОД ИДЕОЛОШКИ И ПОЛИТИЧКИ ПРИЧИНИ. Тоа е напишано и на документите кои сум ги добил од МВР при известувањето дека имам ДОСИЕТО.
22 hours ago · Like


Quote:Zoki Veljanov

јЈОРДАНЕ, ПОВТОРНО ЛАЖЕШ!!!! ОВА ШТО ГО ПОСТАВУВАШ КАКО ЛИНК Е РЕШЕНИЕ ШТО Е ИЗДАДЕНО ВО КОЈА ВЕЛИ ДЕКА ТЕБЕ И КОМПЛЕТНАТА ТВОЈА ФАМИЛИЈА ДЕКА КАНАДСКАТА ВЛАДА ЈА ТРЕТИРА КАКО БЕГАЛЦИ, А НИКАДЕ ВО НЕГО НЕ ПОСОЧУВА ДЕКА СТЕ ПОЛИТИТЧКИ БЕГАЛЦИ. ЛАЖЕШ ЈОРДАЕН, ЛАЖЕШ. ОНА ПРВОТО ШТО ГО ПОСТАВИ Е ИЗВЕСТУВАЊЕ ДО ДЕТЕБЕ ДЕКА ВО ВРЕМЕТО НА СДС ТИ СЕ ВОДЕЛО ДОСИЕ И ТОА Е ДОКУМЕНТ ШТО ГО ИЗДАЛО МВР. СО НЕГО ИМ ГИ МАЧКАШ ОЧИТЕ НА СИТЕ ДЕКА НЕШТО ВРЕДИШ!!!!
15 hours ago · Like


Quote:Zoki Veljanov

АНГЛИСКИОТ ЗБОР ЗА АЗИЛ Е „ASYLUM“. ВО ОНА ШТО СИ ГО ПОСТАВИЛ КАКО ЛИНК НИКАДЕ НЕ ПИШИВА „ASYLUM“, НИКАДЕ НА ПИШУВА ДУРИ НИ „POLITICAL REFUGEE“ АКО СЕ ДРЖИМЕ ДУРИ И НА ТВОЕТО ОБЈАСНУВАЊЕ!!! ЗНАЧИ, ТИ НЕ ГО ПОСТАВИ БАРАЊЕТО, ТИ ГО ПОСТАВИ РЕШЕНИЕТО КАДЕ ПИШУВА САМО ДЕКА СИ БЕГАЛЕЦ.
15 hours ago · Like


Quote:Zoki Veljanov

ЛАЖЕШ ЈОРДАНЕ ДЕКА СИ ПОЛИТИЧКИ БЕГАЛЕЦ, ЛАЖЕШ ДЕКА ПОСЕДУВАШ РЕШЕНИЕ КАКО ПОЛИТИЧКИ АЗИЛАНТ!!! КАЖУВАЈ ЈОРДАНЕ ЗОШТО ИЗБЕГА, КАЖУВАЈ ЈОРДАНЕ СЕГА СЕ, ЗАТОА ШТО СИТЕ ШТО ЧИТААТ ОВДЕ ВЕЌЕ СФАТИЈА ДЕКА СИ КОДОШ, ДЕКА СИ СОРАБОТНИК НА УДБА, ДЕКА ТВОЕТО ДОСИЕ Е СОРАБОТНИЧКО ДОСИЕ!!!!!
15 hours ago · Like


Quote:Zoki Veljanov

КАЖУВАЈ СЕГА ЈОРДАНЕ СЕ!!!! КАЖУВАЈ ЗОШТО НЕ ГО ОБЈАВИ ДОСИЕТО, КАЖУВАЈ КОЈ ТЕ ИСПРАТИ ВО БУГАРСКАТА АМБАСАДА, ЗОШТО ИНСПЕКТОР НА ДБДК ТЕ ПРИДРУЖУВАШЕ ДО ТАМУ, ЗОШТО ЛАЖЕШ ЗА ЧЛЕНСТВОТО ВО ПАРТИЈАТА???? КАЖУВАЈ ЈОРДАНЕ, КАЖУВАЈ СЕ???
15 hours ago · Like


Quote:Zoki Veljanov

МЕНЕ НИКОЈ НЕ МЕ ПЛАЌА ЗА ОВА!!!! МНОГУ САКАМ ДА РАЗОТКРИВАМ СИТНИ КОДОШКИ ДУШИЧКИ КАКО ТЕБЕ, КОДОВЧИЊА ШТО ТВРДАТ ДЕКА ИМААТ ДОСИЕ, А НИКОГАШ НЕ ГО ОБЈАВИЛЕ!!! ОБЈАВИ ГО ЈОРДАНЕ ТВОЕТО ДОСИЕ, ДА ВИДИМЕ КАКО ТЕ ВОДЕЛЕ ТЕБЕ, ДА ЗНАЕМЕ КОЈ СИ И ШТО СИ!!!! КОИ СЕ ТИЕ ИДЕОЛОШКИ И ПОЛИТИЧКИ ПРИЧИНИ??? КАЖИ ГИ НИВ ЈОРДАНЕ, КАЖУВАЈ СЕ, НЕ СЕ КРИЈ КАКО ЖЕНСКИ ПОЛОВ ОРГАН ПОД КОШУЛА, КАЖУВАЈ ЈОРДАНЕ!!!!
15 hours ago · Like


Quote:Zoki Veljanov

ПОД ИДЕОЛОШКИ И ПОЛИТИЧКИ ПРИЧИНИ ЗАРАДИ КОИ ТИ СЕ ВОДЕЛО ДОСИЕ Е ТВОЕТО БУГАРОФИЛСТВО, ЗАРАДИ ТОА ТЕБЕ ТИ СЕ ВОДЕЛО ДОСИЕ!!! ЗОШТО ЈОРДАНЕ НЕ ГО ОБЈАВУВАШ ДОСИЕТО????????? ЗОШТО???? ШТО Е ТОА ШТО ГО КРИЕШ??? КАЖУВАЈ СЕГА СЕ!!!!!!
15 hours ago · Like


Quote:Zoki Veljanov

МАНИПУЛИРАШ ЈОРДАНЕ СО ДОЛУМЕНТ ИЗДАДЕН ОД МВР, СО НЕГО ЈА ИЗМАНИПУЛИРА И КАНАДСКАТА ВЛАДА, А СЕ СО ЦЕЛ ДА ЗАМИНЕШ ОД ОВДЕ!!! КАЖУВАЈ ЗОШТО ИЗБЕГА ОД ОВД!!!! КАЖУВАЈ ЗОШТО ТОЧНО ТЕБЕ ТЕ ОДНЕСОА ВО БУГАРСКАТА АМБАСАДА??? СЕКОЈ ОД НАС МОЖЕ ДА БИДЕ ПОВИКАН СО ПОКАНА НА РАЗГОВОР ВО АМБАСАДАТА, НО СО ТЕБЕ СЛУЧАЈОТ НЕ Е ТАКОВ. ТЕБЕ ТЕ ОДНЕЛА ДБК ВО АМБАСАДАТА!!! ЗОШТО???? КАЖУВАЈ ЗА ТОА, НЕ МИ ВРТИ ОВДЕ И НЕ ПОСТАВУВАЈ ДРУГО ПОСТОВИ ЗАТОА ШТО ВЕЌЕ СИТЕ ТЕ ПРОЧИТАА!!! КАЖУВАЈ СЕГА ЗОШТО ИЗБЕГА ОД ОВДЕ, ШТО ИМАШ НАПРАВЕНО ВО КУМАНОВО???????????
13 hours ago · Like
30-08-2011, 02:26 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,941
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#23

(30-08-2011, 01:30 AM)montehristo Wrote: Овој дискутант кој го наведуваш од оваа група многу личи на онаа Хајди од Васковата група.Исто школо се. Неговиот начин на "изразување" е класичне пример како се однесува инспектор на УДБа од оние неписмените директно земени од пасење овци. Инаку Зоран е син на Крсте Вељановски од групата "БАНКАРИ". Татко му кога го зел досието после неколку часа починал од срцев удар.
30-08-2011, 02:32 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,941
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#24

Quote:Jordan Petrovski

Зоране, Зоране моето досие и решението за АЗИЛ е во судот во Скопје и кај комисијата за лустрација. Така да тие документи ги провериле стручни луѓе и не пронашле ништо од оваа што го тврдиш ти. Зато понуди му ги твоите "правни толкувања" на Фрчко и останатите кои ги гонам, ке заработиш и пари. Еве ти доказ и за тоа:

[Image: bwy1313614686d.jpg]


[Image: bfi1313614928w.jpg]

КОЈ КЕ БИДЕ "ЛУСТРИРАН" КОГА КЕ НИ СЕ СООПШТУВА РЕЗУЛТАТОТ ОД КОМПРОМИСОТ
http://www.forum.kotle.ca
11 hours ago · Like · 1 person ·

Quote:Lidija Dimitrovska

Zoki da te prasam dali tebe Sluzbite ne ti skroija nikakvo obvinenie i ne ti podmetnaa etiketa i ne te zigosaa.
11 hours ago · Like


Quote:Lidija Dimitrovska

Zoki zosto ti mene ne mi odgovaras??? Jas Zoki ne mrdnav od linijata na Partijata i do denes sum najzigosana i najprogoneta a UDBASITE vo Partijata gi polnat magarinjata i kutat duri i ne glasaat za VMRO i toa ako se na visoki pozicii,
10 hours ago · Like · 1 person


Quote:Zoki Veljanov

Лидија, не сум се приклучил досега. Мене никој ништо не ми напакувал досега, немало никаква потреба за тоа.
7 hours ago · Like


Quote:Zoki Veljanov

Е ЈОРДАНЕ, СЕ ДОДЕКА НЕ КОГ ПОСТАВИШ ДОСИЕТО ОВДЕ НЕМАШ ПРАВО НА КОМЕНТАР. ТИ НИТУ СИ ЧЛЕН НА ПАРТИЈАТА, ЗОШТО СЕ ПОЈАВУВАШ ОВДЕ???? НЕ ОДГОВОРИ НИТУ НА ЕДНО ПРАШАЊЕ, НЕ ОДГОВОРИ ЗОШТО ДБК ТЕ ОДНЕСЕ ВО БУГАРСКАТА АМБАСАДА, ПО ЧИЈ НАЛОГ ОТИДЕ ТАМУ, ЗОШТО ГО КРИЕШ ИМЕТО НА БЕЗБЕДЊАКОТ??? ЗАРЕМ НЕМАШЕ ХРАБРОСТ ДА ГО ПРАШАШ ТОГАШ, А СЕГА ВЕЛИШ ДЕКА ИМАШ ХРАБРОСТ ДА ГО ГОНИШ ФРЧКО????
7 hours ago · Like


Quote:Zoki Veljanov

ТИ МЕНЕ СЕ ОБИДУВАШ ЈАВНО ДА МЕ ПОТКУПИШ, ДЕБИЛУ???? МИ НУДИШ ПАРИ САМО ДА ПРЕСТАНАМ ДА ТЕ ПРАШУВАМ???
7 hours ago · Like


Quote:Zoki Veljanov

Е ПА ЧИТАЈ СЕГА, ЧИТАЈ УБАВО: ВАС КОДОШИТЕ СО ДВОЈНИ ДОСИЕЈА ШТО БЕВТЕ БЛИСКИ СО љубчо и доста ЌЕ ВЕ РАЗБИЈАМ НА АТОМИ ШТО НИ МРШОЈАДЦИТЕ НЕМА ДА МОЖАТ ДА ВЕ СОСТАВАТ, НИТУ ПАК ТИЕ ШТО ВИЕ НАЈПОВЕЌЕ ГИ САКАТЕ, БУГАРСКИТЕ МРШОЈАДЦИ!!!!!!!
7 hours ago · Like


Quote:Zoki Veljanov

ЕДНОТО ДОСИЕ ШТО Е ВО КОМИСИЈАТА ЗА ЛУСТРАЦИЈА ГО КАЖУВАШ, АМА ДА ЗНАЕШ ДЕКА ПОСТОИ ЗА ТЕБЕ И ДРУГО СОРАБОТНИЧКО ДОСИЕ!!! ТАКОВ БЕШЕ МЕТОДОТ НА УДБА, ИМАШЕ ДВОЈНИ ДОСИЕЈА ЗА СОРАБОТНИЦИТЕ, ИМАМ ЧИТАНО ТАКВО ДОСИЕ!!!! И КОГА ТВОЕТО ЌЕ ИЗЛЕЗЕ НА ВИДЕЛИНА, ДУРИ ТОГАШ ПОДОБРО ЌЕ БИДЕ ДА ТЕ СНЕМА ОД ЛИЦЕТО НА ЗЕМЈАТА!!!!
7 hours ago · Like


Quote:Zoki Veljanov

АЈДЕ СЕГА ДА ГИ ПРЕПОСТАВАМ ПРАШАЊАТА: КАЖИ ЈОРДАНЕ КОЈ ТЕ ИСПРАТИ ВО БУГАРСКАТА АМБАСАДА, КАЖИ ЈОРДАНЕ ЗОШТО ЛАЖЕШ ДЕКА СИ ПОЛИТИЧКИ БЕГАЛЕЦ КОГА НИ ЗБОР ЗА ТОА НЕ ПОСТОИ ВО ОНА РЕШЕНИЕ ОД КАНАДСКАТА ВЛАДА, КАЖИ ЈОРДАНЕ ЗОШТО ИЗБЕГА ОД ОВДЕ, КАКВИ БЕЉИ НАПРАВИ ВО КУМАНОВО, ПА ИЗБЕГА?????
6 hours ago · Like


Quote:Zoki Veljanov

КАЖИ ЈОРДАНЕ КАКО Е МОЖНО НЕКОЈ ВО 2000 ГОДИНА ДА БИДЕ ПОЛИТИЧКИ БЕГАЛЕЦ, КАЖИ ЈОРДАНЕ ЗОШТО КАЧИШ ЛИНКОВИ И БЕЗУСПЕШНО СЕ ОБИДУВАШ СО НИВ ДА ГИ ИЗБЕГНЕШ СИТЕ ОДГОВОРИ?????????????
6 hours ago · Like


Quote:Zoki Veljanov

КАЖУВАЈ ЈОРДАНЕ ЗА КСИО, ШТО ОТКРИ КСИО ЗА ТЕБЕ, КАЖИ ЈОРДАНЕ ЗА „БАБА ЦАНА“, ЗОШТО ДОЗВОЛИ ДА БИДЕ ПРИСЛУШКУВАНА? АЈДЕ ЈОРДАНЕ ОДГОВОРИ НА ПРАШАЊАТА????
6 hours ago · Like


Quote:Jordan Petrovski

Зоране ветувањето што ти го дале твоите ментори дека ке те вработат нема да го исполнат. Бадиала плукаш и лажеш. Ке ти укажам до кој степен дозволуваш да се глупираш односно колку ти се процирни лагите. Фрчковски и Чокревски се професори на...
See more
6 hours ago · Like


Quote:Zoki Veljanov

КОЕ ВРАБОТУВАЊЕ, ЗА КАКВО ВРАБОТУВАЊЕ ЗБОРУВАШ??? ЈАС ВЕЌЕ РАБОТАМ, РАБОТАМ ПО МОЈАТА ПРОФЕСИЈА!!!! А КОЈА Е ТВОЈАТА ПРОФЕСИЈА???? КОДОШКАТА???? БУГАРОФИЛСКАТА??? И НЕ ЈА МЕШАЈ МОЈАТА СО ТВОЈАТА ПРОФЕСИЈА, МОЈАТА ДИПЛОМА Е КРВАВО ЗАРАБОТЕНА, А ТВОЈАТА ДИПЛОМА ГЛАСИ „ДИПЛОМИРАН ЛАЖГО, ПРОФИТЕР И БУГАРОФИЛ“. КАЖУВАЈ ЈОРДАНЕ, КАЖУВАЈ ПО ЧИЈ НАЛОГ ОТИДЕ ВО БУГАРСКАТА АМБАСАДА???????
4 hours ago · Like
(This post was last modified: 30-08-2011, 02:39 AM by ЈорданПетровски.)
30-08-2011, 02:34 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,941
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#25

Quote:Zoki Veljanov

ОДГОВАРАЈ ЈОРДАНЕ, ОДГОВАРАЈ И КАЖУВАЈ СЕ!!! У ТИ МИСЛИШ ДЕКА СУМ ЈАС КАКО ТЕБЕ, ДЕБИЛУ, ПА ДА СЕ ПРОДАВАМ ЗА ПАРИ???? КОЛКУ ТИ ДАДОА ВО БУГАРСКАТА АМБАСАДА ЗА КОДОШЕЊАТА???? И ТИ МИСЛИШ ДЕКА ЈАС ЌЕ ГО ДОФАТАМ ФРЌКО КАКО ШО ТЕ ДОФАТИВ ТЕБЕ??? НЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!! ФР
3 hours ago · Like


Quote:Zoki Veljanov

ФРЌКО НЕ МИ ТРЕБА, ТОЈ ГО ЗНАЕМЕ СИТЕ!!! МЕНЕ МИ ТРЕБААТ ТАКВИТЕ КАКО ТЕБЕ!!!!! КАЖУВАЈ ЗАРАДИ КОИ КРИМИНАЛНИ ДЕЈСТВА ИЗБЕГА ВО КАНАДА????? КАЖУВАЈ СЕГА ВЕДНАШ, НЕ ЛЕПИ ЛИНКОВИ ЗА ДА ЕСКИВИРАШ!!!! КАЖУВЈ, ТЕ ЧЕКАМ!!!
3 hours ago · Like


Quote:Jordan Petrovski

КСИО неможело да открие ништо замене бидејки немало што. Јас открив за КСИО дека е финансирано од КОС. КОС дал 400 ИЛАДИ МАРКИ на луѓе во ВМРО ДПМНЕ.
Кој ги зел тие пари Зоране, со кого беше ортак Чедо Радомировиќ.
3 hours ago · Like


Quote:Zoki Veljanov

НЕ МОЖЕЛО ДА ОТКРИЕ???? ЈОРДАНЕ, ПОВТОРНО ЛАЖЕШ!!! ОТКРИЛЕ ДЕКА СИ КОДОШ!!! ТИ ИМАШЕ ПРИСТАП САМО КАЈ доста, А СИТЕ ФРУГИ НЕ САКАА ДА ТЕ ВИДАТ!!! ТУКУ, НЕ МАВТАЈ МНОГУ, КАЖУВАЈ СЕГА ЗОШТО ИЗБЕГА ВО КАНАДА??? КАЖУВАЈ ЈОРДАНЕ КОЛКУМИНА ЗАКРПИ...
See more
2 hours ago · Like


Quote:Zoki Veljanov

КАЖУВАЈ ЈОРДАНЕ ЗОШТО МИ НУДИШ ПАРИ ЗА ДА ГО ДЕМАСКИРАМ ФРЧКО??? ЗАТОА ШТО СФАТИ ДЕКА МОЖАМ ДА ДЕМАСКИРАМ СЕКОГО, ПА СЕГА МИСЛИШ ДЕКА ЈАС СУМ КАКО ТЕБЕ, ДЕКА СЕ ПРОДАВАМ ЗА ПАРИ??? НЕЕЕЕЕЕЕЕ, ЈОРДАНЕ!!! ЗА МЕНЕ ФРЧКО Е ИСПЕНА ПЕСНА, НЕ МИ Е ИНТЕРЕСЕН!!! ИНТЕРЕСНИ МИ СЕ ЛАЖГОВЦИТЕ, КРИМИНАЛЦИТЕ ШТО ГИ БРКААТ ПО СОПСТВЕНИТЕ ГРАДОВИ ЗАРАДИ НЕИСПЛАТЕНИ ПАРИ, ЛАЖГОВЦИТЕ И БУГАРОФИЛИТЕ, Е ТИЕ МИ СЕ ИНТЕРЕСНИ, НИВ ДА ГИ РАЗБИВАМ НА АТОМИ!!!!!!!!
2 hours ago · Like


Quote:Jordan Petrovski

Јас ти нудам пари. Ти си тотално луд. Оди бре лечисе.
2 hours ago · Like


Quote:Zoki Veljanov

АЈДЕ ЈОРДАНЕ ОДГОВОРИ НА ПРАШАЊАТА, НЕ ЕСКИВИРАЈ!!! НЕ ЛАЖИ КАКО ШТО СИ ЗНАЕШ, ЗНАЕШ И САМИОТ ДЕКА СУМ ОПАСЕН, ДЕКА СЕКОЈА ТВОЈА ЛАГА ЈА ОТКРИВАМ!!!! ПЕЈ, ЈОРДАНЕ, ПЕЈ!!! ПЕЈ ЈА ОНАА КОДОШКАТА ПЕСНА, БУГАРОФИЛСКАТА, ТРЕБА САМО МАЛКУ ДА СИ К...
See more
2 hours ago · Like


Quote:Zoki Veljanov

ОВА ГО НАПИША ТИ ДЕБИЛУ: Зоране, Зоране моето досие и решението за АЗИЛ е во судот во Скопје и кај комисијата за лустрација. Така да тие документи ги провериле стручни луѓе и не пронашле ништо од оваа што го тврдиш ти.Зато понуди му ги твоите "правни толкувања" на Фрчко и останатите кои ги гонам, ке заработиш и пари.
2 hours ago · Like


Quote:Jordan Petrovski

Па дебилу умеш ли да читаш. Каде јас тука ти нудам пари будало една.
2 hours ago · Like


Quote:Zoki Veljanov

ДА, БУДАЛО, МИ ПОНУДИ ПАРИ ЗАТОА ШТО САКАШЕ ДА ЗАМОЛЧАМ ЗА ТВОЈОТ КРИМИНАЛ, ЗА ТОА ДЕКА СИ ДЕЛИКВЕНТ!!!! МОИТЕ „ПРАВНИ ТОЛКУВАЊА“ ТЕ РАЗОТКРИЈА ТЕБЕ И ТВОЈАТА СИТНА ДУША НА СОРАБОТНИК!!!!
2 hours ago · Like

Quote:Jordan Petrovski

Зато понуди му ги твоите "правни толкувања" на Фрчко и останатите кои ги гонам, ке заработиш и пари.
2 hours ago · Like
30-08-2011, 02:46 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,941
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#26

Quote:Zoki Veljanov

ХАХАХАХА, ЈАСНО Е ВЕЌЕ, ТЕБЕ ТЕ ПЛАЌАШЕ ФРЧКО, ИДИОТЕ РЕТАРДИРАН И МИСЛИШ ДЕКА НА ИСТИОТ ФОЛ ЌЕ ПАДНАМ И ЈАС!!!!!! ЗАТОА ТИ ПОНУДИ ПАРИ!!!!! ВИДИ ГО ТИ НЕГО!!! ТУКУ СЛУШАЈ, КАЖУВАЈ СЕГА ТИ, ПЕЈ МИ ТИ МЕНЕ, КОЛКУ ПАРИ ИКРАДЕ ОД КУМАНОВЦИ???
2 hours ago · Like


Quote:Zoki Veljanov

КОЛКУ ПАРИ УКРАДЕ ОД КУМАНОВЦИ????
2 hours ago · Like


Quote:Zoki Veljanov

АЈДЕ ПИЛЕ АЈДЕ ПЕЈ!!!
2 hours ago · Like


Quote:Zoki Veljanov

А СЛУШАЈ ДАЛИ ГО ЗНАЕШ ВИЦОТ ЗА МУЈО И ХАСО???? ИЗГЛЕДА НЕ, АМАААААА.... ДОБРО СИ ГО ПОЗНАВАЛ МУЈО.... А КОЛКУ ПАТИ ТОЈ МУЈО ТЕ ПОМИНАЛ НИЗ РАЦЕ??? АЈ ПИЛЕ, ПРИЗНАЈ СИ, ЈАС ВЕЌЕ СЕ ЗНАМ ЗА ТЕБЕ, ОЛЕСНИ СИ ЈА ДУШАТА: КОЛКУ УКРАДЕ ОД КУМАНОВЦИ? ДАЛИ ЗАРАДИ ТОА ПОБЕГНА ВО КАНАДА???? ЗОШТО ЦЕЛО ВРЕМЕ ЛАЖЕШ??? АЈ, ПРИЗНАЈ СИ, ПА ОВДЕ ВЕЌЕ СИТЕ ТЕ ПРОЧИТАА, СИТЕ ТЕ ЗНААТ!!!!
2 hours ago · Like


Quote:Zoki Veljanov

АЈДЕ СЕГА ПРИЗНАЈ СИ ДЕКА ЛАЖЕШЕ ЗА СЕ, ДЕКА НИКОГАШ НЕ СИ БИЛ ВМРО-ВЕЦ, ДЕКА СЕ ШТО СИ ПРАВЕЛ БИЛО ДА ПРОФИТИРАШ!!! ПРИЗНАЈ СИ ДЕКА ДБК ТЕ ИСПРАТИ ВО БУГАРСКАТА АМБАСАДА КАКО ПРОВЕРЕН БУГАРОФИЛ, ДЕКА ЗАРАДИ ТОА И НЕ ОБЈАВИ НИТУ БУКВА ОД ДОСИЕТО, ДЕКА ИЗБЕГА ОД ОВДЕ ОД ОНИЕ ШТО ТЕ БРКАА ЗА УКРАДЕНИ ПАРИ, ДЕКА СЕ ШЛЕПУВАШЕ ДО ЉУБЧО И ДОСТА И ДЕКА ВО „БАБА ЦАНА“ ИМ ДАВАШЕ РУЧЕЦИ И ВЕЧЕРИ И ИСТОВРЕМЕНО ГИ ПРИСЛУШКУВАШЕ УДБА... АЈДЕ, КАЖИ СИ ЈОРДАНЕ ОЛЕСНИ СИ ЈА ДУШАТА!!
about an hour ago · Like


Quote:Zoki Veljanov

АЈДЕ ЈОРДАНЕ, ДОСТА Е СО ТВОЈОТ ЦИРКУС, КАЖИ СИ ДЕ!!!
about an hour ago · Like


Quote:Zoki Veljanov

КАЖИ СИ ЈОРДАНЕ ОЛЕСНИ СИ ЈА ДУШАТА: КАЖИ СИ ЗА ТОА КОЈ ТЕ ПРАТИ ВО АМБАСАДАТА, КАЖИ СИ ЗА ТОА КОЛКУ ПАРИ ОГРАБИ ОД КУМАНОВЦИ, ПА ЗАРАДИ ТОА И ИЗБЕГА ВО КАНАДА, КАЖИ СИ ДЕКА СИ СЕ ШЛЕПУВАЛ ДО ЉУБЧО И ДОСТА А ИСТОВРЕМЕНО ГИ ПРИСЛУШКУВАЛЕ ВО „БАБА ЦАНА“, КАЖИ СИ ЗА ТОА ДЕКА ЦЕЛО ВРЕМЕ ЛАЖЕШЕ АМА БАШ ЗА СЕ, КАЖИ СИ ЗА ЗДЕЛКИТЕ СО ДАЛАВЕРСКИ, КАЖИ ЗА ТОА ЗОШТО ПОСЛЕ НИВ ГО НАПАЃАШЕ, КАЖИ СИ СЕ!!!!
about an hour ago · Like


Quote:Zoki Veljanov

А КОГА ЕДЕН ДЕН ЌЕ ИЗЛЕЗЕ НА ВИДЕЛИНА ОНА ДРУГОТО ТВОЕ ДОСИЕ, СОРАБОТНИЧКОТО, БАРЕМ ЌЕ ТИ БИДИ ЛЕСНО НА ДУШИЧКАТА, СИ КАЖАЛ, СИ ПРИЗНАЛ!!!!
about an hour ago · Like


Quote:Zoki Veljanov

А АКО НЕ КАЖЕШ, ЈАС ЌЕ ПРОДОЛЖАМ ОВДЕ ДА ТЕ ОТКРИВАМ КОЈ СИ И КАКОВ СИ, ДА ТЕ РАСТРГНУВАМ НА АТОМИ ПОЛЕКА И СИГУРНО!!! АЈДЕ, АЈДЕ КАЖИ СИ СЕ, КРИМИНАЛЕЦУ!!!!
about an hour ago · Like
30-08-2011, 02:53 AM
Reply
montehristo Online
Неверен Тома
*****

Posts: 1,471
Joined: Aug 2010
Reputation: 30
#27

(30-08-2011, 02:46 AM)ЈорданПетровски Wrote:
Quote:Zoki Veljanov

НЕ МОЖЕЛО ДА ОТКРИЕ???? ЈОРДАНЕ, ПОВТОРНО ЛАЖЕШ!!! ОТКРИЛЕ ДЕКА СИ КОДОШ!!! ТИ ИМАШЕ ПРИСТАП САМО КАЈ доста, А СИТЕ ФРУГИ НЕ САКАА ДА ТЕ ВИДАТ!!! ТУКУ, НЕ МАВТАЈ МНОГУ, КАЖУВАЈ СЕГА ЗОШТО ИЗБЕГА ВО КАНАДА??? КАЖУВАЈ ЈОРДАНЕ КОЛКУМИНА ЗАКРПИ...
See more
2 hours ago · Like

Ако ова е вистина дека си имал достапност само кај Доста, во тој случај “бидејќи“ линијата на комуникацијата би била контролирана од Неа, таа би имала контрола што, како , кога, каде и кому би му пренела.
Значи во тој случај Таа би имала контрола не само во комуникацијата меѓу тебе и партијата, туку и во (доколку таа била пион на УДБ-а) натамошното разидување не само меѓу тебе и партијата туку и меѓу она докторско крило, а и останатите иницијативи.
Ова е инаку многу добра метода на секоја тајна служба.
Бидејќи си изолиран(со тоа што ти налепиле етикета дека е лошо да бидат видени со тебе од една страна) ти доаѓа некој кој се однесува искрено и поверливо, а всушност е соработник на Службата.
Во тој случај се што имаш да кажеш го кажуваш на службата.

An inch today is tomorrow’s mile.
30-08-2011, 03:31 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,941
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#28

(30-08-2011, 03:31 AM)montehristo Wrote:
(30-08-2011, 02:46 AM)ЈорданПетровски Wrote:
Quote:Zoki Veljanov

НЕ МОЖЕЛО ДА ОТКРИЕ???? ЈОРДАНЕ, ПОВТОРНО ЛАЖЕШ!!! ОТКРИЛЕ ДЕКА СИ КОДОШ!!! ТИ ИМАШЕ ПРИСТАП САМО КАЈ доста, А СИТЕ ФРУГИ НЕ САКАА ДА ТЕ ВИДАТ!!! ТУКУ, НЕ МАВТАЈ МНОГУ, КАЖУВАЈ СЕГА ЗОШТО ИЗБЕГА ВО КАНАДА??? КАЖУВАЈ ЈОРДАНЕ КОЛКУМИНА ЗАКРПИ...
See more
2 hours ago · Like

Ако ова е вистина дека си имал достапност само кај Доста, во тој случај “бидејќи“ линијата на комуникацијата би била контролирана од Неа, таа би имала контрола што, како , кога, каде и кому би му пренела.
Значи во тој случај Таа би имала контрола не само во комуникацијата меѓу тебе и партијата, туку и во (доколку таа била пион на УДБ-а) натамошното разидување не само меѓу тебе и партијата туку и меѓу она докторско крило, а и останатите иницијативи.
Ова е инаку многу добра метода на секоја тајна служба.
Бидејќи си изолиран(со тоа што ти налепиле етикета дека е лошо да бидат видени со тебе од една страна) ти доаѓа некој кој се однесува искрено и поверливо, а всушност е соработник на Службата.
Во тој случај се што имаш да кажеш го кажуваш на службата.Моите односи со Доста се расипани уште од јули или август 1991 година. Овие денови ке го прикачам и документот кој беше причина за судирот. Доста не сакаше да излегува партискиот весник ГЛАС кој јас го финансирав и бараше начин како да ме избрка. Прстенот на изолација околу Љупчо додека не го купија го правеа Доста, Филип и Томе Далавера.
Моите контакти во партијата биле исклучиво со Љупчо. Јас сум напишал досега неколкупати најголема желба ми беше да се сретнам со Љупчо, Доста и Љубе Бошковски. По се можеби има теоретска шанса да се сретнам само со Љупчо. Доста почина , Љубе ако се спаси од Македонија од затвот во Хрватска сигурно нема.
30-08-2011, 04:25 AM
Reply