Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ВАСКО ЕФТОВ И НЕГОВИТЕ ПАРТИЗАНИ ПОВТОРНО ПОРАЗЕНИ
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,926
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#61

Quote:Владе Секуловски

so sho te navrediv kazhi slobodno.!
вторник во 04:09 · Ми се допаѓаНе ми се допаѓа.


Quote:Владе Секуловски

jasno e ti za sho dojde i so kakov komentar pocna, cosmopolitanka abe ahahah :D
вторник во 04:10 · Ми се допаѓаНе ми се допаѓа.


Quote:Zoran Naumceski

‎...HAJDI..otkako ja zatvorija A1...na fb pocna seriali da pravis...i gledam dobro odi...poveke od 17h...
вторник во 06:44 · Ми се допаѓаНе ми се допаѓа · 1 личност.


Quote:Hajdi Cvetkovska

Da be Zoran Icon_razz))
вторник во 06:45 · Ми се допаѓаНе ми се допаѓа · 2 луѓе


Quote:Gabriel Mishevski

Зоране......само да ми одговориш дали си задоволен од моменталнава ситуација во Македонија......и дали според тебе дали има борба против ама против организираниот криминал?
вторник во 06:46 · Ми се допаѓаНе ми се допаѓа.Quote:Hajdi Cvetkovska

Gabriel mislam deka e nas , no nema vrska srijata vredi sto ja napraviv Icon_razz))
вторник во 06:47 · Ми се допаѓаНе ми се допаѓа.


Quote:Igor Najdoski

za Naumceski jas garantiram,a i odgovorot negov gabriel jas ke ti go kazam nema borba protiv organiziraniot kriminal,a se dodeka e taa vlast nema ni da ima
вторник во 06:49 · Ми се допаѓаНе ми се допаѓа · 2 луѓеQuote:Hajdi Cvetkovska

Igor vecerase sinoke so serijata ovde Icon_razz)) se najade li da ne te mislam
вторник во 06:50 · Ми се допаѓаНе ми се допаѓа.


Quote:Milan S Stojanov

Eden Jordan ve iscrpe stie ovdeIcon_razz))Mu dadovte pregolema vaznost....pustite go...
вторник во 06:54 · Ми се допаѓаНе ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Igor Najdoski

se najadov Hajdi ama bas koga mi bese najslatko prekinavte so komentari Icon_razz)))))
вторник во 07:02 · Ми се допаѓаНе ми се допаѓа · 2 луѓе


Quote:Milan S StojanovIcon_razz))))))Prijatni obroci na site koi ''maski'' go izdrzaa maratonotot vo ''cest''....na JP(Javno Pretprijatie)
вторник во 07:03 · Ми се допаѓаНе ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Igor Najdoski

hahahhahahhahahahah
вторник во 07:04 · Ми се допаѓаНе ми се допаѓа · 1 личност.


Quote:Igor Najdoski

Jas namerno nevlegov vo diskusija,on spomna tuka ministri sto bea i direktori na dbk,a cisto sumnjam deka e tolkava dzverka za tie da se zamarale so nego,ako sakale ke go resele Icon_razz)
вторник во 07:08 · Ми се допаѓаНе ми се допаѓа.


Quote:Hajdi Cvetkovska

Abe toj za sebe laze ne e azil tuku e emigran vidite mu pustiv gore , vo kanada nema azil , on na toa molci nisto ne kaza
вторник во 07:10 · Ми се допаѓаНе ми се допаѓа.


Quote:Zoran Naumceski

‎...a kolku jordanovci imame ovde vo mkd...zakoceni so mozocite...kolku godini ke pominat da se iscisti toa prokletie od makedonci...pa zaedno site da ziveeme vo soglasnost so godinata vo koja ziveeme........
вторник во 07:15 · Ми се допаѓаНе ми се допаѓа.


Quote:Jordan Petrovski

Госпоѓице Хајди и Господине Зоране единствено ви останаа лагите. Вие мислите дека со повторување на лагите тие ке станат вистина. Дојдовте до тука во лагите дека Канада не дава азил. Јас неможам да докажам ништо и не само јас тоа неможе да го стори никој на луѓе кои не знаат што означуваат наводници, луѓе кои не го разбираат значњењето на зборот ИДЕОЛОШКИ И ПОЛИТИЧКИ ПРОГОН, луѓе кој не ги примаат пораките од демократскиот свет. Ви напишав, зад моето мислење стои демократскиот свет. Тој демократски свет по злоделата го изедначи комунизмот со фашизмот и тука е крај. Тито и Сталин се рангирани меѓу првите десет злосторници.
За несреќа таа пракса на ПРОГОН на идеолошки и политички противници продолжи и по 1991 година јас успев тоа да го докажам пред институциите на демократска Канада.
Ве прашав вас Госпоѓице Хајди а и Васко зо што власта на Црвенковски не приговорила на моето барање азил кога дојдоа на власт 2002 година. Мојот процес траеше од јануари 2001 до јануари 2005 година. Да ве потсетам дека тоа може да го стори и денеска
пс. очекувам дека господинот Чкатровски ке собере храброст па ке ги објасни поимите REFUGEE и АЗИЛ
вторник во 08:05 · Ми се допаѓаНе ми се допаѓа.

пс. очекувам дека господинот Чкатровски ке собере храброст па ке ги објасни поимите REFUGEE и АЗИЛ

27-08-2011, 08:01 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,926
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#62


Quote:Hajdi Cvetkovska

LAZOV SI TI I VEKE NE KOMENTIRAM SO EMIGRANTI , TI PUSTIV LINK , VO KOMENTARITE NAJDETE GO VIDITE LAZOV I SEGA TOLKU VEKE NE KOMENTIRAM SO KRIMINALEC OD RM KOJ IZBEGAL SAM VO KANADA ZA POVEKE DOLARI , A NI DRZI SO DALJINSKO PREDAVANJE KAKO E DA SE ZIVEE VO MAKEDONIJA . PRIJATNO KRIMINALECU I LAZOV EDEN
23 Август во 08:08 · Ми се допаѓаНе ми се допаѓа · 2 луѓе.


Quote:Riste Taneski

abe ljuge po facana mu se poznavat na Jordana deka e kostapler i prevarant kako toa ne go svatifte...mu e strav da se vratit vo Mkd koj znae koj se izlazal.pa od Kanada pisuva nesto..neznaeme do koga Zosto i tamu ke izlaze nekogo pa ke mora da bega.
23 Август во 08:10 · Ми се допаѓаНе ми се допаѓа · 1 личностQuote:Hajdi Cvetkovska

NIKOJ I NE TREBA DA PREGOVARA ZA EMIGRANT STO SAM SI IZBEGAL OD SOPSTVENA DRZAVA ZA DA NE GO OSUDAT ZA NEGOVIOT KRIMINAL Icon_razz)) Jordan Petrovski LAZOV STE GOLEM
23 Август во 08:12 · Ми се допаѓаНе ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Vasko Eftov

Ne e Joco lazov-Joco e disidentski Minhauzen Icon_razz
23 Август во 08:13 · Ми се допаѓаНе ми се допаѓа · 2 луѓе


Quote:Vasko Eftov

Joco prijatele jas se poveke veruvam vo medicinskite procenki na Ace Dinevski koj ti gi napisa. Pa zatoa prijatele kako lugje da pomogneme-daj da otvorime nekoja ziro smetka da soberime nekoja paricna pomos i da ti se najdat parite za zdravje. Ova svati go kako pomos od tvoite sonarodnici.
23 Август во 08:15 · Ми се допаѓаНе ми се допаѓа · 3 луѓе.

Quote:Jordan Petrovski

Васко, ти и Диневски малку повеке размислувајте што ке правите вие. Слушам ке почнале сега да ги ЛУСТРИРААТ СОРАБОТНИЦИТЕ на УДБа по 1991 година.
23 Август во 08:21 · Ми се допаѓаНе ми се допаѓа.


Quote:Hajdi Cvetkovska

TEBE NE TE FAKA TOA STO SE PLASIS TI SI EMIGRANT , SI IZBEGA , BRIGATE ZA SE , MORE KRIMINALEC EDEN AJ GONI SE , NI PRIJATELOT TVOJ MARTIN TRENCEVSKI STO NE TE VRATI , SEGA AKO SI CIST
23 Август во 08:22 · Ми се допаѓаНе ми се допаѓа.


Quote:Vasko Eftov

Joco prijatele so sekoj komentar stanuva se pojasno deka pod idno morame da ja otvorime taa ziro smetka. Tebe druze ti treba bas seriozna pomos.
23 Август во 08:23 · Ми се допаѓаНе ми се допаѓа.


Quote:Borislav Geceski

Jordane aj sedi si tamu i cuti ne ni drzi predavanja zasto nemas pojma ni kade s enaoga Makedonija na karta od sto ste tolku pismeni vie vo dijasporata pa ne e ni cudo sto izgledate smesno uste koga ke se priblizite do nasata granica, a koga ke vlezete vo Makedonija stanuvate CIRKUS COLORADO !!!
23 Август во 08:26 · Ми се допаѓаНе ми се допаѓа.


Quote:Jordan Petrovski

Госпоѓице Хајди, зошто толку нервоза. Ви реков со лаги нема да си помогнете. Подобро за вас од групава е да ги отворите очите и да погледнете што се случува во светот. Да видите дека комунизмот умре. Што побргу го разберете тоа полесно за вас.
Пак да ве прашам зошто владата на Црвенковски не приговорила на моето барање на АЗИЛ.
23 Август во 08:27 · Ми се допаѓаНе ми се допаѓа.


Quote:Vasko Eftov

Ostajte go toj ideoloski poluinvalid da skapuva tamu. Ne znam sto tolku mu pridavate na znacenje. Ne mu komentirajte i neka ostane zamotan vo negovite pampers lagi.
23 Август во 08:28 · Ми се допаѓаНе ми се допаѓа · 3 луѓе
27-08-2011, 08:25 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,926
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#63


Quote:Jordan Petrovski

Васко твоите лаги веке не поминуваат. Прашувам по кои знае кој пат. Зошто владата на Црвенковски не приговори на моето барање за АЗИЛ.
23 Август во 08:30 · Ми се допаѓаНе ми се допаѓа.


Quote:Hajdi Cvetkovska

Eve zaradi Vasko Eftov nema poveke da odgovaram samo go zamoluvam da gi pogledne moite dokazi na komentarite deka sum vo pravo . Vasko Eftov ti posakuvam ubav den da imas
23 Август во 08:31 · Ми се допаѓаНе ми се допаѓа.


Quote:Vasko Eftov

Tolku bese Joco-Jas prijatele ne sum lekar. Za zal ne mozam da ti pomognam.
23 Август во 08:31 · Ми се допаѓаНе ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Borislav Geceski

Vasko vo pravo si samo edena recenica ...treba da mu bideme dozivotno blagodarni na TITO sto ni ja ocisti Makedonija od od ovoj smet!!!
23 Август во 08:31 · Ми се допаѓаНе ми се допаѓа · 4 луѓе


Quote:Gabriel Mishevski

Васко ја почнав да го сожалуваам и да ти кажаам сакам вечерва да си легнаам со мирна совест па ке го оставаам да си живее со неговата беда.....искрено после ваков терор кој му го пруживме е како да живееш во улицата на Брестови а те брка Фреди Кругер.
23 Август во 08:32 · Ми се допаѓаНе ми се допаѓа · 2 луѓе


Quote:Vasko Eftov

Ne ja zavrsi dokraj rabotata Tito moj Borce. Nesto ke mora da zavrsat i segasnite generacii.
23 Август во 08:32 · Ми се допаѓаНе ми се допаѓа · 3 луѓе


Quote:Borislav Geceski

Da tocno taka , pa zatoa se borime so ovie cirkuzanti za da si ja zacuvame drzavata od vakvite belosvetski klosarcinja!!!
23 Август во 08:35 · Ми се допаѓаНе ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Jordan Petrovski

Васко ти реков не се грижи за мене. Јас со азилот сум под заштита на Канада, водит смека за тебе. Во Македонија доаѓа времето кога ке се види кои се "пееше" за и во "ОПЕРА".
23 Август во 08:37 · Ми се допаѓаНе ми се допаѓа.


Quote:Hajdi Cvetkovska

specijalen pozdrav do Jordan Petrovski http://youtu.be/Gs8ePnVHkhA
23 Август во 08:38 · Ми се допаѓаНе ми се допаѓа · 1 личност
27-08-2011, 08:58 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,926
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#64


Quote:Vasko Eftov

Ke ve molam ostavete go covekot nemu mu e potrebna seriozna pomos. Nemojte da mu bidete osnova za promocija. Pogledajte go fimot Izborot na Sofi i se ke vi stane jasno. Ajde sega na drugi postovi debatirajte.
23 Август во 08:39 · Ми се допаѓаНе ми се допаѓа · 3 луѓе


Quote:Riste Taneski

Moram da zavrsam so edna konstatacija ZA Jordan: e Jordane te citam i vo tebe prepoznavam,Sizofrenik,paranoicen debil,manicna deprasija,kreten ,idiot,kuran,cepejnca,dab,gleb,koj drogiran koj istoto go povtoruva,debil,i mnogu drugi termini
23 Август во 08:42 · Ми се допаѓа 3 луѓе.


Quote:Vasko Eftov

More Riste sto ubavo mislenje si imal za nego Icon_razz
23 Август во 08:43 · Ми се допаѓаНе ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Jordan Petrovski

Васко оваа се твои правила: Правилата на овој фан клуб се следниве: - Се дебатира исклучиво на Македонски јазик - Се забранува говор на омраза - Се забранува говор кој содржи навреди, уцени, омаловажувања - Се забранува пропаган...

Непочитувањето на правилата зборува за тебе. Зборува дека единствено навредите ви останаа, додуша аргумернт во целава дискусија не понудивте.
23 Август во 08:47 · Ми се допаѓаНе ми се допаѓа.


Quote:Baze Stanojkov

Jordan abe seuste li si tuka seuste zamras ovde pa ako si mas dojdi vo makedonija odlezi si gi zatvorskite kazni a ne se krij vo kanada spiunu eden
23 Август во 08:47 · Ми се допаѓаНе ми се допаѓа.

Quote:Vasko Eftov

Ajde dosta sega. Si kazavte se sto imavte.
23 Август во 08:47 · Ми се допаѓаНе ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Jordan Petrovski

Ристе нели Љубе ти е идол дотука. А должен си да исполниШ еден јавно прифатен договор.
23 Август во 08:48 · Ми се допаѓа


Quote:Baze Stanojkov

AMORE jORDANE TI LI KE KAZUVAS ZA KOJ STO KAKO BRE NE TI E SRAM ODI LECI SE TAMU I NENE ZAMRAJ OVDE TILI KE KAZUVAS ZA PRAVILOA KOGA SI POSRAN PREKU GLAVA TI VOPSTO NEMAS PRAVO DA NAPAGAS NIKOJ
23 Август во 08:50 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Jordan Petrovski

Васко што стана со твоите паравила.?? Важат или неважат.!!
23 Август во 08:52 · Ми се допаѓа


Quote:Hajdi Cvetkovska

Vasko gledam ovde deka sam sebe Jordan Petrovski se vrega so toa sto laze , a misli deka mu veruvame Icon_razz))
23 Август во 08:53 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Baze Stanojkov

Gospodine Vasko daj mu ignore na ovoj psihopad ne ne zamra ovde vejke mislam oti imame po pametni temi za debatiranje a ne da se raspravame so psihopati ovde kako ovoj spionot Jordan.
23 Август во 08:53 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Vasko Eftov

Baze ziti gospod neli ti e maka da go citas ovoj ideoloski poluinvalid. Plus da mi gi maltretira so tie istresoci od mal mozok 17 iljadi clenovi na klubot. Ajde dosta sega. Sekoj nareden komentar ke go brisam.
23 Август во 08:54 · Ми се допаѓа · 3 луѓе


Quote:Hajdi Cvetkovska

UBAV DEN IMAJTE VI POSAKUVAM VASKO, BAZE, RISTO,...... ke se pronajdat drugite Icon_razz))
23 Август во 08:55 · Ми се допаѓа · 2 луѓе


Quote:Vasko Eftov

Vo red e Baze. Ne go baniram za da ne lae deka toa sme mu go napravile.
23 Август во 08:55 · Ми се допаѓа · 2 луѓе


Quote:Baze Stanojkov

Ok Gospodiine Vasko vejek e na ignore Icon_razz ludakov.
23 Август во 08:56 · Ми се допаѓа · 2 луѓе
27-08-2011, 09:21 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,926
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#65


Quote:Zoran Naumceski

‎...Jordane...jas sum na rabota i po malku imam vreme za fb...ama posto me spomnavte po ime...a zboruvate za nevistini...da ve potsetam deka vie ste tie sto prvi vo diskusijata navreduvavte i omalovazuvavte...ne me interesirate kako licnost voopsto...dali ste progonuvani ili izbegani...veruvam deka vi e dobro tamu...ama se nerviram na vas i slicni na vas makedonci...koi mesaat prsti vo ...konkretno vie kaj milenko...i zboruvate prevrteni vistini za komunizam...za sdsm..za se sto ne razmisluva kako vas...a poentata e vo toa sto nie vakvite...ne mrazime...ne vregame...i mozime da ziveeme so site kako vas.....vie ste hendikepirani sto imate vo sebe tolku omraza za se sto ne razmisluva kako vas i mislam deka serijalot naHajdi..treba da prekine ovde ...vie ne ste voopsto biten za nas..sto ziveeme ovde....
23 Август во 08:57 · Ми се допаѓа · 1 личност

Quote:Baze Stanojkov

Pocituvani clenovi na fan klubot vi posakuvam prijatno popladene se citame vo drugi objavi POZDRAV>
23 Август во 08:58 · Ми се допаѓа · 3 луѓе


Quote:Jordan Petrovski

Зоране јас не сум битен за таму. Битна е одлуката на Канадските власти а таа вели дека во Македонија власта на комунистот Црвенковски не била демократска дека ги кршерла основните човекови права. Тоа треба да го имате на ум нормално ако сте Македонци и ако ја сакате Македонија.
23 Август во 09:02 · Ми се допаѓа


Quote:Borislav Geceski joradan ajde begaj ne si interesen ...kakva selekcija TITO napravi toa e cudo kako ja ocisti zemjava od vakvite klosari ... sedi tamu jordane i doagaj vamu zasto smrdis uste od granica ... ne ni ja prljaj Makedonija
23 Август во 09:06 · Ми се допаѓа · 3 луѓе


Quote:Vasko Eftov

Borce zarem ne citas prijatele sto napisav pogore.
23 Август во 09:07 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Borislav Geceski

da d a se slagam druze samo me iritira ovoj jordan nemozaev da s evozdrzam
23 Август во 09:07 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Aleksandar Risteski


HAHAHA Vasko ovde so debata se ootvorila petsto komentari ce kreni i ce tera uste Icon_razz
23 Август во 09:07 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Hajdi Cvetkovska

aman dosta e toj za toa e i vo Kanada se lekuva i komentira , ostaj te go nekapokusa da se izleci Icon_razz))
23 Август во 09:09 · Ми се допаѓа · 3 луѓе


Quote:Gabriel Mishevski

Ке ги замолам сите вмешани во овој пост да имаат милост сепак овој човек е доведен до работ на лудило.......зар сакаме да го носиме на совест ако се самоубие.........после ваков терор оваа следен чекор му е да си го светне метакот.Благодарам
23 Август во 09:09 · Ми се допаѓа · 7 луѓе


Quote:Canko Vaganar

‎...pa nema da bide golema steta za takva licnost kakov sto e j. p. [ne e pravopisna greska , sekoj sprema zaslugite ] od site iskazuvanja , a i od samoit j. p. ne treba da pomisli na Makedonija , koja nie ja sakame i takva kava sto e i ziveeme vo nea ...ako si ja sakam drzavata ne znaci deka ja sakam i vlasta ...razbira se ...
23 Август во 09:29 · Ми се допаѓа · 3 луѓе


Quote:Krste Dukovski

USTE LI SE ZAMARATE SO TOJ UDBAS PA LJUGE MOI VREME E DA PREKINETE
23 Август во 09:31 · Ми се допаѓа · 3 луѓе


Quote:Aleksandar Dinevski

Ah toj Dame. Demek fin, kulturen, a vamu mu go spopika na Jordana, po prilepski! Icon_razz))))))
23 Август во 10:37 · Ми се допаѓа · 3 луѓе

Quote:Sdsm Zasekogas

a koj e toj Dame Icon_razz)) i sto ima on so Jordan Petrovski kriminalecot emigrant vo Kanada
23 Август во 12:05 · Ми се допаѓа

Quote:Jordan Petrovski

Диневски, Даме само докажа дека во групацијата ФОРУМ нема случајни луѓе. Излажа и замина. Ти знаеш по тебе Диневски дека лагите само во УДБа вирајат односно само така УДБа опстојува.
Најубав показател колку вие тешко на Васко и на вас неговите фанови се реакциите на Васко, тој мораше да ги прекрши сопствените правила и да дозволи навреди, лаги ... бидејки само тоа му остана и на него и на вас како средство во обидот да ја сокрие вистината.
23 Август во 13:32 · Ми се допаѓа · 1 личност

28-08-2011, 02:37 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,926
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#66


Quote:Hajdi Cvetkovska

Abe Jordan Petrovski jas kaj Dame Chkatroski citam deka raboti vo WSN vo Germanija
23 Август во 13:36 · Ми се допаѓа · 1 личност

Quote:Zoran Naumceski

‎...bravo be Haj...
23 Август во 13:37 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Aleksandar Dinevski

Да бе Јордане! Ти како докажан, проверен и лојален кодош на УДБА (како таков испратен на ептен спец задача во бугарска амбасада, после пролупа па те отпуштија) си жив доказ дека е така!!! Се што кажа излажа. Некојпат сам некојпат со друга ти Бачев заедно. Така убедливо лажеш та дури и Геро и Јадранка и некои други наседнаа на твоите лаги ама ете еден по еден се свестуваат! Има надеж, Баба Цано, има... Icon_razz))))
23 Август во 13:37 · Ми се допаѓа · 2 луѓе


Quote:Jordan Petrovski

Тешко е да се разбереш со луѓе кои незнаат да читаат. Каде сум напишал каде рабои Диме.
23 Август во 13:39 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Hajdi Cvetkovska

jas ti kazuvam ne e izbegal i ne laze toj tuku ti LAZES kriminalecu odi pogore najdi gi mojte dokazi deka ne si AZILANT tuku si EMIGRANT pa togas objasni mi ja tvojata filozofija
23 Август во 13:41 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Jordan Petrovski

Еве Господин Guner може да објасни малку повеке за групацијата ФОРУМ
23 Август во 13:43 · Ми се допаѓа


Quote:Hajdi Cvetkovska

Jordan Petrovski Vo KANADA AKO NE ZNAES NEPOSTOI POLITICKI AZIL TUKU STATUS NA IZBEGLICA ...EVETI SAM SAJT KANADSKI DA SE VIDIS DEKA LAZIS I DEKA VOOPSTO NEMOZES DA BIDIS TOA STO SE KAZUVAS DEKA SI http://www.cic.gc.ca/english/refugees/index.asp
23 Август во 13:53 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Hajdi Cvetkovska

http://www.vreme.com.mk/DesktopDefault.a...leID=78879
23 Август во 13:54 · Ми се допаѓа


Quote:Jordan Petrovski

Кодошите се наградени Диневски. Што доби како награда што го кодошеше Геровски.
23 Август во 13:55 · Ми се допаѓа


Quote:Rubin Ivanoski

Nagradeni se,site se vo VLADA!
23 Август во 13:55 · Ми се допаѓа · 2 луѓе


Quote:Hajdi Cvetkovska

Jordan Petrovski aj dosta ti e veke aj sega mozes da setas malku , a ne od fotelja kako EMIGRANT od Kanada da mi drzis predavanje , iskoci vidi ubavini na Kanada ne samo sedis doma i komentiras , odi trazi klinika i leci se Icon_razz
23 Август во 13:57 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Aleksandar Dinevski

Ete znaev, pak si gi pomesal apcinjata!!! KOGA BILO TOA GOVEDO EDNO NEVOSPITANO??? USTE LI DA TI POVTORUVAM DEKA JAS SUM PROFESIONALEN RAZUZNAVAC SO DIPLOMA, LICENCI... GERO NE MI BIL KOLEGA NITU DRUGAR PA DA GO KODOSAM!!! GLUPAK - IST KAKO SUFLEROT MU JANKO BACEV!
23 Август во 13:58 · Ми се допаѓа · 2 луѓе


Quote:Jordan Petrovski

Па во времето на бугарофилката Доста, твоја наводна непријателка. Бачев го мразиш те фасти дека си српски измеќар па те избрка од партија. затоа те казни УДБа. И ти професионалец со лиценца поголема смеа здравје. УДБини аргати стануваа само докажани србомани не е важно дали биле комунисти или фашисти-четници.
23 Август во 14:04 · Ми се допаѓа


Quote:Gabriel Mishevski

‎Aleksandar Dinevski имај милост човече овака блам и резил не преживуваат ни порно Ѕвеѕди.....мислам после ваква брука на човек ќе му пукне срцето или филмот па или ќе се предозира со аповои или метакот не му гине.....Јордане топло ти препорачувам да се повлечеш и да не се дополнително бламираш оти овие буквално со тебе го избришаа патосот на што можаам да ги пофалам оти професинално си ја одработија задачата.
23 Август во 14:04 · Ми се допаѓа · 3 луѓе


Quote:Aleksandar Dinevski

Ахахаххахаха... ти чоек стварно си за клинички третман! Џукело кумановска - види си го погоре коментарот кај што се фалиш дека си ми ја растурил мојата сторија за Расколот во ВМРО во која многу јасно стои колку ми била другарка Твојата (тогаш) омилена пријателка Доста! Колку си гнасен и нечовечен покажуваш токму со твојот однос кон неа (сега покојна) и фрлаш со дрвја и камења а ако не беше таа немаше сега да се фалиш со твоето фрзизирано досие!!! Запамети битанго - Ти си ЕДИНСТВЕН од илјадници други кои биле обработувани заради соменнуја за соработка со странски служби (ти а бугарската!) што го добил твоето досие!!! Благодарение токму на Доста по која некрофилски сега фрлаш со дрвја и камења. Морбидно и мизерно! А Јанко Бачев - да признавам: ме фати ... и повлече малку! Хахахахах
23 Август во 14:11 · Ми се допаѓа · 2 луѓе


Quote:Aleksandar Dinevski

Се провлекоа неколку граматички грешки во коментарот. Се извинувам!
23 Август во 14:13 · Ми се допаѓа · 1 личност
28-08-2011, 02:44 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,926
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#67


Quote:Gabriel Mishevski

‎Aleksandar Dinevski мислам дека ме разбра човеков е избеган со све кревеет од некој санаториум......тоа е видливо од авион ама немој да те гризе совест........оти незнаеме како ке реагира.......и ти Јордане.......де покриј се со ушите те испердашија поштено.....оваа е само ти се само очајни потези предавнику.
23 Август во 14:14 · Ми се допаѓа · 2 луѓе


Quote:Jordan Petrovski

Габриеле те разбирам мора да им даваш гајрет на фановиве. Ваква соголување кое ви се случи на оваа дискусија ни во стрип бар го нема. Таму се симнува облеката на вас ви ја свлеков и кожата.
23 Август во 14:14 · Ми се допаѓа


Quote:Hajdi Cvetkovska

Abre Jordan Petrovski uste li treba da briseme PATOS so tebe Icon_razz))
23 Август во 14:17 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Jordan Petrovski

Јас не го добив досието од Доста. Доста на колеги им ги нудела досиеата еве Владе Милчин се фали дека бил повикан од доста да му го даде досието. Јас за Доста сум напишал одаман која е и што е. Во време кога ти ја молеше да те врати на работа уште 1999 година.
23 Август во 14:18 · Ми се допаѓа


Quote:Gabriel Mishevski

‎Hajdi Cvetkovska знам еден погон на кој му треба хитно чистење на патосот.......а добро е платено со крпа како што е Jordan Petrovski чистењето ќе иде како подмачкано а то соголување......те соблекао до гола коска.
23 Август во 14:19 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Aleksandar Dinevski

Еве една наједноставна лага на овој пролупан кодош на УДБА викан „Баба Цана“: ПОО (претходна оперативна обработка) „Драматург“ е кодош (по Баба Цана), ПОО „Црни’“ (иста одредница од УДБА) е нашиот „јунак“! Мери му ум и памет со шублер!!!
23 Август во 14:19 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Jordan Petrovski

Јас никаде не сум напишал дека Милчин е кодош. Дај посочи го тоа место Диневски или пак лажеш.
23 Август во 14:22 · Ми се допаѓа


Quote:Aleksandar Dinevski

Има ли крај на лагите на оваа битанга??? Џукело удбашка - токму заради другарка ти Доста и нејзините пајташи од твој маштаб МВР не сакаше да спроведе извршно решение на Суд за мое враќање на работа цели два месеци!!! Токму заради неа и такви џукели какотебе наместо на местотото од кое бев суспендиран бев испратен во ПС Битпазар!!! Ми се повраќа одтебе битанго криминална!!!
23 Август во 14:22 · Ми се допаѓа · 2 луѓе


Quote:Jordan Petrovski

Пак лажеш Диневски. Не кажа што те награди Доста за кодошењето на Геро.
23 Август во 14:24 · Ми се допаѓа


Quote:Aleksandar Dinevski

Не си рекол??? Ти стварно си болен еј!!! Оди прочитај си што ти и твојот дебилен син со десетина лажни никови си дробите на твоето фамилијарно форумче. Оди на профилот кај Милчин и види што глупости истреска... Затоа ми те откачија сите тарабуко една!
23 Август во 14:25 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Guner Ismail Drag prijatele Jordan, Eve me po nekoj den i gledam SI JA VRSIS RABOTATA. Duri OD KANADA. JAs kako eden od staaaaarite gosti vo BABA CANA imav mnogu da kazam i za "gostite", i za mnogu drugi raboti. Se obidov (pred se od pochit kon "reziserot", na nekoj nachin, nekoj od mnogute negovi zanaeti sme gi uchele od nego, a i sme mu pomagale DA OBJAVI KNIGA) ama odkako ressi PAK DA BIDE nesto povekje odkolku sto e, a so TVOJA POMOS, poznato TI e neli, prestanavme da sorabotuvame vo takvi proekti! Ne samo zaradi Tebe, se razbira. Da ne si umislis deka si bil MNOGU VAZEN! JAs eve dva dena, iako ne se vkluchiv vo diskusijata, ja sledev. Se obidov da Te predupredam, a i drugite dragoceni prijateli ZA KOJ STANUVA ZBOR. Gledam, preupreduvanjeto Ne pomogna. Ama, koga se drzna da se nafrliss na DOSTA, mi prekipe! Pa TI drag prijatele si tamu ZATOA STO TAA SAKASE DA BIDES TAMU A NE VO IDRIZOVO! I nemoj da si se drznal da ja kontekstiras vaka, ili onaka. Ne zaradi toa sto mi bila skolska drugarka, ne zaradi toa sto sme sorabotuvale na mnogu povazni raboti odkolku zaradi sitnez provinciski, kako tebe, tuku zaradii toa sto ako makedonija imala avtentichen desnichar toa bila taa i sto e najvazno bila avtentichna makedonka a ne vakva-ili onakva. Zarem ne Ti e chudno. NAJMNOGU ETIKETI ZA toa deka ne e makedonka a deka e nesto drugo ima tokmu na nejzina smetka. Ako prodolzis kje usledi tnr. POZDRAV OD DOSTA! Od grobot.
23 Август во 14:25 · Ми се допаѓа · 7 луѓе


Quote:Gabriel Mishevski

Aleksandar Dinevski за твоја информација ко за среќа сум машински техничар.......ама ова не може да се измери со шублер највероватно ке го мераат со микрометар само зависи пак до која децимала може да мери.........Јордане ајде како и да во канада си еден голем социјален случај а можеби и грешка.
23 Август во 14:26 · Ми се допаѓа · 2 луѓе


Quote:Aleksandar Dinevski

Последно прашање до баба Цана (на претходните не одговори ниту пак може): Кој беше пазарот со Зорн Тодоровски при средбата во Канада со тебе пред неколку месеци? Само толку. Засега....
23 Август во 14:33 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Jordan Petrovski

Доста ја бранат: Фрчковски, Милчин, Исмаил. Па одозгора уште и била десничарка а таа професор по МАРКСИЗАМ. Оваа Е бисер за во "Гинисовата книга на манипулации".
Колку ме држи умот Господине Guner еднаш сте биле во мојот ресторан и подобро ке е да не го споменувам друштвото.
Да ви олеснам Господине Guner слободно кажете се јас немам од што да се плашам. Ви споменав пред некој ден ВИСТИНАТА НЕ СЕ ПЛАШИ ОД ДРУГА ВИСТИНА. ЛАГАТА И МАНИПУЛАЦИЈАТА СЕ ПЛАШАТ ОД СЕКОЈА ВИСТИНА.

23 Август во 14:35 · Ми се допаѓа

28-08-2011, 02:56 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,926
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#68


Quote:Gabriel Mishevski

Jordan Petrovski еве ја како помлада генерација сакам да знам кога лажевте......кога го дававте интевјуто кај миленко дека сте протерани или исто интервју кога дадовте во Време дека сте протерани........па ако тужите зашто би биле протерани?
23 Август во 14:37 · Ми се допаѓа


Quote:Hajdi Cvetkovska

Desnicar e bese Dosta so DPMNE , ne e levicar so SDSM Icon_razz)) LAZGO sute so daljinskoto vo raka od Kanada upravuvas , ............ TI KAZAV JAS DA SUM SEGA PREMIER POSLE PAJA PATOROT GUJO NIKOGAS NEMA DA TE VRATAM , DURI I DA UMRES POGREB NEMA DA TI DOZVOLAM DA IMAS VO RM. EMIRANT SI , NE SI AZILANT , I PRESTANI VEKE EDNAS POKRIJ SE KRIMINALECU
23 Август во 14:38 · Ми се допаѓа · 2 луѓе


Quote:Jordan Petrovski

Диневски ти се пазариш со УДБа. Од играта да го сокриеш парите од КОС кои влегуваа во ВМРО ДПМНЕ па смената општинските комитети, поставувасње на кадри од калибарот на Далаверски. Обидот сето тоа да се покрие со ПАМФЛЕТОТ "РАСКОЛОЛОТ", следењето на Геро, уфрлањето кај Бачев и така натамау.....
23 Август во 14:39 · Ми се допаѓа


Quote:Gabriel Mishevski

‎Jordan Petrovski ке ме задоволиш што ке ми одговориш на прашањето кое гласи кога лажевте......кога го дававте интевјуто кај миленко дека сте протерани или исто интервју кога дадовте во Време дека сте протерани........па ако тужите зашто би биле протерани?
23 Август во 14:43 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Aleksandar Dinevski

Icon_razz)))))))))))))))))))))))
23 Август во 14:43 · Ми се допаѓа


Quote:Shaklev Zoran wooww jaki komentari, bravos se pleskaat vistinite od site strani....... edno prasanje do site vas.... a kade se izgubi desnata raka na Frckovski ?? DIME GUREV dali nekoj znaje kade i so koj lazen identitet se sokriva, se spekulira Avstralija ili Amerika kaj Bratot na Pance Malinkovski ( MIKEI Bandata ) Biznispartneri na Sasko Mijalkov
23 Август во 14:44 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Hajdi Cvetkovska

AMAN ne e proteran sam si zaminal bre LAZGO Jordan Petrovski e golem znaete ja pesnata LAZI LAZI VERE Icon_razz mu ja pustiv
23 Август во 14:44 · Ми се допаѓа · 2 луѓе


Quote:Zoran Naumceski

‎...HAJ...neli za minister rekovme namesto Pitu ke bides...sto sega za premier baras...i ova so A1 skapo ne kosta...serijalov tvoj ne mozes da mu odolees...pa se dogovorovivme za onoj lazgo deka ne e vredno da se trosi vreme..dosta e...
23 Август во 14:45 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Shaklev Zoran

abe ostajte go Jordanco, zavrsena prikazna je on odamna. Iscitana kniga od 20 stranicki, nesto kako onie brzite Vestern od osumdesetite...............
23 Август во 14:46 · Ми се допаѓа · 2 луѓе


Quote:Milan S Stojanov Aman bre lugje..odmorite go mzokot...razgovarajte so prijateli drugari...ne vredi ovoj za tolkavo vnimanie...
23 Август во 14:47 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Aleksandar Dinevski

Што направила нешто значајно оваа Џукела криминална та бил протеран??? Ништо! Ги закрпи луѓето од Куманово (затоа беше тепан како магаре секој ден па дури и срцев удар доживеа). Не смее д се врати заради тоа а не оти некој го протерал Еве сега е разобличен (благодарение на Хајди и Даме) дека не е никаков политички азилант туку обичен бегалец од Куманово! Icon_razz)))
23 Август во 14:49 · Ми се допаѓа · 2 луѓе


Quote:Gabriel Mishevski

би го замолил Aleksandar Dinevski веќе да не ги навредува кучињата и ставајки со ранк со Jordan Petrovski
23 Август во 14:52 · Ми се допаѓа · 2 луѓе


Quote:Aleksandar Dinevski

Прифатено! Доста му беше и на пациентов! Од хумани причини (да не го трефне пак срце) ќе паузирам малку! Icon_razz))
23 Август во 14:54 · Ми се допаѓа


Quote:Shaklev Zoran

ccccccccccccc abe se zakacivte za Joprdanco kumsnovski lazen vojvoda i ne m idavate odgovor na mojeto prasanje ccc aman djanam lelelee
23 Август во 14:54 · Ми се допаѓа


Quote:Jordan Petrovski

Оваа Господине Guner е специјално за Тебе. Објавено одамнааа. Кога не сте сонувале дека ке дискутирате со мене за овие рабити и ке се играте со огин кој може само вас да ве изгори.

Оваа идеја прво се јави меѓу
мене и Љубиша Георгиевски во
летото 1999 год. во Охрид. Во
почетокот на август, Љубиша
Георгиевски замина за Лазарополе.
Таму тој беше посетен од
Борис Стојменов кој покажал
знаци за поддршка на нашата
намера, зашто тоа беше сметано
за елегантно одвојување од
ВМРО-ДПМНЕ. Околу таа идеја
почнаа да се собираат се повеке
луѓе. Повеке од дваесетина
интелектуалци се јавија да дадат
јавна поддршка. Поблиска
соработка му беше понудена од
Мартин Панчевски ( брат на Милан
Панчевски), Ѓунер Исмаил,Сашко Ордановски и. Љубомир Фрчковски (од “Форум” групата),
Борис Змејковски и. Иван
Соколов. Тоа беше чист знак дека
Љубиша Георгиевски нема да
ги собере потребните 10 000 потписи.
23 Август во 14:55 · Ми се допаѓа


Quote:Guner Ismail

More more. tokmu toa e ONA ZARADI STO na nasiot profesor Ljubisa MU JA OTKAZAVME SORABOTKATA. pogledaj go drustvoto koe, BEZ OVLASTUVANJE, ONAKA MERAKLISKI RAZGOVARA ZA PLANETARNI PROEKTI!! Gjuner i Saso pechatea knigi, promoviraa drugi vrednosti! Imaaa tolku doblest edna krupna figura na makedonskata kultura od koja uchele za teatar, da ja podrzat vo OBJAVUVANJETO NA NEGOVATA VISTINA ZA PRETSEDATELSKITE IZBORI vo 1994-ta godina, IAKO NA TIE IZBORI BEVME NA RAZLICHNI STRANI. Se sekjavas, neli? No, gledam deka STO KASNIJE TO GOSTI BOLJI. Jas nema namera povekje da sedam vo VIRUELNATA BABA CANA! pozdrav do site prijateli. Ako nemate popametna rabota, nasiov prijatel Jordan Ima vreme i ZADACHA! pa birajte.
23 Август во 15:00 · Ми се допаѓа · 5 луѓе


Quote:Gabriel Mishevski Мој приателе Ѓунер Исмаил......ја мислам дека вие испод ниво да обрнувате внимание на една гнида како Jordan Petrovski......Сепак он може да лае од далечина ама и затоа народот рекол.........кучињата лајаат ама караванот си врви.
23 Август во 15:03 · Ми се допаѓа · 2 луѓе
28-08-2011, 03:13 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,926
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#69


Quote:ADmir Alimi

Од внатрешни извори, 'дознале' дека овие разговори се намерни, или ненамерно намерни, за да се предизвика 'нешто“ Icon_razz Предлагам, да биде избришан постот во целост со сите коментари, за тоа што може да се наштети на углед, на јавни лица, за кои за жал во дискусијава се вклучени, воедно предлагам да го игнорирате секој пост од, господинот за кој се говори. За тоа што, при профилирање, јасно се утврди дека не се работи за истиот 'соговорник' туку некој во негово име пишува. Се надевам ќе го игнорирате, секој пост, а надлежните ќе постапат правилно. (Со бришење на постов).
23 Август во 15:04 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Jordan Petrovski

Јас секогаш сум ве сметал за умен човек Господине Guner си ја разбравте поракта. Поздрав и од мене и се надевам ке се сретнеме набргу.
23 Август во 15:05 · Ми се допаѓа


Quote:Gabriel Mishevski

Адмире зар и на баклавата во овој пост ке и се нанесе некоја штета.......Jordan Petrovski за твоја информација за баклава и стварно сунетам....не ми дирај баклавата гнидо едно.
23 Август во 15:06 · Ми се допаѓа · 2 луѓе


Quote:ADmir Alimi

Баклава Револуција брате хахах Icon_razz)
23 Август во 15:07 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Gabriel Mishevski

Адмире....ти реков дека баклавата е закон а можеби и устав кој ке му пресуди на оваа гнида наречена Jordan Petrovski
23 Август во 15:08 · Ми се допаѓа · 2 луѓе


Quote:Aleksandar Dinevski

Гледај му сега памет - седел, преговарал, договарал со луѓе кои според неговите малоумни тези биле до еден кодоши на УДБА (освен него и режисерот се разбира)! Потоа, седел и се договарал и со БЦ, а се удира во гради дека цело време се борел против „комуњарите“!?!? Има ли жолто комбе на ФБ да го прибере пациентов? Неговата состојба драстично ескалира во највисока фаза на шизофренија!
23 Август во 15:08 · Ми се допаѓа · 4 луѓе


Quote:ADmir Alimi

ХАхахах и јас мислам така брате Icon_razz На крајот пак испадна баклавата да пресуди. Icon_razz))
23 Август во 15:08 · Ми се допаѓа · 2 луѓе


Quote:Jordan Petrovski

Диневски ве работев како бавча, вас со линценци јас неписмен ама МАКЕДОНЕЦ. Читај:

БРАНКО СЕ ОТКАЖА ОТКАКО ГО
ПРАШАВ ЗА ДРАГАН
За време на тие мои интензивни патувања во
Скопје, преку еден мој роднина, на негово барање имав неколку пати видувања со таткото на Бранко Црвенковски. Тој се понуди да посредува во разговорите со син му, кои одеа во насока, Бранко, во случај да новоформираната партија преземе дел од пратениците и ако се формира нова влада, премиерското место да му го отстапина Борис Стојменов. Но, откако го замолив да го праша својот син Бранко, кој го штител Драган Далаверски во судскиот процес против Народна Банка на Македонија и кој му овозможил да е дел од државниот шверц на цигари од почетокот на 1995-1998 год. човекот повеќе не ми се јави!
23 Август во 15:31 · Ми се допаѓа


Quote:Hajdi Cvetkovska

Lazi lazi Vere Icon_razz)) ADmir Alimi aj baklavata deka e da presudiIcon_razz))
23 Август во 15:33 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:ADmir Alimi

Многу неодоливо ми е, навистина. Ама мислам дека по сите претерувања, веќе е редно да го игнорираме, секој пост. Само на тој начин ќе престане да пафта со раците, и по прашината која се дигна, кога ќе спласне се, ќе свати дека сам со себе си разговара... Така да, едно баклавче ќе заслужи од како ќе седне... А неодоливо ми е, да испостирам некои работи тука.. Ама доста е. Се договоривме Icon_razz)
23 Август во 15:34 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Aleksandar Dinevski

Кого тоа Шизо? Види чудо - кодошот „Баба Цана“ лобирал премиер да биде кодошот „Брегалница“ . Ц ц ц .. како си се штителе ејјј!!! П.С. Не ми кажа за колку пари се испазари со Чоеко да исчезне твоето кодошко досие од Историски архив? Онака прашвам, од радозналост... Icon_razz))))
23 Август во 15:35 · Ми се допаѓа · 3 луѓе


Quote:Guner Ismail

Mislam deka vo nekoe SKORO UTRE kje imame prikia da go prassuvame CHOEKO! Od ovoj ne chekaj odgovor. Kje laze sekako. Ovoj drugiot kako nauchnik si ima TEFTER i si zapisuval. Go znam od mladi godini.
23 Август во 15:40 · Ми се допаѓа · 3 луѓе


Quote:Jordan Petrovski

Не рекле луѓето бадија глуп, поглуп, најглуп и полицаец. Затоа ве работев какошто сакав. Гледаш дека стои напишано, со мене неало дил. Бранко барал нов човек. Кој е човекот ти знаеш, мислам нагалено го викаат "ГУДЕ".
23 Август во 15:46 · Ми се допаѓа


Quote:Hajdi Cvetkovska

G-ne Guner Ismail i g-ne Aleksandar Dinevski toj ovde mnogu prikasni ni kaza ama za se sto go prasavme ne ni odgovori, veke ne zasluzuva nisto od nikogo ovde , i ne ni treba vo RM , mnogu e lesno na nego so daljinsko od Kanada upravuva, i ni kazuva bajki, go slusav sekade kade e komentiral i kaj vas g-ne Guner i na Sky vesti , sekade edno isto, samo toj ne ni znae kako sega se zivee vo RM za da ni drzi predavanje , neka dojde i neka pecali kaj nas ama denari plata e ne e dolari , i vo diktatura denesna , so ubistva zakani........ , pa togas neka jade burek . A do togas neka se goni
23 Август во 15:47 · Ми се допаѓа · 3 луѓе


Quote:Hajdi Cvetkovska

Kako sto te gledam na slika Jordan Petrovski pravo GUDE si Icon_razz))
23 Август во 15:49 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Aleksandar Dinevski

Ова ли е тоа Гудето? http://www.facebook.com/photo.php?fbid=1...=1&theater Icon_razz)))))
Фотографии на профилот
На: Snezana Petrovska
23 Август во 15:57 · Ми се допаѓа · 2 луѓе


Quote:Hajdi Cvetkovska

Nisto ne te naucile , da ti kazale da ja kazuvas vistinata , no ti se obratno za zal LAZES Jordan Petrovski kriminalecu
23 Август во 16:02 · Ми се допаѓа
28-08-2011, 03:26 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,926
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#70


Quote:Jordan Petrovski

Господине Guner, овие цитати кои сега ви ги нудам се напишани пред осум девет десет тринаесет години објавени се во весници во Македонија. Никој не ги дематирал. Зборувај ја вистината секпогаш и никогаш нема да згрешиш. Така ме воспитувале моите.
23 Август во 16:04 · Ми се допаѓа


Quote:Hajdi Cvetkovska

GUDE Jordan Petrovski http://www.facebook.com/photo.php?fbid=1...=1&theater
23 Август во 16:07 · Ми се допаѓа


Quote:Guner Ismail

ja molam Hajdi vakvi idei da ne im dava na jordanovci i slichni. tie navistina kje i poveruvaat a tuka navistina kje jadat burek, kje letaat bumbari, kje gi demaskiraat site svetski zagovori protiv Makedonija, zaedno so onaa partizankata i so onaj so nedoodsluzeniot zatvor i bez pasos nedodelkaniot. Koj kje gi trpi? Aman molam. neka si sedat tamu kaj so takvi sobiraat od po cel svet i NEKA GLASAAT site 176, na primer. IMA TAKVI VO PARLAMENTOT najmalku trojca, a i vo VLADATA im se usladi, pa si sedat. Ni sram ni perde nemaat vakvite. Se izvinuvaam za molbata. Se nadeva ne e nepristojno od moja strana.
23 Август во 16:07 · Ми се допаѓа · 6 луѓе


Quote:Hajdi Cvetkovska

Ne e nepristojno se e vo red od vasa strana , gi znaeme nie tie gnidi zaedno so ovoj EMIGRANT , jas kazav i pak ke kazam ovoj ne zasluzuva ni koga ke umre da bide zakopan vo RM
23 Август во 16:10 · Ми се допаѓа · 6 луѓе


Quote:Igor Najdoski

MORE KE MU JA FRLI LOPATATA GRUEVSKI HAJDI AJ TI Icon_razz)))
23 Август во 16:43 · Ми се допаѓа · 2 луѓе


Quote:Dalibor Pesevski

nega saka glujo ispucava gu rabotu u ameriku kd bese gujo ne zastana pozadi njega a on se mnogo nadase na toj
23 Август во 16:51 · Ми се допаѓа · 3 луѓе


Quote:Dalibor Pesevski

ne vide nigde da ima napisanojocka kaza li negde sto raboti sga
23 Август во 17:00 · Ми се допаѓа · 1 личност

Quote:Dalibor Pesevski

sas kakvu delatnost se zanimava
23 Август во 17:01 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Jordan Petrovski

Ке се сретнеме Господине Guner, Групацијата ФОРУМ во полн состав седната на обвинителна клупа. Деновиве ке падне вашиот Фрле а понего се знае останатите ....
Оваа незнам дали сте го прочитале, па и ако сте вреди уште еднаш да го прочитате:
Марксистите ги фати паника откако Груевски удри во центарот на моќта на марксистичкатабанда, во групацијата „ФОРУМ“. Прашање е само до каде ќе оди? Ако судиме по оние кои сé се јавија со колумни распослани по социјалните мрежи во кои ни ги објаснуваа фашизмот и недемократичноста на Груевски, тогаш може да се претпостави дека ќе биде битка до последниот. Односно, Груевски ќе ги „ДИФЕРЕНЦИРА“ сите кои не му искажаа верност. Најгласни се оние кои се препознаа, оние кои си ја имаат мувата на капата, односно до кого стасал аберот дека ќе биде диференциран. Го нема само човекот во чие време македонската телевизија (МТВ) го доби името „Лажовизија“. Набргу ќе разбереме дали Службата донесе решение како најдобар во изведбата на бацување газови, да „промени страна“ па сега гледа сеир на старото друштво.
23 Август во 17:10 · Ми се допаѓа


Quote:Jordan Petrovski Далиборе моментало делатнос ми е да играм цупала сас УДБу и српски аргати.
23 Август во 17:12 · Ми се допаѓа


Quote:Hajdi Cvetkovska LAZI LAZI VERE Icon_razz)) Jordan Petrovski
23 Август во 17:13 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Baze Stanojkov Jordan ke te molam da mi kazes samo ova dali go poznavas GORAN STANKOVSKI - karo i sto ke mi kazes zanego.
23 Август во 17:13 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Gabriel Mishevski

Јордане при таква баклава на маса овие уште ке дискутираат за тебе море ти реков бегај ми од баклавата
23 Август во 17:14 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Dalibor Pesevski

a jocka zaebaja si gu rabotu ne biva sas njima igranje a nema udba vise u makedoniju sga ima drugo ime mnogo si nazad
23 Август во 17:14 · Ми се допаѓа


Quote:Ilija Petrov

A be neli vi izgleda deka preterano mu dadovte vnimanie na ovoj? zasluzuva li tolku?
23 Август во 17:16 · Ми се допаѓа


Quote:Jordan Petrovski

Далиборе док седив УДБШИ у влас УДБа е ЖИВА. Ке пораснеш па ке ти се каже. Само страме ако останеш у овој друшто не е арно за тебе, нема да пораснеш. Овија плачев за Титу и Србославију и чекав да се врати. Кој се е вратија од Биљановце Далиборе.
23 Август во 17:22 · Ми се допаѓа
28-08-2011, 03:54 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,926
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#71

Quote:Dalibor Pesevski

joco za koe drustvo mislis ne mi jasno a za udbu kako sto vikas ne se zamaram oni si rabotiv njinu rabotu a za titu konkretno toj vreme e mnogo ubavo a ti ako sakas mozes da kazes najubavo posto si postar kako se e zivelo tga i sto loso e imalo
23 Август во 17:27 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Dalibor Pesevski

a za dragana mopzda ga nejkes ali dosta ima napravenio za kumanovo dole proevce ima i drugi rabote a sga cistro informativno kumanovo e top cic ga e napravija komplet
23 Август во 17:29 · Ми се допаѓа


Quote:Dalibor Pesevski

a ne mi jasno ako sakas da mi kazes kako postar ne me ineresira sto si rabotaja i kako ,zasto svi ste iskocile od titovu skolu a pola gu nejkete i sga se zbori los komunizam
23 Август во 17:32 · Ми се допаѓа


Quote:Dalibor Pesevski

jocka kude se izgubi tuj li si
23 Август во 17:32 · Ми се допаѓа


Quote:Dalibor Pesevski

nema smisla samo ja pisuju
23 Август во 17:32 · Ми се допаѓа


Quote:Dalibor Pesevski

pola ekran zema
23 Август во 17:32 · Ми се допаѓа


Quote:Зоран Наковски

УДБА НАША СУДБА.
23 Август во 17:33 · Ми се допаѓа


Quote:Jordan Petrovski

Толко од мене Далиборе, ако разбереш разбереш ако не здравље.
23 Август во 17:35 · Ми се допаѓа


Quote:Milan S Stojanov

EDEN IDIOT ZEDE 2 DENA NA LUGJEVO i SE ISKOMENTIRAA SKORO 600 KOMENTARI......STO VI E OVOJ TOLKU PO KEF?GONITE GO U PM.....SIZOFRENIK
23 Август во 17:35 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Gabriel Mishevski

Милане.......све сум видел дури и садо мазохизам.......ама поголем мазохиста од Jordan Petrovski не сум видел
23 Август во 17:36 · Ми се допаѓа · 2 луѓе


Quote:Dalibor Pesevski joco ne ti e bs odgovor ama nema veze dovoljno znam za mene
23 Август во 17:38 · Ми се допаѓа


Quote:Baze Stanojkov Zorane e ke bide vasa sudba udba koga ste se zamotale so tie bugarski znaminja vo centarot na makedonija
23 Август во 17:40 · Ми се допаѓа

Quote:Aleksandar Dinevski

ЧЕСТИТКИ ДО ХАЈДИ И ДАМЕ ШТО ЈА РАЗГОЛИЈА 8 ГОДИШНАТА ЛАГА НА Ј.П. ЗА НЕГОВИОТ ПОЛИТИЧКИ АЗИЛ ВО КАНАДА, А НА КОЈА НАСЕДНАА МНОГУ МЕДИУМИ И НОВИНАРИ. НАТАМОШНАТА ПОЛЕМИКА СО ОВОЈ НЕЧОВЕК КОЈ БЛИКА ОД ЗЛОБА СПРЕМА СИТЕ (ВИДЕТЕ ГО НЕГОВИОТ ПОСЛЕДЕН КОМЕНТАР ПОГОРЕ) ЈА СМЕТАМ ЗА ИЗЛИШНА И НЕПОТРЕБНО ГУБЕЊЕ НА ВРЕМЕ. ПОЗДРАВ ДО СИТЕ! СЕ ЧИТАМЕ НА НЕКОЈА ДРУГА ПОУБАВА ТЕМА!
23 Август во 17:54 · Ми се допаѓа · 4 луѓе


Quote:Зоран Наковски

УДБА е криминално-злосторничка организација која освен со разузнавачки активности се занимава и со рaзни криминaлни aктивности, плaнски ги извeдува, конструира постоење на кривични дела и одговoрност за нив. За таа цел фалсификува, фабрикува или пoдметнува oбвинувачки докази.
23 Август во 17:58 · Ми се допаѓа
(This post was last modified: 29-08-2011, 03:22 AM by ЈорданПетровски.)
29-08-2011, 03:17 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,926
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#72


Quote:Dalibor Pesevski

ZORE AJ NE MLATI ALE NE SE ZAMLATUJ AKO ZNAES NAPISI AKO NE SE SRAMI I DRUGI LJUDI GLEDAV
23 Август во 18:00 · Ми се допаѓа


Quote:Зоран Наковски

ДО КОГА УДБА КЕ БИДЕ НАША СУДБА?
23 Август во 18:04 · Ми се допаѓа

Quote:Dalibor Pesevski

do k
23 Август во 18:05 · Ми се допаѓа


Quote:Baze Stanojkov

Do togas dodeka ima vakvi predavnici kako tebe i nema potreba sto povejke da prasuvas
23 Август во 18:05 · Ми се допаѓа


Quote:Rubin Ivanoski

Зоран,еве јас че ти одговорам на прашањето.Се дури има Татарофили ко тебе и ко овај Дотичниов Јордан.
23 Август во 18:06 · Ми се допаѓа · 2 луѓе


Quote:Ilija Petrov

Rubine ti greska si, ovoj nema kletka tatarska a ne pa i krv. Covekov si e ednostavno predavnik na svoite predci i tolku.
23 Август во 18:10 · Ми се допаѓа · 1 личност

Quote:Dame Chkatroski

Zagrevota ,ovaj neznae deka sum Neo-Konzervativec i dozivoten clen na Heritage ...
23 Август во 18:11 · Ми се допаѓа


Quote:Rubin Ivanoski

Колку побрзо се истребите од државата толку помалку зло правите и подобро за државата а и за себеси.
23 Август во 18:12 · Ми се допаѓа


Quote:Ilija Petrov

takvi imalo i ke ima, ko bakterii se.
23 Август во 18:13 · Ми се допаѓа

Quote:Ilija Petrov

MUTIRAAT
23 Август во 18:13 · Ми се допаѓа

Quote:Jordan Petrovski

Даме гледам тука си па де те потсетам вчера те прашав да ми објасниш одосно преведеш што значи зборот РЕФУГЕЕ и зборот АЗИЛ
23 Август во 18:13 · Ми се допаѓа


Quote:Milan S Stojanov EVE SE ILIJAA....doagjaat Icon_razz))
23 Август во 18:14 · Ми се допаѓа


Quote:Dame Chkatroski

Jordane za zal sega se vrativ od Pat taka da ke ti odgovoram malku podocna da se istusiram.A zborot verojatno ti go objasnija do sega
23 Август во 18:14 · Ми се допаѓа · 1 личност
29-08-2011, 03:36 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,926
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#73


Quote:Jordan Petrovski

Очекувам од тебе, за да ја разјсниме твојата приказна (манипулација) во која почнаа многумина да се колнат и да ја прогласуваат за светост.
23 Август во 18:17 · Ми се допаѓа

Quote:Dame Chkatroski

‎?ke moram da citam podlaboko iako mozam za toa i opkladi da primam deka e tocno ,a decava sega ke gi informiram po temava odma so Sajt na Kanada...razbira se
23 Август во 18:18 · Ми се допаѓа

Quote:Gabriel Mishevski

Даме немој и ти по Јордана.....оти како го сардиса газот јавна кука му го направија
23 Август во 18:18 · Ми се допаѓа


Quote:Dame Chkatroski

Convention Refugee
Convention refugees are people who are outside their home country or the country where they normally live, and who are unwilling to return because of a well-founded fear of persecution based on:

race
religion
political opinion
nationality or
membership in a particular social group, such as women or people of a particular sexual orientation...
23 Август во 18:19 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Ilija Petrov

sea ke saka i prevod hahaha
23 Август во 18:19 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Dame Chkatroski

Do denes vo Kanada eve 2011 Nema Refugee od Makedonija registriran od 1994-2004 moze da se najdi na sajtot http://www.cic.gc.ca/english/refugees/in...ly-who.asp..
The refugee system: Refugee claims in Canada - Who can apply
http://www.cic.gc.ca
Canada offers refugee protection to people in Canada who fear persecution
23 Август во 18:20 · Ми се допаѓа


Quote:Dame Chkatroski

eve toa e ,a jas ti rekov poveli dokumentot dostavigo deka si Politicki Azilant..tolku
23 Август во 18:20 · Ми се допаѓа

Quote:Gabriel Mishevski

Јордане која катастрофа си ти од овиее точки да не си педер случајно?
23 Август во 18:20 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Dame Chkatroski

A moze sosema lesno toa da se dokaze
23 Август во 18:22 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Milan S Stojanov

More GabrielllIcon_razz)))me nasmea da si ziv i zdravIcon_razz)koja od ovie tocki si..Icon_razz)))
23 Август во 18:24 · Ми се допаѓа


Quote:Ilija Petrov

ne razbira ni engleski a ni makedonski so go prasuvate. Blgarski?
23 Август во 18:25 · Ми се допаѓа


Quote:Gabriel Mishevski

Според мое убедување Јордан е флека или збир на ТОЧКИ.
23 Август во 18:27 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Ilija Petrov

ima li nekoj post kade sto Jordan dava odgovor NE, samo menja prasanja.
23 Август во 18:27 · Ми се допаѓа


Quote:Jordan Petrovski

Јас Даме побарав превод на зборот REFUGEE и на зборот АЗИЛ. Ништо повеке.
23 Август во 18:29 · Ми се допаѓа
29-08-2011, 04:05 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,926
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#74

Quote:Ilija Petrov

pak prasanje. hahahaha
23 Август во 18:29 · Ми се допаѓа · 2 луѓе


Quote:Milan S Stojanov

hahahhahahhahahIcon_razz))))
23 Август во 18:30 · Ми се допаѓа

Quote:Gabriel Mishevski

Јордан зборот REFUGEE значи избеглица или што по нашек са вашке код снашке значи побегуља.......бреј јордане как зоне си.........куде си јордане тетке да те.
23 Август во 18:30 · Ми се допаѓа · 2 луѓе


Quote:Ilija Petrov

priprema za novo prasanje, samo prema koj?
23 Август во 18:32 · Ми се допаѓа


Quote:Milan S Stojanov

Dame e denes na redIcon_razz)))
23 Август во 18:33 · Ми се допаѓа


Quote:Ilija Petrov

cekaj Jordane covekot otide da se tusira, smiri nervi malku.
23 Август во 18:33 · Ми се допаѓа


Quote:Glorija Gaspar

Митоманија је термин који означава болесну склоност неких људи да измишљају приче о невероватним догађајима, као и да изврћу истину и претерују у описивању стварних догађаја, са циљем да себе прикажу у што повољнијој светлости. Код деце на раном узрасту, митоманија је нормална развојна појава, док код одраслих, најчешће, потиче из сујете, необуздане маште, емоционалне незрелости и потиснутог осећања мање вредности.
23 Август во 18:42 · Ми се допаѓа · 6 луѓе

Quote:Glorija Gaspar

Pseudologija fantastika
23 Август во 18:42 · Ми се допаѓа · 2 луѓе


Quote:Jordan Petrovski

Манипулацијата нема да помине Даме. Да не се глупираш повеке, ке ти се смеат.

Зборот REFUGEE означува БЕГАЛЕЦ. Бегалци има по разни основи (војна, етничко чистење, КРШЕЊЕ НА ЧОВЕКОВИ ПРАВА, ПОЛИТИЧКИ ПРОГОН ...). За да добиеш статус на човек на кој му се одобрува ЗАСОЛНИШТЕ-АЗИЛ се ВОДИ СУДСКА ПОСТАПКА. Судот носи одлука дали ке се прифатат доказите на Бегалецот за да му се даде ЗАСОЛНИШТЕ-АЗИЛ. Основата по која се одобрува барањето на бегалецот да добире ЗАСОЛНИШТЕ-АЗИЛ е таа која одредува зошто му е дадено ЗАСОЛБНИШТЕ-АЗИЛ.
Во моето барање стои јасно зошто барам ЗАСОЛНИШТЕ-АЗИЛ заради ПРОГОН ОД ИДЕОЛОШКИ И ПОЛИТИЧКИ ПРИЧИНИ. Тоа е напишано и на документите кои сум ги добил од МВР при известувањето дека имам ДОСИЕТО.
23 Август во 18:46 · Ми се допаѓа


Quote:Ilija Petrov

I? sea od tamu ke prodavas ideologija tuka?
23 Август во 18:49 · Ми се допаѓа


Quote:Rubin Ivanoski

Dame koj chesno si go zarabotuva lebot,zhivee i raboti vo sopstvenata drzhava i dava doprines se glupira a tatarofilot Jordan koj bil na kloci proteran od Makedoncite i nabrkan i proglasen kako Tatarofil so tapija ne se glupiral?Da se chudi chovek so tatarofilite kako Jordan,a jas pak naiven mislev deka celo vreme ovie tuka vo 600te komentari si igraat kurtashak so Jordan...
23 Август во 18:51 · Ми се допаѓа


Quote:Rubin Ivanoski

A za tebe Jordan proteruvanjeto na Begalci i Tatarofili e edno isto?Ili i za proteruvanjeto na Tatarofili za tebe e etnichko chistenje?
23 Август во 18:53 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Rubin Ivanoski

Prvo Begalec e chovek koj shto e isselen poradi voen konflikt i slichno i e primoran da ja napushti drzhavata ili rodnoto mesto,dodeka pak od druga strana Tatarofil e chovek koj shto see razdor megju makedoncite i nametnuva svoja "istorija" i nosi sopstveni fakti od gazot ili od Sofija...seedno isto e!
23 Август во 18:54 · Ми се допаѓа · 3 луѓе

Quote:Rubin Ivanoski

P.S. Koj broj na knishka si vo RADKO?I kolku te plakja Vtoranov??
23 Август во 18:55 · Ми се допаѓа


Quote:Зоран Наковски

РУБИНЧО, БАШ СИ ГЛУП ..
23 Август во 18:56 · Ми се допаѓа
(This post was last modified: 29-08-2011, 08:36 PM by ЈорданПетровски.)
29-08-2011, 08:34 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,926
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#75


Quote:Jordan Petrovski

Даме ти реков дека обидите да манипулираш ти се многу "наивни". Бадијала го подметуваш извештајот, тој е за период 1994-2004 година и дај го вистинскиот линк од каде си ја земал информацијата . На мене ААЗИЛОТ ми е одобрен 2005 година.
23 Август во 19:16 · Ми се допаѓа


Quote:Владе Секуловски

rekord
23 Август во 19:22 · Ми се допаѓа


Quote:Slavko Trpcevski

A dali ti Jordan ne manipuliras veke edna deada
23 Август во 19:37 · Ми се допаѓа


Quote:Vasko Eftov

Imase eden post so poveke od 650 komentari Icon_razz
23 Август во 19:53 · Ми се допаѓа


Quote:Dalibor Pesevski

Vasko mislu deka ke se projde tj rekord od 650
23 Август во 19:59 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Miki Runtev

pa i ne mu napravile bas loso!!!! sega si zivee tamu zivot a tuka testiraat na nas izdrzlivost na balkanskoto podnjebe!!!!!
23 Август во 20:01 · Ми се допаѓа · 3 луѓе


Quote:Jordan Petrovski

Даме, дали ке одговориш на оваа:

Јордан Петровски Даме ти реков дека обидите да манипулираш ти се многу "наивни". Бадијала го подметуваш извештајот, тој е за период 1994-2004 година и дај го вистинскиот линк од каде си ја земал информацијата . На мене ААЗИЛОТ ми е одобрен 2005 година.
Среда во 07:46 · Ми се допаѓаQuote:Hajdi Cvetkovska

Lazi sega lazi , abe Jordan Petrovski nisto veke ne te pere sto i da kazes aj gitla veke EMIGRANTU
Среда во 07:48 · Ми се допаѓа


Quote:Rubin Ivanoski

Ama si naporen choveche...koj normalen bi go zabolel za toa shto ti si rekol i za shto si bil proteran ?Bog da chuva,nie mladite nemame idnina tuka i maki machime da se gi unishtime tie shto ni ja unishtuvaat idninata a ti uporno sakash da se sekirame za tebe...e mnogu si "bistar"
Среда во 07:49 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Igor Iloski

ko ako postov nadmine 1000 komentri avtomatski treba emisija da snimas za nego;)
Среда во 08:09 · Ми се допаѓа · 3 луѓе


Quote:Dalibor Pesevski

ZIVEO DRUG TITO
Среда во 08:36 · Ми се допаѓа


Quote:Dalibor Pesevski

VECNA MU SLAVA DA NE BESE TITO NEMASE DA POSTOI MAKEDONIJA
Среда во 08:37 · Ми се допаѓа


Quote:Baze Stanojkov

Jordan petrovski vcera ti postaviv edeno prasanje dali go poznavas GOSPODINOT GORAN STANKOVSKI - KARO I STO KE KAZES ZANEGO JAS GO CEKAM ODGOVROT OTEBE SEUSTE NO IZGLEDA UPORNO IZBEGAVAS DA MI ODGOVORIS NA PRRASANJETO IZGLEDA COVEKOT TI E NOKNAQ MORA I BEGAS ODNEGO KO GAVOL OD KRST KAKO STO SI IZBEGAL OD MAKEDONIJA DA NE ODGOVARAS ZA ZLO DELATA STO GI IMAS NAPRAENO NE DA TUZIS STO SAKAS PRAJ SE TI E ZALUDNO TVOETO VRAKANJE VO MAKEDONIJA E ZAVRSENO NO I JAS IZGLEDA KE TI STANAM NOKNA MORA SAMO AKO ZEMA DA NAPISAM EDENO PISMO DO KADSKITE VLASTI NA KAKOV SPION MU DALE POLITICKI AZIL .
Среда во 09:28 · Ми се допаѓа


Quote:Дејан Тонић lele koja mizerija e temava...
Среда во 09:37 · Ми се допаѓа


Quote:Baze Stanojkov

kako mislis mizerija temava ili za covekot e mizerija sto se debatira.
Среда во 09:38 · Ми се допаѓа
29-08-2011, 08:45 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,926
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#76

Quote:Riste Taneski

Vasko daj otvori drugi temi..i ne gi ostavaj ovoj kreten zabegan da gi manipulira ljugeto da debatiraat i vrtat vo krug ..bidejki covekot e od doma izbrkan i nikoj ne mu obvrnuva vnimanie,pa si dava vaznost sebesi tuka izigrava majmun
Среда во 09:40 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Rubin Ivanoski

Pa normalno e deka e mizerija koga e za Tatarofilot Jordan
Среда во 09:40 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Hajdi Cvetkovska

Vaka GO ZAMOLUVAM Jordan Petrovski da ovde dostavi DOKAZ deka e AZILANT a jas tvrdam deka ne e , tuku e EMIGRANT, i veke da go stavime temata i nego vo crna dupka da ne dosaga so daljinsko od Kanada
Среда во 09:41 · Ми се допаѓа · 3 луѓе


Quote:Riste Taneski

A tebe striko Jordane ,i ako ne te znam licno i ako ni na dusmanite ne im posakuvam nisto loso,Sepak koga ke slusnam sto ti pravela UDBA ako ti pravela ...kejf mi pravi seto toa.i posakuvam da ne izbegase vo kanada tuku uste da te drzaea ovde i da te jondaa deka ti si ednakov na eden nacisticki lider..i ne zasluzuvas nisto podobro od toa
Среда во 09:42 · Ми се допаѓа · 2 луѓе


Quote:Riste Taneski

a taa udba kako te ispusti od raceIcon_razz)))
Среда во 09:42 · Ми се допаѓа · 2 луѓе


Quote:Rubin Ivanoski

Za Jordan Azilant i proteran Tatarofil e isto.Nema razlika...
Среда во 09:43 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Gabriel Mishevski

Јордане во најмал милион број пати те прашаав ако си ги тужел за злоупотреба на случбена положба и овластување од цлен.353 ств.3 в.в со ст.1 од кз на РМ и велиш дека е кривично дело.....Зашто ти си протеран од Р.Македонија додека они уживаат во својте домови?
Среда во 13:56 · Ми се допаѓа


Quote:Jordan Petrovski

Дај го доказот кој го имаш дека сум протеран.
Среда во 13:58 · Ми се допаѓа


Quote:Gabriel Mishevski

Па Јордане во интервју со миленко сам кажа.......и во интервју во ВРЕМЕ.
Среда во 14:01 · Ми се допаѓа


Quote:Jordan Petrovski

Зошто се тие таму а јас тука.? Одговорот е затоа е Македонија таму каде што е: последен комунистички бастион, легло на криминал и корупција. Се убаваат деца никој не одговара, се подготвува конечна промена на име а со тоа и бришење на идентитет, јазик.
Среда во 14:02 · Ми се допаѓа
(This post was last modified: 29-08-2011, 08:53 PM by ЈорданПетровски.)
29-08-2011, 08:52 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,926
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#77

Quote:Dalibor Pesevski

samo tito da se vrati
Среда во 14:03 · Ми се допаѓа

Quote:Jordan Petrovski

За смеа сте. Околу видеото на Миленко еве што сум му одговорил на еден твој другар за истово тврдење:

Jordan Petrovski Првин научи го МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК. Јас велам ПРОГОНУВАН од полициско политичкото подземје, ТОЈ ПРОГОН БИЛ ВО МАКЕДОНИЈА. Заради тој прогон сум добил политички азил. Дале нека велам дека сум ПРОГОНЕТ ОД МАКЕДОНИЈА.
Monday at 21:00 · Like
Среда во 14:08 · Ми се допаѓа


Quote:Gabriel Mishevski

Јордане.......протеран,прогонет....која е разликата?
Среда во 14:11 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Risto Misevski

..Turete mu pepel..samo so ovie vashi komentari se shepuri...
Среда во 14:15 · Ми се допаѓа · 2 луѓе


Quote:Jordan Petrovski

Јас ти напишав Gabriele што е разликата ама на тебе не ти се допаѓа одговорот. Прашај го стручњакот за лажење Даме Чкатров, тој ке ти даде одговор каков што ти сакаш да слушнеш.
Среда во 14:16 · Ми се допаѓа


Quote:Vasko Eftov

Gabriele olabavi malku covece, mene mi e maka da te citam tebe i ovaa kanadska tambura a kamo li na ostanatite.
Среда во 14:20 · Ми се допаѓа · 2 луѓе


Quote:Gabriel Mishevski

Васко ја се извинувам на тебе или на останатите......ама сакав да ме просветли......ама ништо од тоа........ја пак ке ти се извинаам....него слушнав ке немало баклава па реков ај татлији да дробам......Icon_razz))))))))
Среда во 14:22 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Vasko Eftov

Ke te molam imaj milost i za Jordan i za baklavite. Te citame po 50-ti pat za tie baklavi. Nema potreba poveke. Od prviot svativme se.
Среда во 14:29 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Risto Misevski

‎..Ti si teshko glupav chovek,Jordane..
Среда во 14:32 · Ми се допаѓа


Quote:Daniel Gjurevski

ocigledno sakas da si centar paznja Jordan pa duri i status ti posvetija dobro upravo si ne si toj nie so vikame deka s,i ti si izbeglica cesen i posten gragjanin koj se bori za demokratski prava za Makedonija via Kanada i olabavi so postovive... Sreken?
Среда во 14:34 · Ми се допаѓа · 2 луѓе


Quote:Peco Joveski

dobro jordane kako ne ti zdosadi samo na kompjuter
Среда во 14:36 · Ми се допаѓа


Quote:Дејан Тонић

jordane, taka ne samo clenovite na klubot, tuku i cel svet ke te razbere, bez gajle... Icon_razz
Среда во 15:02 · Ми се допаѓа

Quote:Jordan Petrovski

Да ме фалат луѓе како вас Daniele "ке се удаву куде бабе мочав"
Среда во 15:03 · Ми се допаѓа

29-08-2011, 09:00 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,926
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#78


Quote:Rubin Ivanoski

Jordan aman so tvoite bugarski maniri,ne sme znaele Makedonski ama sme znaele Srpski,vakvi zakluchoci mozhat da donesat samo bugari i probugari.Gi posrbi 2 milioni Makedonci i kje te chitame tuka kaj shto urlash deka si makedonski "azilant".Potoa ti i ponatamu chudi se zoshto ne te sakaat Makedoncite i te proterale.
Среда во 15:03 · Ми се допаѓа


Quote:Jordan Petrovski

Васко ти ли го бришеш или пак кај мене е гршката па го нема оваа мислењево:
И за мака е Васко, фановите сами ти се заплеткуваат во лаги, не ти го знаат Македонскиот јазик. Да им пишувам на Српски можеби ке разберат што велиш.?
Среда во 15:07 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Rubin Ivanoski

Ubavo vika intel deka so tebe e kako kopanje dupka vo voda...
Среда во 15:11 · Ми се допаѓа


Quote:Stefan Gosevski

Fan klubov e kako Tripoli do pred 3 dena posledno komunisticko pribeziste na internetov Icon_razz
Среда во 15:20 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Дејан Тонић

i, sto rece sega...
Среда во 15:21 · Ми се допаѓа


Quote:Stefan Gosevski

Tonicu sakas sakas da zborime makedonski ili srpski?
Среда во 15:22 · Ми се допаѓа


Quote:Vasko Eftov

Sedi miren Stefce. Pak ke mi places posle Icon_razz
Среда во 15:23 · Ми се допаѓа


Quote:Stefan Gosevski

cicko Vasko treba da gi smiris lojalistive i da im objasnis deka stariot rezim padna i deka ne moze da masakriraat nekogo ako ima porazlicno mislenje mislam deka se gleda nervozata otkako Jordan e prisuten tuka Wind of Change Begin Icon_razz)
Среда во 15:26 · Ми се допаѓа


Quote:Rubin Ivanoski

E se prekrshivme od nervoza poradi prisustvoto na tatarofilot Jordan,a ti Stefan i pravish shteta na drzhavata stavakji se vo odbrana na dokazhan tatarofil i Vancho Mihajlovist.
Среда во 15:28 · Ми се допаѓа


Quote:Diogen Cinikot

Abre dete cicko ti Jordan uste se bori protiv komunjarite! Da padnal ke se vratese nazad. Slaba koordinacija ili konfuzija vo glavite? Hi hi hi
Среда во 15:29 · Ми се допаѓа


Quote:Vasko Eftov

Stefce dete nov bunar kopaj vo stariot ne plukaj. Ne znaes koga pak ke ti zatreba.
Среда во 15:30 · Ми се допаѓа · 3 луѓе


Quote:Stefan Gosevski

Rubin nervozata e ocigledna so 700 komentari
Среда во 15:32 · Ми се допаѓа


Quote:Stefan Gosevski

Diogen oficijalno padna i rezimot vo Libija pa seuste se vodat borbi niz Tripoli Icon_razz)
Среда во 15:33 · Ми се допаѓа


Quote:Daniel Gjurevski

od koi 200 se na Jordan ;)
Среда во 15:33 · Ми се допаѓа
29-08-2011, 09:07 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,926
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#79

Quote:Rubin Ivanoski

Chija nervoza Stefan?Jas ni najmalku ne se nerviram od takvite kako Jordan a i bash me interesira na koj nervoza mislish...
Среда во 15:33 · Ми се допаѓа


Quote:Jordan Petrovski

Цинику, јас што велам не е бито, од ЕУ велат дека Македонија била последно комунистичко бастионче.
Среда во 15:33 · Ми се допаѓа


Quote:Dalibor Dimitrijevski

ej abe dosta veke sotebe zdosadi da ti kazam pravo. aj prekini veke da pisuvas slusas li jordane
Среда во 15:34 · Ми се допаѓа


Quote:Stefan Gosevski

Prvo site smirete se i prodolzete ja debatava dostoinstveno , pa posle ke zboruvame.
Среда во 15:35 · Ми се допаѓа

Quote:Diogen Cinikot

Na Vaseta pogore si mu napisal deka komuzmot e mrtov! I sega??? Mrtov e ili ne?
Среда во 15:37 · Ми се допаѓа


Quote:Stefan Gosevski

Jordan pa i ne mi e bash bitno sto vika EU na mene mi e vazno mene da mi e ubavo i na mojata drzava....vo Makedonija politicarite se podeleni na Stalin Komunisti vs NaciKomunisti drugi nema.
Среда во 15:37 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Stefan Gosevski

Diogene kako sto pisav i rezimot na Gadafi e mrtov pa seuste ginat lugje niz Tripoli poradi toj rezim Icon_razz
Среда во 15:38 · Ми се допаѓа


Quote:Дејан Тонић

stefane, moze i na srpski, mene ne mi smeta. poliglot sum. cekam da pocnes... Icon_razz
Среда во 15:44 · Ми се допаѓа


Quote:Jordan Petrovski

Јас ке престанам да пишувам кога Даме Чкатров ке го даде линкот зза податоцит после 2004 година
Кога Васко ке ми одговори во чии жртви го вбројува Коста Рацин
Кога Guner ке одговори зошто владата на Црвенковски не приговорила на моето барање на Азил.
Кога Baze ке ги даде имињата на деветмината кои кривично ме гонат во Македонија од 2008 година.
Нели не барам многу, пет минути работа.
Среда во 15:48 · Ми се допаѓа

Quote:Rubin Ivanoski

Shto ne go prashash drugar ti Mitre Trenevski za Kocho Racin?Kaj mozhe da neznae tatarofil nishto za Kocho Racin?
Среда во 15:49 · Ми се допаѓа


Quote:Hajdi Cvetkovska

Jordan Petrovski

GUDE aj gitla veke ti ne potavuvas veke prasanja zasto ne ni dade ti odgovori , zatoa aj sedi si u Kanada kako EMIGRANT i nas ne e briga za tebe isto kako tebe za RM i makedoncite , S O COVEK SI TI? STO SI PO NACIONALNOST SI TI? BUGARIN ? KANAGANEC? MARSOVEC?
Среда во 15:53 · Ми се допаѓа


Quote:Stefan Gosevski

Hajdi ne go navreduvaj covekot dokolku mozes debatiraj dokolku ne povleci se i gotovo. Ti sto si jugoslovenka?
Среда во 15:54 · Ми се допаѓа


Quote:Jordan Petrovski На човека можеш да му земеш се, па и живот. Но на човека неможеш да му дадеш ништо а најмалку култура. Така да Стефане не се мачи со Хајди и останатите.
Среда во 15:59 · Ми се допаѓа


Quote:Бранка Кус-Иванова

aman Hajdi Cvetkovska uste li so ovoj debatirate ,zar ne se umorivte ,neli gledate deka so nekoj luge e zaludno da se dokazuvas ,toj so si znae toa si bae aj batalete ????
Среда во 16:03 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Hajdi Cvetkovska

Vaka Stefan Gosevski Jordan Petrovski ne zasluzuva ni edna bukva da mu pises golem lazgo e , PRVO MAKEDONKA SUM JAS HAJDI CVETKOVSKA a toj prvo ne e makedonec sam izbegal od sopstvena drzava , i laze deka e azilant. Dokazi mu pustiv dvapati pogore a toj zatoa sega veli ne se maci so mene Icon_razz)) Aza GUDE citaj pogore negoviot komentar samiot sebe se narece taka zalosnoIcon_razz))
Среда во 16:05 · Ми се допаѓа


Quote:Aleksandar Dinevski

Морам да интервенирам иако ветив дека се повлекувам од дискусијата со една порака: Не се расправајте со Идиот оти губите! Првин ќе ве спушти на негово ниво а потоа ќе ве тепа на искуство!!! (ова процедурално!)
Среда во 16:06 · Ми се допаѓа · 1 личност


29-08-2011, 09:17 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,926
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#80


Quote:Hajdi Cvetkovska

Branka Бранка Кус-Иванова pa toj celo vreme vrti vo krug a nisto ne kaza EVE GO POVIKUVAM DA DADE DOKAZ DEKA E AZILANT I VETUVAM DEKA KE GO OSTAVAM NA MIRA Jordan Petrovski
Среда во 16:07 · Ми се допаѓа · 2 луѓе


Quote:Jordan Petrovski

О се некои нови бранители. Бранка јас само барам лагите кои ги изнесоа да ги потврдат со аргументи.
Гледате и не барам за сите лаги. Васко не го чепкам за Украинците убиени со изгладнување. Имам јас душа и разбирање. Така ве учеле и учат, само тоа што ке казе Ген. Сек е вистина. Така да кај вас ако каже Ген. Сек ,дека биволите летаат за вас тие летаат.
Среда во 16:09 · Ми се допаѓаQuote:Jelica Zafirova

Hajdi mila, nekoi prasanja ne zasluzuvaat odgovor.Aj batali.
Среда во 16:13 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Zivko Piljto

e pa i ti si od tie bivoli koi letat i odleta duri do kanada
Среда во 16:13 · Ми се допаѓа · 2 луѓе


Quote:Hajdi Cvetkovska

VAKA Jordan Petrovski ti ovde trebase i obeka deka ke kazes se , nemoj sega na prasanja so prasanja odgovor da davas i da begas kako kukavica DAJ MI DOKAZ DEKA SI AZILANT
Среда во 16:15 · Ми се допаѓа


Quote:Бранка Кус-Иванова

greska si Jordan ne sudi od tvoj agol za nekoj koj ne go poznavas ,nitu sum molcela nitu ke molcam ,niz zivotot sum minala niz se no nikogas ne mi doslo na um da ja napustam Makedonija a vie prodolzete da si pisuvate eve sega imas sansa da si ja ispravis nepravdata pa neli tvoite se na vlast nikoj vo nisto nema da ti popreci duri bi trebalo i da ti pomognat brakata tvoi ?
Среда во 16:21 · Ми се допаѓа · 1 личност

Quote:Jordan Petrovski

Јас на почеток Хајди ве прашав многу јасно. Ке повторам:

Јордан Петровски За да видам за кое нвиво треба госпоѓо Хајди да ги правам одговорите, мора да поставам неколку прашања, засега ке бидат само две:

1. Зошто се дава политички азил
2. Дали власта од државата од која е барателот (Македонија) може да поднесе приговор или дипломатска нота до државата каде азилантот побарал зазил со докази дека тврдењата на азилантот (МОИ) се невистинити/лажни.
Мондаѕ ат 13:35 · Лике · 3 пеопле

Ако ви беше и ви е до вистинска дискусија вие ке почневте од тука. Ке кажевте што знаете а што незнаете. Затоа не се мачете да манипулирате. Нечини за вас.
Среда во 16:28 · Ми се допаѓа


Quote:Hajdi Cvetkovska

‎Бранка Кус-Иванова mila pa toj ne e AZILANT toj e EMIGRANT zasto da se vraka ovde koga znae kako se zivee -diktatura, ednoumie, ubistva, spomenici, ................ vaka vo Kanada dolari, komocija , vidis deka e kako dibek legnat na fotelja misli deka kabinetot na Gujo mu e , moze i sonuva toa , nikoj go ne saka nitu Gujo ............... KRIMINALEC e CRNI
Среда во 16:28 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Hajdi Cvetkovska

729 komentara ti me vrakas na pocetokot ti normalen si ? Dva pati ti davam dokazi deka vo Kanada nema azil a ti ovde prikazni mi kazuvas i mi postavuvas prasanja Jordan Petrovski DOKAZI MI DEKA SI AZILANT i ne jadi burek vise
Среда во 16:30 · Ми се допаѓа · 1 личност


Quote:Jordan Petrovski

Кој доказ ми даваш, ЛАГАТА на ДАМЕ. Зошто Даме не го даде оргиналниот линк од каде ја зел информацијата за период 1994-2004 година. Врати се наназад ке видиш Хајди каде ппишувам дека јас азилот сум го добил 2005 година.
Среда во 16:35 · Ми се допаѓа


Quote:Tomislav Milosevski

Jordane aman veke prestani, dosadi i bogu i ljudima....
Среда во 16:35 · Ми се допаѓа · 4 луѓеQuote:Hajdi Cvetkovska

Ama ti mi daj dokaz ne Dame , ti ne si normalen zimi se ostanisi vo Kanada ovde se vide deka nikoj ne te saka ama bas nikoj Jordan Petrovski ne simakedonec izgleda po pametot sto go nosis
Среда во 16:37 · Ми се допаѓа


Quote:Diogen Cinikot

Pseudologija fantastika! Хи хи хи
Среда во 16:38 · Ми се допаѓа


Quote:Glorija Gaspar

I Jordan e trivijalen, ama i Hajdi pretera...dosta e...pocna da mi se losi ...non-stop signalizira na obavestuvanja...preteravte
Среда во 16:39 · Ми се допаѓа
29-08-2011, 09:26 PM
Reply