Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 5 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Џон Тошак нов селектор на македонската фудбалска репрезентација
Author Message
barba Offline
שמע ישראל
****

Posts: 589
Joined: Jul 2011
Reputation: -8
#1

[Image: tosak_selektor_1.jpg&imgSize=600&cropH=400]

Џон Тошак е новиот селектор на македонската фудбалска репрезентација. Оваа информација попладнето ја објави интернет страната на Фудбалската федерација на Македонија.

Освен информацијата дека Тошак е новиот селектор, ФФМ за сега не објави ниту една друга информација поврзана со договорот за поставување на Велшанинот на селекторската позиција на македонската фудбалска репрезентација која во последниве години бележи слободен пад на ранг листата на ФИФА.

Шеесет и две годишниот Велшанин доаѓа на селекторската позиција откако ФФМ го разреши Мирсад Јонуз. Тошак ја водеше репрезентацијата на Велс во два наврата. Најпрво беше поставен на таа позиција во 1994 година, но тогаш на селекторската клупа мина само 41 ден. Поднесе оставка откако Велс претрпе пораз од 3-1 против Норвешка. Повторно беше вратен на кормилото на Велс во 2004 година, селекцијата ја напушти во септември лани по поразот на Велс од Црна Гора од 1-0 во рамките на квалификациите за ЕУРО 2012. Во своите најдобри тренерски денови, Тошак на два пати го водеше и кралскиот клуб Реал Мадрид. Првиот пат во сезоната 1989/90, а потоа и во 1999 година.
I am that which grips the heart in fright, hearkens night and silence the light!!

Peace is lie, there is only a passion,
Trough passion i gain strength,
Trough strength i gain power,
Trough power i gain victory,
Trough victory my chains are broken.

The Force shall set me free
07-08-2011, 03:09 PM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#2

Преку ташак од тренери како овој Тошак... Си најде Хари пријателче по мерка, ме интересира колку ќе зема плата овој Ташак...

08-08-2011, 05:28 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#3

Ташакот сигурно ќе биде саглам платен, можеби овој гест е насочен накај УЕФА/ФИФА повеќе отколку кон самата национална селекција. Избран е селектор со какво-такво интернационално реноме, од англиското говорно подрачје, од западна земја па за возврат можеби ќе добиеме и пофер третман од арбитрите при квалификациските мечеви.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
08-08-2011, 05:38 PM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#4

За неуспесите на Македонија најмалку се вниновни судиите, најмногу 10 проценти вината оди на нивна душа... А Хари е добар со УЕФА, многу пари се вртат таму на не баш најјасен начин, не заборавај дека тие го штитета кога го нападна Камчев заедно со власта, е после си се договорија...

08-08-2011, 05:42 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#5

(08-08-2011, 05:42 PM)acko Wrote: За неуспесите на Македонија најмалку се вниновни судиите, најмногу 10 проценти вината оди на нивна душа... А Хари е добар со УЕФА, многу пари се вртат таму на не баш најјасен начин, не заборавај дека тие го штитета кога го нападна Камчев заедно со власта, е после си се договорија...
Апсолутно, немам намера да спорам дека судиите се најмалку криви и дека доста од вината за тоа каде сме на ниво на национален фудбалски тим е дома во дворот. Но и судењето си зеде свој дел.
И да, низ УЕФА се вртат огромни пари на не баш јасен начин и не е исклучено Тошак да се нашол среде некој дил за возврат за некоја друга услугичка на релација Хари- УЕФА...
Русија како пример за големите пари и ангажирање на странски стручњаци дека изнудува фер однос од арбитрите...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
08-08-2011, 11:03 PM
Reply
barba Offline
שמע ישראל
****

Posts: 589
Joined: Jul 2011
Reputation: -8
#6

i tuka li e kriv gruevski.... ccccc

nema veze!!!!

jas ne sum covek da se istrcuvam kako "prle pred magare" i odnapred da osuduvam.... bar neka otidat 2 utakmici pa togas ke go dadam moeto mislenje za toshak....
I am that which grips the heart in fright, hearkens night and silence the light!!

Peace is lie, there is only a passion,
Trough passion i gain strength,
Trough strength i gain power,
Trough power i gain victory,
Trough victory my chains are broken.

The Force shall set me free
09-08-2011, 07:33 PM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#7

Груевски е крив што се спогоди со Хари. А, најмногу е крива УЕФА што дава подршка на антифудбалски и криминални функционери.

Што има да чекам, се знае како го води фудбалот Хари, а се знае и кои се успесите на Тошак, шетал ваму-таму, а ништо не направил. Во Македонија ќе се појавува чат-пат, недела дена пред собирање ќе се заинтересира за фудбалери... Многу не усреќи Хари со неговите селектори: Сантрач, Катанец, Јонуз...

10-08-2011, 02:43 PM
Reply
Guest
Unregistered

 
#8

E do koga strancite ke ni bidat krivi, tie mozat samo da sorabotuvaat so ona sto nie go nudime, kako vo politika taka i vo sport, tie nitu se delegati da glasaat za izbor na celnik na FFM nitu pa glasaat za nasive desperados-politicari pa da ni bidat krivi...Ne gospoda nie sme vinovni za nasata situacija, drugite moze da bidat samo so pricinsko posledicna vrska.
13-08-2011, 06:13 PM
Reply
Kajzer Offline
Junior Member
**

Posts: 6
Joined: Oct 2010
Reputation: 0
#9

Esenta 2010 koga trebase da se izbere nov precedatel na FFM vo igra bea 2 kandidata : Lopovot HARI na edna i na druga strana legendata na MK fudbal Darko Pancev. Na denot na izborite se dojde do tamu da Darko Pancev za malku da bide izbrkan ne preku vrata tuku preku prozorec !!! MIZERIJA !! Makedonskiot fudbal e vo koma veke 15 godini. Poglednete i zemete primer od sosednite drzavi. Bugarija,Srbija,Crna Gora,B I H ,Hrvatska...Ke vidite koi se celnicite na nivnite fudbalski sojuzi i ke vidite zosto imaat daleku podobri rezultati od nasite. Site poranesni fudbalski mega dzvezdi upravuvaat so fudbalskite sojuzi na tie zemji. Poglednete kaj nas koj go upravuva MK fudbalot. Vo vreme koga FK POBEDA (Prilep) go namesti rezultatot od prvoto kvalifikaciono kolo od kupot na UEFA, Hari bese prviot covek na toj klub. Znaci imame eden tezok KRIMINALEC , imame covek koj nema ABER od fudbal, covek koj voopsto ne go razbira fudbalot , covek koj go gleda FUDBALOT za materialni,licni celi. Sto se odnesuva do trenerite na MK reprezentacija, do sega se sto e doneseno se B,C i D kategorija na treneri. Za poslednivov (TOSHAK) nema i potreba da se zboruva,zosto ljubitelite na fudbalot gi znaat negovite rezultati (Katastrofalni) duri i edno ZIMBABVE ko izbrka , no zatoa tuka e HARI da gi vdomi unistuvacite na fudbalot i fudbalskata igra = TOSHAK. Posledno sto razbrav za da igras vo MK reprezentacija treba da imas partiska kniska Bravo i idete posle barajte rezultati. I da zavrsam , MAKEDONSKIOT fudbal ke go fati praviot pat koga HARI i negovata kompanija ke gi cistat kopackite na fudbalerite i ke trcaat po voda Se_klanjam togas ke moze da se nadevame na podobro vreme i podobri rezultati voopsto na Makedonskiot fudbal a do togas Blabla . Pozdrav(13-08-2011, 06:13 PM)Guest Wrote: E do koga strancite ke ni bidat krivi, tie mozat samo da sorabotuvaat so ona sto nie go nudime, kako vo politika taka i vo sport, tie nitu se delegati da glasaat za izbor na celnik na FFM nitu pa glasaat za nasive desperados-politicari pa da ni bidat krivi...Ne gospoda nie sme vinovni za nasata situacija, drugite moze da bidat samo so pricinsko posledicna vrska.

Fuck the SYSTEM
14-12-2011, 07:27 AM
Reply
Valkanizater Offline
Senior Member
****

Posts: 431
Joined: Feb 2011
Reputation: 15
#10

Здравейте!
Гледате ли европейското?
За кого сте тази вечер - Гърция или Германия.
Аз лично съм за Гърция!
Живи здрави!
22-06-2012, 06:52 PM
Reply
Valkanizater Offline
Senior Member
****

Posts: 431
Joined: Feb 2011
Reputation: 15
#11

Нищо не стана с Гърция, но то и с Германия - също...
После дойде наш ред да направим слабо олимпийско участие - но това е...

А помните ли Митата Якимов - беше на нивото на Гунди...; а пък и македонец

Винаги съм си мислил че е от Коньовица - но то май цяла Коньовица е била македонска навремето.


Димитър Якимов: Мен ме призна Ди Стефано, а в България – никой!

Димитър Якимов е велик български футболист.

Христо Стоичков посочва точно него като играча, пред когото се е прекланял в детството си. Прекланяла се е и цяла България, не само феновете на ЦСКА.
Роден е на 12 август 1941 г. и в кариерата си е играл само за два отбора - столичните “Септември” и ЦСКА. За “Септември” дебютира 17-годишен и през 1960 г. отборът печели купата и завършва пети в първенството. Това е върхът в историята на тима. Младият халф записва 21 мача и 10 гола през този сезон.
През лятото е привлечен в ЦСКА. С “червените” е шампион 5 пъти (1961, 1962, 1966, 1969 и 1971 г.) и 4 пъти (1960, 1961, 1965 и 1969 г.) печели купата. Якимов има общо 287 мача в елитната ни група и е вкарал 141 гола. Голмайстор е на първенството през 1971 г. с 26 гола. Наричан е “поетът на футбола” заради неговото изключително умение на дрибльор, заради гениалните пасове и голове, заради интелигентната и вдъхновена игра. С ЦСКА стига до 1/2-финал за КЕШ, загубен в трети мач срещу “Интер”. В евротурнирите има 32 мача и 14 гола (24 мача с 8 гола в КЕШ и 8 мача с 6 гола в КНК).
С юношите на България става европейски шампион за 1959 г. 19-годишен дебютира и в националния, повикан от Стоян Орманджиев. Якимов класира България на първото й световно първенство, като вкарва феноменален гол срещу Франция, с Реймон Копа в състава и бронзов медал от предния шампионат, в допълнителния мач от квалификациите. Отново в Италия 4 г. по-късно неговият прецизен дълъг пас преминава през цялата белгийска защита и стига до Георги Аспарухов на чиста позиция, за да осигури друга голяма победа. Тя праща България на световните финали в Англия.
Якимов играе на три световни (Чили'62, Англия'66 и Мексико'70), както и на олимпийските игри в Рим през 1960 г. Общо записва 67 мача и 9 гола за националния отбор.
В началото на 70-те г., когато е в най-добра форма, изненадващо е освободен от ЦСКА. Женил се е два пъти, сега е разведен. Има дъщеря и син.
И като футболна звезда, а и по-късно Якимов винаги е отказвал интервюта. Ето изповедта на един от най-великите ни футболисти специално за “24 часа”.
- Защо не давате интервюта и страните от журналистите?
- Така съм решил. Още като бях футболист. Не че не уважавам журналистите. Това е една доста хубава професия. На мен реклама не ми трябва. Аз съм доволен с това, което съм постигнал, и с това, което съм станал. Имам колеги, които само да им звъннеш, и летят към телевизията. Аз обаче не съм такъв. На мен ми стига признанието на хората. Пък нали съм и чепат македонец, който ни се води, ни се бие.
- Но навсякъде пише, че сте роден в София.
- Това показва колко се знае за мен. Роден съм в село Шлегово, на 30 км от Скопие. На един баир. Моят род е Якимовски, това ми е фамилията. Бил е огромен. Татко е имал 6 братя и сестра. Чичо ми Никола ме е отгледал в България. Тогава във всяко село е имало чорбаджия и той ги тормозел. Чичо Кольо отишъл да го предупреди, но оня не слушал. Наложил нов данък. Но дошъл съборът. Чичо се облякъл като просяк и охраната на чорбаджията го пуснала към него. Той извадил нож и го наръгал Изчезнал в суматохата и решил да бяга в България. Тогава не е имало граници, не е имало паспорти. Татко ме дава на него като най-малък и ме праща към София. Да съм имал повече шанс в живота. Така се оказвам в Коньовица и почвам с футбола. Заради това съм и Николов. А иначе родът ми е там, край Скопие. Лошото е, че сега, като върнаха на хората земя, апартаменти, магазини, на мен няма какво да ми върнат. Единствено двете жени, ама те няма да искат.
- Вие имате ли братя и сестри?
- Имам. Двама братя и една сестра, която почина. Единият живее в Швеция, другият си е там край Скопие, в селото.
- Някой от рода няма ли футболен талант?
- Не. Само аз съм футболист от рода. Другите са в съвсем различни сфери. Никой не гони топката. Пък и не съм чувал някой известен играч от Македония с фамилията ми. Значи съм единствен.
- Кой ви откри за футбола?
- Серги Йоцов. Аз като малък само с футбол съм се занимавал. От сутрин до вечер. На улицата, в парка, гол, бос. Баща ми я знае къде съм, я не. Бедни години... Но тогава пък клубовете вършеха страхотна работа. Всеки имаше съгледвачи, които ходеха непрекъснато да търсят таланти. Не като сега. Бате Серги ме намери на улицата и ме закара в “Септември” да играя на организирано ниво при юношите. Не си спомням вече кой ми беше първият треньор.
Бате Серги опита да ме научи и на тактика. Аз си бях дивак - като взема топката и не я давам. Мога да излъжа целия отбор на съперника и да вкарам. Няма да забравя как с юношите отидохме на един турнир в Белград. Играехме с “Партизан”. И в началото на второто полувреме не ме смени, а ме изправи до него. И започна да ми показва - ето как се подава, ето как се търси топката. Пет минути ме държа на тъча. И ме пусна. А аз пак с моето си. Ама вкарах два гола и ме избраха за най-добър на турнира. И така тръгнах напред.
След това дойде мъжкият тим на “Септември”, с който спечелихме купата. Беше невероятно изживяване! Пък и бяхме силен отбор. С Пецата Аргиров и още един куп звезди. С юношеския национален отбор станахме европейски шампиони. Страшно поколение: Цанев, Котков, Жечев, Пешо Величков. Уникални таланти. Според мен заслужено станахме шампиони. И ме поискаха от ЦСКА. Отидох там и подписах, че влизам в казармата.
- Трудно ли се пробиваше в ЦСКА по това време?
- Доста лесно. Те бяха невероятен колектив. Треньор бе Крум Милев. Чичето е най-добрият, с когото съм работил! Перфектен като човек, перфектен в работата си. Каквото и да кажа за него, ще е малко. Той за мен остава номер едно в професията си. Помогна ми много да се адаптирам, да заиграя с цялата си сила. Искам да подчертая, че заради преминаването в ЦСКА станах такъв футболист. Точно този отбор ме научи почти на всичко в играта.
- А имали ли сте кумир на терена?
- Да. Панайот Панайотов. Бате Гацо ме научи на всичко. Винаги съм искал да приличам на него. Той винаги ми повтаряше, че най-лесното на този свят е да вкараш гол. По-трудното е да го изработиш. Този съвет винаги съм го следвал. Не че не мога да вкарвам, но на мен пасът ми доставяше удоволствие. Само един път на инат през 1971 г. им казах на съотборниците, че без дузпи може да се стане голмайстор. И го постигнах. И то бях на два или три гола от бронзовата обувка на Европа. Без нито една дузпа! Такова постижение може би няма и досега.
Гацо ме научи да се пазя и от вас - журналистите. Много залитате, не сте обективни. Заради това страня от вас. Вдигате човека, след това го сривате. На мен това не ми е по вкуса.
- Това ли е единствената причина да не говорите с медиите?
- Е, причината сигурно я знаят всички. Поне от по-възрастните ви колеги. Не давам интервюта, защото никой не ме призна в България. Аз съм признат по цял свят. Вкъщи има една тетрадка с изрезките от световната преса, където пише за мен. А в България нямам и второ място за футболист на годината. Второ?! И през 1971 г., когато бях една класа над останалите, избраха друг. За какво да говоря с хора, които правеха всичко, което им е по силите, да не признаят Якимов? Заради това мълчах. За цялата си кариера имам само една награда - за спортсменство. И това не е нормално, защото имам само един картон в кариерата си. Подарих я на Валентин Михов. А за мен има изписани какви ли не суперлативи. Най-големите ме признаваха.
- Дайте пример.
- На световното в Англия играхме с Бразилия. Паднахме, но в един момент оставих Пеле и Гаринча на едно място. И отиваме да гледаме Унгария срещу Португалия в нашата група. Всички сме по екипи. А колегите изведнъж тръгнаха нанякъде. На стадиона бил Алфредо ди Стефано. Те отишли да се снимат с него, да му вземат автограф. И се връща един и ми казва: той иска да види номер 13. Аз бях с този номер на световното. Обърнах се и му махнах. А той вдигна палеца си към мен. Какво повече да искам от футбола! Ди Стефано ме поздрави, призна ме! Значи съм направил нещо през кариерата си.
- Как така имате само един картон?
- Един-единствен. И то червен. Имахме мач с “Левски” за купата и пак си бяха издействали един румънец. И той ни започна. Изгони един, изгони втори.
И аз му извиках:
“Ей, курво!”
Честно да си призная, мислех, че няма да ме разбере. Ама той румънец, сигурно е гледал българска телевизия и ме изгони. Паднахме доста. Това е единственият ми картон в кариерата.
- Какво пазите от футболните години?
- Нищо. Раздадох всичко, само тетрадката остана. Като ме изгониха от ЦСКА, исках да скъсам с футболиста Якимов и заради това се разделих с фланелки, флагчета, всичко.
- А имаше ли оферти да играете в чужбина?
- Сигурно е имало. Но по наше време ни беше забранено да мислим за такова нещо, камо ли да го дискутираме или приемем. Със сигурност е имало. И за мен, и за Жеков, и за Гунди. Но това бяха немислими неща. Заради това, че имат достъп до чужди отбори, най-много завиждам на сегашните футболисти. Лично на мен ми се играеше много навън. Не за нещо друго - там хората са различни. Като направиш нещо красиво, дори да си от противниковия отбор, стават и те аплодират. В България дори да си една класа над останалите, правиш един грешен пас и са готови да те разкъсат. От това много си патим.
- Всички знаят, че сте изгонен от ЦСКА. Какви са обаче причините?
- Няма генерали, няма нищо. Бях в разцвета на силите си. Можех да играя поне още 5 години. Нищо не ми пречеше. Вече имах опит, всичко. Бях станал голмайстор. Но тогава властта взеха Стефан Божков и Манол Манолов-Симулията. А те не търпяха да има по-добри от тях в отбора.
И ме пенсионираха. Имаше един майор, който работеше за “Сливен”. Той дойде да ме покани там. Веднага се съгласих. Много ми се играеше. Но отиде при Божков и той му отказа. Разбирам го. Ако бях отишъл там и започнех да играя на ниво? Трябваше да отговарят пред фенове, пред всички. Не ме пуснаха и така приключих кариерата си. Измислиха някакво подмладяване и ме ликвидираха като играч.
- Кой мач поставяте на първо място в кариерата си?
- Мачовете с “Интер” за КЕШ. Малко не ни стигна да играем финал. Това щеше да е уникален успех. Незапомнен и ненедминат и до днес. Спомням си, че в София изпуснах уникално положение. Имаха един защитник, който се изстреля като ракета и ми взе топката. А аз я виждах в мрежата. Контузи се и го изнесоха на носилка. След това го оперириха в “Пирогов” и повече не игра.
- Значи онзи гол срещу Франция в Милано през 1961 г. не ти е толкова скъп? С него стигаме за първи път на световно.
- Е, хубав гол беше. Но тогава имахме силен национален отбор. Имах уникални партньори. А може би точно с този мач започнахме да правим комплекс на французите и от това се възползваха Христо Стоичков и останалите. Биехме ги навсякъде, където ги хванем. Имам мачове, какво да си спомням за тях... Аз винаги съм играл на едно ниво. И за ЦСКА, и за националния отбор. Нямаше разлика, исках да бием навсякъде.
- Но в трите ви участия на световни финали нямаме успехи. Защо?
- Главната причина е в това, че бяхме изолирани от света. Нямахме достатъчно мачове срещу тези, които срещахме на световни. Имахме само няколко отбора, които ритат в турнирите, и това бе допирът ни с професионалния, здравия футбол. Как така да им се противопоставяме? Затварянето зад някакви завеси, политически интриги и други такива ни изиграха лоша шега. Не че не сме им били равностойни.
Имахме си и наши грешки. Особено в Мексико. Тогава всичко объркаха Божков и имаше един професор Кръстанов. То не бяха кретении, не беше чудо. Една трета от отбора яде само супа, другата не пие вода, третата не знам си какво. И там изгоряхме. Просто не можехме да се движим. А бяхме страхотен отбор, може би най-силният в историята. Но не можехме да мръднем на терена, а бяхме готови за чудеса.
Няма за забравя първия мач с Перу. Вече водим с 2:0 и всичко е под контрол. Тогава Тумби Попов направи един пробив. Тръгна рязко, надбяга всички. Той бе много бърз. Влиза вече в наказателното поле, но малко под ъгъл. И аз тръгнах да помагам, Гунди също. Но един му взе топката, ритна я напред и те вкараха. След това краката ни просто спряха. А бяхме страхотен отбор. Вече имахме и опита от предните първенства. За мен бяхме може би най-силните в историята. Но така и не се случи. Така ни е било писано.
- Вие сте един от най-близките приятели на Георги Аспарухов. Това изглежда немислимо в днешни дни.
- Защо да не сме приятели? Ние сме колеги и между нас имаше огромно уважение. Как да не съм приятел с Котков, с когото сме заедно още от юношите? Да се правя, че не го познавам ли? Това са неща, които не разбирам. Гунди беше прекрасно момче. Ще си призная нещо. На световното в Англия Рудолф Витлачил ни беше сложил в една стая.
Избираме си легла и той ме погледна. Каза: “Мита, знам, че много хора ни сравняват и се опитват да изкарат мен по-добър от тебе. Да знаеш, че аз те уважавам безкрайно и съм се учил от теб!” Това едва не ме разплака. И станахме семейни приятели. Не е тайна, че и той се прекланяше пред Гацо Панайотов. Това го е признавал неведнъж, но някак си остана скрито. И всяка година съм на панихидата им за годишнината от катастрофата. Отидоха си в разцвета на силите си. Аз не мога да разбера някои неща днес. При нас нямаше такава омраза. Нямаше смисъл - изкарваме си хляба от едно място. И ставахме по-добри, когато другият отбор бе по-силен. Така е било винаги. Може би заради това ме уважават и левскарите. Имах един проблем с вилата в Рибарица и като разбра, че става въпрос за мен, върховният съдия Иван Григоров, който е ултрасин, веднага помогна.
- А защо Гунди не успя да заиграе в ЦСКА? Вярно ли е, че се е намесил Тодор Живков?
- Това са пълни глупости. Той влезе при нас в казармата. Игра в няколко контроли. Беше и на бенефиса на Симо Манолов срещу едни руснаци. Крум Милев не го хареса.
Може би като млад Гунди беше малко дървен. Все пак е започнал като волейболист, а по-късно е минал към футбола. Тогава в ЦСКА имахме доста силни нападатели. Командирова го в Пловдив, за да играе за "Ботев". Там се видя талантът му. И стана много добър.
- Защо след края на кариерата не се захванахте с треньорство?
- Може би съм пример за това, че от добър футболист не става добър треньор. Опитах се, разбрах, че не ставам. Четири години бях в Кипър, след това в Кувейт. У нас работих в Тетевен и Берковица, но не ми беше по сърцето. И приключих с треньорството. Просто не беше работа за мен.
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1206234

http://vbox7.com/play:b283c4e0

25-08-2012, 07:51 PM
Reply
Valkanizater Offline
Senior Member
****

Posts: 431
Joined: Feb 2011
Reputation: 15
#12

Датум: 07.10.2012, 16:37
ФУДБАЛ – ВО ПЕТТЕ НАЈСИЛНИ ЛИГИ ИГРААТ 84 ИГРАЧИ ОД ПОРАНЕШНА СФРЈ
Пандев e најзвучното име од Македонија
Покрај лидерот, во репрезентацијата има уште петмина фудбалери-членови на тимови од елитните лиги: Попов, Новески, Хасани, Николов и Стојановиќ
Играчите од поранешна Југославија се меѓу најбараните фудбалери во најсилните пет лиги во Европа. Шесте земји што порано ја сочинуваа СФРЈ, партиципираат со вкупно 84 играчи кои играат во Италија, Шпанија, Англија, Франција и во Германија. Горан Пандев, Един Џеко, Лука Модриќ, Немања Видиќ, Мирко Вучиниќ, Марио Манџукиќ се само дел од играчите што се значајни алки во своите екипи. Покрај Пандев, Македонија има уште петмина фудбалери во елитните лиги. Во Италија е и младиот голман на Болоња, Дејан Стојановиќ кој има само 19 години. Тој има еден настап за младата селекција на „црвено-жолтите“, а с` уште нема добиено шанса да брани во Серија А, каде што има уште 29 играчи од поранешна Југославија. Дванаесет се од Србија, осуммина доаѓаат од Словенија, а Мирко Вучиниќ го предводи квартетот од Црна Гора. Во Серија А играат и тројца Хрвати и двајца Босанци.

Во англиската Премиерлига, Горан Попов е единствениот македонски фудбалер, а покрај него има уште деветмина од поранешна СФРЈ. Таму играат Србите Видиќ, Ивановиќ, Kоларов и Настасиќ, Хрватите Јелавиќ и Петриќ, како и Босанците Џеко и Беговиќ.

Германската Бундеслига е дом на вкупно 27 играчи од регионов. Македонија е претставувана од Николче Новески (Мајнц), Ферхан Хасани (Волфсбург) и Ока Николов (Ајнтрахт). Засега како прва ѕвезда во првенството се истакнува хрватскиот репрезентативен напаѓач Марио Манџукиќ, кој има постигнато 6 гола во 7 меча. Освен Манџукиќ, таму има уште девет Хрвати. Невен Суботиќ и Гојко Kачар ги предводат деветтемина Срби, а во Бундеслигата има и по тројца Македонци и играчи од Босна и Херцеговина.

Во француската и во шпанската лига нема ниту еден Македонец, а тоа се и двете првенства во кои и генерално има најмалку фудбалери од поранешна СФРЈ. Во француската лига има петмина играчи од Србија и по еден од Словенија, Хрватска БиХ и Црна Гора. Во најсилната лига во светот, шпанската Примера дивисион има само осуммина фудбалери. Емир Спахиќ е претставник на БиХ, а Андреа Делибашиќ на Црна Гора. Лука Модриќ кој игра во Реал Мадрид е балканската ѕвезда во Примера, а покрај него има уште двајца Хрвати (Ракитиќ и Билиќ). Во Шпанија играат и тројца Срби.

Во елитното клупско натпреварување, Лигата на шампиони има вкупно 51 фудбалер од поранешна СФРЈ, но нема ниту еден Македонец. Дури 33 играчи се од Хрватска, 14 од Србија, три од Црна Гора и еден од БиХ, а ниту еден од Словенија.

http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=1BB7B4...1EE60CF7F3

Мисля, все пак, че всички тези момчета от някогашна Югославия и от държавите произлезли от нея представляват - най-вече - себе си; не виждам каква връзка имат с Югославия, или със собствените си държави...
Мисля, освен това, че този приятен, симпатичен и т.н. текст потвърждава някои от тезите на Тодор в други рубрики...;
08-10-2012, 08:26 AM
Reply