Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 15 Vote(s) - 3.53 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
КОЛКУ КЕ ГИ ЧИНИ МАКЕДОНЦИТЕ КОАЛИЦИЈАТА АХМЕТИ-ГРУЕВСКИ
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,970
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#61

Еве уште една порака за соживот од Ахмети, Грујовиот партнер во власта:

25-11-2011, 04:22 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,970
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#62

Артан Груби му се обраќа Георгиев: "многу од твоите колеги ме контактираа на времети И ПРЕД КАЛЕТО ....... за створување на условно кажано мала криза, која што ви би ја искористиле политички"...


Артан ги предводеше протестите на Калето?? Коалициониот партнер на Груевски ... по оваа негова изјава излегува дека протестите на Калето ниту биле спонтани.........
05-02-2012, 05:14 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,970
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#63

(05-02-2012, 05:14 PM)ЈорданПетровски Wrote:


Артан Груби му се обраќа Георгиев: "многу од твоите колеги ме контактираа на времети И ПРЕД КАЛЕТО ....... за створување на условно кажано мала криза, која што ви би ја искористиле политички"...


Артан ги предводеше протестите на Калето?? Коалициониот партнер на Груевски ... по оваа негова изјава излегува дека протестите на Калето ниту биле спонтани.........


Quote:Патриотизам на далечински управувач

И, сега, прашањето е ако настаните во Кале ги организирал по барање на СДСМ, ДПА, заедно или поединечно, или на барање на целата опозиција, како тоа Артан Груби заврши во ДУИ? По логика на нештата, поради успешниот ангажман требаше да добие висока партиска функција во СДСМ или во ДПА, но не доби. Доби во ДУИ. Зошто? Едноставно, затоа што далечинскиот управувач е таму, односно во ВМРО-ДПМНЕ.

Да, кривичната пријава му тежи на вратот, ама тоа треба машки да го издржи, а не вака да се изрезили пред цела јавност. Доблеста на големите луѓе е тоа што товарот на своите постапки си го носеле сами, колку и да бил тежок, колку и да барал саможртвување, и не го префрлувале на други. Ама такви се Големите луѓе. А малите.....
06-02-2012, 02:08 PM
Reply