Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Poll: ДАЛИ ЦРВЕНКОВСКИ КЕ ПРЕДИЗВИКА ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ ВО ТЕКОТ НА 2012
This poll is closed.
ДА
60.00%
3 60.00%
HE
40.00%
2 40.00%
Total 5 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 2.5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
СО РЕИЗБОРОТ НА ЦРВЕНКОВСКИ МАКЕДОНИЈА СИГУРНО ГУБИ, ДАЛИ СДСМ ГУБИ ИЛИ ДОБИВА !!!???
Author Message
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#21

(19-09-2011, 01:45 AM)ЈорданПетровски Wrote: По што проценуваш Коњанику дека Бе Це не е озбилен.?? Да те потсетам тој е лидер на опозицијата . Ваква изјава на лидер на опозиција секаде, се разбира во нормални држави, ќе предизвикува внимание . Јас сум убеден дека тој кажува помалу од онаа што навистина го подготвува.

Незнам што стана со тебе Коњанику, порано знаеше да размислуваш, да направиш процена, анализа, сега, само лична зајадливост, како Наци или Барба да ти го користат никот.
Па како прво Јордане, дали нормални држави за опозиција го имаат Б. Црвенковски? Во која тоа нормална држава таков тип сеуште ќе се шета на слобода, потпалува народ и дига приредени револуции?
Па понатаму, во која тоа нормална држава ти си видел ваква опозиција како македонската?
Па уште повеќе, се запрашал ли тој дали има капацитет за она за што си прави ментални екскурзии? Како фирер во бункер кога раководи со непостоечки армии. Жалосен бункерски синдром. Единствено го ценам тајмингот, кога мнозинството народ следи евробаскет па гледа се` што попатно ќе му биде сервирано на ТВ, меѓу другото бладањата на Бе Це. Додека помине еуфоријата со нашите кошаркарски херои ќе залади, па ќе биде “интересно“ да се види кој повторно ќе ѕемне на улица да се бори за Бранко да седне у фотеља. Го замислуваш ли ти Црвенковски среде зима да стои пред влада со транспаренти? Зашто нема веќе кој друг...
Лична зајадливост и компарациите со Наци и Барба и нивниот рејтинг (па и мојот) во твојот тефтер- тоа ќе го коментирам во некоја друга прилика.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
19-09-2011, 02:03 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,541
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#22

(19-09-2011, 02:03 AM)МрачниотКоњаник Wrote: Па како прво Јордане, дали нормални држави за опозиција го имаат Б. Црвенковски? Во која тоа нормална држава таков тип сеуште ќе се шета на слобода, потпалува народ и дига приредени револуции?
Па понатаму, во која тоа нормална држава ти си видел ваква опозиција како македонската?
Па уште повеќе, се запрашал ли тој дали има капацитет за она за што си прави ментални екскурзии? Како фирер во бункер кога раководи со непостоечки армии. Жалосен бункерски синдром. Единствено го ценам тајмингот, кога мнозинството народ следи евробаскет па гледа се` што попатно ќе му биде сервирано на ТВ, меѓу другото бладањата на Бе Це. Додека помине еуфоријата со нашите кошаркарски херои ќе залади, па ќе биде “интересно“ да се види кој повторно ќе ѕемне на улица да се бори за Бранко да седне у фотеља. Го замислуваш ли ти Црвенковски среде зима да стои пред влада со транспаренти? Зашто нема веќе кој друг...
Лична зајадливост и компарациите со Наци и Барба и нивниот рејтинг (па и мојот) во твојот тефтер- тоа ќе го коментирам во некоја друга прилика.Каква опозиција таква власт или кава власт таква опозиција Коњанику.

(18-09-2011, 09:17 PM)ЈорданПетровски Wrote: Прашање кое е многу битно дали ке изникне силата која конечно ке ја победи УДБа и ке ги тргне бандиве: деснава и левава од политичката сцена и ке ги смести онаму каде им е местото, во ИДРИЗОВО.Груевски е тој кој во ове пет години не го апси Бранко Црвенковски не јас, не ти.

Ранетото животно е најопасно. Бранко е тоа, ранета му е суетата а и снемува пари. Така да нема да има проблем да стои и на мраз на улица заедно со оние кои очекуваат дел од коската наречена власт.
19-09-2011, 02:18 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,541
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#23Quote:За државата се работи

На Македонија и треба опозиција, која не само што ќе посочи кога власта греши (оти кога власта греши сите и гледаме и чувствуваме) туку ќе даде конкретно решение како тоа да се казни, како грешката да се поправи, која е втората опција. На Македонија и треба опозиција за да не стане власта тоталитарна, а државата еднопартиска (токму таква против каква што СДСМ вели дека ќе се бори)


Перманентна револуција“ - тоа е стратегијата што ја смисли лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски, откако на врат му се закачија гласните Фрчкоски и Бучковски дека работите во партијата како опозиција не само што не чинат, ами и смрдат. Закани за улична демократија, протести на стечајци (кои по два-три дена стануваат пародија сами по себе оти Груевски одвај чека да има со што да ја занимава јавноста за сметка на големите прашања), блокади на парламентот - не се ништо ново. Така социјалдемократите замислуваат да ја освојат власта. Нема да ни биде ново ниту кога меѓународната заедница повторно ќе ни удри сто прачки по грбот дека не сме ја научиле лекцијата за политички дијалог.

Единствено како мало освежување дејствува појавата на Црвенковски во јавноста двапати во една недела, откако цело лето неговата партија хибернираше, а тој лично замолкна.

Црвенковски веднаш распука со тоа како Македонија е сé помалку слободна и демократска, дека тука од ден на ден сé помалку владее правото, а политиката на Никола Груевски на социјално економски план е всушност една популистичка политика. Му се може, опозиција е.

Но токму она на што Црвенковски најмногу му забележува на Груевски - неговиот популизам - е и најсилната и единствената алатка со која се служи и вечниот лидер на СДСМ. Како поинаку да се сфатат, освен како гол популизам, последните изјави на Црвенковски во интервјуто за Слободна Европа, во која најголемиот опозициски лидер тврди дека државата е пред економски колапс, пред социјални безредија поради сиромаштија, без демократија и човекови права, а притоа не кажува ни една реченица за тоа кои се неговите решенија за овие проблеми? Во изјавите на Црвенковски (а богами и на сите други од неговиот тим во СДСМ) одамна нема понуда, одамна нема решенија што ќе се спротивстават на владините. Во сенка, како недоискажани и непрепознаени од граѓаните (и покрај поддршката на изборите од 370 илјади гласачи) останаа Зоран Јовановски, Гордан Георгиев, Ана Павловска-Данева, Дане Талевски, Стево Пендаровски...

Како поинаку, освен како чиста демагогија, да се сфати 40-минутно обраќање на поранешен премиер, претседател, лидер на целиот опозициски блок (позиција што и самиот си ја припишува), кој не користи зборови како трговски дефицит, даночна политика, странски инвестиции, домашен капитал, субвенции и програми за земјоделство, социјални пакети, фиксен курс на денарот...?

Како поинаку, освен како лицемерие кон 370 илјади полнолетни граѓани, да се сфатат искрените, но тајни пораки од сдсмовските пратеници дека најдобро е да си пратеник во опозиција оти не мора ништо да работиш, а државата сепак ти ја дава најголемата плата или, пак, кога член на извршниот одбор на СДСМ на новинарско прашање за состојбите во СДСМ одговара со „не знам, не сум бил во партија од изборите“?

Како поинаку, освен како негрижа кон Македонија, да се сфати однесувањето на СДСМ за чествувањето на 20-годишнината од независноста на државата, онаа за која Црвенковски тврди дека ја создал, но на чии граѓани (кои досега му обезбедија на СДСМ 10 години власт, а лично нему 13 години) две децении подоцна не сака да им се поклони, па дури тоа било и на најкичестата прослава на цел свет? Како да се сфати повикот и најавата за рушење на власта преку рушење на државата?

На Македонија и треба социјалдемократска опција (на власт или во опозиција), која ќе застане зад принципите на социјалната правда, која ќе ја поддржи и ќе работи со средната класа, која ќе понуди државна интервенција за да го запре суровиот капитализам, која ќе ги поттикне синдикатите во одбраната на работниците, која ќе даде модел како бесплатниот здравствен пакет да биде економичен за државата, а доволен за болниот, која ќе докаже дека образованието може да биде квалитетно и покрај тоа е што е државно...

На Македонија и треба опозиција, која не само што ќе посочи кога власта греши (оти кога власта греши сите и гледаме и чувствуваме) туку ќе даде конкретно решение како тоа да се казни, како грешката да се поправи, која е втората опција. На Македонија и треба опозиција за да не стане власта тоталитарна, а државата еднопартиска (токму таква против каква што СДСМ вели дека ќе се бори).

Засега СДСМ не е ниту социјалдемократија ниту опозиција. Белки навреме ќе сфатат дека повеќе не се работи за партијата или за лидерот. За државата се работи!


Автор: Катерина Нешкова


19-09-2011, 12:34 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,541
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#24

Дека Бранко сериозно се подготвува за предвремени избори зборува и мотот под кое ке оди кампањата:


[Image: sloboda.gif]


Зар некој друг, освен неговите подржувачи, ке поверува на неговата понуда за Слободна Македонија.
19-09-2011, 08:42 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#25

Ај да видеме кој у комитето на Јордан ќе го следи примеров од Данска:

[Image: jadesesir.jpg&imgSize=600&cropH=400]

Дански политички прогнозер си го изел шеширот пред ТВ камери откако утнал прогноза
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
21-09-2011, 05:58 PM
Reply
barba Offline
שמע ישראל
****

Posts: 589
Joined: Jul 2011
Reputation: -8
#26

shapka moze da se gotvi, no cvikeri kako ke gi napravat bilo da se pecat ili varat ????

Music3Music4
I am that which grips the heart in fright, hearkens night and silence the light!!

Peace is lie, there is only a passion,
Trough passion i gain strength,
Trough strength i gain power,
Trough power i gain victory,
Trough victory my chains are broken.

The Force shall set me free
21-09-2011, 06:45 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,541
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#27

(21-09-2011, 05:58 PM)МрачниотКоњаник Wrote: Ај да видеме кој у комитето на Јордан ќе го следи примеров од Данска:


Дански политички прогнозер си го изел шеширот пред ТВ камери откако утнал прогнозаМојата прогноза еве ја:(26-03-2011, 02:26 PM)ЈорданПетровски Wrote: Ако победи Грујо на овие избори тоа ке значи дефинитивно заминуваље наљ Бранко од СДСМ . За година година ипол ке има нови избори кои за и за Грујо ке значат крај на политижката кариера.Во нормална држава Груевски би морала да падне од власта за година, годинаипол.

1.Ако го испони ветувањето за влез во ЕУ-мора да го смени името, да направи компромис значи неисполнето ветување дека ке го зачува името.
2.Ако не го направи компромисот нема ВЛЕЗ ВО ЕУ значи пак неисполенто ветување.

Спасот му е во ИНИЦИЈАТИВАТА која ја понуди комитетот ама ако ја прифати може да му се случи да згазне на корка од банана и да при падот си го скрши вратот.

21-09-2011, 07:15 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#28

(20-07-2011, 06:53 PM)Душан Јордан Петровски II Wrote: ... Според гласините кои стигаат до нас, СДСМ ќе целуваат на избори за доцна есен—најверојатно веднаш по заклучувањето на преговорите за трајното име на Република Македонија....
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
22-09-2011, 05:35 PM
Reply
tajniot Offline
Junior Member
**

Posts: 25
Joined: Sep 2011
Reputation: 0
#29

(22-09-2011, 05:35 PM)МрачниотКоњаник Wrote:
(20-07-2011, 06:53 PM)Душан Јордан Петровски II Wrote: ... Според гласините кои стигаат до нас, СДСМ ќе целуваат на избори за доцна есен—најверојатно веднаш по заклучувањето на преговорите за трајното име на Република Македонија....

во секој случај ништо добро, нема трета опција.Само лошо.
Можеби радко треба да дојде на власт?
22-09-2011, 05:57 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,541
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#30

(22-09-2011, 05:35 PM)МрачниотКоњаник Wrote:
(20-07-2011, 06:53 PM)Душан Јордан Петровски II Wrote: ... Според гласините кои стигаат до нас, СДСМ ќе целуваат на избори за доцна есен—најверојатно веднаш по заклучувањето на преговорите за трајното име на Република Македонија....Го гледаш одговорот. Прогнозите се градени ВРЗ ИЗЈАВИТЕ НА ПРЕМИЕРОТ НА МАКЕДОНИЈА.
Затоа те запрашав дали оправдуваш лага за да се дојде на власт.
22-09-2011, 06:07 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,541
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#31

(22-09-2011, 05:57 PM)tajniot Wrote:
(22-09-2011, 05:35 PM)МрачниотКоњаник Wrote:
(20-07-2011, 06:53 PM)Душан Јордан Петровски II Wrote: ... Според гласините кои стигаат до нас, СДСМ ќе целуваат на избори за доцна есен—најверојатно веднаш по заклучувањето на преговорите за трајното име на Република Македонија....

во секој случај ништо добро, нема трета опција.Само лошо.
Можеби радко треба да дојде на власт?Да не се оптоваруваш без потреба со нешто што неможе никогаШ да стане. Во Македонија ниту имало НИТУ ИМА БУГАРСКО РАСПОЛЖЕНИЕ . Процентот на Бугарофили во Македонија е под 1%. Затоа власта не дозволува БУГАРОФИЛИТЕ да формираа партија ако формираат партија ке се види дека НЕМА БУГАРОФИЛИ ВО МАКЕДОНИЈА.
Треба да поведеш грижа за оние што се во парламентот на Македонија а не ја признават Македонската држава и работат на нејно растурање ама ти тие несмееш да ги посочиш.
22-09-2011, 06:13 PM
Reply
tajniot Offline
Junior Member
**

Posts: 25
Joined: Sep 2011
Reputation: 0
#32

(22-09-2011, 06:13 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(22-09-2011, 05:57 PM)tajniot Wrote:
(22-09-2011, 05:35 PM)МрачниотКоњаник Wrote:
(20-07-2011, 06:53 PM)Душан Јордан Петровски II Wrote: ... Според гласините кои стигаат до нас, СДСМ ќе целуваат на избори за доцна есен—најверојатно веднаш по заклучувањето на преговорите за трајното име на Република Македонија....

во секој случај ништо добро, нема трета опција.Само лошо.
Можеби радко треба да дојде на власт?

јордане, ги посочувам секој ден амам џабе, љубчо,бранко,никола,мијалкови, тачи,џафери,бучко,али.
никој не слуша


Да не се оптоваруваш без потреба со нешто што неможе никогаШ да стане. Во Македонија ниту имало НИТУ ИМА БУГАРСКО РАСПОЛЖЕНИЕ . Процентот на Бугарофили во Македонија е под 1%. Затоа власта не дозволува БУГАРОФИЛИТЕ да формираа партија ако формираат партија ке се види дека НЕМА БУГАРОФИЛИ ВО МАКЕДОНИЈА.
Треба да поведеш грижа за оние што се во парламентот на Македонија а не ја признават Македонската држава и работат на нејно растурање ама ти тие несмееш да ги посочиш.

22-09-2011, 06:23 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#33

(22-09-2011, 06:07 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(22-09-2011, 05:35 PM)МрачниотКоњаник Wrote:
(20-07-2011, 06:53 PM)Душан Јордан Петровски II Wrote: ... Според гласините кои стигаат до нас, СДСМ ќе целуваат на избори за доцна есен—најверојатно веднаш по заклучувањето на преговорите за трајното име на Република Македонија....Го гледаш одговорот. Прогнозите се градени ВРЗ ИЗЈАВИТЕ НА ПРЕМИЕРОТ НА МАКЕДОНИЈА.
Затоа те запрашав дали оправдуваш лага за да се дојде на власт.
Јордане, значи читаш што пишува нели: Душан Јордан Петровски вика дека според гласините кои стигаат до вас, СДСМ ќе целуваат на избори за доцна наесен- веднаш по затворањето на преговорите за трајното име на Македонија. Што тука има нејасно за тебе и за изговор за ново извртување?
Во понатамошната дискусија Д.Ј. Петровски оваа “гласина која стигнала до нас“ ја брани како сопствен став. Еве ти го член на твојо комитет, две прогнози во еден ред, што има тука нејасно?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
22-09-2011, 06:24 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,541
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#34

(22-09-2011, 06:24 PM)МрачниотКоњаник Wrote:
(22-09-2011, 06:07 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(22-09-2011, 05:35 PM)МрачниотКоњаник Wrote:
(20-07-2011, 06:53 PM)Душан Јордан Петровски II Wrote: ... Според гласините кои стигаат до нас, СДСМ ќе целуваат на избори за доцна есен—најверојатно веднаш по заклучувањето на преговорите за трајното име на Република Македонија....Го гледаш одговорот. Прогнозите се градени ВРЗ ИЗЈАВИТЕ НА ПРЕМИЕРОТ НА МАКЕДОНИЈА.
Затоа те запрашав дали оправдуваш лага за да се дојде на власт.
Јордане, значи читаш што пишува нели: Душан Јордан Петровски вика дека според гласините кои стигаат до вас, СДСМ ќе целуваат на избори за доцна наесен- веднаш по затворањето на преговорите за трајното име на Македонија. Што тука има нејасно за тебе и за изговор за ново извртување?
Во понатамошната дискусија Д.Ј. Петровски оваа “гласина која стигнала до нас“ ја брани како сопствен став. Еве ти го член на твојо комитет, две прогнози во еден ред, што има тука нејасно?Се е јасно. ПРОГНОЗИТЕ СЕ ГРАДЕНИ ВРЗ ВЕТУВАЊАТА НА ПРЕМИЕРОТ НА ВЛАДАТА, ГРУЕВСКИ.
Значи прогозите на и на Д.Ј. Петровски и мојата се градени врз зборот на ПРЕМИЕРОТ.

Дали оправдуваш лага за да се дојде на власт.
22-09-2011, 06:37 PM
Reply
tajniot Offline
Junior Member
**

Posts: 25
Joined: Sep 2011
Reputation: 0
#35

(22-09-2011, 06:37 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(22-09-2011, 06:24 PM)МрачниотКоњаник Wrote:
(22-09-2011, 06:07 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(22-09-2011, 05:35 PM)МрачниотКоњаник Wrote:
(20-07-2011, 06:53 PM)Душан Јордан Петровски II Wrote: ... Според гласините кои стигаат до нас, СДСМ ќе целуваат на избори за доцна есен—најверојатно веднаш по заклучувањето на преговорите за трајното име на Република Македонија....Го гледаш одговорот. Прогнозите се градени ВРЗ ИЗЈАВИТЕ НА ПРЕМИЕРОТ НА МАКЕДОНИЈА.
Затоа те запрашав дали оправдуваш лага за да се дојде на власт.
Јордане, значи читаш што пишува нели: Душан Јордан Петровски вика дека според гласините кои стигаат до вас, СДСМ ќе целуваат на избори за доцна наесен- веднаш по затворањето на преговорите за трајното име на Македонија. Што тука има нејасно за тебе и за изговор за ново извртување?
Во понатамошната дискусија Д.Ј. Петровски оваа “гласина која стигнала до нас“ ја брани како сопствен став. Еве ти го член на твојо комитет, две прогнози во еден ред, што има тука нејасно?Се е јасно. ПРОГНОЗИТЕ СЕ ГРАДЕНИ ВРЗ ВЕТУВАЊАТА НА ПРЕМИЕРОТ НА ВЛАДАТА, ГРУЕВСКИ.
Значи прогозите на и на Д.Ј. Петровски и мојата се градени врз зборот на ПРЕМИЕРОТ.

Дали оправдуваш лага за да се дојде на власт.

значи гвујо ќе побегне за бранко да биде тој што ќе го смени името?или обртно
22-09-2011, 06:38 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,541
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#36

(22-09-2011, 06:23 PM)tajniot Wrote:
(22-09-2011, 06:13 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(22-09-2011, 05:57 PM)tajniot Wrote:
(22-09-2011, 05:35 PM)МрачниотКоњаник Wrote:
(20-07-2011, 06:53 PM)Душан Јордан Петровски II Wrote: ... Според гласините кои стигаат до нас, СДСМ ќе целуваат на избори за доцна есен—најверојатно веднаш по заклучувањето на преговорите за трајното име на Република Македонија....

во секој случај ништо добро, нема трета опција.Само лошо.
Можеби радко треба да дојде на власт?Да не се оптоваруваш без потреба со нешто што неможе никогаШ да стане. Во Македонија ниту имало НИТУ ИМА БУГАРСКО РАСПОЛЖЕНИЕ . Процентот на Бугарофили во Македонија е под 1%. Затоа власта не дозволува БУГАРОФИЛИТЕ да формираа партија ако формираат партија ке се види дека НЕМА БУГАРОФИЛИ ВО МАКЕДОНИЈА.
Треба да поведеш грижа за оние што се во парламентот на Македонија а не ја признават Македонската држава и работат на нејно растурање ама ти тие несмееш да ги посочиш.


јордане, ги посочувам секој ден амам џабе, љубчо,бранко,никола,мијалкови, тачи,џафери,бучко,али.
никој не слуша


Ти ги посочуваш ама прескокнуваш една битна работа. Бугарија не стои зад нив. Тие не работат за БУГАРСКИ ИНТЕРЕСИ во Вардарска Македонија. Кога ке се свестиш за кого работат и чии интердси штитат во Македонија ке разбереш се.
22-09-2011, 06:40 PM
Reply
tajniot Offline
Junior Member
**

Posts: 25
Joined: Sep 2011
Reputation: 0
#37

(22-09-2011, 06:40 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(22-09-2011, 06:23 PM)tajniot Wrote:
(22-09-2011, 06:13 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(22-09-2011, 05:57 PM)tajniot Wrote:
(22-09-2011, 05:35 PM)МрачниотКоњаник Wrote:

во секој случај ништо добро, нема трета опција.Само лошо.
Можеби радко треба да дојде на власт?Да не се оптоваруваш без потреба со нешто што неможе никогаШ да стане. Во Македонија ниту имало НИТУ ИМА БУГАРСКО РАСПОЛЖЕНИЕ . Процентот на Бугарофили во Македонија е под 1%. Затоа власта не дозволува БУГАРОФИЛИТЕ да формираа партија ако формираат партија ке се види дека НЕМА БУГАРОФИЛИ ВО МАКЕДОНИЈА.
Треба да поведеш грижа за оние што се во парламентот на Македонија а не ја признават Македонската држава и работат на нејно растурање ама ти тие несмееш да ги посочиш.


јордане, ги посочувам секој ден амам џабе, љубчо,бранко,никола,мијалкови, тачи,џафери,бучко,али.
никој не слуша


Ти ги посочуваш ама прескокнуваш една битна работа. Бугарија не стои зад нив. Тие не работат за БУГАРСКИ ИНТЕРЕСИ во Вардарска Македонија. Кога ке се свестиш за кого работат и чии интердси штитат во Македонија ке разбереш се.

ајде кажи?
22-09-2011, 06:44 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,541
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#38

(22-09-2011, 06:38 PM)tajniot Wrote: значи гвујо ќе побегне за бранко да биде тој што ќе го смени името?или обртноТоа ке го прашаш Грујо. Тој во предизборието вети влегување во ЕУ. Со начинот на кој пристапува на проблемот со Грција, преговара, Груевски јасно кажува дека бара модалитет како да го соопшти менувањето на името бидејки за влез во ЕУ услов е РЕШАВАЊЕТО НА СПОРОТ СО ГРЦИЈА.
22-09-2011, 06:45 PM
Reply
tajniot Offline
Junior Member
**

Posts: 25
Joined: Sep 2011
Reputation: 0
#39

(22-09-2011, 06:45 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(22-09-2011, 06:38 PM)tajniot Wrote: значи гвујо ќе побегне за бранко да биде тој што ќе го смени името?или обртноТоа ке го прашаш Грујо. Тој во предизборието вети влегување во ЕУ. Со начинот на кој пристапува на проблемот со Грција, преговара, Груевски јасно кажува дека бара модалитет како да го соопшти менувањето на името бидејки за влез во ЕУ услов е РЕШАВАЊЕТО НА СПОРОТ СО ГРЦИЈА.
јордане гвујо може само да прати некој да убие секого кој не е негов истомисленик, да можев ќе го прашав, не сум политичар,не сум во партијата, јас само плаќам даноци за нивниот удобен живот.
22-09-2011, 06:47 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,541
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#40

(22-09-2011, 06:44 PM)tajniot Wrote: ајде кажи?


(22-09-2011, 06:13 PM)ЈорданПетровски Wrote: Треба да поведеш грижа за оние што се во парламентот на Македонија а не ја признават Македонската држава и работат на нејно растурање ама ти тие несмееш да ги посочиш.

22-09-2011, 06:47 PM
Reply