Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 6 Vote(s) - 3.17 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
БРАТ ЉУБЕ - ПАТРИОТ, ПРЕДАВНИК, КЛОВН ИЛИ МАФИЈАШ??!!
Author Message
goran16ta Offline
локал патриот
***

Posts: 118
Joined: Oct 2010
Reputation: 8

По прост политичар од овај неамам видено еј бе не знае две реченици да состави па замислете овај слаткарот ни го водеше МВР во 2001 рачунајте дека некоја година во затвор читаше само книги па пробува сега да с еизразва демек културно а пред тоа што има зборано само моќам да претпоставам Резили е од човек и на секоај дебата јас во бело светските зандани па преку к8р што си бил во затвор бе љубе а што да реќеме за тие што загинаа ?!и за нивните фамилии и крај краве кој те однесе во хаг ние народот кој бе со тие што сакаш да направиш колација еј така кој со ѓаволот тикви сади од глава му се кршат потоа љубе љубе
Pishtoldzija
04-01-2011, 02:52 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,656
Joined: Mar 2010
Reputation: 36

Quote:ПРЕС: Предупредување до власта да престане да си игра со човечките судбиниПретседател: Љубе БошкоскиОваа прес конференција ја свикувам како предупредување до власта да престане да си игра со човечките судбини.Од моментот кога Обединети за Македонија почнаа со рушењето на митот за Саша Мијалков и братучед му Никола Груевски со кои докажавме од автобусите до денес корупција и криминал на најблиските нивни соработници и на нивната мала група продолжуваат со заканите.Во игра се три сценарија :

Сценарио број еден:

По наредба на Сашо Мијалков и Никола Груевски вклучени се сите расположиви државни механизми од сите можни инспекциски служби да трагаат и откријат барем нешто со што ќе ме компромитираат . По неуспешниот обид да ја убедат јавноста со монструозната монтажа дека јас сум кодош и сум го предал Тарчуловски . Следниот чекор е монтирање на случај на затворен и завршен предмет поврзан со пресметките на луѓе од скопското подземје, каде што точно се знаат и извршителите и нарачателите сега со монтажа и лажно сведочење на човек кој се наоѓа во странство треба да ме обвинат и затворат како наводен нарачател.Сценарио број два:

-Тоа што не успеа Хари Костов ангажирајќи цела машинерија на финансиски експерти. Тоа што не успеа госпоѓата Карла Дел Понте дека на било кој начин сум профитирал, тоталитарниот режим во својата агонија пред нивното заминување сакаат да ме прикажат како криминалец и да ме затворат за наводни подароци во МВР односно некакви подароци кои сум ги давал на амбасадори и истакнати борци во татковинската војна 2001 година, како и некои набавки кои се вршени во Министерството и слично. Случаи кои се разглдеани и затворени од правосудните органи.-Третото сценарио

е Љубе Бошкоски да биде физички ликвидиран, но по можност да нема сведоци да биде сам.Без разлика дали ке се определат за првото, второто или третото сценарио сакам да им порачам-да не си играат со трпението на многубројното членство на ОМ и со граѓаните на РМ бидејќи сигурно ќе настрадаат.Господине Мијалков и господине Груевски јас Љубе Бошкоски докажав пред својот народ пред Меѓународната Јавност пред сите домашни и странски институции како се брани честа на својата држава и својот народ. Никаков затвор, никаква моја ликвидација нема да Ве спаси од тоа што после ќе се случува.

Предупредувам дека одговорноста ке биде потполно Ваша. Престанате со службите да ме следите и прислушкувате.

Истите служби упатете ги во решавање на реалните безбедносни и коруптивни активности во кои сте и самите вклучени.Сум се соочил со монтирани судски случаи со криминалци кои наводно се борат против криминалот и затоа Ви порачувам дека Вие не можете да зборувате за Правда и за борба против криминалот.

Како што кажав на почетокот Љубе Бошкоски не е криминалец зад него нема ниту една коруптивна афера ниту една коруптивна зделка.За ваша несреќа и жал за вас се веќе комплетирани и документирани сите можни финансиски малверзации до сега.

За сите овие закани и сознанија почнуваме да ги известуваме меѓународните институциии.

Обединети за Македонија и јас како Претседател ќе продолжиме во борбата против семејната мафија и организираниот криминал.

05-01-2011, 03:38 PM
Reply
Nikola Offline
Senior Member
****

Posts: 512
Joined: Dec 2010
Reputation: 12

Ова изгледа веќе како сериозна пресметка. Еве што претставува политиката кај нас. Реваншизам и пресметување поради лични суети...
05-01-2011, 04:05 PM
Reply
basilius_2 Offline
Moderator
*****

Posts: 1,134
Joined: Dec 2009
Reputation: 17

Ovaa izjava na Ljube Boskovski,mozam da ja sporedam so slucuvanjata vo A1 televizija,na 25 noevmri koga novinarite digaa trevoga so cel da se odvrati vnimanieto od kriminalot na gazdata Velija Ramkovski.Sega istotaka Ljube Boskovski diga trevoga deka Gestapo i SD na Saso Mijalkov i Nikola Gruevski ke dojdat da go likvidiraat nego,i negovite sorabotnici.
Istotaka bi rekol deka Ljube Boskovski,sekoj den stanuva poparanoicen,a toa moze da bide poradi toa sto se obiduva da skrie nekoi raboti okolu negovoto rabotenje,ili pak toa zasto e obvinet e vistinito.
Ili pak mozeme da zaklucime deka toj navistina e jagne megu jato na volci,koi sekojdnevno go demneat da go jadat.
"He who controls the present, controls the past. He who controls the past, controls the future." -- George Orwell
"Тој што ја контролира сегашноста,тој го контролира минатото.Тој што го контролира минатото ја контролира иднината." Џорџ Орвел
_____________________________________________________________

http://www.cd-macedonia.com
(This post was last modified: 05-01-2011, 04:10 PM by basilius_2.)
05-01-2011, 04:08 PM
Reply
Nikola Offline
Senior Member
****

Posts: 512
Joined: Dec 2010
Reputation: 12

Basilius_2, не можеш да знаеш дали ова што го зборува Љубе е вистина или не. Видовме што му се случи со онаа снимка во Пула. Видовме што му се случи со Раштански Лозја.
05-01-2011, 04:14 PM
Reply
basilius_2 Offline
Moderator
*****

Posts: 1,134
Joined: Dec 2009
Reputation: 17

(05-01-2011, 04:14 PM)Nikola Wrote: Basilius_2, не можеш да знаеш дали ова што го зборува Љубе е вистина или не. Видовме што му се случи со онаа снимка во Пула. Видовме што му се случи со Раштански Лозја.
Go razbiram toa sto sakas da kazes,sepak so vakvite izjavi kade saka da vnese strav i panika,pa i nesigurnost kaj site Makedonci,nalikuva bas na situacijata vo A1 od 25 noevmri,kade se obidoa da predizvikaat neredi vo Makedonija.So vakvata postapka Ljube Boskovski ostava golem prostor za somnevanje.
Posebno na negovite celi i nameri,i na toa sto go rabotel za vreme koga bil na odgovorna pozicija vo MVR.Vakvite izjavi mozat da gi dadat luge koi se obiduvaat da skrijat nesto,ili pak se naogaat vo situacija koga brodot tone pa se fakame za bilo koja slamka,samo da ne umreme.
"He who controls the present, controls the past. He who controls the past, controls the future." -- George Orwell
"Тој што ја контролира сегашноста,тој го контролира минатото.Тој што го контролира минатото ја контролира иднината." Џорџ Орвел
_____________________________________________________________

http://www.cd-macedonia.com
(This post was last modified: 05-01-2011, 04:27 PM by basilius_2.)
05-01-2011, 04:26 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,656
Joined: Mar 2010
Reputation: 36

(05-01-2011, 04:14 PM)Nikola Wrote: Basilius_2, не можеш да знаеш дали ова што го зборува Љубе е вистина или не. Видовме што му се случи со онаа снимка во Пула. Видовме што му се случи со Раштански Лозја.Мислам дека не е вистина оваа што го зборува Љубе а еве зошто. Ако сака актуелната власт да го апси Љубета таа има сигурни докази. Љубевата замешаност во шверцот на цигари и случајот СИЛЕКС.
05-01-2011, 04:28 PM
Reply
Solenik Offline
wiseman - мудрец
*****

Posts: 956
Joined: Jan 2010
Reputation: 23

(05-01-2011, 04:28 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(05-01-2011, 04:14 PM)Nikola Wrote: Basilius_2, не можеш да знаеш дали ова што го зборува Љубе е вистина или не. Видовме што му се случи со онаа снимка во Пула. Видовме што му се случи со Раштански Лозја.Мислам дека не е вистина оваа што го зборува Љубе а еве зошто. Ако сака актуелната власт да го апси Љубета таа има сигурни докази. Љубевата замешаност во шверцот на цигари и случајот СИЛЕКС.

Да, ама тоа значи расчистување со Ѕинго, и откривање на вината на Грувески во шверцот со цигари во времето кога тој беше Министер за финансии...
05-01-2011, 04:31 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,656
Joined: Mar 2010
Reputation: 36

(05-01-2011, 04:31 PM)Solenik Wrote:
(05-01-2011, 04:28 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: Мислам дека не е вистина оваа што го зборува Љубе а еве зошто. Ако сака актуелната власт да го апси Љубета таа има сигурни докази. Љубевата замешаност во шверцот на цигари и случајот СИЛЕКС.

Да, ама тоа значи расчистување со Ѕинго, и откривање на вината на Грувески во шверцот со цигари во времето кога тој беше Министер за финансии...


Значи ни Љубе ако дојде на власт нема да го чепка Грујо, Бранко, Ѕинго ...А со тоа и неговите муабети дека му се закануваат се само голи муабети. Врана на Врана Очи не Вади.
05-01-2011, 04:40 PM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11

(05-01-2011, 04:31 PM)Solenik Wrote: Да, ама тоа значи расчистување со Ѕинго, и откривање на вината на Грувески во шверцот со цигари во времето кога тој беше Министер за финансии...A imas ti dikazi deka Gruevski svercuval cigarai!!! ili kako i obicno da tresnis nesto i da ostanis ziv.
06-01-2011, 01:40 AM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11

НОВА ПАРАНОЈА НА ХРОНИЧНО ПАРАНОИЧНИОТ ЦИРКУЗАНТ


Љубе не се отрезнил од Нова година?!

Лидерот на Обединети за Македонија изнесе сериозни обвинувања дека се подготвува негова физичка ликвидација. За дискредитација ги обвини Груевски и Мијалков. Од владеачката партија му порачаа дека на следните избори ќе доживее политичка елиминација од граѓаните


Лидерот на Обединети за Македонија Љубе Бошковски вчера на прес-конференција излезе со сериозни обвинувања дека се подготвува обид за негова физичка ликвидација. Тоа според партијата на Бошковски требало да се случи кога тој ќе биде сам, за да нема сведоци.

Бошковски рече дека според неговите сознанија обидите за дискредитација биле од премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и директорот на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков. Според Бошковски постоеле обиди за негово апсење поради наводна поврзаност со скопското подземје за што веќе бил обезбеден и сведок од Австралија. Тој тврди дека власта настојувала да го прикаже како криминалец поради наводни подароци кои ги давал на амбасадори и на бранителите за време на воениот конфликт кога бил министер за внатрешни работи. Според лидерот на ОМ овие случаи биле одамна затворени.

Бошковски најави дека ќе го извести меѓународниот фактор и на Груевски и на Мијалков им порача да не си играат со човечки судбини и како што рече, да не го кријат криминалот и корупцијата направени во речиси секое министерство.
На двајцата им порача и да престанат да го следат и да го прислушуваат.
-Им порачувам да не си играат со трпението на многубројното членство на Обединети за Македонија и на народот бидејќи навистина ќе настрадаат, рече Бошковски.

Од ВМРО-ДПМНЕ возвратија на неговите обвинувања.Од партијата велат дека со неговиот несериозен и шарлатански настап, Бошковски на следните избори ќе доживее политичка елиминација од граѓаните.
-Се друго е резултат на неговата фантазија, како и длабоките психолошки стравови кои произлегуваат од неговото работење во минатото. Сопствената безидејност и безначајност, Љубе Бошковски сака да ја замени со промовирање на спектакли и скандали, велат во ВМРО-ДПМНЕ.

Паранојата на Љубе Бошковски дека некој сака да го ликвидира не му е од вчера. Сакаа да го ликвидираат уште Орце Коруновски и Марјан Тушевски, бидејќи според изјавите на Љубе, им го запрел криминалот. Факт е дека беа ликвидирани Марјан Тушевски и Орце Коруновски. Потоа, Љубе одеше наоколу тврдејќи дека сакаат да го ликвидираат команданти на УЧК (ОНА) за да се трансформира себеси во можна жртва на СДСМ. Тоа го изјавуваше при бегањето од државата во 2003-та година. Во Хаг тврдеше дека сака да го ликвидира Трибуналот бидејќи немале докази против него, а им требала жртва од политички причини. Сега Љубе има најнова везија во сопствената параноја. Факт е дека никој не сакал да го ликвидира Бошковски бидејќи тој никогаш не бил име од таков калибар. Она што Љубе го прави е нов обид макар и циркузантски, за да биде во центарот на вниманието. Тоа нему му е најважно. Она што треба повеќе да го плаши, се гласините за блиски односи со сопругите на најблиските пријатели и партиски функционери. Во Македонија, таквото однесување е поопасно од политика.

#Статијата е прочитана 1646 пати.

Зошто мојот коментар не излегува на Web страницатa?
Оставете коментар за објавената вест
Сите полиња се задолжителни!

Од кого:

Коментар:

*Ве молиме впишете ја шифрата и притиснете испрати
ASP CAPTCHA Generator
Ovoj odlepil 102,6%
Ako go upucaat,togas ke bidi so onoj specijalniot so koj toj napravi rastur,pa moraa so hilihopteri da gi sobiraat ranetite.Sesro abe ne gledaj mnogu filmovi,mozi da zavrsis vo Bardovci.
05.01.2011 23:21 | Like (10)
obedineti
Ljube si e Ljube, kapacitet......
05.01.2011 23:19 | Like
commanddevil
konecno vistinski zborovi koi go karakteriziraat ovoj .....CIRKUZANT! obicen paljaco i nuzna potreba....pa vo sekoe carstvo potrebna e dvorska budala! eve tipicen urnek kako treba da izgleda kandidat za takvo ,,rabotno mesto,,
05.01.2011 23:13 | Like (8)
meto
ХРОНИЧНО ПАРАНОИЧНИОТ ЦИРКУЗАНТ hahahhah ova kazuva se i go opisuva bukvalno doticniov.
05.01.2011 23:13 | Like (3)
Strumicanec
Ti veruvavme te sakvme te oslobodivme vidi kako ni vrakas predavniku bezlicen.
05.01.2011 23:13 | Like (13)
meto
A kodosu kolku luge za tebe izgineja vo vojnata i po nejze i podocna koga se kriese vo hotel AMBASADOR zaradi tebe branejci te so ziv stit podocna od togasnata vlast bea progonuvani a tvoite najbliski na celo so ZETTI SOKOL si sedea na strana
06-01-2011, 01:56 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,656
Joined: Mar 2010
Reputation: 36

(06-01-2011, 01:40 AM)NACIONALIST Wrote:
(05-01-2011, 04:31 PM)Solenik Wrote: Да, ама тоа значи расчистување со Ѕинго, и откривање на вината на Грувески во шверцот со цигари во времето кога тој беше Министер за финансии...A imas ti dikazi deka Gruevski svercuval cigarai!!! ili kako i obicno da tresnis nesto i da ostanis ziv.


Наци, немој бре Наци да се брукаш. Грујо и Љубе си беа ортаци.

Quote:[Image: 11qhiy0.gif] 05.09.2006 Бр. 13290

БЕЛГРАДСКО "ВРЕМЕ" ЗА БАЛКАНСКИОТ ШВЕРЦЕРСКИ СИНЏИР

Докторот испрал 50 милиони марки во Македонија

[Image: 598217319200636190212.jpg]

Иван Тодоров-Докторот бил дел од српско-македонско-бугарскиот синџир за шверц на цигари и перење пари, пишува во последниот број белградскиот неделник "Време". Иван Тодоров преку Бугарија, заедно со синот на Милошевиќ, во периодот 1996-2000 прошверцувал цигари за 76 милиони евра. Во Македонија само за времето на владата на ВМРО-ДПМНЕ во периодот 1998 - 2002 г., Докторот испрал 50 милиони германски марки, пишува весникот. Цигарите на Марко Милошевиќ, што пристигнувале во Бургас, биле испраќани со камиони во Македонија со помош на Иван Тодоров-Докторот, пишува "Време". Главен помошник бил тогашниот директор на македонската царина, Драган Даравелски. Тој имал 14 компании во Македонија и собрал десетина милиони евра, вградувајќи се во шверцот на српската мафија на течни горива и цигари, а сега по него трага македонското МВР. Во Македонија Докторот работел и со познатиот Данчо Шутурков, главен организатор на шверцот на цигари на јужниот Балкан. Откако во 2002 г. ВМРО-ДПМНЕ замина од власта, многу податоци стигнале во Бугарија, која подигна обвинение против Иван Тодоров-Докторот и уште неколку лица. Тогаш избувна и непријатната афера со јахтата, пишува "Време", потсетувајќи дека на јахта во Монте Карло заедно со Докторот се поранешниот министер за финансии Милен Велчев, бившиот пратеник Мирослав Севлиевски, бившиот министер за транспорт Пламен Петров, како и бизнисменот Спас Русев, близок соработник на тогашниот премиер Симеон Сакскобурготски.
Извор: ВЕЧЕР-ОМИЛЕНИТ ВЕСНИК НА ГРУЈО
06-01-2011, 02:19 AM
Reply
Nikola Offline
Senior Member
****

Posts: 512
Joined: Dec 2010
Reputation: 12

Националист, значи ТЕ МОЛАМ ПРЕСТАНИ веќе тој Грујо да ни го презентираш како да е некој светец и да се правиш будала. Во времето на Љубчо, кои беа министри за финансии и одбрана? Грујо и Љубе! Истите кои денес меѓусебно се мразат! Ако е Љубе криминалец-што не го уапси Грујо? Има докази! Ама не може! Ќе нагази на своите дубари и потписи кои ги ставал под патронат на Љубчо. Нели е бе Љубчо предавник, криминалец, "не вреди да се коментира"-што би рекол Грујо, што не го уапси? Како може да има луѓе што не сфаќаат толку очигледни работи-не знам. Не знам дали е вистина тоа што го збори Љубе, ама верувам дека има вистина, чисто лично...
06-01-2011, 02:50 AM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11

(06-01-2011, 02:50 AM)Nikola Wrote: Националист, значи ТЕ МОЛАМ ПРЕСТАНИ веќе тој Грујо да ни го презентираш како да е некој светец и да се правиш будала. Во времето на Љубчо, кои беа министри за финансии и одбрана? Грујо и Љубе! Истите кои денес меѓусебно се мразат! Ако е Љубе криминалец-што не го уапси Грујо? Има докази! Ама не може! Ќе нагази на своите дубари и потписи кои ги ставал под патронат на Љубчо. Нели е бе Љубчо предавник, криминалец, "не вреди да се коментира"-што би рекол Грујо, што не го уапси? Како може да има луѓе што не сфаќаат толку очигледни работи-не знам. Не знам дали е вистина тоа што го збори Љубе, ама верувам дека има вистина, чисто лично...Ako mislis deka toa sto go zboruva TULUMBATOT e vistina!!! e togas ti si pobudala i od nego
06-01-2011, 04:28 AM
Reply
Nikola Offline
Senior Member
****

Posts: 512
Joined: Dec 2010
Reputation: 12

ОК јас сум будала, ама ајде ти објасни ми тогаш од кои причини некој ПАМЕТЕН како твоите шефови сака да спроведе закон за прислушкување без никаков налог и причина во 21 век? Ајде кажи ми зошто и јас веќе нема да мислам дека Тулумбарот зборува право...Можеби овие три сценарија си ги преувеличил тој самиот, ама верувам дека има сериозни закани, зашто се дрзна да зборува за имотот на првиот човек на полицијата и братучед на Грујо. Тоа не е воопшто заебанција. Ај сега да ми кажеш кој нормален сака да прислушкува во една држава во Европа легално и без налог, чисто онака, да ме предомислиш.
06-01-2011, 11:42 AM
Reply
Nikola Offline
Senior Member
****

Posts: 512
Joined: Dec 2010
Reputation: 12

Факт е дека никој не сакал да го ликвидира Бошковски бидејќи тој никогаш не бил име од таков калибар. Она што Љубе го прави е нов обид макар и циркузантски, за да биде во центарот на вниманието. Тоа нему му е најважно. Она што треба повеќе да го плаши, се гласините за блиски односи со сопругите на најблиските пријатели и партиски функционери. Во Македонија, таквото однесување е поопасно од политика.

Реченициве погоре кои ти самиот ги копираше и верувам си ги прочитал, апла се гледа удбо-сталинистичкото функционирање на власта. Демек, ако не ќутиш, може да го јадеш за швалерките...
06-01-2011, 01:23 PM
Reply
Solenik Offline
wiseman - мудрец
*****

Posts: 956
Joined: Jan 2010
Reputation: 23

(06-01-2011, 01:23 PM)Nikola Wrote: Факт е дека никој не сакал да го ликвидира Бошковски бидејќи тој никогаш не бил име од таков калибар. Она што Љубе го прави е нов обид макар и циркузантски, за да биде во центарот на вниманието. Тоа нему му е најважно. Она што треба повеќе да го плаши, се гласините за блиски односи со сопругите на најблиските пријатели и партиски функционери. Во Македонија, таквото однесување е поопасно од политика.

Реченициве погоре кои ти самиот ги копираше и верувам си ги прочитал, апла се гледа удбо-сталинистичкото функционирање на власта. Демек, ако не ќутиш, може да го јадеш за швалерките...

Исто како "заканата за атентат" врз Бранко од "иселениците од Австралија, Америка и Канада", која што никој неможеше да ја потврди...
06-01-2011, 03:26 PM
Reply
nikoj Offline
Member
***

Posts: 218
Joined: Dec 2010
Reputation: 6

(06-01-2011, 03:26 PM)Solenik Wrote:
(06-01-2011, 01:23 PM)Nikola Wrote: Факт е дека никој не сакал да го ликвидира Бошковски бидејќи тој никогаш не бил име од таков калибар. Она што Љубе го прави е нов обид макар и циркузантски, за да биде во центарот на вниманието. Тоа нему му е најважно. Она што треба повеќе да го плаши, се гласините за блиски односи со сопругите на најблиските пријатели и партиски функционери. Во Македонија, таквото однесување е поопасно од политика.

Реченициве погоре кои ти самиот ги копираше и верувам си ги прочитал, апла се гледа удбо-сталинистичкото функционирање на власта. Демек, ако не ќутиш, може да го јадеш за швалерките...

Исто како "заканата за атентат" врз Бранко од "иселениците од Австралија, Америка и Канада", која што никој неможеше да ја потврди...

Целта заради која Љѕбе и БЦ се појавија со наводни закани по нивниот живот е единствено да ја прикажат Македонија во поцрно светло пред меѓународната јавност и по можност да добијат нивен благослов на следните избори. Ако некој мене ми се заканува со ликвидација на пример јас би пријавил во полиција по име и презиме и тогаш би излегол во јавност со докази дека ете НН ми се заканува со ликвидација и дека сум пријавил во полиција која не преземала ништо на поради тоа што НН е поврзан со нив. Народот паѓа на рекла казала и тоа ти е.
DOBIV GREEN CARD FOR USA. VEKE SE OSEKAM KO AMERIKANEC.
06-01-2011, 03:35 PM
Reply
Nikola Offline
Senior Member
****

Posts: 512
Joined: Dec 2010
Reputation: 12

За заканата на Бранко не знам, јас чекам одговор од Наци да ми објасни зошто се тогаш тие закони за прислушкување без налог, со кој памет некој што претендира за влез во ЕУ тоа го прави, ако не за манипулации со неистомислениците и политички противници? И откај им информации за "гласините" за швалерките на Љубе, или да не се тоа нивни "гласини" или да не го дознале тоа по некој друг, "демократски" пат? Или пак, "блискост со жените", за нив значи чисто онака, пријателски однос, ама ај онака го спомнале сред соопштение...Icon_razz
06-01-2011, 03:35 PM
Reply
Kasandar Offline
Member
***

Posts: 118
Joined: Jun 2010
Reputation: 0

(06-01-2011, 11:42 AM)Nikola Wrote: ОК јас сум будала, ама ајде ти објасни ми тогаш од кои причини некој ПАМЕТЕН како твоите шефови сака да спроведе закон за прислушкување без никаков налог и причина во 21 век? Ајде кажи ми зошто и јас веќе нема да мислам дека Тулумбарот зборува право...Можеби овие три сценарија си ги преувеличил тој самиот, ама верувам дека има сериозни закани, зашто се дрзна да зборува за имотот на првиот човек на полицијата и братучед на Грујо. Тоа не е воопшто заебанција. Ај сега да ми кажеш кој нормален сака да прислушкува во една држава во Европа легално и без налог, чисто онака, да ме предомислиш.

Bez da opravduvam, eve edna od najdemokratskite drzavi so veke prisluskuva legalno vo 21 vek.

The FRA law (FRA-lagen in Swedish) is a Swedish legislative package that authorizes the state to warrantlessly wiretap all telephone and Internet traffic that crosses Sweden's borders. It was passed by the Parliament of Sweden on June 18, 2008, by a vote of 143 to 138 (with one delegate abstaining and 67 delegates not present)[1] and took effect on January 1, 2009.
06-01-2011, 04:45 PM
Reply