Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 3 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
МАНИФЕСТ НА ПРИВРЕМЕНАТА ВЛАДА НА МАКЕДОНИЈА-23.03.1881 ВО ЌУСТЕНДИЛ
Author Message
veritas Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,691
Joined: Feb 2010
Reputation: 7
#21

Ето още един гръцки манифест.

[Image: 21531_104917896200120_100000457291800_12...5477_n.jpg]

[Image: 21531_104917892866787_100000457291800_12...8333_n.jpg]

[Image: 21531_104917899533453_100000457291800_12...1544_n.jpg]

Македонската борба. Мемоари
Германос Каравангелис (Скопие, 2000)

http://www.promacedonia.org/gk/index.html

03-07-2011, 09:58 AM
Reply