Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 6 Vote(s) - 1.83 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ИВАН ПЕТРЕВСКИ ЏО - "ТРЕЋЕПОЗИВAЦ"
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,680
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1


[Image: 268127_123576624393438_100002233038284_1...9465_n.jpg]

Quote:Zhivko Apostolovski Плус имаме многу загарчиња како Јорданчо овде, кои се перфектно истренирани да постојано џавкаат во корист на нивните странски господари - македонски душмани.
12 hours ago · People who like this
Add Friend Dragi Trajkov; Add Friend Nikola Andonov; Add Friend Ivan Dzo Petreski


Гледам УДБа веке вади "треќепозивце". Значи чарето и е заникаде. Ејгиди Ване, што ти требаше ова пред умирачка да го правиш .

Се надевам ке имаш храброст да поразговараме малку околу твоите "дисидентски подвизи" и да појасниме што подразбираш ти под поимот "странски господари-македоски душмани"

Ке почнеме од тоа од кое војно училиште избега во Италија и кои ти беа соученици.


Quote: [Image: 187353_100000467675495_4313857_q.jpg] Zvonko Tasevski

Се извинувам шо се мешам,но дали Ване е Иван Петрески-Џо.....???


Quote:[Image: 187519_100002233038284_8176390_q.jpg] Jordan Petrovski

Да !!Quote:[Image: 187353_100000467675495_4313857_q.jpg] Zvonko Tasevski ‎...the true storry is ........ ?


Quote:[Image: 187519_100002233038284_8176390_q.jpg] Jordan Petrovski

Ако има храброст Ване да повели и да поразговараме за неговите "патешествија", ке ја чуете вистинската приказна.
24-06-2011, 01:38 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,680
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#2

Quote:[Image: 49136_100001644814275_1803780_q.jpg] Zhivko Apostolovski

Како да не е храбар Ване? Тоа не е можно.Па едно од неговите УДБашки “патешествија“ е и убиството на Шамбевски - негово дело, според негова изјава, односно закана за друго убиство.


Quote:[Image: 260851_100000110452678_4200284_q.jpg] Ivan Dzo Petreski

"A be nizaedni kodoshi i kukavici.Kako ne vie sram pred vratite na Butel ste so godinite ,ama i so prazen bagash vo glavata.Si bevte inferiorni i si ostanavte.Da ne se navreduvame ponatamu i ako vi stiska elate ,znaete kade moze da se vidime,no ne go truete onoj narod shto neznae da pomisli kako vas prodadeni bugarski i fashistichki lazgovci.Sram da vie na godinite i ne bidete maliciozni kako predavnicite od MPO i razno razni drugi kotila.A za UDBA ako ve interesira ,postojat dosijea i toa e dostapno ,a ne da insinuirate pederi nizaedni.Sram mi e od vakvi kao vas..."Quote: [Image: 49136_100001644814275_1803780_q.jpg] Zhivko Apostolovski

Иван Петрески, ти беше во Австралија, нели? Ти тогаш го запозна Панко Станковски, нели? Ти тогаш му имаш речено на мој близок познаник овде, кога Драган Богдановски беше затворен во Идризово дека Драган не бил взатвор, туку живеел во вила на Водно, нели? Твојата мисија (од УДБа) во Австралија беше да го стопираш излегувањето од печат весникот Македонија, нели? Ти влезе во Австралија со фалсификован германски пасош и евентуално беше притворен и екстрадиран, нели? Ти си му се заканувал на Панко ако не ти дади документите за весникот дека ќе си го убиел син му, кој тогаш студирал во Германија, како што си го убил Шамбевски во Минхен, нели? Ти си УДБашот кој имаше задача да го задушиш ДООМ и почнавте да издавате паралелна “Македонска Нација“ припремана во Скопје (друг УДБаш за ова кажуваше пред скоро) и паралелна ДООМ, со лажни, измислени “патриоти“, нели? Одговори на прашањата, па да видиме кој е лажго.
24-06-2011, 07:11 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,680
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#3Quote: [Image: 211590_616443373_5090058_q.jpg] Владимир Милчин

Морам да признам дека не разбирам многу од ова. А би сакал да разберам, односно да се снајдам во рашомонијада за тоа кој бил и кој што правел за/против Македонија за време на бивша Југославија. Ќе објави ли некој спомени?Quote:[Image: 49136_100001644814275_1803780_q.jpg] Zhivko Apostolovski

Господине Милчин, што е тоа толку тешко да разберите. На времето (Ју) имаше македонска патриотска организација - ДООМ (самото име кажува кои беа стремежите на организацијата) и УДБа која преку нејзините агенти (како Петрески) и кодоши, настојуваше да го задуши движењето, така да имаме и извршени убиства на Македонци, од Македонци.Quote:[Image: 187519_100002233038284_8176390_q.jpg] Jordan Petrovski

Живко, за да се дојде до вистината мора да се почне од почеток. Ке те замолам да сочекаш со активностите на Ване Самоилов во Австралија.

За да ја добиеме целата приказна мора да знаеме за кого работел Ване, чии интерси штител. Постои едно правило еднаш соработник за секогаќ соработник. Соработниците се пензионираат кога ке ги стават во гроб.

пс. Господине Милчин набргу во весникот "ИЗГРЕЈ ЗОРА НА СЛОБОДАТА", весник на Комитетот за Демократизација на Македонија кој е во подготовка, ке бидат објавени сведочења на сеуште живите учесници во тие случувања.
24-06-2011, 07:16 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,680
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#4


Quote:[Image: 27449_100001026889635_9073_q.jpg] Trajko Trajkovski

Jordane Vane nee cist i nema da se javi ovde na forum.Po izvalkan covek od nego nema Makedonska istorija vo najnovo vremeQuote:[Image: 211590_616443373_5090058_q.jpg] Владимир Милчин

Г-не Апостоловски, знам и за ДООМ и за УДеБето. Знам и за ликвидации (веројатно не за сите). Она што е нејасно се бројните обвинувања за тоа кој бил патриот, а кој кодош.Quote:[Image: 70444_1713740353_3095065_q.jpg] Snezana Dimova

‎...PETRESKI GO E CISTACOT NA TODOR SKARTOV -UDBA...Quote:[Image: 187519_100002233038284_8176390_q.jpg] Jordan Petrovski

Трајко, дали е најизвалкан ке видиме. Јас мислам дека не е.!! Ако не се јави ке постапи точно онака како постапуваат аргатите на УДБа или ке ја игнора дискусијата или ке почне со канонада на навреди и плуканици или ке ми го блокира профилот. Се е веке видено на дискусииве на ФБ. Јас можам да се пофалам дека су рекордер по блорирањето на мојот профил иако не сум воопшто вулгарен.
24-06-2011, 07:21 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,680
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#5


Quote:[Image: 187519_100002233038284_8176390_q.jpg] Jordan Petrovski

Нејаснотиата кој бил кодош а кој патриот е повторно дело на УДБа, Господине Мичлин.
УДБа одамна не убива, не затвора и не суди политички противници. Сватија дека така прават херои.

"Службата има еден специфичен начин на работа. Имено, прогонот не го прави за да на Прогонетиот ("Предмет на Обработка") му ги докаже наводните индиции кои формално послужиле како покритие за отворање на досието, и конечно да го уапси и осуди Осомничениот. Да нема недоразбирање, тоа Службата не го прави од неспособност или од незнаење, туку заради тоа што целта на системот на работа е да се здобие со нов кодош - при што од секој "противник" прави "свој" човек, бидејќи, целта е, нели, Едноумие! За да се здобие со нов кодош, УДБ-а не избирала средства или начини. Најчест метод беа уцени со нешто од што жртвата, "Предметот на Обработка", се плашела да излезе во јавноста - прељуба, ситен криминал, лична тајна и слично; како и местенка на некој проблем за кој Службата на "Предметот на Обработка" ќе му понуди помош за решавање - на пример, задолжување кај лихвар, стопирање на судски предмет и слично. Откако службата ќе го добиела новиот кодош, почнувала со поставување на задачи кон истиот, т.е. обработка на нов "Предмет" "ЛУСТРАЦИЈА ЗА НАЦИОНАЛНО ПОМИРУВАЊЕ" -http://www.forum.kotle.ca/showthread.php?tid=838

Многу малку луѓе останале нескршени од УДБа. Тие што останаа нескршени УДБа ги уништуваше на суптилен начин. За нив немаше кариера, многу тешко доаѓаа до вработување, семејствата беа обележени, .... Оние кои прифатиле да соработуваат со УДБа стануваа: Академици, Професори, Доктори на науки, Директори .....
Досега имавме "евоцирање на спомени" на кодоши, затоа многу тешко се разбира што се служувало во Д.О.О.М. Од онаа што сум го прочитал не се случувало ништо освен интриги и меѓусебни обвинувања едно од средествата на УДБа за умртвување на активноста на партијата, движењето ...
24-06-2011, 09:38 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,680
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#6


Quote:[Image: 49136_100001644814275_1803780_q.jpg] Zhivko Apostolovski

Јорданчо, прво, Петрески не е удбашки измеќар (аргат) на УДБа, како што ти погрешно наведуваш, туку еден од агентите на УДБа задолжен за ДООМ. За другите работи од твојот коментар немам аргументи. Ти како поранешен удбашки аргат знаеш многу подобро од нас како УДБа функционирала и наградувала.
Quote:[Image: 187519_100002233038284_8176390_q.jpg] Jordan Petrovski

Живко нема поранешни и сегашни аргати на УДБа. Агентите се аргати.!!! Аргатите изврШувале задачи, значи аргатувале. Денеска ке го ликвидираш тој и тој гласел налогот и аргатот го изврШувал, исто како да му кажеш денеска ке копаш компири. За другото стрпи се. Не се обидувај да ја дефокусираш темата и запамети јас не сум тема на дискусијата. Темата е за твојот соистомисленик Иван Петревски Џо - Ване Самоилов.Quote:[Image: 49136_100001644814275_1803780_q.jpg] Zhivko Apostolovski

Господине Милчин, прво, во времето на комунизмот, каде и вие бевте учесник во тој систем, имаше и патриоти, чија организација претежно дејствуваше во странство. Но, исто така, имаше и кодоши, измеќари на УДБа, кои беа многу, многу побројни (активно) од патриотите. Затоа ич не треба да ти е чудно за обвинувањата, независно што некои се ептен лажни. Тие се препознаваат кога некој ги прати работите повнимателно.
24-06-2011, 09:41 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,680
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#7

Quote:[Image: 49136_100001644814275_1803780_q.jpg] Zhivko Apostolovski

Јорданчо, прво, Петрески не е удбашки измеќар (аргат) на УДБа, како што ти погрешно наведуваш, туку еден од агентите на УДБа задолжен за ДООМ. За другите работи од твојот коментар немам аргументи. Ти како поранешен удбашки аргат знаеш многу подобро од нас како УДБа функционирала и наградувала.Quote:[Image: 187519_100002233038284_8176390_q.jpg] Jordan Petrovski

Живко нема поранешни и сегашни аргати на УДБа. Агентите се аргати.!!! Аргатите изврШувале задачи, значи аргатувале. Денеска ке го ликвидираш тој и тој гласел налогот и аргатот го изврШувал, исто како да му кажеш денеска ке копаш компири. За другото стрпи се. Не се обидувај да ја дефокусираш темата и запамети јас не сум тема на дискусијата. Темата е за твојот соистомисленик Иван Петревски Џо - Ване Самоилов.Quote:[Image: 49136_100001644814275_1803780_q.jpg] Zhivko Apostolovski

Господине Милчин, прво, во времето на комунизмот, каде и вие бевте учесник во тој систем, имаше и патриоти, чија организација претежно дејствуваше во странство. Но, исто така, имаше и кодоши, измеќари на УДБа, кои беа многу, многу побројни (активно) од патриотите. Затоа ич не треба да ти е чудно за обвинувањата, независно што некои се ептен лажни. Тие се препознаваат кога некој ги прати работите повнимателно.
Quote:[Image: 49136_100001644814275_1803780_q.jpg] Zhivko Apostolovski

Добро, Јорданчо, до некаде се сложувам со твојот аргумент за “аргатсвото“. Но сепак, Ване е дел од повисокиот слој на УДБа, добро награден за своите “дела“, нели? А тоа твоето излагање дека е Ване е мој соистомисленик - ај, молам, не започнувај пак со твоите незамисливи апсурдности.
24-06-2011, 11:46 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,680
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#8

Quote:[Image: 187519_100002233038284_8176390_q.jpg] Jordan Petrovski

Живко ја никогаш не лажам и никогаш не тврдам нешто ако немам аргументи. Џо се согласува со твоето мислење и удира прст, like. Значи сепак сте истомисленици.

Еве да не мислиш дека те лажам:

Zhivko Apostolovski Плус имаме многу загарчиња како Јорданчо овде, кои се перфектно истренирани да постојано џавкаат во корист на нивните странски господари - македонски душмани.
12 hours ago · People who like this Add Friend Ivan Dzo PetreskiQuote:[Image: 49136_100001644814275_1803780_q.jpg] Zhivko Apostolovski

Ах, добро. Во тој поглед сме биле соистомисленици. :-) Но вистината си е вистина, нели?Quote:[Image: 187519_100002233038284_8176390_q.jpg] Jordan Petrovski

Да Живко за се што пишувам, се е ВИСТИНА. Но на тебе треба дати се објасни што е вистина. Вистина е се онаа кое е поткрепено со документи. документи кој никој не ги побил со контра документи или докази дека се фалсификат.Quote:[Image: 49136_100001644814275_1803780_q.jpg] Zhivko Apostolovski

Ај, сега не претерувај ептен, Јорданчо. Не сме сите паднати на глава, од Месечина.


Quote:[Image: 49136_100001644814275_1803780_q.jpg] Zhivko Apostolovski

Гледам, Ване си го има повлечено коментарот. Има ли некој зачувано копија?
24-06-2011, 11:53 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,680
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#9

Quote: Jordan Petrovski
Го најдов:

Ivan Dzo Petreski commented on Jordan Petrovski's фотографија of you.
Ivan Dzo напиша: "A be nizaedni kodoshi i kukavici.Kako ne vie sram pred vratite na Butel ste so godinite ,ama i so prazen bagash vo glavata.Si bevte inferiorni i si ostanavte.Da ne se navreduvame ponatamu i ako vi stiska elate ,znaete kade moze da se vidime,no ne go truete onoj narod shto neznae da pomisli kako vas prodadeni bugarski i fashistichki lazgovci.Sram da vie na godinite i ne bidete maliciozni kako predavnicite od MPO i razno razni drugi kotila.A za UDBA ako ve interesira ,postojat dosijea i toa e dostapno ,a ne da insinuirate pederi nizaedni.Sram mi e od vakvi kao vas..."

Во меѓувреме ме блокирал па затоа не видов дека коментирал.
Quote:Jordan Petrovski

Господине Ване, нема зошто да дискутираме во четири, шест или повеке очи. Вие се согласивте ЈАВНО со обвинувањето дека сум еден од тие што: "постојано џавкаат во корист на нивните странски господари - македонски душмани". Јас го прифатив вашиот предизвик и ви понудив јавно да кажеме кој за кого работел. Што сработил за или против Македонија.

Еве пак да ве прашам: Како тоа КОС си дозволи да пратат неподобен човек во воено воздухопловно училиште. Дали тој што ви даде карактеристика за во военото училиште беше казнет, деградиран или пак суден. Да нема забуна напишете која година отидовте да се "школувате" во Мостар чинам..... годината е битна за да се знае дали КОС можел и смеел да згреши
24-06-2011, 11:54 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,680
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#10

Quote:[Image: 187519_100002233038284_8176390_q.jpg] Jordan Petrovski

Живко додека го чекаме Џо да добие одобрување од Газдите, ако добие, да разјасниме јас и ти нешто многу битно.
Ти велиш дека Иван Џо Петревски е човек на УДБа. Колу што знам, УДБа бранела и брани Југословенски односно СРПСКИ интереси во Македонија. Џо те обвинува тебе дека си дел од "бугарски и фасхистицхки лазговци". Ти велиш се борел против Д.О.О.М.!!! Ако владата на Љупчо била пробугарска зошто Џо никој не го чепна, зошто му ја дадоа Матицата. логично е бугарофилот Љупчо и бугарофилката Доста да го елиминирале Џо како борец против "бугарштината".
Нели Јаковлевци, Мане и Гојко беа со Драгана односно со Д.О.О.М !! Груевски е донесен за председател на ДПМНЕ по препорака на Мане зошто сега не го судат Џо.

Само ке те замолам да одговориш на прашањава. ако не си подготвен да одговориш прескони ги. Како да не си ги видел.
23 hours agoQuote:[Image: 274086_1505273223_985357_q.jpg] Jane Mavcev

Jordan, gledam si bil prijatel so SOROSOIDOT, Milcin!
E pa sozdavje da si go nosish, mozete i dvajcata da se pobratimite, ( ako ne ste veke pobratimi) ili covek na negoviot platen spisok.
Eh Makedonijo!!!
Shto se ne ke doziveesh!!!!
19 hours ago ·
Quote:[Image: 187519_100002233038284_8176390_q.jpg] Jordan Petrovski

Гледам Ване Самоилов молчи нема одговор ни на мојата приватна порака.
Јас ке продолжам со прашања.

Дали е точно дека во Чикаго Џо си бил пречекан од др. Вуко Зечевић и си предстојувал во српската-четеничката заедница???
10 hours ago ·
Quote:[Image: 187519_100002233038284_8176390_q.jpg] Jordan Petrovski

Живко неуспеа да ја сврти дискусијата и да го спаси Џо еве го нема да одговори на прашањата кои му ги поставив. Значи аларм во УДБа, покрај Џо ке изгори и Живко. Пожарот мора да се гаси, УДБа веднаш уфрла нов "патриот" од редовите на УМРО ДПМНЕ, тебе Јане. Ти веднаш ни две ни три туку удри по моето "пријателството" со Владимир Милчин.
Забораваш Јане дека и со тебе сум "пријател".!!!
Пријател сум ико знам дека вие Грујовистиве моментно сте најголеми непријатели на Македонија-вие сте власт. Продавате лажен патриотизам, злоупотрбувајки ги четирите златни букви, ВМРО. Патриотизам со кој го покривате разнебитувањето на Македонија. Биди сигурен нема уште долго да вираете. Македоноија се биду и ке ве изведе пред лицето на правдата и вас Грујовистиве и оние кои ни се нудат како спас од Груевски - БРАНКОВИСТИВЕ.
4 minutes ago
26-06-2011, 12:07 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,680
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#11

Quote:[Image: 274086_1505273223_985357_q.jpg] Jane Mavcev

Јордан, се виде Баш сега твојата соработка со СОРОСОИДИТЕ ( а дали тие сега ја контролираат некогашната Ју- УДБа во друга прилика)
Јордан , не верував дека толку ниско ќе паднеш, но тоа е твојата желба и определба. Создравје да си го носиш, од оваа казна нема потешка.
Јордан и Милчин!!!?????
Можеби и твојот азил е измислен од соросоидите за да поубедливо го цепиш ВМРОВСКОТО ЈАДРО
about an hour ago ·
Quote:http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-...5357_q.jpg Trajko Trajkovski

Jane ne ja svrtuvaj diskusija na drug kolosek.Trebe DZO da ja kaze vistina.Neli e glaven na Matica na Iselenici.Da go vidime kakov e vojvoda.Da izleze neka gi iznese svoi stavovi za sto se borel cel svoj zivot?????
about an hour agoQuote:[Image: 187519_100002233038284_8176390_q.jpg] Jordan Petrovski

Јане во мојата кривична пријав првообвинет е Љубомир Данаилов Фрчковски. Зошто, Груевски го опструира процесот. Кривичната пријава е поднесена пред ЧЕТИРИ ГОДИНИ.

Ване Самоилов докажан сорасботник на УДБа и човек за кого се зборува дека го убил Шамбевски мува не го лази иако на власт сте вие наводните борци против УДБа.
Објасни ми зошто Грујо би ги штител Фрчковски и Ване Самоилов освен ако и тој не е човек на УДБа.
26-06-2011, 02:43 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,680
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#12

Quote:[Image: 27449_100001026889635_9073_q.jpg] Trajko Trajkovski

Jane ne ja svrtuvaj diskusija na drug kolosek.Trebe DZO da ja kaze vistina.Neli e glaven na Matica na Iselenici.Da go vidime kakov e vojvoda.Da izleze neka gi iznese svoi stavovi za sto se borel cel svoj zivot?????
2 hours ago
Quote:[Image: 187519_100002233038284_8176390_q.jpg] Jordan Petrovski

Јане во мојата кривична пријав првообвинет е Љубомир Данаилов Фрчковски. Зошто, Груевски го опструира процесот. Кривичната пријава е поднесена пред ЧЕТИРИ ГОДИНИ.

Ване Самоилов докажан сорасботник на УДБа и човек за кого се зборува дека го убил Шамбевски мува не го лази иако на власт сте вие наводните борци против УДБа.
Објасни ми зошто Грујо би ги штител Фрчковски и Ване Самоилов освен ако и тој не е човек на УДБа.
about an hour ago ·Quote:[Image: 274086_1505273223_985357_q.jpg] Jane Mavcev

Јордан, Фрче си е Фрче, ситна ' риба', човек за мајтапење и топка во дриблингот на СДСМ.
А ти време е да го смениш ставот на САМОУНИШТУВАЊЕ и се' ќе си дојди како што треба.
59 minutes ago ·Quote:[Image: 187519_100002233038284_8176390_q.jpg] Jordan Petrovski

Така е за вас Грујовистите , чуварите на УДБа, воопшто не е битно што Фрчко отворил преку ЧЕТИРИ ИЛЈАДИ досиеа, што го иницирал "ДУВЛО", што ја одработи "СИНА ПТИЦА", заради тоа и десната рака на Фрчковски, Сиљан Аврамовски е заменик на Сашо Мијалков.
За Ване Самоилов не ми одговори зошто го штитите. Твојот пријател Живко вели дека го убил Шамбевски, дека сакал да го убие Драган Богдановски. Други луѓе велат дека сакал да го убие и Г. Ј.
54 minutes ago
26-06-2011, 03:16 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,680
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#13

Quote:[Image: 187519_100002233038284_8176390_q.jpg] Jordan Petrovski

Така е за вас Грујовистите , чуварите на УДБа, воопшто не е битно што Фрчко отворил преку ЧЕТИРИ ИЛЈАДИ досиеа, што го иницирал "ДУВЛО", што ја одработи "СИНА ПТИЦА", заради тоа и десната рака на Фрчковски, Сиљан Аврамовски е заменик на Сашо Мијалков.
За Ване Самоилов не ми одговори зошто го штитите. Твојот пријател Живко вели дека го убил Шамбевски, дека сакал да го убие Драган Богдановски. Други луѓе велат дека сакал да го убие и Г. Ј.
about an hour ago ·Quote:[Image: 274086_1505273223_985357_q.jpg] Jane Mavcev

Jordan, za Vane nemam bash 100 % informacii i zatoa ne mozam i ne sakam da komentiram
56 minutes ago ·Quote:[Image: 187519_100002233038284_8176390_q.jpg] Jordan Petrovski

Не си информиран. Icon_razz Icon_razz Icon_razz. Ване Самоилов по критериумите на Грујо е народен херој, затоа не си информиран за неговите злодела за кои пишува Живко.
Сега што стана околу мојата соросоидност. Јас соросоид го тужам Фрчковски. Подготвуваме тужба пред судот во New York против фондацијата Отворено Општество ... вие патриотиве на Фчковски му се плашите од сенка. Сигурно го има во раце и Грујо и братучедите им ги знае валканиците.
44 minutes ago ·Quote:[Image: 274086_1505273223_985357_q.jpg] Jane Mavcev

Jordan, za kraj da otcenime i zaklucime, NIE NE SME GRUJOVISTI- NIE SME VMROVCI, a toa dali tebe ti se dopaga ili ne, toa e tvoj problem, isto kako i ovie SOROSIDITE, i tie imaat pravo da se narekuvaat TITOVISTI, a narodot dali gi saka ili mrazi toa e drugo prashanje
39 minutes
26-06-2011, 03:25 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,680
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#14


Quote:[Image: 187519_100002233038284_8176390_q.jpg] Jordan Petrovski

Ти со ВМРО немаш ништо. Ниту знаеш што е ВМРО ниту пак можеш да бидеш дел од ОРГАНИЗАЦИЈАТА. Ти си само бацувач на рака на лидерот. Сврти се нанзад. Си го славел Љупчо додека бил лидер, сега го плукаш. Си го славел Брат Љубе додека беше миленик на Грујо, сега го плукаш. Исто ке биде и со Грујо. Вие сте најголемата несреќа на Македонија. Вие кои за ситен личен интерес ке продадете и дете родено а не држава.
Времето ви завршува. Заедно со Грујо ке ве снема и вас а ке ја снема и УДБа.
36 minutes ago ·Quote:[Image: 274086_1505273223_985357_q.jpg] Jane Mavcev

Јордан, ајде прочитајсе уште еднаш и ќе ја осознаеш твојата болест. Ти си бил поголем диктатор од диктаторот.
30 minutes ago ·Quote:[Image: 274086_1505273223_985357_q.jpg] Jane Mavcev

Македонија имала среќа што ти не припаѓаш на власта !!!
МАКЕДОНИЈА Е СЛОБОДНА!
29 minutes ago

Quote:[Image: 187519_100002233038284_8176390_q.jpg] Jordan Petrovski

Ако е слободна зошто Грујо донесе закон за лустрација кој ке важи од 1991година па навака.

Не ли се срамиш од лагите кои се обидуваш да ги протнеш а кои се на ниво на дете од пет години.
18 minutes agoQuote:[Image: 274086_1505273223_985357_q.jpg] Jane Mavcev

Ke dojde i toa
11 minutes ago


Quote:[Image: 187519_100002233038284_8176390_q.jpg] Jordan Petrovski

Јас те прашувам да ми објасниш ако е слободна зошто Грујо донесе закон за лустрација кој ке важи од 1991година па навака.

Ти велиш ке дојде и тоа. Кое ке дојде???
8 minutes ago
26-06-2011, 03:32 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,680
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#15

Quote:[Image: 27449_100001026889635_9073_q.jpg] Trajko Trajkovski

Makedonija nee demokratizirana.Isti strukturi se na vlast.Porano dedovci sega tatkovci i vnuci.I se se vrti vo krug.Taka da od LUSTRACIJA nema da ima nisto.Vidis DZO Petrevski VANE SAMOILOV na kakva pozicija e namesten.Da preku nego vlast ja kontrolira emigracija. A toj da izigruva p a t r i o t .Ne bitno dali e edna partija na vlast ili druga.Mane isto.Znaci igraci se igraci.I udba si ostana cela.Da pravi ona sto si [pravese.Glumise demokratija, a vo stvarnost prodolzuva vlast so isti luge.Nikakvi izbori nemozat da go promenat vlasta.
Sunday at 04:36 ·


Quote:[Image: 187519_100002233038284_8176390_q.jpg] Jordan Petrovski

Поголем доказ дека со Македонија владее УДБа односно дека Македонија сеуште не е СЛОБОДНА, нетреба. Треба само да се види каде се најголемите злосторници против МАКЕДОНЦИТЕ И МАКЕДОНСКИТЕ ИНТЕРЕСИ: Иван Бабановски, Слободан Богоевски, Љубомир Фрчковски, Сиљан Аврамовски, Ване Самоилов, Зоран Верушевски, Мирјана Најчевска ...
Затоа сите спомената несе одзваа на ниту една моја прозивка. Ниту еднаш не се обидоа да ги отфрлат со аргументи моите обинувања.

Ване е последен пример. Молчи како мумија.
Sunday at 10:55 ·


Quote:[Image: 187519_100002233038284_8176390_q.jpg] Jordan Petrovski

Jane Mavcev Jordan, gledam si bil prijatel so SOROSOIDOT, Milcin!
E pa sozdavje da si go nosish, mozete i dvajcata da se pobratimite, ( ako ne ste veke pobratimi) ili covek na negoviot platen spisok.
Eh Makedonijo!!!
Shto se ne ke doziveesh!!!!
Friday at 23:57

Си бил видовит бре Јане!! еве доживеа и твој Груица да открие дека бил СОРОСОИД. Му пишали писмо во кое се откажуваш од него или не си 100% информиран како за Џо http://www.forum.kotle.ca/showthread.php?tid=1071
19 hours ago
28-06-2011, 09:05 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,680
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#16


Quote:[Image: 274086_1505273223_985357_q.jpg] Jane Mavcev

Јордан, знаеш ли колку фотографии има од Груевски со Б. Ц. Или со Ахмети????
Ехеееееееееееее, многу.
Ќе кажам една поговорка што незначи Ти Јордан Ќе се пронајдеш таму, но што знаеш, некој може би е веќе пронајден.Човекот колку старее, толку се ВЕТРЕЕ
10 hours ago
Quote:[Image: 274086_1505273223_985357_q.jpg] Jane Mavcev

Јордан, респект за годините.
10 hours agoQuote:[Image: 49136_100001644814275_1803780_q.jpg] Zhivko Apostolovski

Јане, темата овде не беше/е Јордан, туку друг поранешен УДБАш, имено Петрески и ќе те замолам да си отвориш друга дискусија со Јордан ако немаш што да кажиш во врска со темата.
8 hours ago
Quote:[Image: 187519_100002233038284_8176390_q.jpg]Jordan Petrovski

Јане, Јане не се грижи за моите години. Грижи се за ова, каква слобода има кога Ване Самоилов, Иван Бабановски, Силјан Аврамовски, Љубомир Фрчковски ... слободно шетаат низ Скопје,

Ти велиш Јане ке дојде и тоа. Кое ке дојде??? Слободата ли.???

Па тоа ти го велам и јас Груевски е последниот марионетски премиер на Македонија и затоа со Бранко и Глигоров ке ги имаат почесните места во галеријата на предавниците. Читај го ова Јане: http://www.kotle.ca/index.php/80-hot-top...8-00-57-23
8 hours agoQuote:[Image: 49136_100001644814275_1803780_q.jpg] Zhivko Apostolovski

Јордан, на прашањата зошто Петрески не е “елиминиран“ од бугарашите Љубчето и Доста, или пак зошто не е сега осудуван од ВМРО-ДПМНЕ, немам конкретен одговор и не би сакал да шпекулирам без конкретни докази, како што ти обично правиш. Ти како поранешен УДБашки измеќар би требало да имаш подобри сознанија од нас обичните смртници. :-) Сепак, нема никаква врска со тоа кои се бугараши.
8 hours
28-06-2011, 09:16 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,680
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#17

Quote:[Image: 187519_100002233038284_8176390_q.jpg]Jordan Petrovski

Ти и конкретни докази,!!!! оваа ке е виц на столетието. Живораде одговорот се гледа од месечинарта ама не ти оди во полза, прејасно укажува и го потврдува тоа што јас го говорам и пишувам. Доста, Љупчо, КСИО се творби на УДБа и работеле и работат за СРПСКИ ИНТЕРЕСИ.
Затоа и Јане несмее да коментира за Ване Самоилов. Ке се открие докрај улогата и на Груевски.
пс. на навредите немам потреба да ти одговарам, немам зошто дискусијата да ја пренасочувам на лични препукувања.
8 hours agoQuote:[Image: 49136_100001644814275_1803780_q.jpg]Zhivko Apostolovski

Јордан, единствено што некој можи да “види“ одговор со сигирност си ти и никој друг. За Доста и Љубчето, единствено што со сигурност се знае е дека беа антимакедонски измеќари кои отворено ја промовираа болварската пропагнада од Софија. Ич не е важно чија “инсталација“ биле, освем за историски потреби. Јане можеби и нема слушнато за Петрески пред оваа дискусија.
7 hours agoQuote: [Image: 274086_1505273223_985357_q.jpg]Jane Mavcev

Zhivko, neshto sum slushnal,no mislam deka e malce za da se debatira i za da se izgradi stav
7 hours agoQuote:[Image: 274086_1505273223_985357_q.jpg]Jane Mavcev

Jordan go pratam dolgo vreme, i namesto da bide '''' ziva legenda''' toj ke bide najplukaniot vmrovec
7 hours agoQuote:[Image: 49136_100001644814275_1803780_q.jpg]Zhivko Apostolovski

За Петрески за скоро ќе следи и додатна документација која ќе биди доставена во мојот албум Македонска Историја.
7 hours agoQuote:[Image: 274086_1505273223_985357_q.jpg]Jane Mavcev

A Milcin neka ne dremi kako........ toj e veke proglasen za najgolemiot antimakedonec
7 hours ago
28-06-2011, 09:25 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,680
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#18

Quote:[Image: 187519_100002233038284_8176390_q.jpg]Jordan Petrovski

Не бре Живораде најважноте е да КАЖЕМЕ ДЕНЕСКА чии интереси протежирале Доста, Љупчо и КСИО. Кој ги плаќал. Зошто никој не ги судел за тоа. Ако КОС дал 400 илјади марки да финасира одредени луѓе во ДПМНЕ зошто за тоа се молчи.??
Тоа е АНТИМАКЕДОНИЗАМ, сокривањето на вистинскиот центар кој го финансира разнебитувањето на Македонија.
7 hours agoQuote:[Image: 274086_1505273223_985357_q.jpg]Jane Mavcev

Jordan, ti kako seznajko, kazimi zoshto Lubco ne ja pripoi Makedonija kon Bugarija
7 hours agoQuote:[Image: 187519_100002233038284_8176390_q.jpg]Jordan Petrovski

Јане како можеш ти како ВЕТЕРАН да незнаеш скоро нишо за Ване Самоилов.
Милчин и неговото Отворено Општесто Груица кога сака може да ги ИЗБРКА ОД МАКЕДОНИЈА. Тоа го сторија многу држави. Што мислиш зошто Груевски не го прави тоа ???
Споредбата на Мичин со Ване Самоилов е најголемата глупост. Такво нешто може да каже само чуварот на ликот и делото на Груица мали.

пс. моја цел не била да станам "жива легенда". А пак уште жива легенда за газолижачите на Груица. Јане побргу би се убил ако ме слават луѓе како тебе.
ппс.на линкот подолу можеш да прочиташ нешто за нашите активности околу фондацијата СОРОС ; http://www.forum.kotle.ca/showthread.php?tid=697
7 hours ago
Quote:[Image: 187519_100002233038284_8176390_q.jpg]Jordan Petrovski

Јане, ти би требало да знаеш за припојувањето. 1998-2002година ти го славеше Љупчо. Тој единствено можел да ја припои Македонија кон Бугарија во време кога бил власт.
7 hours ago
Quote:[Image: 274086_1505273223_985357_q.jpg]Jane Mavcev

Јордан, прашав зошто Македонија не се припои кон Ганчовистите
7 hours ago
7 hours ago · Like
28-06-2011, 09:34 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,680
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#19

Quote:[Image: 187519_100002233038284_8176390_q.jpg]Jordan Petrovski

Ако читаш Јане јас што пишувам ке ти е јасно дека Љупчо работел за СРБИТЕ. Ако мислиш дека не е така повели кажи. Ти беше негов подржувач 1998-2002година, ти го славеше тогаш Љупчо, како денеска што го славиш Груевски . Тој единствено можел да ја припои Македонија кон Бугарија во време кога бил власт.
7 hours ago
Quote:[Image: 274086_1505273223_985357_q.jpg]Jane Mavcev

Јордан, прашав, зошто не се припои? Ти знаеш се
7 hours agoQuote:[Image: 187519_100002233038284_8176390_q.jpg]Jordan Petrovski

Ако читаш Јане јас што пишувам, ке ти е јасно дека Љупчо работел за СРБИТЕ ако не било така не би го именувал Груица мали за Министер па за негов НАСЛЕДНИК во партијата.

Причина број еден е што во Македонија само во србомански глави има БУГАРОФИЛИ и само тие гледаат некакво припојување со Бугарија. Македонците се за Самостојна и Суверена Македонија.
Да биле Љупчо и Груица мали вистински чувари на МаКЕДОНСКИТЕ ИНТЕРЕСИ ке го уапселе Ване Самоилов одамна.
7 hours ago
28-06-2011, 09:37 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,680
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#20

[Image: svedok_1.gif]


[Image: svedok_2.gif]


[Image: svedok_3.gif]


23-11-2011, 03:56 AM
Reply