Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 6 Vote(s) - 1.83 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ИВАН ПЕТРЕВСКИ ЏО - "ТРЕЋЕПОЗИВAЦ"
Author Message
KRAZISTA
Unregistered

 
#21

СЕто тоа..убаво....што зборувате против клетит УДБАШИ..нокој во овие 20-30 год..се обидедастоинешто противНИВ..па дури и вие ЈорданПетровски сте имале озвученакафеана вокумановоот страна на истата таа УДБА...икоја Алтернатива вие предлагате на овој ФОРУМ...ТАТАРИШТАТА...и бедните УДБАШИ..коипредсмрт по задача..глумата БУГАРОФИЛИ:.ааа?? зареме тоа нашата АЛТЕРНАТИВА...САмо да споменам..дека синна Стојанчамински актерот Александар Чамински..кој е сега во Словенија попознат..попрекарот ЧОМБЕ от ТРСТ-ВИА СКОПЈЕ...роднина му е Киро Догазански..от ЖАС...којголапна ЖАСот..за време на СДСМ...е тоа е нашата АЛТЕРНАТИВА....А ЧАМИНСКИ е роднина на СНЕШКА..од ЛЈУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ....каква комбинација аа???....има ликрај на овие УДБИНИ КВИСКОТЕКИ...КОМБИНАЦИЈИ..и ве молам престанете со Бугаризацијата на овој форум....па дедомуна Унковски...е чист Бугар...кој избегал от Бугаријата..а зџа Кантарджиев..и да не зборувам....Стварно сте досадни..со тие евтини...Удашки трикови за Бугаризација..па и самиот Бугар Григор Велев...воВелес призна..дека србите и нивните Бугари се убаво договориле околу Македонијата..Само..Каракачанов агентот од ДС...поотреба глуми ЛУДИЛО....
01-02-2012, 12:20 PM
Reply
KRAZISTA
Unregistered

 
#22

Mala ispravka toa mizerijata uDBAS koj go lapna ZAS -Skpje se vikal Nikola Dogazanski ot selo vladimirovo rodnina na Stojan 4aminski i toj gad ako ne e umrel ima poteklo ot toa gnasno udbasko selo..v 4ija blizina e predaden duri i Dame gruev..cela galerija agenti ima ot toj kraj....sto rovarat vo Skopjeto..i gonat biznisi...sega duri Tatarite i dadoa i paspori bugarski..ja celo vreme za toa se penam..bidejki..tatarite.ne znaat na koj da daat pasport...Bog da ne 4uva ot ovie kleti genti na UDBA..oti ni ljub4o.ni Grujo ne ne spasija ot NIV..Ne se znae kolku agentura izleze ot taa predatelna Malesevijaa posleden primerok e Kasirski..koj sega e nekoj glavu4 vo MVR otoo
04-02-2012, 07:10 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,632
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#23


[Image: Dzo_zps4b9f96bc.jpg]

[Image: Dzo-1_zps530685dc.jpg]

17-04-2013, 12:56 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,632
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#24

[Image: Dzo-2_zps1627ac00.jpg]

[Image: Dzo-3_zps42cf1742.jpg]

[Image: Dzo-4_zpsc329c75f.jpg]
17-04-2013, 12:56 AM
Reply