Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 3 Vote(s) - 3.33 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Младенов: Македонија во ЕУ е приоритет за Бугарија
Author Message
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#21

Волф, по падот на комунизмот во било кој стриптиз бар во Македонија (а се испоотворија мал куп во тоа време) најголемиот број танчарки беа Бугарки. Наутро од улични продавачи на секакви дребулии купени од Бугарија не можеше да се разминеш на улица. Таквите впечатоци кои си ги видел дека ние ги имаме не се формирани само на база на пропаганда. Од друга страна имаш ергеле бугарски историчари и политичари кои пена од уста исфрлаа да ги убедат Македонците дека се всушност Бугари. И од таму иде тој киселински рефлекс низ Македонија кога ќе се спомне македонско бугарско пријателство...
За омразата, убаво кажано, дај да спакуваме уште од робата додека на другите не им текнало.Icon_surprised
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
28-06-2011, 09:50 PM
Reply
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#22

Нали беха се от пограничните райони-значи се ваши ;) Или само курвите и амбулантните продавачи са българи,а останалите в пиринско са македонци?!Никога не съм чул от други краища на страната да са ходили българи в Македония освен като туристи...Имаше от видинско и михайловградско,които ходеха по Сърбия...ама пак са погранични ;)
Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
28-06-2011, 10:53 PM
Website Reply
montehristo Online
Неверен Тома
*****

Posts: 1,469
Joined: Aug 2010
Reputation: 30
#23

(28-06-2011, 10:53 PM)TATAP Wrote: Нали беха се от пограничните райони-значи се ваши ;) Или само курвите и амбулантните продавачи са българи,а останалите в пиринско са македонци?!Никога не съм чул от други краища на страната да са ходили българи в Македония освен като туристи...Имаше от видинско и михайловградско,които ходеха по Сърбия...ама пак са погранични ;)

Дали е тоа некакво признание за Македонци во Бугарија?
Или пак само сакаш да кажеш, дека не биле Бугари тие кои продавале секаква роба за три червени?
Дека Бугари не паѓаат на тоа ниво?

An inch today is tomorrow’s mile.
28-06-2011, 11:47 PM
Reply
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#24

Падат и по-ниско!Icon_razzИзхождам от ваша гледна точка...Да ви вида сега пък как ще я извъртите работата!Некога да съм казвал,че не сте македонци? И ония-наште и те са македонци,а по-нататъка са тракиици,па нагоре от них са шопи,па до шопите сме и ние-врачаните;)
Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
29-06-2011, 12:44 AM
Website Reply
montehristo Online
Неверен Тома
*****

Posts: 1,469
Joined: Aug 2010
Reputation: 30
#25

(29-06-2011, 12:44 AM)TATAP Wrote: Падат и по-ниско!Icon_razzИзхождам от ваша гледна точка...Да ви вида сега пък как ще я извъртите работата!Некога да съм казвал,че не сте македонци? И ония-наште и те са македонци,а по-нататъка са тракиици,па нагоре от них са шопи,па до шопите сме и ние-врачаните;)
А кај ти се тука Которците?Smeshko

An inch today is tomorrow’s mile.
29-06-2011, 12:53 AM
Reply
Zoograf Offline
Senior Member
****

Posts: 643
Joined: Jul 2010
Reputation: 30
#26

(28-06-2011, 09:50 PM)МрачниотКоњаник Wrote: Волф, по падот на комунизмот во било кој стриптиз бар во Македонија (а се испоотворија мал куп во тоа време) најголемиот број танчарки беа Бугарки. Наутро од улични продавачи на секакви дребулии купени од Бугарија не можеше да се разминеш на улица. Таквите впечатоци кои си ги видел дека ние ги имаме не се формирани само на база на пропаганда. Од друга страна имаш ергеле бугарски историчари и политичари кои пена од уста исфрлаа да ги убедат Македонците дека се всушност Бугари. И од таму иде тој киселински рефлекс низ Македонија кога ќе се спомне македонско бугарско пријателство...
За омразата, убаво кажано, дај да спакуваме уште од робата додека на другите не им текнало.Icon_surprised

До кога ќе се спомнуваат две червени и уличните продавачи од Бугарија. Дури и да било вистина, прво, тоа покажува наш комплекс, второ, помина 20 години од тоа, аман веќе, дај да гледаме како се сега работите. А тоа е, Бугарија има нешто повисок GDP + пониска невработеност.
Но за историчарите/политичарите се согласувам... Здравје, време лечи се.
Бензинoт e ваш, a идејите наши.
О. Б.
29-06-2011, 05:31 AM
Reply
Il Schismatico Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,078
Joined: Sep 2010
Reputation: 19
#27

Истината е, че България беше тотално подчинена на СССР, а Югославия покрай движението на необвързаните, си позволяваше пазарни експерименти със социализма и дисидентството още от 60-те години-това като резултат от споразумението за подялба на влиянията и силите още между Сталин и Чърчил в Ялта.
Освен това Югославия беше средно 3 пъти по-голяма от България-като прибавим елементите на капитализъм и прогрес, става ясно че стандартът в края на 80-те години в МК трябва да е бил по-висок, и то чувствително, отколкото в БГ.
Което обяснява икономически нещата.
"Прословутите" приказки за "червените" /предполагам, това са някакви банкноти, еквивалент на 5-10 лева?/ и намекът че всички българки са курви, а всички българите са примитивни клошари, вече нямат икономическа обосновка, а личат на некаква лека фрустрация и са въпрос на възпитание и култура към събеседника, които си личат в разговор.
Но контактите се увеличават-и предразсъдъците се коригират-например за езиците.
Мога да кажа само, че преди 2-3 години беше немислимо македонски форум да дозволи да пишеш на български, а сега не е така-това е добър знак.
В някои бивши форуми като на БГ-ВМРО също не беше проблем, но в някои като АЛЛ-БГ може би все още е-времената текат, нравите се променят...но зависи какво пишеш-ако се изкажеш добронамерено към България никой няма да ти направи бележка че не пишеш на български стандартен...
Стига плачове! Всяка луна е ужасна,
всяко слънце – горчиво, додето умре.
Любовта в сладки спазми защо ли ме тласна…
Разтвори се, мой трюм! Погълни ме, море!

http://tsvetno.blogspot.com/2008/07/blog-post_257.html
(This post was last modified: 29-06-2011, 07:21 AM by Il Schismatico.)
29-06-2011, 07:17 AM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#28

Zoograf, во пост ТодорЖивковска Бугарија имаше работи кои можеби денес се незамисливи во Бугарија како ЕУ членка. Меѓутоа да се порекнува нивното случување и да се лепи етикета на нив дека се пропагандна конструкција на некоја служба е исто толку злобно колку и обопштувањето дека цел народ е таков како уличните моми за две червени.
Кога сме веќе кај червените, се работи за југословенската стодинарка, со црвен коњ, свежо деноминирана по декретот на Анте Марковиќ за симнување на 3 нули од цените во динари и врзување на курсот на динарот за германската марка во однос 7 динари за 1 марка.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
29-06-2011, 02:46 PM
Reply
Il Schismatico Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,078
Joined: Sep 2010
Reputation: 19
#29

Ако правилно разбирам, в 100 динара има около 14 марки, т.е. "2 червени" са приблизитолено 28 марки, да ги кажем = 25-30 лева?
Стига плачове! Всяка луна е ужасна,
всяко слънце – горчиво, додето умре.
Любовта в сладки спазми защо ли ме тласна…
Разтвори се, мой трюм! Погълни ме, море!

http://tsvetno.blogspot.com/2008/07/blog-post_257.html
29-06-2011, 04:07 PM
Reply
Guest
Unregistered

 
#30

Какви марки обаче- Западно-германски или източногермански.Защото доколкото си спомням едно време ГДР марката беше 50 стотински(одил съм до берлин с 150 лева, а тогава ова за германеца беше една плата), докъто ФРГ марката лакатушеше между 2 и 3 лева .После 99 я закотвихме марката на обмен едно към едно.
29-06-2011, 04:26 PM
Reply
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#31

(29-06-2011, 04:07 PM)Black Wolf Wrote: Ако правилно разбирам, в 100 динара има около 14 марки, т.е. "2 червени" са приблизитолено 28 марки, да ги кажем = 25-30 лева?
Нали си даваш сметка,че има немалко участници из форумите,които даже не знаят какво е една,две или повече "червени" Razmisluva И въпреки това митът за "двете червени" се поддържа усилено...

Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
29-06-2011, 04:39 PM
Website Reply
Il Schismatico Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,078
Joined: Sep 2010
Reputation: 19
#32

Това е задължително за мита-да не може да бъде различЕн от факта, иначе не е мит.
Само изказванията за фактите биват верни или неверни, изказванията за митовете биват убедителни или не, в тях се варва или не понеже ни харесват или не ни харесват.
Това за 2 червени дали е мит или факт, аз не зная, защото не съм бил там по това време-ако идеята е че българските жени са курви, то за мен това значи само че на съвременните македонци това им харесва-щом им харесва, да го вярват, аз специално нямам нищо против. Както нямам нищо против да ме смятат за татарин-на мен ми е се тая.
Стига плачове! Всяка луна е ужасна,
всяко слънце – горчиво, додето умре.
Любовта в сладки спазми защо ли ме тласна…
Разтвори се, мой трюм! Погълни ме, море!

http://tsvetno.blogspot.com/2008/07/blog-post_257.html
29-06-2011, 05:03 PM
Reply