Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 3 Vote(s) - 2.67 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ПРОФЕСИОНАЛЕЦ
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,674
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

22-06-2011, 02:11 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,674
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#2

22-06-2011, 02:13 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,674
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#3


22-06-2011, 02:14 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,674
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#4


22-06-2011, 02:15 AM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#5

Да не претерам ама некаде десет пати сигурно го имам гледано филмот... на памет го знам... Icon_razz))

(This post was last modified: 22-06-2011, 07:00 PM by acko.)
22-06-2011, 06:56 PM
Reply
basilius_2 Offline
Moderator
*****

Posts: 1,136
Joined: Dec 2009
Reputation: 17
#6

Не го догледав целиот филм,но тоа што го видам ме потсетува на една голема тема која се надевам дека треба да се отвори: Средбата помеѓу Џелатот и неговата Жртва.
Дури тој на својата жртва,му поклони нешто.Kниги од негови мисли кои тој ги кажувал.Таа слика ја имаат отсликано и кажано полно народи.. Но како ќе останеме луѓе после сиот таа тортура,уништувања на животи?
Низ целиот филм, се вртеше една порака,која УДБ-ашот му ја кажуваше на својата жртва:"Да ми наредеа да те убијам,ќе те убиев без некоја голема мака".....
"He who controls the present, controls the past. He who controls the past, controls the future." -- George Orwell
"Тој што ја контролира сегашноста,тој го контролира минатото.Тој што го контролира минатото ја контролира иднината." Џорџ Орвел
_____________________________________________________________

http://www.cd-macedonia.com
23-06-2011, 03:26 AM
Reply