Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 5 Vote(s) - 1.8 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ИЗБОРНИ РЕЗУЛТАТИ
Author Message
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#41

(05-06-2011, 10:24 PM)Makedonec Wrote: На А1 сите можни гости-новинари(познати одработувачи на СДС) се убија од тажење за иднината на Македонија која и следува....за "недемократската иднина која не очекува"...и итн итн можете да претпоставите Bag

Недемократската иднина која не очекува не е некое нереално очекување.

Тука нешто друго е важно. ТИЕ НЕ СЕ ПРИФАТЕНИ КАКО БОРБА ПРОТИВ НЕДЕМОКРАТИЈАТА, ПОТОЧНО ВО НИВ НЕ СЕ ПРЕПОЗНАВА СЛОБОДА И РАЗВОЈ!!! Треба тоа да си го размислат. А треба да се размислува за тоа како треба и кој може!!!

Под тие мислам на македонскиот СОРОС, СДСМ, А1 со другите медиуми и др. Јавноста не сака да го прифати нивниот лик!

05-06-2011, 10:34 PM
Reply
Nikola Offline
Senior Member
****

Posts: 512
Joined: Dec 2010
Reputation: 12
#42

(05-06-2011, 10:34 PM)acko Wrote:
(05-06-2011, 10:24 PM)Makedonec Wrote: На А1 сите можни гости-новинари(познати одработувачи на СДС) се убија од тажење за иднината на Македонија која и следува....за "недемократската иднина која не очекува"...и итн итн можете да претпоставите Bag

Недемократската иднина која не очекува не е некое нереално очекување.

Тука нешто друго е важно. ТИЕ НЕ СЕ ПРИФАТЕНИ КАКО БОРБА ПРОТИВ НЕДЕМОКРАТИЈАТА, ПОТОЧНО ВО НИВ НЕ СЕ ПРЕПОЗНАВА СЛОБОДА И РАЗВОЈ!!! Треба тоа да си го размислат. А треба да се размислува за тоа како треба и кој може!!!

Под тие мислам на македонскиот СОРОС, СДСМ, А1 со другите медиуми и др. Јавноста не сака да го прифати нивниот лик!

Кратко кажано народот сака да си оди старата прочитана болумента. Грујо се издигнува колку толку над нив и затоа сега за сега е награден. Кога ќе има некој подобар од него и него ќе му дојде крајот.
05-06-2011, 10:40 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,684
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#43

(05-06-2011, 10:07 PM)acko Wrote: Партијата на Љубе е идинствена во свет... Само таа има 10 пати повеќе членство од гласачи... нормално, доколку му веруваме на Љубе... Glava_vo_zid

Јордан, браво за прогнозата за Љубе... Icon_razz А и ти се исполни ’желбата’, поточно првиот дел, да се надеваме дека истото ќе се случи и за вториот, ако не се лажам требаше година дена да почекаме...Се надевам ке се исполни и вториот дел, многу луѓе кои беа со нас ама подлегнаа на пропагандата во последен час, ке извлечат поука од случувањата кои ке следат.
Ние работиме на тоа, во Македонија да ИЗГРЕЕ ЗОРА НА СЛОБОДАТА. За две до три недели ке го видите првиот чекор.
05-06-2011, 10:40 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,684
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#44

(05-06-2011, 10:34 PM)acko Wrote:
(05-06-2011, 10:24 PM)Makedonec Wrote: На А1 сите можни гости-новинари(познати одработувачи на СДС) се убија од тажење за иднината на Македонија која и следува....за "недемократската иднина која не очекува"...и итн итн можете да претпоставите Bag

Недемократската иднина која не очекува не е некое нереално очекување.

Тука нешто друго е важно. ТИЕ НЕ СЕ ПРИФАТЕНИ КАКО БОРБА ПРОТИВ НЕДЕМОКРАТИЈАТА, ПОТОЧНО ВО НИВ НЕ СЕ ПРЕПОЗНАВА СЛОБОДА И РАЗВОЈ!!! Треба тоа да си го размислат. А треба да се размислува за тоа како треба и кој може!!!

Под тие мислам на македонскиот СОРОС, СДСМ, А1 со другите медиуми и др. Јавноста не сака да го прифати нивниот лик!Дали сега ја гледате штетата која ја нанесе А1 со лажната независност.
Тие буквално одработија за Грујо.
05-06-2011, 10:49 PM
Reply
Makedonec Offline
Senior Member
****

Posts: 406
Joined: May 2010
Reputation: 8
#45

(05-06-2011, 10:49 PM)ЈорданПетровски Wrote: Дали сега ја гледате штетата која ја нанесе А1 со лажната независност.
Тие буквално одработија за Грујо.

Јордане ок е да си веруваш во теории на заговор....ама со ова ептен отиде предалеку....

Не за друго туку ќе си ја изгубиш репутацијата помеѓу нас,со овие твои изјави.

Поздрав и нека им е честита победата на ВМРО-ДПМНЕ....и се надевам дека ќе си стојат на зборот и ќе ги спроведат зацртаните реформи од програмата.
05-06-2011, 10:56 PM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#46

Не мисли на тоа дека се договориле А1 да одработи за ДПМНЕ, туку дека на крај нивното однесување придонело за ДПМНЕ... Ако не сум разбрал јас погрешно...

05-06-2011, 10:58 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,684
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#47

(05-06-2011, 10:56 PM)Makedonec Wrote:
(05-06-2011, 10:49 PM)ЈорданПетровски Wrote: Дали сега ја гледате штетата која ја нанесе А1 со лажната независност.
Тие буквално одработија за Грујо.

Јордане ок е да си веруваш во теории на заговор....ама со ова ептен отиде предалеку....

Не за друго туку ќе си ја изгубиш репутацијата помеѓу нас,со овие твои изјави.

Поздрав и нека им е честита победата на ВМРО-ДПМНЕ....и се надевам дека ќе си стојат на зборот и ќе ги спроведат зацртаните реформи од програмата.Јас нереков дека А1 свесно биле за Грујо. Вратете се назад и погледнете ги моите коментари за А1 и Велија. А1 со лагите со кои мислеше ке го спаси Велија му помогна на Груевски. КРИМИНАЛОТ е КРИМИНАЛ и луѓето околу тоа неможат да се лажат. Јас и ден денеска велам дека Груевски постапи исправно кога го уапси Велија.
05-06-2011, 11:07 PM
Reply
Makedonec Offline
Senior Member
****

Posts: 406
Joined: May 2010
Reputation: 8
#48

(05-06-2011, 11:07 PM)ЈорданПетровски Wrote: Јас нереков дека А1 свесно биле за Грујо. Вратете се назад и погледнете ги моите коментари за А1 и Велија. А1 со лагите со кои мислеше ке го спаси Велија му помогна на Груевски. КРИМИНАЛОТ е КРИМИНАЛ и луѓето околу тоа неможат да се лажат. Јас и ден денеска велам дека Груевски постапи исправно кога го уапси Велија.

Да но мора да се има во предвид дека А1 мобилизираше голем дел од гласачите на СДС.

И најважно од се на избориве е што Б.Ц и Рада немаа доблест да им честитаат на ВМРО...го пуштија сиромашкиот Горданчо да им го измете изметот.
05-06-2011, 11:09 PM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#49

(05-06-2011, 11:09 PM)Makedonec Wrote: Да но мора да се има во предвид дека А1 мобилизираше голем дел од гласачите на СДС.

Добар муабет... А1 успеа да го мобилизира СДСМ и нешто што гравитирало околу него. СДСМ беше мобилизиран како во најдобрите денови... Но, тоа се покажа дека не е доволно...

05-06-2011, 11:12 PM
Reply
Makedonec Offline
Senior Member
****

Posts: 406
Joined: May 2010
Reputation: 8
#50

(05-06-2011, 11:12 PM)acko Wrote: Добар муабет... А1 успеа да го мобилизира СДСМ и нешто што гравитирало околу него. СДСМ беше мобилизиран како во најдобрите денови... Но, тоа се покажа дека не е доволно...

Сега треба сите во потпис да стасиме "Б.Ц конечно можеш да си одиш од политиката".

И мислам дека ако навистина се реформира СДС квалитетно со нов кадар...без пипците на Б.Ц....тогаш гарант победуваат на наредните избори.
05-06-2011, 11:16 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,684
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#51

Се уште се не е готово. Фактурата од Ахмети уште не е испорачана. Не ја знаеме цената која ке треба да ја плати Грујо за да формира влада, не ја знаеме ниту ние, ниту дел од оние кои гласаа за Грујо, оние кој не се слепи партиски војници и на кои сепак интересите на Македонија се над интересите за гола власт.
05-06-2011, 11:24 PM
Reply
Makedonec Offline
Senior Member
****

Posts: 406
Joined: May 2010
Reputation: 8
#52

(05-06-2011, 11:24 PM)ЈорданПетровски Wrote: Се уште се не е готово. Фактурата од Ахмети уште не е испорачана. Не ја знаеме цената која ке треба да ја плати Грујо за да формира влада, не ја знаеме ниту ние, ниту дел од оние кои гласаа за Грујо, оние кој не се слепи партиски војници и на кои сепак интересите на Македонија се над интересите за гола власт.

Фактурата ќе стаса од амбасадата на кале....та ќе одлучи кој ќе формира влада....ај здраво


Инаку Љубе Бошковски од денес сигурно ќе стане "политички аналитичар-експерт" Glava_vo_zid
05-06-2011, 11:28 PM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#53

(05-06-2011, 11:24 PM)ЈорданПетровски Wrote: Се уште се не е готово. Фактурата од Ахмети уште не е испорачана. Не ја знаеме цената која ке треба да ја плати Грујо за да формира влада, не ја знаеме ниту ние, ниту дел од оние кои гласаа за Грујо, оние кој не се слепи партиски војници и на кои сепак интересите на Македонија се над интересите за гола власт.

Од утре повторно станува интересно...


05-06-2011, 11:28 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,684
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#54

(05-06-2011, 10:33 PM)Makedonec Wrote: Значи сега официјално ЛДП,ОМ,ДД,ДОСТОИНСТВО нивниот историјат на постоење завршува на 5.06.2011???

Или пак ќе планираат да постојат како партија?


Во нормални држави треба да ги нема ни нив ни нивните лидери, но Македонија не е бадијала земја на чудата. Нема да ме изненади ако пред следните избори, Филип, Манасиевски, Гуштеров се појават во некоја нова партија која ке ни нуди "спас"
05-06-2011, 11:38 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,684
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#55

(05-06-2011, 11:28 PM)Makedonec Wrote: Фактурата ќе стаса од амбасадата на кале....та ќе одлучи кој ќе формира влада....ај здраво


Инаку Љубе Бошковски од денес сигурно ќе стане "политички аналитичар-експерт" Glava_vo_zidНе,од амбасадата на САД нема да стаса засега ништо. Ке стаса од Али Ахмети, немој веднаш да му правиш алиби на Грујо.

Љубе ке стане пак мајстор на кулинарството само со една разлика наместо во Шевинген сега ке биде во Идризово.
05-06-2011, 11:43 PM
Reply
Makedonec Offline
Senior Member
****

Posts: 406
Joined: May 2010
Reputation: 8
#56

(05-06-2011, 11:43 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(05-06-2011, 11:28 PM)Makedonec Wrote: Фактурата ќе стаса од амбасадата на кале....та ќе одлучи кој ќе формира влада....ај здраво


Инаку Љубе Бошковски од денес сигурно ќе стане "политички аналитичар-експерт" Glava_vo_zidНе,од амбасадата на САД нема да стаса засега ништо. Ке стаса од Али Ахмети, немој веднаш да му правиш алиби на Грујо.

Љубе ке стане пак мајстор на кулинарството само со една разлика наместо во Шевинген сега ке биде во Идризово.

По која основа ќе го носат Љубе у апс?....има ли во Македонија дебели архиви за него?

05-06-2011, 11:50 PM
Reply
Guest
Unregistered

 
#57

(05-06-2011, 11:28 PM)acko Wrote:
(05-06-2011, 11:24 PM)ЈорданПетровски Wrote: Се уште се не е готово. Фактурата од Ахмети уште не е испорачана. Не ја знаеме цената која ке треба да ја плати Грујо за да формира влада, не ја знаеме ниту ние, ниту дел од оние кои гласаа за Грујо, оние кој не се слепи партиски војници и на кои сепак интересите на Македонија се над интересите за гола власт.

Од утре повторно станува интересно...

Мислам дека ова е најдобар сооднос на сили во парламентот. За квалификувано мнозинство потребни се 2/3 од 123 пратеника што значи дека ниту еден посериозен (системски) закон нема да може да биде донесен без СДСМ. Груевски е свесен дека неговите реформи во судството и администрацијата кои сега и на пресот ги наведе нема да можат да поминат без амин од СДСМ (Закон за управна постапка, Закон за државна администрација, Закон за јавна администрација, Закон за судови). Тоа во секој случај е подобро отколку досегашната ситуација.
06-06-2011, 12:06 AM
Reply
Nikola Offline
Senior Member
****

Posts: 512
Joined: Dec 2010
Reputation: 12
#58

(05-06-2011, 11:24 PM)ЈорданПетровски Wrote: Се уште се не е готово. Фактурата од Ахмети уште не е испорачана. Не ја знаеме цената која ке треба да ја плати Грујо за да формира влада, не ја знаеме ниту ние, ниту дел од оние кои гласаа за Грујо, оние кој не се слепи партиски војници и на кои сепак интересите на Македонија се над интересите за гола власт.

Мислам дека има можност Грујо привремено да се повлече од премиерска функција.
06-06-2011, 12:07 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,684
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#59

(05-06-2011, 11:50 PM)Makedonec Wrote:
(05-06-2011, 11:43 PM)ЈорданПетровски Wrote: Не,од амбасадата на САД нема да стаса засега ништо. Ке стаса од Али Ахмети, немој веднаш да му правиш алиби на Грујо.

Љубе ке стане пак мајстор на кулинарството само со една разлика наместо во Шевинген сега ке биде во Идризово.

По која основа ќе го носат Љубе у апс?....има ли во Македонија дебели архиви за него?Има. Тука има малку докази за апсот на Љубе.
06-06-2011, 12:50 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,684
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#60

(06-06-2011, 12:07 AM)Nikola Wrote:
(05-06-2011, 11:24 PM)ЈорданПетровски Wrote: Се уште се не е готово. Фактурата од Ахмети уште не е испорачана. Не ја знаеме цената која ке треба да ја плати Грујо за да формира влада, не ја знаеме ниту ние, ниту дел од оние кои гласаа за Грујо, оние кој не се слепи партиски војници и на кои сепак интересите на Македонија се над интересите за гола власт.

Мислам дека има можност Грујо привремено да се повлече од премиерска функција.Тоа ке е умен потег на Грујо. Така ке се спаси од избори во рок од две години. Само се сомневам дека Грујо ке ја надмине својата самобендисаност и ке стори таков потег.
06-06-2011, 01:03 AM
Reply