Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 11 Vote(s) - 3.45 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Емиграциjа во Канада
Author Message
perfectford Away
Administrator
*******

Posts: 69
Joined: Dec 2009
Reputation: 0
#1

[Image: reklama.jpg]
14-05-2011, 08:56 PM
Website Reply
Guest
Unregistered

 
#2

se otepav od cekanje i ne dojde........zosto ne izlaga.........i na toj telefon sto e ostaven nema nformacija za zenata
31-05-2011, 12:02 AM
Reply
ЈорданПетровски Offline
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,545
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#3

(31-05-2011, 12:02 AM)Guest Wrote: se otepav od cekanje i ne dojde........zosto ne izlaga.........i na toj telefon sto e ostaven nema nformacija za zenata


Грешката ке е кај Вас. Еве дел од порака од човек кој бил на средбата:

"Sostanokot so Velichka beshe mnogu prijaten od nejzina strana. Ke prodolzime so dopolnitelna komunikacija po 29 Juni 2011!"
31-05-2011, 02:38 PM
Reply
Guest
Unregistered

 
#4

Luge ne se lazete,taa ima zafrknato mnogu luge samo da im gi zeme parite.DUBARA ZA PARA
01-07-2011, 09:53 PM
Reply
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#5

Църни,един автобояджия какви пари взима в Канада горе-долу?
Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
01-07-2011, 11:10 PM
Website Reply
ЈорданПетровски Offline
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,545
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#6

(01-07-2011, 11:10 PM)TATAP Wrote: Църни,един автобояджия какви пари взима в Канада горе-долу?


Не го разбирам зборот : автобояджия
03-07-2011, 12:33 PM
Reply
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#7

(03-07-2011, 12:33 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(01-07-2011, 11:10 PM)TATAP Wrote: Църни,един автобояджия какви пари взима в Канада горе-долу?


Не го разбирам зборот : автобояджия
Който боядисва коли (автомобили) (carpainter)
Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
(This post was last modified: 03-07-2011, 10:34 PM by TATAP.)
03-07-2011, 10:29 PM
Website Reply
ЈорданПетровски Offline
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,545
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#8

(03-07-2011, 10:29 PM)TATAP Wrote:
(03-07-2011, 12:33 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(01-07-2011, 11:10 PM)TATAP Wrote: Църни,един автобояджия какви пари взима в Канада горе-долу?


Не го разбирам зборот : автобояджия
Който боядисва коли (автомобили) (carpainter)Не е подолу од 20$ на час.
06-07-2011, 01:28 AM
Reply
Guest
Unregistered

 
#9

(06-07-2011, 01:28 AM)ЈорданПетровски Wrote:
(03-07-2011, 10:29 PM)TATAP Wrote:
(03-07-2011, 12:33 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(01-07-2011, 11:10 PM)TATAP Wrote: Църни,един автобояджия какви пари взима в Канада горе-долу?


Не го разбирам зборот : автобояджия
Който боядисва коли (автомобили) (carpainter)Не е подолу од 20$ на час.
ne e podolu ami dokato nastpi ima da ti odereat козата

30-07-2011, 10:51 PM
Reply
tumba ku Offline
Member
***

Posts: 57
Joined: May 2012
Reputation: 0
#10

Eve eden file na eden nas sogradjanin (Krstevski) koj zivee vo Kanada.
Mojot najdobar drugar, koj zivee vo Toronto, mi gi potvrdi ovie gledanja na G. Krstevski:.pdf   del11.pdf (Size: 30.28 KB / Downloads: 12)


Me interesira sto misli Jordan za ova gledanje za emigracijata vo Kanada
08-07-2012, 07:36 AM
Reply
ЈорданПетровски Offline
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,545
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#11

(08-07-2012, 07:36 AM)tumba ku Wrote: Eve eden file na eden nas sogradjanin (Krstevski) koj zivee vo Kanada.
Mojot najdobar drugar, koj zivee vo Toronto, mi gi potvrdi ovie gledanja na G. Krstevski:

Me interesira sto misli Jordan za ova gledanje za emigracijata vo KanadaЈас живеам во град каде што нема многу Македонци. Оние што ги има во мојот град се дојдени многу пред мене, најстариот 1924, на две години и е по потекло од Прилеп, другите на почетокот на седумдесетите години на минатиот век по потекло од Егејска Македонија, ги знам како добри луѓе, луѓе кои сакаат да помогнат и помагаат. Во македонската заедница, црковните управи, литературните и играорните секции, партиите не сум се обидувал да се вклучам и неможам да кажам како е.
10-07-2012, 12:22 AM
Reply