Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 5 Vote(s) - 2.8 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Алтернативни музички преработки на македонска поезија.
Author Message
Zoograf Offline
Senior Member
****

Posts: 643
Joined: Jul 2010
Reputation: 30
#1

Алтернативни музички преработки на македонска поезија.

1. Думање - Константин Миладинов (Мизар).

2. Т'га за југ - Константин Миладинов (Run Run Vanguard).

3.1 1762 - Глигор Прличев (Мизар, 1991)

3.2 1762 - Глигор Прличев (Мизар, 2004)

4. Везилка/Ленка - Блаже Конески/Кочо Рацин (Фолтин)

Бонус:
Зборови волшебни - Борис Пастернак (Архангел)
Борис е Русин, ама песмичката е супер...
Бензинoт e ваш, a идејите наши.
О. Б.
10-05-2011, 04:22 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,630
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#2

BravoBravoBravo
11-05-2011, 03:33 AM
Reply