Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 13 Vote(s) - 3.23 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
РАСКОЛОТ ВО ВМРО ДПМНЕ ВИСТИНСКИ ИЛИ ДЕЛО НА СДБ-УДБе
Author Message
Горан Н. Арсов Offline
Member
***

Posts: 87
Joined: Mar 2010
Reputation: 0

Јордане, прво провери што значи иредентизам.
Второ, тоа што групата работела против статутот на ДПМНЕ, не значи дека работела против иредентизамот во ДПМНЕ.
Смешки. Icon_razz
Ај стварно, јас полека ќе привршувам со муабетот на овој форум. Си имам економија, психологија, спорт, политика и физика за блогирање.
(This post was last modified: 07-04-2010, 12:27 AM by Горан Н. Арсов.)
07-04-2010, 12:26 AM
Website Reply
pirinec Offline
Junior Member
**

Posts: 26
Joined: Apr 2010
Reputation: 0

(07-04-2010, 12:26 AM)Горан Н. Арсов Wrote: Јордане, прво провери што значи иредентизам.
Второ, тоа што групата работела против статутот на ДПМНЕ, не значи дека работела против иредентизамот во ДПМНЕ.
Смешки. Icon_razz
Ај стварно, јас полека ќе привршувам со муабетот на овој форум. Си имам економија, психологија, спорт, политика и физика за блогирање.

Da ovde e gubenje vreme Gorane. Za na kraj sakav da mu pustam na psihopatot dokaz objaven vo mediumite od Parlamentot na RM noemvri 1996 godina od Parlamentarnata Komisijata za nadzor na DBK, sto e demant na lagite na Jordan, ama ne znam kako se zakacuva scanot e jpg format ! Ako znaes kazi mi za da mu se smejat ! Normalno imam samo dokazi od vesnicite i od knigata na Sinadinovski. Toj se po 100 pati zakaci a demek ne saka za novinarot Icon_lol
Aj ke pocekam ako znaes kazi kako da napravam attachment ne funkcionira toa dolu bara nekoja url adresa???
07-04-2010, 12:37 AM
Reply
Горан Н. Арсов Offline
Member
***

Posts: 87
Joined: Mar 2010
Reputation: 0

(07-04-2010, 12:56 AM)pirinec Wrote: Administratore kako da ja podignam slikata scan jpg od PC na http://
toa me prasuva http://....................
Ili kazi mi kaj da citam help ako ima ?
Ke pomognes edna vistina da izleze na videlina!

Проба дали може да се стави со „New Attachment“, кое се наоѓа на дното на страната, откако ќе кликнеш „reply“ на нечиј текст на форумот.


Attached Files Thumbnail(s)
   
(This post was last modified: 07-04-2010, 01:01 AM by Горан Н. Арсов.)
07-04-2010, 01:00 AM
Website Reply
Администратор Offline
Administrator
*******

Posts: 716
Joined: Dec 2009
Reputation: 6

(07-04-2010, 12:56 AM)pirinec Wrote: Administratore kako da ja podignam slikata scan jpg od PC na http://
toa me prasuva http://....................
Ili kazi mi kaj da citam help ako ima ?
Ke pomognes edna vistina da izleze na videlina!


Ке направиш вака: долу имаш New Attachment: ке одиш на Browse и ке кликнеш и ке ја внесеш од твоето PC онаа што сакаш.
07-04-2010, 01:03 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,340
Joined: Mar 2010
Reputation: 36

(07-04-2010, 12:26 AM)Горан Н. Арсов Wrote: Јордане, прво провери што значи иредентизам.
Второ, тоа што групата работела против статутот на ДПМНЕ, не значи дека работела против иредентизамот во ДПМНЕ.
Смешки. Icon_razz
Ај стварно, јас полека ќе привршувам со муабетот на овој форум. Си имам економија, психологија, спорт, политика и физика за блогирање.

Абре Горане што гение си ти.?????? Како тоа таков ум да остане неискористен.
Физичар си наводно еве ти еден начин кои се надевам ке ти помогне да рабереш нешто во животот.
Ке нацраш два круга. Едниот со радиус од 1 см и вториот со радиус од 10 см. Внатре во кругот Горане е ЗНАЕЊЕТО а НАДВОР од обвивката е НЕЗНАЕЊЕ.
Значи: што е поголемо ЗНАЕЊЕТО поголемо е и НЕЗНАЕЊЕТО.
Наравоучение: Луѓе кои незнаат скоро НИШТО секогаш мислат дека ЗНААТ СЕ .
07-04-2010, 01:08 AM
Reply
Администратор Offline
Administrator
*******

Posts: 716
Joined: Dec 2009
Reputation: 6

(07-04-2010, 12:37 AM)pirinec Wrote:
(07-04-2010, 12:26 AM)Горан Н. Арсов Wrote: Јордане, прво провери што значи иредентизам.
Второ, тоа што групата работела против статутот на ДПМНЕ, не значи дека работела против иредентизамот во ДПМНЕ.
Смешки. Icon_razz
Ај стварно, јас полека ќе привршувам со муабетот на овој форум. Си имам економија, психологија, спорт, политика и физика за блогирање.

Da ovde e gubenje vreme Gorane. Za na kraj sakav da mu pustam na psihopatot dokaz objaven vo mediumite od Parlamentot na RM noemvri 1996 godina od Parlamentarnata Komisijata za nadzor na DBK, sto e demant na lagite na Jordan, ama ne znam kako se zakacuva scanot e jpg format ! Ako znaes kazi mi za da mu se smejat ! Normalno imam samo dokazi od vesnicite i od knigata na Sinadinovski. Toj se po 100 pati zakaci a demek ne saka za novinarot Icon_lol
Aj ke pocekam ako znaes kazi kako da napravam attachment ne funkcionira toa dolu bara nekoja url adresa???

Неможaм да разберам, знаеш да употребуваш еден куп никови. Знаеш да ги криеш IP адресите на никовите а незнаеш да прикачиш слика .


IP Search Results for '89.205.42.223'
IP Address Result
89.205.42.223 Registration IP: kolaps
89.205.42.223 Last Known IP: kolaps
89.205.42.223 Registration IP: pirinec
89.205.42.223 Last Known IP: pirinec
89.205.42.223 Registration IP: idealist
89.205.42.223 Last Known IP: idealist
89.205.42.223 Registration IP: svedok
89.205.42.223 Last Known IP: svedok
89.205.42.223 Registration IP: reinkarnacija
89.205.42.223 Last Known IP: reinkarnacija


pirinec влез преку Аргентина, на [05/04/2010 3:19:57 PM]
IP address [?]: 200.51.203.200 [Whois] [Reverse IP]
IP country code: AR
IP address country: ip address flag Argentina
IP address state: Distrito Federal
IP address city: Buenos Aires
IP address latitude: -34.5875
IP address longitude: -58.6725
ISP of this IP [?]: Telefonica Data Argentina S.A.
Organization: Advance Telecomunicaciones S.A.
Host of this IP: [?]: host200.advance.com.ar [Whois] [Trace]Те толерираме со денови да видиме дали нешто ново измислила УДБА. Но нема ништо. Сигурен доказ дека мисија на ГРУПАЦИЈАТА не е залудна.

Се договоривме да те оставиме да пишуваш и понатака, услов е само тоа да биде под еден ник. Оваа отстапка е од причина да не не обвинуваШ дека си баниран за да не излезе вистината на виделина.
07-04-2010, 01:33 AM
Reply
pirinec Offline
Junior Member
**

Posts: 26
Joined: Apr 2010
Reputation: 0

(07-04-2010, 01:33 AM)Администратор Wrote:
(07-04-2010, 12:37 AM)pirinec Wrote:
(07-04-2010, 12:26 AM)Горан Н. Арсов Wrote: Јордане, прво провери што значи иредентизам.
Второ, тоа што групата работела против статутот на ДПМНЕ, не значи дека работела против иредентизамот во ДПМНЕ.
Смешки. Icon_razz
Ај стварно, јас полека ќе привршувам со муабетот на овој форум. Си имам економија, психологија, спорт, политика и физика за блогирање.

Da ovde e gubenje vreme Gorane. Za na kraj sakav da mu pustam na psihopatot dokaz objaven vo mediumite od Parlamentot na RM noemvri 1996 godina od Parlamentarnata Komisijata za nadzor na DBK, sto e demant na lagite na Jordan, ama ne znam kako se zakacuva scanot e jpg format ! Ako znaes kazi mi za da mu se smejat ! Normalno imam samo dokazi od vesnicite i od knigata na Sinadinovski. Toj se po 100 pati zakaci a demek ne saka za novinarot Icon_lol
Aj ke pocekam ako znaes kazi kako da napravam attachment ne funkcionira toa dolu bara nekoja url adresa???

Неможaм да разберам, знаеш да употребуваш еден куп никови. Знаеш да ги криеш IP адресите на никовите а незнаеш да прикачиш слика .


IP Search Results for '89.205.42.223'
IP Address Result
89.205.42.223 Registration IP: kolaps
89.205.42.223 Last Known IP: kolaps
89.205.42.223 Registration IP: pirinec
89.205.42.223 Last Known IP: pirinec
89.205.42.223 Registration IP: idealist
89.205.42.223 Last Known IP: idealist
89.205.42.223 Registration IP: svedok
89.205.42.223 Last Known IP: svedok
89.205.42.223 Registration IP: reinkarnacija
89.205.42.223 Last Known IP: reinkarnacija


pirinec влез преку Аргентина, на [05/04/2010 3:19:57 PM]
IP address [?]: 200.51.203.200 [Whois] [Reverse IP]
IP country code: AR
IP address country: ip address flag Argentina
IP address state: Distrito Federal
IP address city: Buenos Aires
IP address latitude: -34.5875
IP address longitude: -58.6725
ISP of this IP [?]: Telefonica Data Argentina S.A.
Organization: Advance Telecomunicaciones S.A.
Host of this IP: [?]: host200.advance.com.ar [Whois] [Trace]Те толерираме со денови да видиме дали нешто ново измислила УДБА. Но нема ништо. Сигурен доказ дека мисија на ГРУПАЦИЈАТА не е залудна.

Се договоривме да те оставиме да пишуваш и понатака, услов е само тоа да биде под еден ник. Оваа отстапка е од причина да не не обвинуваШ дека си баниран за да не излезе вистината на виделина.

Nema vrska toa! koj kako e na rabota vo biroto site vleguvame na forumov! A stvarno ne moze da se napravi attachment ! neznam zasto utre ke probam da podignam scanot na ftp pa so url da zakacam ! Vaka ne saka. Inaku UDBA imaat sufisticirana oprema, taman rabota ako na ova nivo rabotat ! Ke se potrudam se sto kazav da zakacam zaradi vistinata! Znaci ke bide problem drugite da vleguvaat, IP e fiksna ne e dinamicna.Toa so argentina e od chat zaboraveno ne za na forumov;) Premnogu daleku otide !
(This post was last modified: 07-04-2010, 01:58 AM by pirinec.)
07-04-2010, 01:53 AM
Reply
Администратор Offline
Administrator
*******

Posts: 716
Joined: Dec 2009
Reputation: 6

(07-04-2010, 01:53 AM)pirinec Wrote: Nema vrska toa! koj kako e na rabota vo biroto site vleguvame na forumov! A stvarno ne moze da se napravi attachment ! neznam zasto utre ke probam da podignam scanot na ftp pa so url da zakacam ! Vaka ne saka. Inaku UDBA imaat sufisticirana oprema, taman rabota ako na ova nivo rabotat ! Ke se potrudam se sto kazav da zakacam zaradi vistinata! Znaci ke bide problem drugite da vleguvaat, IP e fiksna ne e dinamicna.Toa so argentina e od chat zaboraveno ne za na forumov;) Premnogu daleku otide !


Какво биро е тоа што работи и во три часот нокје.???ShokShok

Ама денеска некако бевте скоро сите во исто време на работа.JeeeJeee Сега тебе ти е редот да пишуваш. Сигорно си пожарен.
А и чат машала, па АРГЕНТИНСКИ IP...значи вие хакери N1.

Да ми кажеш кој ник ке користиш.
07-04-2010, 02:24 AM
Reply
Душан Јордан Петровски II Offline
Member
***

Posts: 220
Joined: Apr 2010
Reputation: 3

Џовани и Горанчо, како и пиринецов кој сведочи за колапс на идеализмот па реинкарнација:
шверцот кој се водеше (и суште се води) низ Македонија одеше (и сеуште оди) за финансирање на Србија во војните со Хрватска и Босна (а денес оди во привати каси). Ова се работи кои ги имаат изјавено видни лица од МВР меѓу кои и Павле Трајанов, но се и предмет на меѓународни судски процеси.
07-04-2010, 02:44 AM
Reply
pirinec Offline
Junior Member
**

Posts: 26
Joined: Apr 2010
Reputation: 0

(07-04-2010, 01:53 AM)pirinec Wrote:
(07-04-2010, 01:33 AM)Администратор Wrote:
(07-04-2010, 12:37 AM)pirinec Wrote:
(07-04-2010, 12:26 AM)Горан Н. Арсов Wrote: Јордане, прво провери што значи иредентизам.
Второ, тоа што групата работела против статутот на ДПМНЕ, не значи дека работела против иредентизамот во ДПМНЕ.
Смешки. Icon_razz
Ај стварно, јас полека ќе привршувам со муабетот на овој форум. Си имам економија, психологија, спорт, политика и физика за блогирање.

Da ovde e gubenje vreme Gorane. Za na kraj sakav da mu pustam na psihopatot dokaz objaven vo mediumite od Parlamentot na RM noemvri 1996 godina od Parlamentarnata Komisijata za nadzor na DBK, sto e demant na lagite na Jordan, ama ne znam kako se zakacuva scanot e jpg format ! Ako znaes kazi mi za da mu se smejat ! Normalno imam samo dokazi od vesnicite i od knigata na Sinadinovski. Toj se po 100 pati zakaci a demek ne saka za novinarot Icon_lol
Aj ke pocekam ako znaes kazi kako da napravam attachment ne funkcionira toa dolu bara nekoja url adresa???

Неможaм да разберам, знаеш да употребуваш еден куп никови. Знаеш да ги криеш IP адресите на никовите а незнаеш да прикачиш слика .


IP Search Results for '89.205.42.223'
IP Address Result
89.205.42.223 Registration IP: kolaps
89.205.42.223 Last Known IP: kolaps
89.205.42.223 Registration IP: pirinec
89.205.42.223 Last Known IP: pirinec
89.205.42.223 Registration IP: idealist
89.205.42.223 Last Known IP: idealist
89.205.42.223 Registration IP: svedok
89.205.42.223 Last Known IP: svedok
89.205.42.223 Registration IP: reinkarnacija
89.205.42.223 Last Known IP: reinkarnacija


pirinec влез преку Аргентина, на [05/04/2010 3:19:57 PM]
IP address [?]: 200.51.203.200 [Whois] [Reverse IP]
IP country code: AR
IP address country: ip address flag Argentina
IP address state: Distrito Federal
IP address city: Buenos Aires
IP address latitude: -34.5875
IP address longitude: -58.6725
ISP of this IP [?]: Telefonica Data Argentina S.A.
Organization: Advance Telecomunicaciones S.A.
Host of this IP: [?]: host200.advance.com.ar [Whois] [Trace]Те толерираме со денови да видиме дали нешто ново измислила УДБА. Но нема ништо. Сигурен доказ дека мисија на ГРУПАЦИЈАТА не е залудна.

Се договоривме да те оставиме да пишуваш и понатака, услов е само тоа да биде под еден ник. Оваа отстапка е од причина да не не обвинуваШ дека си баниран за да не излезе вистината на виделина.

Nema vrska toa! koj kako e na rabota vo biroto site vleguvame na forumov! A stvarno ne moze da se napravi attachment ! neznam zasto utre ke probam da podignam scanot na ftp pa so url da zakacam ! Vaka ne saka. Inaku UDBA imaat sufisticirana oprema, taman rabota ako na ova nivo rabotat ! Ke se potrudam se sto kazav da zakacam zaradi vistinata! Znaci ke bide problem drugite da vleguvaat, IP e fiksna ne e dinamicna.Toa so argentina e od chat zaboraveno ne za na forumov;) Premnogu daleku otide !

OK zavrsiv so mojata rabota.Izrendirav spotot ;)
Znaci da frlame zrepka koj od nas da ostane na forumov ili vo zagrada da bide plus nikIcon_lol Ustvari najdobro da ne doagame, zasto na sekoj sto ne misli kako vas gledate UDBA! Toa e naiven stav, ako ste interesni za UDBA, bidete sigurni taa e veke megu vas, zaboravivte zasto barame lustracija?
Nemajte gajle od onie so koi se karate! UDBA so milo se infiltrira!!!
A i zasto bi se plasele? Osven mozebi Jordan
Icon_wink
07-04-2010, 02:48 AM
Reply
Душан Јордан Петровски II Offline
Member
***

Posts: 220
Joined: Apr 2010
Reputation: 3

И уште една работа, Џовани (интересно ми е што си го одбрал тој ник, бидејќи коинцидира со прекарот на нашиот адвокат во Македонија... за време раније): Му велиш на Јордан - ЦРНИ дека никој не го чита. Па, очигледно дека ти го читаш...
07-04-2010, 02:59 AM
Reply
Giovanni
Unregistered

 

(06-04-2010, 11:09 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: пс. околу никовите. Повели пишувај под твоето вистинско име и презиме и тогаш ке можеме да зборуваме и за никот ваневтодор а со тоа и за твоите никови под кој си пишувал на форуми.
Но малку е чудно оваа пребарување на никови некој како да си ја има мувата на капата.

Мене не ми требаат ни Андов ни Глигоров. И двата се хохштаплери. Андов , 15 години во власта и ништо не напраи, сега сака пак да си створи рејтинг и стално спомнува за тајната служба и лустрација а ништо специфично. Ако тој толку ги знае во детали работите , значи има извор и зошто ништо не напраил?

Она што се важи е што се случува во реалноста. Ти можеш да убедуваш и трубиш за тајни слуѓби овде, но МК стана независна и се повеќе станува.

Него кога веќе зборуваш за Српските тајни служби, што прави тајната служба на Бугарија? И тие имаат тајна служба и тие имаат претензии, теоретски е невозможно и тие да не дејснтвуваат во Македонија.
07-04-2010, 07:09 AM
Reply
Giovanni
Unregistered

 

(07-04-2010, 12:16 AM)Душан Јордан Петровски II Wrote: Што ќе постигне со било какво изјаснување?
На форумов, на други форуми и разбира се во дневно-политичкиот живот во Македонија еден куп се декларативно супер Македонци - но нивните дела кажуваат друга приказна.
Башка што темава е за расколот во ВМРО-ДПНМЕ во 1996, не за Јордановото мнение за генезата на Македонскиот народ.

Има врска изјаснувањето и те каква. Ако некој поаѓа од предпоставките дека Македонците се вештачка нација отргната од Бугарите тогаш цела дискусија паѓа во вода. Јасно е кој е и што е и нема потреба да се дискутира. Но јас го знам Христовиот одговор затоа што тој е и на други форуми запрашан истото (на мал милион на кој учествува) и никогаш нема одговорено ниту пак тврдено ништо спротивно од официјалните бугарски ставови.
07-04-2010, 07:12 AM
Reply
Giovanni
Unregistered

 

(07-04-2010, 01:33 AM)Администратор Wrote:
(07-04-2010, 12:37 AM)pirinec Wrote:
(07-04-2010, 12:26 AM)Горан Н. Арсов Wrote: Јордане, прво провери што значи иредентизам.
Второ, тоа што групата работела против статутот на ДПМНЕ, не значи дека работела против иредентизамот во ДПМНЕ.
Смешки. Icon_razz
Ај стварно, јас полека ќе привршувам со муабетот на овој форум. Си имам економија, психологија, спорт, политика и физика за блогирање.

Da ovde e gubenje vreme Gorane. Za na kraj sakav da mu pustam na psihopatot dokaz objaven vo mediumite od Parlamentot na RM noemvri 1996 godina od Parlamentarnata Komisijata za nadzor na DBK, sto e demant na lagite na Jordan, ama ne znam kako se zakacuva scanot e jpg format ! Ako znaes kazi mi za da mu se smejat ! Normalno imam samo dokazi od vesnicite i od knigata na Sinadinovski. Toj se po 100 pati zakaci a demek ne saka za novinarot Icon_lol
Aj ke pocekam ako znaes kazi kako da napravam attachment ne funkcionira toa dolu bara nekoja url adresa???

Неможaм да разберам, знаеш да употребуваш еден куп никови. Знаеш да ги криеш IP адресите на никовите а незнаеш да прикачиш слика .


IP Search Results for '89.205.42.223'
IP Address Result
89.205.42.223 Registration IP: kolaps
89.205.42.223 Last Known IP: kolaps
89.205.42.223 Registration IP: pirinec
89.205.42.223 Last Known IP: pirinec
89.205.42.223 Registration IP: idealist
89.205.42.223 Last Known IP: idealist
89.205.42.223 Registration IP: svedok
89.205.42.223 Last Known IP: svedok
89.205.42.223 Registration IP: reinkarnacija
89.205.42.223 Last Known IP: reinkarnacija


pirinec влез преку Аргентина, на [05/04/2010 3:19:57 PM]
IP address [?]: 200.51.203.200 [Whois] [Reverse IP]
IP country code: AR
IP address country: ip address flag Argentina
IP address state: Distrito Federal
IP address city: Buenos Aires
IP address latitude: -34.5875
IP address longitude: -58.6725
ISP of this IP [?]: Telefonica Data Argentina S.A.
Organization: Advance Telecomunicaciones S.A.
Host of this IP: [?]: host200.advance.com.ar [Whois] [Trace]Те толерираме со денови да видиме дали нешто ново измислила УДБА. Но нема ништо. Сигурен доказ дека мисија на ГРУПАЦИЈАТА не е залудна.

Се договоривме да те оставиме да пишуваш и понатака, услов е само тоа да биде под еден ник. Оваа отстапка е од причина да не не обвинуваШ дека си баниран за да не излезе вистината на виделина.

Испаѓа два тројца сме на форумов. Јордан Петровски ака Ванчо Михајлов ака Тодор Александров. Татко му еве се јавува во иста временска зона ако веќе зборуваме за времињата, можеби е и тој во посета на син му или живее и тој во Канада. Ако си фер, ќе ги поставиш тогаш сите останати дупликати и никови и ги разјасниш родбинските, географските и МПО врските меѓу вас.
07-04-2010, 07:15 AM
Reply
Giovanni
Unregistered

 

(07-04-2010, 02:59 AM)Душан Јордан Петровски II Wrote: И уште една работа, Џовани (интересно ми е што си го одбрал тој ник, бидејќи коинцидира со прекарот на нашиот адвокат во Македонија... за време раније): Му велиш на Јордан - ЦРНИ дека никој не го чита. Па, очигледно дека ти го читаш...

Не се секирај параноику, се однесуваш како да си ја имаш мувата на капата. Немам јас никакви врски со тајни служби и адвокати ниту пак со никого на форумов. Како што и самиот занеш (знаете) живеам во Италија. Името ми е Јован, на Италијански Giovanni. Се јавив на форумов затоа што преку таквото ми е од флудирање на секаде едно те исто. И како што ти реков, немам никаква намера да останам овдека подолго. Си имам работа во животот, секој ден леб треба да вадам. Јасен е форумов, пробугарски. Никот ванчевтодор се кажува. Христо е докажан бугарин. Се е ова палмудење тајни служби и србија за да се прикрие желбата кон Бугарија. На други форуми луѓе ќе се караат, и на крај бегаат. Исто ќе е и со овој форум. Пар МПОвци, радковци и отворени бугари. Ако Ванчо Михајлов и Тодор Александров пред 80 години не успеаа, тешко дека денеска ванчевтодор ќе успее бугарската кауза да ја истера.
07-04-2010, 07:21 AM
Reply
Душан Јордан Петровски II Offline
Member
***

Posts: 220
Joined: Apr 2010
Reputation: 3

Прво: не сме на форумов Јордан и татко му, туку Јордан и син му, Душан Јоран 2. Душко Црн си помина пред година и пол. И - да живееме во иста временска зона. Сето ова беше напишано баш на оваа тема, но друже Џовани, Ти изгледа многу време си во јабана па си го забораваш мајчиниот ти јазик и затоа не ти се јасни работите што ги читаш, па тлапиш какви ти не глупости, ала Коле Магнов каде секој втор збор ти е Ванчо Михајлов.
Занчи доказот дека Јордан Петровски "ЦРНИ" е бугарски шпион е во никот ванцевтодор? Шест години докумнетирано следење од страна на службите не докажуваат ништо - но еве колку глуп бил Јордан - никот се' кажува?!?! Демократија до ондека!!!
Пошто си психијатар ќе ти е јасно зошто сум параноик (фала на дијагнозата, очигледно е дека се држиш строго до Хипократовата залетва): шест години документирано следење од старана на службите каде и да се свртиме! Или пак јас трубам "едно те исто". Па едно де, друже, тоа е вистината - таа е неменлива.
Сега почна и МПО да го зборуваш во врска со нашето семејство.... Што и да ти кажам нема да веруваш, но сепак ќе ти кажам: МПО ниту го имаме видено за нашиве 10 години во Канада ниту сме слушнале од нив. Но во исти стил како што не' обивнуваш за буграштво, без никаков доказ, седејќи дома, не познавајќе ништо околу нас (и игнорирајќи го она што го знаеш) сега правиш нов филм. А ние сме биле писохопатите и параноиците?!
Ти реков, а се потврдува дека точно сум заклучил, дека нема да има никаков ефект како Јордан ЦРНИ ќе се изјасни по прашањето на Македонската генеза - зашто ти веќе си го донел судот за него.
Но, ти пак работава ја вртиш да муабетиме за приватиот живот на Јордан и семејството, а воопшто не го дискутираш ова:

Quote:Posted by Душан Јордан Петровски II - Денес 02:44 AM
Џовани и Горанчо, како и пиринецов кој сведочи за колапс на идеализмот па реинкарнација:
шверцот кој се водеше (и суште се води) низ Македонија одеше (и сеуште оди) за финансирање на Србија во војните со Хрватска и Босна (а денес оди во привати каси). Ова се работи кои ги имаат изјавено видни лица од МВР меѓу кои и Павле Трајанов, но се и предмет на меѓународни судски процеси.
07-04-2010, 12:42 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,340
Joined: Mar 2010
Reputation: 36

(07-04-2010, 07:09 AM)Giovanni Wrote:
(06-04-2010, 11:09 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: пс. околу никовите. Повели пишувај под твоето вистинско име и презиме и тогаш ке можеме да зборуваме и за никот ваневтодор а со тоа и за твоите никови под кој си пишувал на форуми.
Но малку е чудно оваа пребарување на никови некој како да си ја има мувата на капата.

Мене не ми требаат ни Андов ни Глигоров. И двата се хохштаплери. Андов , 15 години во власта и ништо не напраи, сега сака пак да си створи рејтинг и стално спомнува за тајната служба и лустрација а ништо специфично. Ако тој толку ги знае во детали работите , значи има извор и зошто ништо не напраил?

Она што се важи е што се случува во реалноста. Ти можеш да убедуваш и трубиш за тајни слуѓби овде, но МК стана независна и се повеќе станува.

Него кога веќе зборуваш за Српските тајни служби, што прави тајната служба на Бугарија? И тие имаат тајна служба и тие имаат претензии, теоретски е невозможно и тие да не дејснтвуваат во Македонија.


Giovanni, ти не го признаваш сведочење на Андов, Глигоров, Гошев...упорно бегаш од вистината за да се оправдаш себеси. Утре кога овие работи ке излезат докрај на виделина ти ке си имаш оправдување, не си знаел. Зато се обидуваш на мене да ми прикачиш Бугарофилство и што не друго, бидејки потсвесно ти е страв, ке те прашаат децата утре "како велиш не си знаел кога за овие работи се пишувало, зборувало"...затоа навредувајки ме се обидувате да ме натерате да не пишувам, зборува. Добиениот политички азил во една држава како Канада за вас е ништо. Наместо да биде АЛРМ дека во Македонија нема ДЕМОКРАТИЈА а тоа е причината за сите заостанувања на Македонија, вие плукате по мене.

Тоа го прават само страшливи луѓе. Луѓе кои и иднината на сопствените деца не ги интересера.

Бугарскат служба сигурно дејствува во Македопнија. Но за БУГАРСКАТА СЛУЖБА НЕ РАБОТИ СДБ. СДБ работело и работи ИСКЛУЧИВО ЗА СРПСКИ ИНТЕРЕСИ. Што не презентира некој досие дека е прогонуван од СДБ како соработник на СРПСКИ СЛУЖБИ или ке ми кажеш такви немало.
07-04-2010, 12:45 PM
Reply
Mirza Offline
Junior Member
**

Posts: 45
Joined: Dec 2009
Reputation: 0

Еј другари! YeaYea
Ја малце на одмор бев, ама гледам коначно ми дошле мои луѓе тука да ги сотреме овија вмрОВЦИТЕ бугарашки со зациментирани мозоци.
Пиринец, колапс, сведок, Говани и Горан: немојте да си одите!!! Сега заедно ќе ги искичмиме бугарскиве слуги!! JeeeJeee
Ауууу, гледам и ЦРНИот Јордан излегол од криење, па и подмладок си довел: каков татко таков син, таков внук. ццц!
Само пази Орде, имам и ја документи, и то документи кои нема да ти се свиѓаат!!BaehBaeh
Горан е у право: Што повеќе требала СДБ да стори? Те обвиниле. Завтшена работа бе, неписмен еден. Уствари, извини не си неписмен, имаш диплома по економија од Прилепски Факултет - образовање у пизду матер!NeneneNenene
07-04-2010, 05:26 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,340
Joined: Mar 2010
Reputation: 36

(07-04-2010, 05:26 PM)Mirza Wrote: Еј другари! YeaYea
Ја малце на одмор бев, ама гледам коначно ми дошле мои луѓе тука да ги сотреме овија вмрОВЦИТЕ бугарашки со зациментирани мозоци.
Пиринец, колапс, сведок, Говани и Горан: немојте да си одите!!! Сега заедно ќе ги искичмиме бугарскиве слуги!! JeeeJeee
Ауууу, гледам и ЦРНИот Јордан излегол од криење, па и подмладок си довел: каков татко таков син, таков внук. ццц!
Само пази Орде, имам и ја документи, и то документи кои нема да ти се свиѓаат!!BaehBaeh
Горан е у право: Што повеќе требала СДБ да стори? Те обвиниле. Завтшена работа бе, неписмен еден. Уствари, извини не си неписмен, имаш диплома по економија од Прилепски Факултет - образовање у пизду матер!NeneneNenene


Mirza, по се си задоцнил. Твоите луѓе беа силни додека кажуваа приказни. Кога дојде ред за презентирање документи си заминаа. Ај да видиме ти што ке презентираш од документи. Да не бидеш и ти како "АРГЕНТИЦИВЕ"...да не неможеш да ги прикачиш де.
И твоето биро да не работи 24 часа ???
07-04-2010, 05:55 PM
Reply
Mirza Offline
Junior Member
**

Posts: 45
Joined: Dec 2009
Reputation: 0

(07-04-2010, 05:55 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(07-04-2010, 05:26 PM)Mirza Wrote: Еј другари! YeaYea
Ја малце на одмор бев, ама гледам коначно ми дошле мои луѓе тука да ги сотреме овија вмрОВЦИТЕ бугарашки со зациментирани мозоци.
Пиринец, колапс, сведок, Говани и Горан: немојте да си одите!!! Сега заедно ќе ги искичмиме бугарскиве слуги!! JeeeJeee
Ауууу, гледам и ЦРНИот Јордан излегол од криење, па и подмладок си довел: каков татко таков син, таков внук. ццц!
Само пази Орде, имам и ја документи, и то документи кои нема да ти се свиѓаат!!BaehBaeh
Горан е у право: Што повеќе требала СДБ да стори? Те обвиниле. Завтшена работа бе, неписмен еден. Уствари, извини не си неписмен, имаш диплома по економија од Прилепски Факултет - образовање у пизду матер!NeneneNenene


Mirza, по се си задоцнил. Твоите луѓе беа силни додека кажуваа приказни. Кога дојде ред за презентирање документи си заминаа. Ај да видиме ти што ке презентираш од документи. Да не бидеш и ти како "АРГЕНТИЦИВЕ"...да не неможеш да ги прикачиш де.
И твоето биро да не работи 24 часа ???

Црнец, имам документи што ќе ве закопаат сите вас зациментирани вмрОВЦИ - а посебно тебе! И за "докторско крило" и за паравојска. Не ме лути зашто после ќе плачеш додека ние ти се смееме!
07-04-2010, 07:26 PM
Reply