Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Скандалозна статија во косовски Актуел!!!
Author Message
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#1Mazedonien demonstrierten vor allen Dingen Jugendliche seit dem 18 Juni- gegen das dortige Regime. Die Wut in Mazedonien, wurde ausgelöst durch einen polizeilichen Tötungsakt, an einem Jugendlichen. Der junge Mann wurde im Polizeigewahrsam genommen und dort solange malträtiert bis er starb. Sein Verbrechen war gegen die gefälschten Wahlen in Mazedonien protestiert zu haben. Über mehrere Tage sammelten sich in der „Mutter Theresa Straße“


Косово, Македонија и Албанија - Необични мисли напишани од Max Brym

Среда 29 Јуни 2011 година

На 22 јуни во Косово против сиромаштијата, приватизацијата и кражбите демонстрираа повеќе од 10.000 луѓе.

Во Скопје, Македонија сета младина од 18 јуни протестира против тамошниот РЕЖИМ.

Гневот во Македонија беше предизвикан од убиството на еден млад човек од страна на полицијата. МОМЧЕТО БИЛО ОДНЕСЕНО ВО ПРИТВОР и физички малтретирано се додека не умрело. Неговото злодело е протестирањето против ЛАЖИРАНИТЕ ИЗБОРИ во Македонија.

Во текот на неколку дена главно млади луѓе се собираа на "УЛИЦАТА МАЈКА ТЕРЕЗА", и протестираа ПРОТИВ ИЗБОРНАТА ИЗМАМА.
.....
Косова Актуел (медиум финансиран и раководен од германци)

1. Мартин Нешковски бил убиен заради „протестирање против фалсификување на изборите“
2. Љуѓето протестирале пред се заради фалсификување на изборите и заради полицискиот терор
3. Улицата МАКЕДОНИЈА ја именуват Улица Мајка Тереза[/QUOTE]http://macedonianspark.com/vesti/mediain...ll?lang=mk
Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
(This post was last modified: 30-06-2011, 02:18 PM by афион.)
30-06-2011, 02:17 PM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#2

Црни твојот став за ова?
Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
30-06-2011, 02:18 PM
Reply
Makedonec Offline
Senior Member
****

Posts: 406
Joined: May 2010
Reputation: 8
#3

(30-06-2011, 02:18 PM)афион Wrote: Црни твојот став за ова?

Јордан не ги сака МАКЕДОНСКА ИСКРА....така да баш ме интересира дали ќе ја игнорира веста од субјективни причини.....или ќе им се заблагодари за ажурноста и реакцијата на новинарите(или што и да се) од МАКЕДОНСКА ИСКРА!???
30-06-2011, 05:27 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,443
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#4

(30-06-2011, 02:18 PM)афион Wrote: Црни твојот став за ова?Што треба да биде мој став Афионе?, освен дека се работи за лага. Вест пласирана со одредена цел. Само будала или пак информацијата е наменета за будали, денеска ке се обиде да манипулира на ваков начин или да верува во ваква вест.
30-06-2011, 05:47 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,443
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#5

(30-06-2011, 05:27 PM)Makedonec Wrote:
(30-06-2011, 02:18 PM)афион Wrote: Црни твојот став за ова?

Јордан не ги сака МАКЕДОНСКА ИСКРА....така да баш ме интересира дали ќе ја игнорира веста од субјективни причини.....или ќе им се заблагодари за ажурноста и реакцијата на новинарите(или што и да се) од МАКЕДОНСКА ИСКРА!???Јас со Македонскра Искра спорев за точно одредено прашање. Прашање на кое до ден денеска нема одговор. Криењето на основачите отвора сомнение за целта и намерата.
30-06-2011, 05:51 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#6

Ме интересира кој е ставот на афион кон фактот што Косово Актуел е финансиран од Германци?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
30-06-2011, 07:43 PM
Reply
Nikola Offline
Senior Member
****

Posts: 512
Joined: Dec 2010
Reputation: 12
#7

(30-06-2011, 07:43 PM)МрачниотКоњаник Wrote: Ме интересира кој е ставот на афион кон фактот што Косово Актуел е финансиран од Германци?

Германците се мноооогу задолжени со работа тука на Балканот и во Турција, па така ова што го кажуваш не ме зачудува, ништо ново.
30-06-2011, 07:46 PM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#8

(30-06-2011, 05:47 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(30-06-2011, 02:18 PM)афион Wrote: Црни твојот став за ова?Што треба да биде мој став Афионе?, освен дека се работи за лага. Вест пласирана со одредена цел. Само будала или пак информацијата е наменета за будали, денеска ке се обиде да манипулира на ваков начин или да верува во ваква вест.

Како тоа се работи за лага, кога имаш извор од оригиналната статија? Манипулираш а?
Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
30-06-2011, 08:24 PM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#9

(30-06-2011, 07:43 PM)МрачниотКоњаник Wrote: Ме интересира кој е ставот на афион кон фактот што Косово Актуел е финансиран од Германци?

Да ти кажам искрено и мене ова ми е сомнително , од една страна одредени германски кругови покажуваат симпатии кон Македонците и актуелната власт , а од друга страна со овие вести се испраќа одредена порака до истата власт и Македонците.

Како што рече еден форумџија , изгледа ќе се случуваат некој интересни настани поврзани со оваа проблематика.
Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
30-06-2011, 08:27 PM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#10

http://kosova-aktuell.de/index.php?optio...9&Itemid=1

Црни оваа статија е лага?
Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
30-06-2011, 08:28 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,443
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#11

(30-06-2011, 08:24 PM)афион Wrote:
(30-06-2011, 05:47 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(30-06-2011, 02:18 PM)афион Wrote: Црни твојот став за ова?Што треба да биде мој став Афионе?, освен дека се работи за лага. Вест пласирана со одредена цел. Само будала или пак информацијата е наменета за будали, денеска ке се обиде да манипулира на ваков начин или да верува во ваква вест.Како тоа се работи за лага, кога имаш извор од оригиналната статија? Манипулираш а?


Јас не реков Афионе дека Македонска Искра манипулира или лаже !!!!

Јас зборувам за содржината, ти тоа ме праша, на веста која ја пренела Македонска Искра: "Вест пласирана со одредена цел. Само будала или пак информацијата е наменета за будали, денеска ке се обиде да манипулира на ваков начин или да верува во ваква вест".

(This post was last modified: 30-06-2011, 08:56 PM by ЈорданПетровски.)
30-06-2011, 08:54 PM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#12

Кажи го твојот став зошто оваа вест е пуштена ,, тоа те прашав .
Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
30-06-2011, 09:03 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,443
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#13

(30-06-2011, 09:03 PM)афион Wrote: Кажи го твојот став зошто оваа вест е пуштена ,, тоа те прашав .Дали оваа вест е став на Германската Влада. Јас мислам дека не е. Ако имаш доказ дека е поинаку повели презентирај го тој доказ.
Ја пуштил некој сигурно со одредена цел. Се обидел да им даде инакво светло на протестите. На ваков аматерски обид да се лаже нема кој да верува.
30-06-2011, 09:15 PM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#14

Фала за твојот став.
Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
30-06-2011, 09:19 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#15

(30-06-2011, 07:46 PM)Nikola Wrote:
(30-06-2011, 07:43 PM)МрачниотКоњаник Wrote: Ме интересира кој е ставот на афион кон фактот што Косово Актуел е финансиран од Германци?

Германците се мноооогу задолжени со работа тука на Балканот и во Турција, па така ова што го кажуваш не ме зачудува, ништо ново.
Taka da neli stanuva pojasno koj toa simnuva rezimi, inscenira ulichni spontani demonstracii I isto tolku spontano organizira dvizenja vo ovoj del na svetot. Ne e se' Rusija kontra Amerika.
Na edna poodamneshna tema se najdovme vo muabet za toa koja e vsushnost Sluzbata pa rekov deka gi ima povekje, ne e samo edna. Kako sto izgleda, Balkanot e vo nadleznost na germanskata sluzbica. Taka da sega kje treba novite deshavki niz Balkanot da gi gledame niz prizmata na germanskiot revanshizam za izgubenata vojna.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
30-06-2011, 10:40 PM
Reply