Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 3 Vote(s) - 2.33 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
НОВОТО КОПИЛЕ НА УДБА -Д.Д!! ДАЛИ КЕ БИДЕ МРТВОРОДЕНО????
Author Message
Nikola Offline
Senior Member
****

Posts: 512
Joined: Dec 2010
Reputation: 12
#61

(23-02-2011, 02:54 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(23-02-2011, 02:39 PM)Nikola Wrote: Доколку ова што го зборува Љубо е вистина тогаш јасни се многу работи и зашто толку Филип е запнат да го врбува и Љубчо кај него. Даравелски, Љубчо, Цане Суботиќ, Ќерим, Филип...имаат ли заедничка врска?


Љубе бил дел од шврцерскиот тим, би требело да знае.

На Љубе сите почнаа да му вртат грб. Вчера бил на баци рака кај Штерјо Наков да измоли малку пари ама недобил ништо.

Филип во интервјуто за "Публика" кажа за Љубе дека бил финансиран од олигархијата на СДСМ само за да го напаѓа Сашо Мијалков во јавноста бидејќи Б.Ц. немал мадиња тоа да го прави. Па луѓево сами меѓусебно си се издаваат кој што прави во јавноста (ако е вистина ова што го зборува и едниот и другиот). И Филип и Љубе така излегуваат токмаци.
(This post was last modified: 23-02-2011, 03:05 PM by Nikola.)
23-02-2011, 03:03 PM
Reply
goran16ta Offline
локал патриот
***

Posts: 118
Joined: Oct 2010
Reputation: 8
#62

PosPosPos
Трагикомедија е овај филипчо
Јас што сум никој и ништо повеќе луѓе ќе соберам во било кое место од колку филипчоYea

ps. не ја анализирам изјавата слушнете сами и проценте што капацитет има овај заклонат бунтовник и место никаде не го фате до сега стоооо партии сменаDa_ne_si_lud
Pishtoldzija
03-03-2011, 12:24 AM
Reply
Makedonec Offline
Senior Member
****

Posts: 406
Joined: May 2010
Reputation: 8
#63

(03-03-2011, 12:24 AM)goran16ta Wrote: PosPosPos
Трагикомедија е овај филипчо
Јас што сум никој и ништо повеќе луѓе ќе соберам во било кое место од колку филипчоYea

ps. не ја анализирам изјавата слушнете сами и проценте што капацитет има овај заклонат бунтовник и место никаде не го фате до сега стоооо партии сменаDa_ne_si_lud

И овој се вклучи во филмот "нема демократија"....само што Филипчо е итекако свесен дека има демократија,заради тоа и низ заби ја кажува и со сила фразата дека "немало демократија" во државава....

...а во реалноста е борбата на Филипчо за некоја фотељичка...виде он како изгледа да си директор...па затоа сака да си ја продолжи младоста со удобни фотељи...па чукна на врата кај сите партии и никој не му даде фотељичка...па на крајот се охрабри и реши сам да стане ЧОВЕК-ПАРТИЈА(ем ќе нема кој да му ја преземе лидерската фотеља)Icon_lol
(This post was last modified: 03-03-2011, 12:50 AM by Makedonec.)
03-03-2011, 12:49 AM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#64

(03-03-2011, 12:49 AM)Makedonec Wrote: И овој се вклучи во филмот "нема демократија"....само што Филипчо е итекако свесен дека има демократија,заради тоа и низ заби ја кажува и со сила фразата дека "немало демократија" во државава....

Дека има недостаток на демократија е во право. Мене друго ми е интересен. Уште ни партија немаше направено, а предлагаше коалиции во кои други ќе го изборат неговото пратеничко место. И сега по формирањето на партијата си продолжува со истата идеја. Нека излезе сам на избори, па да го видиме. Не е страшно и да не се успее, но да се прати барем некоја порака, него ни за тоа не го бидува. Неколку години пишува колумни, а во сите останува доследен на досадата и крајно се труди да звучи како некогашните интелектуалци со коментарите во Политика, Борба, Нова Македонија и др. Нема по нешто да се разликуваат неговите идеи, ниту па да ги пренесе на друг начин освен општоприфатените фрази кои се вртат скоро кај сите наши политичари и политички аналитичари.

П.С. Ми текнува дека едно време скоро во секоја колумна пишуваше: ’Не веднам глава пред никого’. Icon_razz Македонскиот бунтовник... Icon_lol

03-03-2011, 01:12 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,093
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#65


[Image: 183840_10150118169092881_26898897880_647...3596_n.jpg]Се гледа дека Филип е исто школо со Љубе .
04-03-2011, 04:06 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,093
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#66


Quote:Филип Петровски формираше партија

12 март 2011
Александар Поповски

Поранешниот член на ВМРО-ДПМНЕ и на Обединети за Македонија, Филип Петровски денеска во Скопје со група приврзеници и симпатизери донесоа одлука за основање на партијата Демократска Десница (ДД).

[Image: lookup]

За претседател на иницијативен одбор на партијата едногласно беше избран Филип Петровски, кој пред присутните ги образложи мотивите за основање на партијата, а говореше и целите и задачите на новата партија.
„Одлуката за основање на партијата е израз на дадениот политичкиот момент и е израз на потребата на македонскиот граѓанин да се направат промени кои може да доведат до подобар квалитет на животот“, рече Петровски.
Според него политичкиот систем во државата е блоковски поделен, узурпиран и отуѓен од граѓаните.
„Граѓанинот е на маргините, колективитети доминираат, ставајќи го поединецот во неможност да ја менува живеачката. Ние велиме доста е! Време за нешто ново.“, порача Петровски.
Тој се пожали дека многумина граѓани, иако ја поддржувале Демократската Десница, не се решиле да и пристапат, плашејќи се да не ги загубат своите работни места во администрацијата, а оние што имале приватен бизнис, се плашеле од инспекции.
„За тоа ли го рушевме комунизмот, за да нашите луѓе се плашат да основаат политичка партија и да имаат свој став“, рече Петровски.
ДД е граѓанска партија со десничарска ориентација, која е основа на заедничкото дејствување на сите нејзини членови без оглед на религиозна, полова и етничка припадност.
Меѓу главните приоритети на партијата се демократскиот развој и социјалниот просперитет на државата, нејзино зачленување во ЕУ и НАТО, воздигнување на достоинството и духовните вредности, функционирање на правната држава, слобода на говорот, градење добрососедски односи и обезбедување на економско-социјална сигурност

12-03-2011, 03:25 PM
Reply
Solenik Offline
wiseman - мудрец
*****

Posts: 956
Joined: Jan 2010
Reputation: 23
#67

(12-03-2011, 03:25 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
Quote:Филип Петровски формираше партија

12 март 2011
Александар Поповски


За претседател на иницијативен одбор на партијата едногласно беше избран Филип Петровски, кој пред присутните ги образложи мотивите за основање на партијата, а говореше и целите и задачите на новата партија.

Овдека мислам дека зборот "едногласно" се користи во буквална смисла "еден глас од еден човек"...
12-03-2011, 03:33 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,093
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#68


Quote:Демократска десница- нова партија на македонската политичка сцена

Од денеска, македонската политичка сцена е побогата за уште еден политички, субјект. Демократската десница на чие чело стои Филип Петровски денеска го одржа своето основачко собрание.

Во говорот, Петровски истакна дека формирањето на партијата било проследено со притисоци и со закани.

-Меѓутоа мораме да кажеме дека формирањето на партијата беше проследено со притисоци и закани. Слободниот граѓанин на Македонија е ставен во состојба на немир, затоа што има политички став. Многумина ни кажаа, со вас сме, само се плашиме за работното место во државната администрација, се плашиме за сопствениот бизнис, ќе имаме инвазија од инспекции кои ќе не уништат. Многумина ни рекоа дека се плашат да стават потпис на нотар, затоа што незнаат кој се може да го гледа документот. Јас сега јавно прашувам – за ова ли се боревме кога го рушевме КОМУНИЗМОТ?!, рече Петровски.

Економија- Социјала- Екологија се трите столба на партиската програма на Демократската десница.

-За разлика од другите партии кој веќе две децении се вртат во кругот на незнаењето и делуваат ретроградно и анемично нашата програма има јасно дефинирани цели и методологии како и алатки за имплементација на истите во борбата против сиромаштијата и зачувувањето на биодиверзитетот, а и исполнувањето од наша страна на меѓународните договори дефинирани во милениумските цели на ООН, рече Петровски.

Десницата излезе и со сет на економски мерки, кои според нив долгорочно ќе ја засилат македонската економија./К.Д


Па,Па,Па .. Сет Економски Мерки Sm_bigeekSm_bigeekTuktuk0niTuktuk0niPosPosPosPosPosPosPosPosPos
12-03-2011, 08:47 PM
Reply
Nikola Offline
Senior Member
****

Posts: 512
Joined: Dec 2010
Reputation: 12
#6931-03-2011, 01:55 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,093
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#70

Да слушнеме уште лаги. Филип заборава дека скоро сите актери се живи.

(This post was last modified: 04-05-2011, 07:42 PM by ЈорданПетровски.)
04-05-2011, 07:41 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,093
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#7104-05-2011, 07:51 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,093
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#72


Quote: СТРОГО ЛИЧНО : Јордан Петровски
- ДОСТА ДИМОВСКА РАБОТИ ПРОТИВ ВМРО – ДПМНЕ


Фокус бр. 216 од 06. август 1999г.


Сакав да направам контакт со Љубчо Георгиевски, но долго време бев оневозможуван од Доста Димовска и Филип Петровски, посебно од овој вториот, кој тогаш беше шеф на кабинетот на Георгиевски. Секогаш бев вракан со образложение, дека наводно, Георгиевски не е тука или бил зафатен, се додека во една прилика пред штабот на ВМРО – ДПМНЕ не го сретнав возачот на Георгиевски, кој рече дека претседателот на партијата сакал да се види со мене. Следниот ден, Филип Петровски беше сменет.
(This post was last modified: 05-05-2011, 01:57 PM by ЈорданПетровски.)
05-05-2011, 01:55 PM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#73

А, зошто Даравелски реши да фрла пари на нова партија кога порано ја финансираше ВМРО-НП, а Филип сега е и голем противник на Љубчо? Заедно поголем успех ќе имаа, нели?

05-05-2011, 02:44 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,093
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#74

(05-05-2011, 02:44 PM)acko Wrote: А, зошто Даравелски реши да фрла пари на нова партија кога порано ја финансираше ВМРО-НП, а Филип сега е и голем противник на Љубчо? Заедно поголем успех ќе имаа, нели?Не би рекол дека Далаверски ја финансира ДД. Вие во Куманово гледате која партија подржува Томе Далавера и останатите од кланот на Далаверци. Ние од тука можеме да згрешиме.
05-05-2011, 06:19 PM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#75

хехе... и од тука може да се згреши... Icon_razz)))

05-05-2011, 06:35 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,093
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#76

http://www.sitel.com.mk/dnevnik/makedoni...vmro-dpmne


Треба да се види снимкава VozbudVozbudPosPosPosPosPosPos
06-05-2011, 01:56 AM
Reply
Nikola Offline
Senior Member
****

Posts: 512
Joined: Dec 2010
Reputation: 12
#77

(06-05-2011, 01:56 AM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: http://www.sitel.com.mk/dnevnik/makedoni...vmro-dpmne


Треба да се види снимкава VozbudVozbudPosPosPosPosPosPos

PosPosPosPos23Pos23Pos23

Што се нема да излезе од умовите на штабските иноватори... А овој што збори беше на сите конференции и интервјуа застанат до Филип! Провери ќе видиш!
06-05-2011, 09:40 AM
Reply
Solenik Offline
wiseman - мудрец
*****

Posts: 956
Joined: Jan 2010
Reputation: 23
#78

(06-05-2011, 09:40 AM)Nikola Wrote:
(06-05-2011, 01:56 AM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: http://www.sitel.com.mk/dnevnik/makedoni...vmro-dpmne


Треба да се види снимкава VozbudVozbudPosPosPosPosPosPos

PosPosPosPos23Pos23Pos23

Што се нема да излезе од умовите на штабските иноватори... А овој што збори беше на сите конференции и интервјуа застанат до Филип! Провери ќе видиш!


Кога А1 излегоа на улица и во позадина ставија луѓе, Латас тие луѓе ги наслови "пингвини". Ама изгеда пингвините се во офанзива. Секое излагање на Грујица мали зад него има по некое јато.
06-05-2011, 01:43 PM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#79

А велат дека истиот преминал најпрвин од ДПМНЕ во НП, па од таму во ОМ, потоа во ДД, за сега повторно да се врати во ДПМНЕ!

06-05-2011, 01:47 PM
Reply
Solenik Offline
wiseman - мудрец
*****

Posts: 956
Joined: Jan 2010
Reputation: 23
#80

(06-05-2011, 01:47 PM)acko Wrote: А велат дека истиот преминал најпрвин од ДПМНЕ во НП, па од таму во ОМ, потоа во ДД, за сега повторно да се врати во ДПМНЕ!

Се' во склад со антиквизацијата, Ацко. Човеков ти бил Одисеј.
06-05-2011, 01:49 PM
Reply