Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 2.5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Односите Србија - Бугарија.
Author Message
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#21

Охо легенда,ако одиме со вашите тези ,вие бевте населени на тие простори пред србите ,значи или србите тотално ве асимилирале па неостанал ниту еден бугарин во белград или направиле нешто како со евреите и масовно ве истребиле ,за денес вие да немате право на територијата околу белград и ниш ,па само еден град димитровград останал со божем некакви бугари кој се мирни ,не креваат востанија и се поголеми срби од србите Icon_razz
Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
11-02-2011, 08:28 PM
Reply
чоли Offline
Member
***

Posts: 208
Joined: Nov 2010
Reputation: 18
#22

(11-02-2011, 02:49 PM)афион Wrote: [Image: 800px-Constantinople_conference.png]

На кој форуми бугарите претендираат на Ниш како на бугарски град?
Веке ке се jадосам... А бре момче Афионче.. Дали си си слушнал за Цариградсата конференция?! Се ловим на бас што за први пат го чуваш. Прочети малце повеке.. Според решениjата на таа конференциjа во териториjата на европска Турциjа требело да се оформат два вилаета:
Западен: [Image: 220px-Constantinople_conference_west.jpg]
и источен: [Image: 220px-Constantinople_conference_east.jpg]
---
Поделбата на два вилаета е било именно заради уговорката, што во западниот вилает основниот етнически елемент бил бугарскиот, а во западнииот - не бил во толкова значително мнозинство...
А сега виж на картата каде е Македониjа.. во западниот или во источниот вилает?

(This post was last modified: 11-02-2011, 08:46 PM by чоли.)
11-02-2011, 08:44 PM
Reply
Il Schismatico Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,078
Joined: Sep 2010
Reputation: 19
#23

(11-02-2011, 08:28 PM)афион Wrote: Охо легенда,ако одиме со вашите тези ,вие бевте населени на тие простори пред србите ,значи или србите тотално ве асимилирале па неостанал ниту еден бугарин во белград или направиле нешто како со евреите и масовно ве истребиле ,за денес вие да немате право на територијата околу белград и ниш ,па само еден град димитровград останал со божем некакви бугари кој се мирни ,не креваат востанија и се поголеми срби од србите Icon_razz

Ма на теб па къф ти е проблемът? Като са ти толко симпатични сърбежите-лижи им г*зот и уживай :-)
Стига плачове! Всяка луна е ужасна,
всяко слънце – горчиво, додето умре.
Любовта в сладки спазми защо ли ме тласна…
Разтвори се, мой трюм! Погълни ме, море!

http://tsvetno.blogspot.com/2008/07/blog-post_257.html
11-02-2011, 08:57 PM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#24

(11-02-2011, 08:57 PM)Black Wolf Wrote:
(11-02-2011, 08:28 PM)афион Wrote: Охо легенда,ако одиме со вашите тези ,вие бевте населени на тие простори пред србите ,значи или србите тотално ве асимилирале па неостанал ниту еден бугарин во белград или направиле нешто како со евреите и масовно ве истребиле ,за денес вие да немате право на територијата околу белград и ниш ,па само еден град димитровград останал со божем некакви бугари кој се мирни ,не креваат востанија и се поголеми срби од србите Icon_razz

Ма на теб па къф ти е проблемът? Като са ти толко симпатични сърбежите-лижи им г*зот и уживай :-)

НЕРВОЗА!!!!!YeaYeaYea
Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
11-02-2011, 09:17 PM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#25

(11-02-2011, 08:44 PM)чоли Wrote:
(11-02-2011, 02:49 PM)афион Wrote: [Image: 800px-Constantinople_conference.png]

На кој форуми бугарите претендираат на Ниш како на бугарски град?
Веке ке се jадосам... А бре момче Афионче.. Дали си си слушнал за Цариградсата конференция?! Се ловим на бас што за први пат го чуваш. Прочети малце повеке.. Според решениjата на таа конференциjа во териториjата на европска Турциjа требело да се оформат два вилаета:
Западен: [Image: 220px-Constantinople_conference_west.jpg]
и источен: [Image: 220px-Constantinople_conference_east.jpg]
---
Поделбата на два вилаета е било именно заради уговорката, што во западниот вилает основниот етнически елемент бил бугарскиот, а во западнииот - не бил во толкова значително мнозинство...
А сега виж на картата каде е Македониjа.. во западниот или во источниот вилает?

ЧОЛИ ЛЕГЕНДО ,АЈДЕ ЕДНО ЛЕСНО ПРАШАЊЕ ,АМА САМО ЗА ТОА ДА ОДГОВОРИШ,КОЈ НАРОД ЖИВЕЕ ОКОЛУ ДЕБАР И ЗОШТО ТОЈ НАРОД НЕ ВЛЕГУВА ВО ЗАПДАНИТЕ ПОКРАИНИ .JeeeJeeeJeee
Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
11-02-2011, 09:19 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,206
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#26

Еден интересен податок за Српско-Бугарските односи:


Quote:"-BRP(k) na svojot 10 plenum odrzan vo avgust 1946g OBEDINUVANJETO na Pirinska Makedonija go uslovuva so postignuvanje na sojuzen dogovor so Jugoslavija ,koj trebalo da sodrzi i odredbi i za vrakanje na zapadnite pokraini od Srbija na Bugarija.
11-02-2011, 09:44 PM
Reply
poprushev Offline
Super Moderator
******

Posts: 157
Joined: Dec 2009
Reputation: -3
#27

(11-02-2011, 08:57 PM)Black Wolf Wrote:
(11-02-2011, 08:28 PM)афион Wrote: Охо легенда,ако одиме со вашите тези ,вие бевте населени на тие простори пред србите ,значи или србите тотално ве асимилирале па неостанал ниту еден бугарин во белград или направиле нешто како со евреите и масовно ве истребиле ,за денес вие да немате право на територијата околу белград и ниш ,па само еден град димитровград останал со божем некакви бугари кој се мирни ,не креваат востанија и се поголеми срби од србите Icon_razz

Ма на теб па къф ти е проблемът? Като са ти толко симпатични сърбежите-лижи им г*зот и уживай :-)


МАЛКУ ТИ БИЛ ОДМОРОТ. ОД МЕНЕ КЕ ДОБИЕШ УШТЕ ДВЕ НЕДЕЛИ
11-02-2011, 09:44 PM
Reply
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#28

(11-02-2011, 08:28 PM)афион Wrote: Охо легенда,ако одиме со вашите тези ,вие бевте населени на тие простори пред србите ,значи или србите тотално ве асимилирале па неостанал ниту еден бугарин во белград или направиле нешто како со евреите и масовно ве истребиле ,за денес вие да немате право на територијата околу белград и ниш ,па само еден град димитровград останал со божем некакви бугари кој се мирни ,не креваат востанија и се поголеми срби од србите Icon_razz

И Пловдив (Филипопол) е бил населен с гърци,ама де ги?!И Кордоба и Гранада са били арабски 800 години!И Финландия е била руска,ама вече не е...и Америка е била на индианците Icon_wink и Китай е бил монголски,и...Персия-македонска!
Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
11-02-2011, 10:22 PM
Website Reply
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#29

(11-02-2011, 09:44 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: Еден интересен податок за Српско-Бугарските односи:


Quote:"-BRP(k) na svojot 10 plenum odrzan vo avgust 1946g OBEDINUVANJETO na Pirinska Makedonija go uslovuva so postignuvanje na sojuzen dogovor so Jugoslavija ,koj trebalo da sodrzi i odredbi i za vrakanje na zapadnite pokraini od Srbija na Bugarija.
с идеята за създаване на Балканска федерация-СФРЮ+България!
Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
11-02-2011, 10:27 PM
Website Reply
Paradigm Offline
Senior Member
****

Posts: 499
Joined: Feb 2010
Reputation: 12
#30

11-02-2011, 10:34 PM
Reply
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#31

Иначе...не знам дали си струва да говорим за хора дето немат почит ни към Бога,ни към смъртта
[Image: 022373440.jpg?r=0]

[Image: 022373441.jpg?r=0]
Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
11-02-2011, 10:38 PM
Website Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,206
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#32

(11-02-2011, 10:27 PM)TATAP Wrote:
(11-02-2011, 09:44 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: Еден интересен податок за Српско-Бугарските односи:


Quote:"-BRP(k) na svojot 10 plenum odrzan vo avgust 1946g OBEDINUVANJETO na Pirinska Makedonija go uslovuva so postignuvanje na sojuzen dogovor so Jugoslavija ,koj trebalo da sodrzi i odredbi i za vrakanje na zapadnite pokraini od Srbija na Bugarija.
с идеята за създаване на Балканска федерация-СФРЮ+България!


Дали се работело за Балканска федерација или не, не ја менува суштината. Бугарија си го барала она штое е нејзино-Западните Предели, за да го отстапи она што не е нејно-Пиринска Македонија.
11-02-2011, 10:45 PM
Reply
Paradigm Offline
Senior Member
****

Posts: 499
Joined: Feb 2010
Reputation: 12
#33

(11-02-2011, 10:27 PM)TATAP Wrote:
(11-02-2011, 09:44 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: Еден интересен податок за Српско-Бугарските односи:


Quote:"-BRP(k) na svojot 10 plenum odrzan vo avgust 1946g OBEDINUVANJETO na Pirinska Makedonija go uslovuva so postignuvanje na sojuzen dogovor so Jugoslavija ,koj trebalo da sodrzi i odredbi i za vrakanje na zapadnite pokraini od Srbija na Bugarija.
с идеята за създаване на Балканска федерация-СФРЮ+България!

В тази поредица са описани добре хронологически събитията около окупацията на Западните покрайнини и плановете за Велика Югославия (с България в състава си)
11-02-2011, 10:49 PM
Reply
Paradigm Offline
Senior Member
****

Posts: 499
Joined: Feb 2010
Reputation: 12
#34

(11-02-2011, 10:45 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(11-02-2011, 10:27 PM)TATAP Wrote:
(11-02-2011, 09:44 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: Еден интересен податок за Српско-Бугарските односи:


Quote:"-BRP(k) na svojot 10 plenum odrzan vo avgust 1946g OBEDINUVANJETO na Pirinska Makedonija go uslovuva so postignuvanje na sojuzen dogovor so Jugoslavija ,koj trebalo da sodrzi i odredbi i za vrakanje na zapadnite pokraini od Srbija na Bugarija.
с идеята за създаване на Балканска федерация-СФРЮ+България!


Дали се работело за Балканска федерација или не, не ја менува суштината. Бугарија си го барала она штое е нејзино-Западните Предели, за да го отстапи она што не е нејно-Пиринска Македонија.

Пиринска Македония е толко "неин дел", колко што са Западните покрайнини и останалите делове на Македония...
Таква била уродливата идея на Москва и нашите Коминтерновски слуги. Гледай филма в предния ми пост.
(This post was last modified: 11-02-2011, 10:55 PM by Paradigm.)
11-02-2011, 10:52 PM
Reply
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#35

(11-02-2011, 10:45 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(11-02-2011, 10:27 PM)TATAP Wrote:
(11-02-2011, 09:44 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: Еден интересен податок за Српско-Бугарските односи:


Quote:"-BRP(k) na svojot 10 plenum odrzan vo avgust 1946g OBEDINUVANJETO na Pirinska Makedonija go uslovuva so postignuvanje na sojuzen dogovor so Jugoslavija ,koj trebalo da sodrzi i odredbi i za vrakanje na zapadnite pokraini od Srbija na Bugarija.
с идеята за създаване на Балканска федерация-СФРЮ+България!


Дали се работело за Балканска федерација или не, не ја менува суштината. Бугарија си го барала она штое е нејзино-Западните Предели, за да го отстапи она што не е нејно-Пиринска Македонија.

Църни,сега пак ще кажете,че се заяждам,ама Димитров е следвал нарежданията на Сталин и коминтерновските решения
Quote:Българските марксисти вярват, че националното обединение на българите е възможно само по мирен път, чрез създаването на единна федеративна република на територията на целия Балкански полуостров, като по този начин да бъдат естествено потушени териториалните конфликти между балканските държави
за това и комунистите отидоха където им е мястото-в историята Icon_wink
Quote:Скоро след края на Втората световна война комунистическите партии на Балканите спечелват широко влияние. В края на август 1944 в Румъния с преврат, ръководен от краля, е свалена диктатурата на Антонеску, страната е окупирана от настъпващите съветски войски, с чиято помощ румънската комунистическа партия овладява властта през 1947. На 9 септември 1944, с помощта на Червената армия властта в България е взета от Отечествения фронт, доминиран от БРП. В Албания партизаните, ръководени от местната комунистическа партия, улеснени от изтеглянето на Вермахта от Балканите, завземат централната власт през ноември 1944. Към май 1945 властта в цяла Югославия също преминава в ръцете на ЮКП с помощта на български и съветски войски. В Гърция силната антихитлеристка съпротивителна организация ЕЛАС, доминирана от комунистите, завзема голяма част от страната, включително столицата Атина, след изтеглянето на войските на Третия райх.

Тази обстановка кара българският министър-председател и водач на БРП Георги Димитров да смята, че е настъпил момент за осъществяването на проекта за балканска федерация. Димитров се ориентира най-вече към Югославия, тъй като смята, че възможността за обединение на България с тази страна е най-голяма. За спойващо звено трябва да послужи Македония, която трябва да се влее във федерацията като единна федеративна република от Пирин до Шар планина (в замяна България ще получи обратно Западните покрайнини). За целта е проведена политика на македонизация на българското население в Пиринско в съответствие с диктуваната от Сталин (известен в този контекст като "баща на народите") концепция за македонската нация. Македонизацията е проведена насилствено, като вината основно се хвърля върху Георги Димитров. Според отделни данни от мемоаристиката насилията са по инициатива на местните дейци на БКП, а Георги Димитров замисля кампанията само като вълна от културна и политическа пропаганда.

В резултат, през 1947 между България и Югославия е подписан договор за дружба и сътрудничество. Скоро след това, през 1948, поради разрива в отношенията между Тито и Сталин, договорът е разтрогнат. Известно време БКП и българската държава запазват мълчание по македонския въпрос, до 1963, в която на специален пленум на ЦК на партията Тодор Живков се обявява в полза на българския характер на Пиринския край.
Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
11-02-2011, 10:57 PM
Website Reply
попович Offline
Member
***

Posts: 152
Joined: Nov 2010
Reputation: 18
#36

(11-02-2011, 10:45 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(11-02-2011, 10:27 PM)TATAP Wrote:
(11-02-2011, 09:44 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: Еден интересен податок за Српско-Бугарските односи:


Quote:"-BRP(k) na svojot 10 plenum odrzan vo avgust 1946g OBEDINUVANJETO na Pirinska Makedonija go uslovuva so postignuvanje na sojuzen dogovor so Jugoslavija ,koj trebalo da sodrzi i odredbi i za vrakanje na zapadnite pokraini od Srbija na Bugarija.
с идеята за създаване на Балканска федерация-СФРЮ+България!


Дали се работело за Балканска федерација или не, не ја менува суштината. Бугарија си го барала она штое е нејзино-Западните Предели, за да го отстапи она што не е нејно-Пиринска Македонија.

Груба грешка - бъркаш България с българските комунисти.
Апропо - ти наистина ли смяташ, че Пиринска Македония с 250те хиляди българи в нея не принадлежи на България?

Освен това за проекто-балканската федерация и отношенията на БКП със СФРЮ от този период има тонове нови книги от последните двайсетина години. Ако си мислиш, че комунистите се "съгласяват" да разменят Пиринска Македония от чист алтруизъм и от някакво осъзнаване, че това не е българска земя си много далече от истината. И най-меките оценки за тази политика на комунистите е че става въпрос за национално предателство. Мисля, че е излишно да споменавам кой дърпа конците на нашите марионетки по това време.
11-02-2011, 11:02 PM
Reply
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#37Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
11-02-2011, 11:13 PM
Website Reply
Paradigm Offline
Senior Member
****

Posts: 499
Joined: Feb 2010
Reputation: 12
#38

[Image: 014719108.jpg?r=0]
Белград-на всички езици значи едно също-Белият град на българите-Alba Bulgarica.
Прав е журналиста от сръбския Блиц много работи не знаят сърбите за собствената им история...
11-02-2011, 11:34 PM
Reply
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#39

(11-02-2011, 09:19 PM)афион Wrote: ЧОЛИ ЛЕГЕНДО ,АЈДЕ ЕДНО ЛЕСНО ПРАШАЊЕ ,АМА САМО ЗА ТОА ДА ОДГОВОРИШ,КОЈ НАРОД ЖИВЕЕ ОКОЛУ ДЕБАР И ЗОШТО ТОЈ НАРОД НЕ ВЛЕГУВА ВО ЗАПДАНИТЕ ПОКРАИНИ .JeeeJeeeJeee
В „Етнография на вилаетите Адрианопол, Монастир и Салоника“, издадена в Константинопол в 1878 година и отразяваща статистиката на мъжкото население от 1873, Дебър е посочен като град с 4 600 домакинства, като жителите му са 7 060 албанци и 3 800 българи.
[Image: 220px-Ethnographie-des-vilayets.jpg]
Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
11-02-2011, 11:52 PM
Website Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#40

И ајде сега види ја картата,каде е дебарIcon_razz
Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
12-02-2011, 12:00 AM
Reply