Добредојдовте
 • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
 • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
 • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
 • 2 Vote(s) - 3 Average
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Хакери и анонимни медиуми прават што сакаат на Интернет
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,926
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#61

Quote:Makedonska Imperija

ЈОРДАН ПРВО ДОКОЛКУ СЕ РАБОТИ БИЛО КАКВО ДОСИЕ ТОА НЕЗНАЧИ ДЕКА Е ЗАРАДИ ИДЕИТЕ ВА ВМРО ТУКУ ДЕКА СЕ СОМНЕВА ДЕКА СЕ РАБОТИ ВО КОРИСТ НА НЕКОЈА ДРУГА ДРЖАВА ПОТОЧНО ДЕКА НАЈВЕРОЈАТНО СТЕ ПОД СОМНЕЖ ДЕКА СТЕ НЕПРИЈАТЕЛСКИ НАСТРОЕН КОН ДРЖАВА...ТА
И ПОВТОРНО НЕ МИ ОДГОВОРИ НА ПОСТАВЕНИТЕ ПРАШАЊА
ШТО ЗНАЧИ ДЕКА НЕМАШ ОДГОВОР БИДЕЈКИ ЛАЖЕШ
ПОГОРЕ КАКО ШТО ПИШУВА СЕ ВЕЛИ ДЕКА ПО 1990 ГОДИНА СЕ ВОДЕЛЕ ПОЛИТИЧКО ИДЕОЛОШКИ ДОСИЕА ОД СТРАНА НА СДСМ НО БИДЕЈКИ СЕ ВО СПРОТИВНОСТ СО УСТАВОТ ТАКВИТЕ ДОСИЕА Е МОЖНО ДА СЕ СОКРИЕНИ ИЛИ УНИШТЕНИ И НЕМОРА ДА ЗНАЧИ ДЕКА СЕУШТЕ СЕ ВОДАТ
А ТИ ДОКОЛКУ ГО ИМАШ ДОСИЕТО ВО РАКА И ДОКОЛКУ Е ВИСТИНА ДЕКА ЗАРАДИ ТОА СИ ДОБИЛ АЗИЛ ВО КАНАДА ТОГАШ КОГА ЈАС БИ БИЛ НА ТВОЕ МЕСТО БИ ПОКРЕНАЛ ТУЖБА ВО МАКЕДОНИЈА ЗА ТАКВА РАБОТА
ЗНАЧИ НЕМОРА ДА СИ ТУКА ДОВОЛНО Е ДА ОПОЛНОМОШТИШ АДВОКАТ КОЈ ЌЕ ТЕ ЗАСТАПУВА НА СУД И НА ТОЈ НАЧИН ЌЕ ДОКАЖЕШ ДЕКА НЕКОЈ ПРАВЕЛ КРИВИЧНО ДЕЛО ВРЗ ТЕБЕ И ЌЕ И ПОМОГНЕШ НА МАКЕДОНИЈА ДА СЕ ОСЛОБОДИ ОД НЕКОЈ ТАКОВ ПАРАЗИТ
ВО СПРОТИВНО СО ЈАДЕЊЕ ТРИЦИ ПО МЕДИУМИ И ВАКА НА ИНТЕРНЕТ Е САМО ДОКАЗ ДЕКА ДРЖАВАТА МОЖЕ И БИЛА ВО ПРАВО ДОКОЛКУ ТЕ ОТКРИЛА ДЕКА РАБОТИШ ПРОТИВ ДРЖАВНИТЕ ИНТЕРЕСИ
ИАКО СПОРЕД КОМЕНТАРИВЕ И НЕ Е НИШТО ЧУДНО ДА Е ВИСТИНА

И ЈУНАЧИШТЕ СЕГА ЌЕ МИ ОДГОВОРИШ ЛИ НА ПОГОРЕ ПОСТАВЕНИТЕ ПРАШАЊА КАКО ЈАС ШТО ТИ ОДГОВАРАВ НА ТВОИТЕ КОНСТАТАЦИИ А НЕ ПРАШАЊА
ПА ДА ВИДИМЕ КОЈ ЛАЖЕВ


Quote:Групација Дисиденти ‎-Јордан Петровски:

Господине Македонска Империја вашето незнаење е преголемо и неможам да го разберам вашиот мазохизам со ваква упорност да се глупирате и да паѓате се пониско. Скоро во ниедна пресуда, во ниедно досие кои сум ги видел а су...м видел бајаги не стои дека прогонот се прави за активности за Самостојна, Обединета Македонија туку во досиеата сезборува за непријателска дејност. Kе го посочам примерот на пресудата на Ченто:

"Ченто е осуден како содружник-соработник на Ванчо Михајлов. Бориз Загорналиев бил "стар припадник на терористичката организација на Ванчо Михајлов". И е второ обвинет во процесот против Ченто.
...и след постигнато согласије со обвинетиот Бориз Загорналиев КОЈ ГО ДЕЛИ НЕГОВОТО СТАНОВИШТЕ КАКО стар припадник на терористичката организација на Ванчо Михајлов"....
Оваа можете да го видите тука:
http://forum.kotle.ca/showthread.php?tid...3#pid10013

Во моето досие во известувањето бр.921 од 30.11 2000 години,јасно стои: дека е водено од ИДЕОЛОШКИ И ПОЛИТИЧКИ ПРИЧИНИ. Оваа можете да го видите тука:
http://www.forum.kotle.ca/showthread.php...2#pid10632

ПОЛИТИЧКИОТ АЗИЛАНТ ПЕТРОВСКИ ПОКРЕНА ПРИЈАВА ПРОТИВ НЕКОГАШНОТО РАКОВОДСТВО НА МВР И ДБК
30.11.2007
Пријава против Фрчкоски, Чокревски, Верушевски, Богоевски, Аврамовски...
Оваа можете да го видите тука:
http://www.org.mk/vesti/?id=1278070&t=%2FPremier go pokaza vistinskiot hip-hop


Quote:Makedonska Imperija

Јордан не ми продавај мадиња за бубрези ако не се сеќаваш што си пишал провери си и препрочитај си го коментарите ти рече дека денес ти се води досие а не дека ти се водело досие до 2000 година
друго не те прашав за ченто и да ми држиш пред...авање по историја бидејки во МАКЕДОНИЈА е РЕХАБИЛИТИРАН МЕТОДИЈА АНДОНОВ - ЧЕНТО И ДРЖАВАТА СЕ ИЗВИНИ НА НЕГОВОТО СЕМЕЈСТВО ЗА ИСТОТО
Трето ОЧИГЛЕДНО Е КОЈ СЕ ГЛУПИРА
Јас одговорив на се што ти ме праша и за кое бараше одговор
а ТИ МИ СЕ ГЛУПИРАШ ТУКА И МИ ДРЖИШ ПРЕДАВАЊА ЗА ИСТОРИЈА ЗА ЧЕНТО ПА ДЕКА ВО ДОСИЕАТА ПИШУВАЛО ВАКА ИЛИ ТАКА ПА ОВА ПА ОНА И НИКАКО ДА МИ ОДГОВОРИШ НА КОНКРЕТНИТЕ ПРАШАЊА

- ДАЛИ СИТЕ КОИ СИ ОДАТ ОД СВИТЕ ДРЖАВИ ЗАРАДИ ПОДОБАР ЖИВОТ СЕ ПРОТЕРАНИ ОД ДРЖАВАТА?

- ДАЛИ ШИПТАРИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА СЕ КОМУНИСТИ И ПРОСРПСКИ НАСТРОЕНИ ПА ТЕРААТ БИЗНИСИ И ГРАДАТ ФАБРИКИ И СОЗДАВААТ КАПИТАЛ ВО МАКЕДОНИЈА?

И за крај ДОКОЛКУ НЕЗНАЕШ ШТО ЛИНК СИ СТАВИЛ ЌЕ ТИ КАЖАМ ДЕКА ДОКОЛКУ ГО ОТВОРИШ ЛИНКОТ ЌЕ ВИДИШ ДЕКА ПИШУВА ЗА НЕКОЈА ЗАБАВА СО НЕКОЈ „DJ“
06-12-2010, 05:09 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,926
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#62

Quote:Групација Дисиденти Јордан Петровски:

Господине Македонска Империја дека досието се води и денска ви напишав погоре. Еве ви го по втор пат оговорот на прашањево:

Групација Дисиденти -Јордан ПетровскиОваа подолу е од ВРЕМЕ 18.10.2007 година и е сведоштво од прва...... рака:
...со помош на досието, како доказ, успеав да добијам азил во Канада. Инаку, сите досиеја се во историскиот архив на Македонија.

Моето досие таму го нема, службено сум го барал. Значи досието уште е активно, по него уште се работи.

Од Архивот ми рекоа дека такво нешто не постои кај нив. А јас го имам кај мене?! Како може по две вмровски власти се уште да се работи вакво досие?

Гопсодине Македонска Империја по оваа ке завршите со лагите и манипулациите

Незнам зошто не го дава линкот. Затоа еве ви го бројот во кој можете да го најдете текстот:
Време, број 1237, 30.11.2007


Quote:Makedonska Imperija

АБЕ ЧОВЕК СО ШТО МАНИПУЛИРАМ ?
ТИ ПОСТАВУВАМ ПРАШАЊА НЕ МИ ОДГОВАРАШ?
ЈАС ТИ ПИШУВАМ ДЕКА СИ ПИШАЛ ДЕКА И ДЕН ДЕНЕС ТИ СЕ ВОДИ ДОСИЕ ТИ ПИШУВАШ ДЕКА ДОСИЕТО ТИ БИЛО ВОДЕНО ДО 2000 ТА ГОДИНА ПА ПОСЛЕ ПАК МИ ПИШУВАШ ДЕКА УШТЕ ТИ СЕ ВОДИ ДОСИЕТО...

ОЧИГЛЕДНО СЕ ГУБИШ ВО ЛАЖГАТА КОЈА СИ ЈА ИЗМИСЛИЛ БИДЕЈКИ ИЗГЛЕДА УШТЕ НИКОЈ НЕ ТИ ПОСТАВУВАЛ ВАКВИ ПРАШАЊА КАКО ЈАС

ГОСПОДИНЕ ЈОРДАН ОДГОВОРЕТЕ МИ НА ПРАШАЊАВА

- ДАЛИ СИТЕ КОИ СИ ОДАТ ОД СВИТЕ ДРЖАВИ ЗАРАДИ ПОДОБАР ЖИВОТ СЕ ПРОТЕРАНИ ОД ДРЖАВАТА?
И

- ДАЛИ ШИПТАРИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА СЕ КОМУНИСТИ И ПРОСРПСКИ НАСТРОЕНИ ПА ТЕРААТ БИЗНИСИ И ГРАДАТ ФАБРИКИ И СОЗДАВААТ КАПИТАЛ ВО МАКЕДОНИЈА?


Quote:Групација Дисиденти ‎-Јордан Петровски:
твое тврдење:

Makedonska Imperija НЕЗНАМ ТОЧНА.....
А ШТО СЕ ОДНЕСУВА ДО ПОЛИТИЧКИ И ИДЕОЛОШКИ ДОСИЕА ТИ ГАРАНТИРАМ ДЕКА НЕМА БИДЕЈКИ ДА ИМАШЕ МИСЛИШ ДЕКА СТРАНСКИТЕ СЛУЖБИ НА ГОЛЕМИТЕ СИЛИ НЕМАШЕ ТОА ДА ГО ОТКРИЈАТ? НЕБИД...И ПАРАНОИЧЕН БЕСПОТРЕБА БИДЕЈКИ ДОСИЈЕА СЕ ВОДАТ ШТО Е НОРМАЛНО БИДЕЈКИ ВО СЕКОЈА ДРЖАВА СЕ ВОДАТ ДОСИЈЕА НО НЕ НА СЕКОГО ТУКУ САМО НА ЛУЃЕ ЗА КОИ ЌЕ ИМА ОСНОВАНО СОМНЕНИЕ ДЕКА РАБОТАТ ПРОТИВ ИНТЕРЕСИТЕ НА ДРЖАВАТА И ЗА ДА СЕ ВОДИ БИЛО КАКВО ДОСИЕ МОРА ДА СЕ ИМА СУДСКИ НАЛОГ
И НЕБИДИ ТОЛКУ ЛОШО НАСТРОЕН ДА НЕ УПОТРЕБАМ НЕКОЈ ПОТЕЖОК ЗБОР КОМЕНТИРАШ ЗА РАБОТИ ВО МАКЕДОНИЈА СО ЧОВЕК КОЈ ЖИВЕЕ ВО МАКЕДОНИЈА И КОЈ РАБОТИТЕ ГИ ЗНАЕ ИЗВОРНО ОД МЕСТОТО НА НАСТАНОТ А ТИ СИ ЧОВЕК КОЈ РАБОТИТЕ ГИ ПРЕТПОСТАВУВАШ ОД РЕКЛА КАЗАЛА.


-Јордан Петровски: мој одговор:

Групација Дисиденти -Јордан Петровски:Господине Македонска Империја, вие сте тој што незнае ништо. Досиеа на идеолошко политички противници сеуште се водат. За тоа постојат непобитни ДОКАЗИ и за несреќа на власта со тие докази располагаме и ние.


Quote:Групација Дисиденти

Makedonska Imperija:
ДАЛИ ШИПТАРИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА СЕ КОМУНИСТИ И ПРОСРПСКИ НАСТРОЕНИ ПА ТЕРААТ БИЗНИСИ И ГРАДАТ ФАБРИКИ И СОЗДАВААТ КАПИТАЛ ВО МАКЕДОНИЈА?

-Јордан Петровски: Господине М.И. :Зборуваме за Македонци кои се прогонуванаи-прочитајте го случајот на Бранко Мајсторовски и ке видите како Македонци прават бизнис-ФОКУС бр 801. Тој е едн од многуте. Tој не успеал а Џорџ успеа. Бранко има досие , псевдоним ЛИСЕЦ, за Џорџ не сум чул дека има досие. Малку чудно.

-Протерување е кога ВЛАСТА не ти пружа услови за нормален живот. Со труд и ум да си градиш поубаво утре.


Quote:Групација Дисиденти Јордан Петровски:

ПОЛИТИЧКИОТ АЗИЛАНТ ПЕТРОВСКИ ПОКРЕНА ПРИЈАВА ПРОТИВ НЕКОГАШНОТО РАКОВОДСТВО НА МВР И ДБК
30.11.2007
Пријава против Фрчкоски, Чокревски, Верушевски, Богоевски, Аврамовски...
...Оваа можете да го видите тука:

http://www.vreme.com.mk/DesktopDefault.a...leID=81290
06-12-2010, 05:19 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,926
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#63

Quote:Makedonska Imperija

Г-дин Јордан Петровски штотуку го прочитав линкот каде што Цветин Чилиманов ви го правел интервијуто најверојатно
И би коментирал доколку ми дозволите бидејки наредните коментари ќе бидат малку подиректни и тоа помеѓу лично мене и вас бидеј...ки и јас сум еден од штрајкувачите со глад од 1997 година кога Филип Петровски кој најверојатно ви е роднина ако не и син беше неофицијален главен организатор на тие протести.
Коментарите ќе бидат дирекни бидејки и јас имам такво досие како досието на Филип а најверојатно и вашето и мене некои луѓе ми се закануваа но јас не избегав јас влегов во коалиција со Господ па тие кои ми се закануваа сега се пред Бога на исповед
ЗАТОА И ВЕ ПРАШУВАМ ДОКОЛКУ ДОЗВОЛИТЕ БИ КОМЕНТИРАЛ И НА НАПИШАНОТО НО И ЗА ВАШАТА ПАРАНОЈА И СТРАВ


Quote:Групација Дисиденти ‎-Јордан Петровски:

Господине М.И, со големо задоволство дискутирам со иматели на досиеа, така да негледам причина тоа да не го сторам и со вас. Би сакал да ве прашам на почеток дали вашето досие е кај вас.?


Quote:Makedonska Imperija

Не не го земав бидејки не ми е потребно да биде кај мене Јас точно знам дека во тоа досие нема ништо што би сакал да го сокријам или да не се знае со оглед дека моето досие е уште од 1987 уште како тинејџер кога си цртав по тетратки разни Н...АЦИОНАЛ СОЦИЈАЛИСТИЧКИ симболи па се до ОСАМОСТОЈУВАЊЕТО на МАКЕДОНИЈА од југославија и после тоа кога ДБК неможеше да ме дефинира дали сум член на ВМРО-ДПМНЕ или сум некој организатор на неонацистичко движење се до 1997 година кога бев еден од ШТРАЈКУВАЧИТЕ СО ГЛАД пред собранието на МАКЕДОНИЈА на СТУДЕНТСКИТЕ ПРОТЕСТИ за во 2000 година за првпат го видов и на што сум многу горд бидејки не сум обичен смртник туку дека сум човек кој привлекол внимание на власта и на ДРЖАВАТА .
И воопшто не ми смета тоа дека било кој било кога водел било какво досие за мене. Единствено што ми засмета беше тоа дека некој се дрзнал да ИЗЛАЖЕ ЗА МЕНЕ да ми стави некоја работа дека сум требал да ја направам но дека сум дознал оти сум следен па не сум ја направил И ДА СЕ ПОФАЛАМ ЗА ТАКВАТА ЛАГА ТОЈ ДЕГЕН НЕ Е ВЕЌЕ МЕЃУ ЖИВИТЕ туку е кај Бога на ИСПОВЕД.
Г-дин Петровски според но и според леснотијата со која можете да квалификувате некого дека е манипуант или дека не е патриот а и според презимето како да сте роднина на Филип Петровски? Бидејки и тој лесно дава квалификации. Но знае и да лаже како циган. Тој е единствениот човек кој излажал за мене и ме оквалификувал а недобил по муцка само затоа што бевме заедно во ШАТОРОТ 97 и што заедно ги браневме националните интереси на МАКЕДОНИЈА.


Quote:Makedonska Imperija

Во интервијуто кое го прочитав во ВРЕМЕ дека сте покренале тужби против некогашни и тогашни функционери и во кое говорите за тоа на каков начин воделе досиеа за вас прочитав и дека сте имале успешен бизнис и тоа ТЕКСТИЛ, РЕСТОРАН И ТРГОВСКА... ФИРМА што значи и дека сте биле добро ситуиран па дури и дека сте давале пари на Либералната партија на ВМРО-ДПМНЕ и на МААК па ме заинтересира нешто друго
Гледајки се себе јас ниту тогаш ниту сега не сум нешто многу ситуиран во буквална смисла на зборот крпам од први до први не сум финансирал никого ниту ќе финансирам а имам досие од 780 страни потоа ми се закануваше јас што велам и ќоро и сакато а имам и семејство но не избегав во странство и не ја тужам ТАТКОВИНАТА во Стразбур за нарушени човекови права туку останав во ТАТКОВИНАТА во МАКЕДОНИЈА се собравме истомисленици дека ТАТКОВИНАТА НИ Е СВЕТА ПОСВЕТА И ОД СОПСТВЕНИОТ ЖИВОТ и дека секој политичар или гарнитура е променлива и прво ги ликвидиравме физички сите кои ни се закануваа и тоа на ист начин како што беа заканите а потоа ја формиравме МАКЕДОНСКА ИМПЕРИЈА повторно во МАКЕДОНИЈА во нашата ТАТКОВИНА и сега се што си работиме и се што создаваме создаваме за МАКЕДОНИЈА и си плаќаме даноци на МАКЕДОНИЈА а не на некоја си у П.М. земја
Сакам да ти кажам дека ти со толку пари си можел сам да направиш војска и да ги исправиш работите на подобро нормално доколку си сакал но очигледно чим си избегал не си сакал да потрошиш ни едно денарче за доброто на МАКЕДОНИЈА бидејки од таквото давање пари нема да има бенефит за тебе како што би имало бенефит кога би давал пари на партии си мислел дека финансирајки некоја партија ќе бидеш заштитен таа ако дојде на власт но изгледа дека незнаеш дури ни сега дека ПОЛИТИКАТА Е КУРВА и дека си добар само додека даваш и небараш ништо потоа кога ќе дојде некој на власт и кога ќе побараш било што во политиката и тој се врти протв тебе.
Ајде што не си направил војска тука чин гледаш дека во МАКЕДОНИЈА не е нешто како што треба и дека власта безоглед дали оваа или минатата работат против интересите на МАКЕДОНИЈА зошто не се соберете барем вие од Канада Бизнисмени па фино да си направите стратегија на кој начин да ги оправите работите во МАКЕДОНИЈА наместо што кукате и плачете и тужите по Стразбири тие пари кога би ги инвестирале во МАКЕДОНИЈА па дури и скришно би направиле одличен бизнис бидејки и сам знаеш колку е ефтина МАКЕДОНСКАТА работна сила па со профитот можете да направите и партија за политика но и војска за заштита и на вас и на вашиот бизнис но и на ВАШАТА ПОЛИТИКА.
СПОРЕД МЕНЕ ВАКА СО КУКАЊЕ И СО ПРОДАВАЊЕ НА МАДИЊА ЗА БУБРЕЗИ ДАЛЕКУ ОД МАКЕДОНИЈА СО ИЛЈАДНИЦИ КИЛОМЕТРИ САМО ПРАВИТЕ РЕВОЛТ КАЈ НАС КОИ СМЕ ТУКА ВО МАКЕДОНИЈА.


Quote:Групација Дисиденти ‎-Јордан Петровски:

Господине Македонска Империја, велите : "бидат дирекни бидејки и јас имам такво досие како досието на Филип "
За да потоa напишете:
"Не не го земав бидејки не ми е потребно да биде кај мене "

Оваа е манипулација. Кога рековте ке разговараме за досиеате и дека и вие имате досие очекував дека ке презентиате делови од него. Вака приказни имам досие 700 страници па ти реков ми рече тоа ке отиде на некоја чешма кај што се собираат малски алапачи и разменуваат искустав.
Во кривичната пријава се ТУЖЕНИ ЛУЃЕ, БИВшИ И СЕГАШНИ ФУНКЦИОНЕРИ на МВР. Ако навистина имате досие ке знаете дека Сиљан Аврамовски, човекот кој е еден од главните иницијатори за прогон и сега е рабодта во ДБК и тоа работи како помошник директор.

Мислам дека мојата понатамошна дискусија со вас ке е само мое губење на време. Кога ке го имате вашето досие во раце јавете се и ке продолжиме.

пс. за да го видите моето мислење за Филипа кликните тука: http://www.forum.kotle.ca/showthread.php?tid=636
ппс. како да препознавам во вас еден форумџија кој избега притеснет од факти.
06-12-2010, 05:23 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,926
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#64

НОВИ ДОКУМЕНТИ ЗА МАКЕДОНИЈА НА ВИКИЛИКС.
Еве го оргиналот:


Quote:¶23. © On Macedonia, A/S Gordon said the U.S. is still letting UNSR Nimetz lead, and noted that Deputy Secretary Steinberg has talked to the Greeks. While the Macedonians need to “climb down” on issues such as naming their airport, they have a reasonable case on other topics such as their language, the name of their citizenship, etc. Some “climbing down” is needed on both sides.
ИЗВОР


Еве како го превеле други :


Quote:НОВИ ДОКУМЕНТИ ЗА МАКЕДОНИЈА НА ВИКИЛИКС

Гордон:
Македонија има разумни ставови за јазикот и именувањето на државјанството. Македонија да го смени името на аеродромот, а Грција да даде гаранции за јазикот и идентитетот.

Груески НЕ ПРИФАТИЛ!


Еве како го преведовме ние:


Quote:Во врска со Македонија, А/С Гордон рече дека САД сеуште го остава Нимиц да ги води преговорите, и подвлече дека Заменикот-Секретар (на Стејт Департментот) Стајнберг има разговарано со Грците. Додека Македонците треба да "се спуштат" по прашања како именувањето на нивниот Аеродром, тие имаат разумен став во врска со други теми, како што е јазикот, називот на нивното државјанство и слично.

Одредена доза на "спуштање" е потребна на обете страни.


За да дојдеме до вистината што навистина е напишано во депешата ве молам да помогнете.
10-12-2010, 07:36 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,926
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#65

Вчерашнава анкета поставена од jingiby ме потсети на една случка која е многу чудна, случка за која ке проговорам сега. Ке го замолам и Администраторот да му дозволи учетво на оваа тема.

Да се потсетиме на анкетава. За која и јас велам дека е многу навредлива. Навредливоста, односно ефектот кој требаше да го предизвика е поводот за оваа што ке следи и улогата на jingiby во тоа.


(25-12-2010, 03:54 PM)jingiby Wrote: Какво е било значението на поимот Македонец во началото на 20-ти век?

1. Антички македоноид;
2. Югославянин;
3. Македонски българин;
4. Татаро-монголоид;
5. Гръкоманин;
6. Сърбо-македонец;
7. Местен селянин;
8. Славяноговорещ християнин;
9. Дебелоглав простак;
10. Неписмен бугараш.
26-12-2010, 08:12 PM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,983
Joined: Jan 2010
Reputation: 33
#66

(26-12-2010, 08:12 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: Вчерашнава анкета поставена од jingiby ме потсети на една случка која е многу чудна, случка за која ке проговорам сега. Ке го замолам и Администраторот да му дозволи учетво на оваа тема.

Да се потсетиме на анкетава. За која и јас велам дека е многу навредлива. Навредливоста, односно ефектот кој требаше да го предизвика е поводот за оваа што ке следи и улогата на jingiby во тоа.


(25-12-2010, 03:54 PM)jingiby Wrote: Какво е било значението на поимот Македонец во началото на 20-ти век?

1. Антички македоноид;
2. Югославянин;
3. Македонски българин;
4. Татаро-монголоид;
5. Гръкоманин;
6. Сърбо-македонец;
7. Местен селянин;
8. Славяноговорещ християнин;
9. Дебелоглав простак;
10. Неписмен бугараш.

Дай случката! Анкетата не е навредлива, а провокативна. Провокацијата е во тоа дека сите одговори се објасненија што се давани од ВАША страна во еден или друг случај - определби кој ВИЕ (а не ние) сте давали за овој поим. Џинги просто ги е сумирал овде и ве праша, кое од сите е?
26-12-2010, 08:24 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,926
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#67

Легенда:
vancevtodor

Misirkov

jingibi

Quote:vancevtodor
Aruba
Испратено - 13/05/2004 :  12:54:45    

SRBO I CAROT TRAJAN SAKAL DA JA SOKRIE VISTINATA ZA SVOITE USHI,NO NE USPEAL,TAKA I TI NE SE MACI DA GI BRISHESH MOITE POSTOVI.BIDEJKI AKO POVTORNO GO IZBRISHESH DOLU NAPISHANOVO SOPSTVENIKOT TREBA SERIOZNO DA RAZMISLI ZA TVOETO “MODERATORSTVO”


“"...OTTUKA POCNUVA ELIMINACIJATA NA MAKEDONISTITE."
Interesno Todore, ti se protnuvaat "makedonisti" vo govorot. Da go podsetam auditorijumot koj ne narekuva taka?!”JAS KE TI KAZAM , VO PISANIJATA NA TVOJOT OMILEN TEMPO ,CENTO,BRASHNAROV,SHATEV …SE NAREKUVANI ,BUGARASHI ILI MAKEDONISTI,zatoa za da ja zadrzam avtenticnosta, ti napishav MAKEDONISTI,bidejki zboruvam za nivna eliminacija po nalog na LJUBENIOT TI SVETOZAR VUKMANOVIC TEMPO koj bese prodolzena raka na omilenata ti KP naJUGOSLAVIJA


“ Za tvojot ideal -- obedineta nezavisna Makedonija -- se borel i Vanco Mihajlov, no mojot ideal e "obedineta nezavisna Makedonija na Makedoncite." Dali e toa tvoj ideal?”


SLUSHAJ BE SRBO….NE SE NAODJAME NA AKCIJA SHAMAC-SARAJEVO,pa da kazuvame PAROLI MAKEDONIJA NA MAKEDONCITE ,TITO-LAZO ,ZIVEO STALJIN…..Ednash ti obrnav vnimanie da ne se obiduvash da me “MODELIRASH” vo BULGAROFIL ili po tvoe “tataroljubec”,se obidele i tvoite povisoki “SLUZBI” pa ne uspeale .KE ti citiram shto “PREVZEMALE”
1.Po nasoceno i poorganizirano ke se koristat operativnite vrski……
2.Povremeno ke se koristi i……..
3.Prodolzuva so primena na merkata prislushkuvanje na site pet (5) telefoni
4. …......
5. ………
6.Prodolzuvanje so otkrivanje i prodolzuvanje na negovite vrski vo R.Bugarija,POGOTOVO OD REDOVITE NA VMRO-SMD…..
7.Primena na merkata SLEDENJE VO ZEMJATA,koga patuva nadvor od ……….
8.Primena na merkata SLEDENJE ZA VREME NA NEGOVITE PATUVANJA I PRESTOJ VO R.BUGARIJA….
9. ……….
Испратено - 13/05/2004 :  12:56:49    

E SRBO… TOA GO RABOTELE TVOI SOISTOMISLENICI-NO SIGURNO NE MAKEDONSKI MAKEDONCI- SO GODINI.ANGAZIRALE PREKU SHEESETINA LUDJE i na kraj NISHTO,”NE BEA POTVRDENI SOZNANIJATA I P O D A T O C I T E”……..ZATOA SRBO…. po prashanjeto na fabrikuvanje “BUGARASHI” ili po tvoe “TATAROLJUBCI” sum ekspert .
SMENETE NESHTO VO RABOTATA NEMOZE NA ISTA LAGA DA OPSTOJUVATE STO I NEKOJA GODINA- SITE MAKEDONCI KOI NE SE PO SRPSKI TERK DA GI PROGLASUVATE ZA “ BUGARASHI” ILI “TATAROLJUPCI” .
ZATOA TI BESHE I “GENIJALNATA” IDEJA DA ZEMAAT MAKEDONCI BULGARSKI PASOSHI-BITNO E SHTO POMALKU MAKEDONCI ,AKO NEMOZETE DA GI ISTERATE SO SILA KAKO-1918 do1941g-TOGASH SO EKONOMSO I DUHOVNO PUSTOSHENJE NA MAKEDONIJA-1945 do DENESKA…..“Bidejkji te fakjaat psihozi da povtoram: pravis fama zaradi toa sto periodot medju dvete svetski vojni go narekov "srpska" namesto jugoslovenska okupacija (sto vo sustina e), za da posle se "kontraindiciras" deka sum premolcuval srpski zlostorstva?!? Kje prostis, logicki si "izvetrean".”


SO SILA ODGOVORI NA TOJ DEL A NA DELOT DALI IMALO VOSTANIIJA ,BUNTUVANJA ili bilo kakov otpor nema ni pomen ubavina SRPSKA MED I MLEKO…..
todorvancevtodor
Aruba
71 Пораки #Испратено - 13/05/2004 :  12:58:48    

Mnogu prasina digna za "skopskiot odred". Potenciraj tocno za koj skopski odred zboruvas! Jas pisuvav za EDEN skopski odred koj sto e taka narecen zatoa sto go predvodi osloboduvanjeto na Skopje. Komesar e Bane Kovac, partizansko ime mu e "Beli", blizok sorabotnik na Chento. Bi bil radosen da imalo ne eden takov tuku 100 koi sto se borele za obedineta nezavisna Makedonija.”


PAK LAZESH PISUVAV I TE PRASHAV ZA ODREDOT KOJ IZLEGOL 1941 no DVA MESECI PRED OKTOMVRI ,ODNOSNO PRED TVOITE MILI I DRAGI OD KP JUGOSLAVIJA.ZOSHTO ZA NEGO NEMA NISHTO VO ISTORIJATA ILI I ZA TOA E PISHUVANO DOSTA VO POSLEDNITE 14godini….


“Se sto pisuvas za Chento, za MPC, itn e tocno, no e OPSTOPOZNATO, pisuvano intenzivno vo poslednive barem 14 godini. Se postavuva prasanjeto koja e poentata na napisanoto, sem da im lepis etiketi na "makedonistite"?!”


DA DECATA GO UCAT VO UCEBNICI PO ISTORIJA,OBJASNETA E PRICINATA ZA KONFLIKTOT POMEDJU CENTO I VIDOE SMILEVSKI “BATO”,SRBO…. AKO LASZESH LAZI SO USUL.
A TI NE JA RAZBIRASH POENTATA-MNOGU SI “GLUPAV”-MAKEDONIJA NESMEE DA JA POVTORI GRESHKATA NAPRAVENA SO VLEGUVANJE VO JUGOSLAVIJA-SE PODGOTVUVA NEKAKVA SI KONFERENCIJA KOJA TREBA DA GO RESHI STATUSOT NA KOSOVO,se zagovara i se planira pak nekoj “SOJUZ”.NO BIDEJKI TOJ SOJUZ TREBA DA BIDE PAK SO TVOJATA OMILENA SRBIJA ZA TEBE NEMA PROBLEM
todor
jingibi

29 Пораки #Испратено - 13/05/2004 :  13:02:55    

ВАШИНГТОН ЩЕ МОЛИ СОФИЯ ДА СИ ВЗЕМЕ МАКЕДОНИЯ"
СТАТИЯ НА ГЕОРГИ МЛАДЕНОВ ВЪВ В."ФОКУС", СКОПИЕ.
Не знам защо се пишат такива глупости, че съм участвал в подялбата на Република Македония. Подялбата вече отдавна е извършена като резултат от политиката на Тито и македонските комунисти. Тази политика потвърдиха и продължиха Лазар Колишевски и Кръсте Цървенковски, и всички други останали партийни ръководители на Македония.
На срещата, която имах с моя скъп приятел Киро Глигоров в неговия кабинет в Скопие в Скопие през 1992 г., открито му посочих проблемите, които македонската държава има с албанското население, и нуждата от решаване на въпросите, тровещи отношенията между двата македонски етноса - българо-македонския и албанския. Днес Македония се кантонизира и дели от сегашното македонско правителство, което най-накрая ще я подели, давайки част на албанците, а останалата част съединявайки с тяхната многообичана Югославия
ГЕОРГИ МЛАДЕНОВ Е РОДЕН В СЕЛО ТЪРЛИС, БЕЛОМОРСКА МАКЕДОНИЯ. В ТОРОНТО ИЗДАВА СПИСАНИЕ "МАКЕДОНО-БЪЛГАРСКИ ПРЕГЛЕД "ВАРДАР". Г-Н МЛАДЕНОВ ВЗЕ УЧАСТИЕ В СРЕЩАТА В "АГЕНЦИЯТА ЗА БЪЛГАРИТЕ В ЧУЖБИНА" ПРЕЗ 1995 ГОДИНА С РЕДАКТОРИТЕ НА ИЗДАНИЯ НА БЪЛГАРИТЕ ЗАД ГРАНИЦАjingibi29 Пораки #Испратено - 13/05/2004 :  13:11:22    

"ВАШИНГТОН ЩЕ МОЛИ СОФИЯ ДА СИ ВЗЕМЕ МАКЕДОНИЯ"
СТАТИЯ НА ГЕОРГИ МЛАДЕНОВ ВЪВ В."ФОКУС", СКОПИЕ.Уверявам македонската общественост, че според моите информации много скоро ще дойде денят, в който американската политика ще моли българската държава да присъедини Македония в своята цялост, също така, както Хърватска беше молена да присъедини своя дял от Босна и Херцеговина. България вече се намира пред вратите на Македония и при това с помощта на цялата световна общественост. Този факт е известен много добре на всички македонски политици, но те не искат да го съобщят на своя народ. Впрочем те всички начело с Глигоров ще бъдат първите, които ще поздравят българите. Жаждата за власт и алчността им към парите ще потисне желанието им за обединение със Сърбия. Затова ние, синовете на Македония, за които целият свят знае, че сме етнически българи, трябва да бъдем единни и обединени. Всякакви насилствени методи върху албанското население в Македония са неестествени и противоправни. С насилие нищо не се постига. Трябва да седнем с тях и открито, и явно да се разговаря за това какво искаме и каква трябва да бъде Македония до деня на нейното окончателно обединяване с България.Да добавя още нещо. Подялбата на Македония не е изобщо нова или неоткрита досега тема. За договор с албанците и за "подялба на териториите" са разговаряли още Тодор Александров и Иван Михайлов с албанските първенци, между които и Хасан Бег Прищина. Очертаната линия на македонските територии включва и цяла Западна Македония без град Дебър, цяла Егейска Македония, както и по-голяма част от Южна Сърбия, която е автентично македоно-българска, все едно. Границите на Албания и Македония ще вървят през Косово и ще се пресекат в една обща точка с голямата хърватска държава. Сърбоюгославия няма да съществува, а само белградският пашалък като истинска и автентична Сърбия.
[url
[/url]НЕМАМ ДУМИ.


vancevtodor
Aruba
Испратено - 13/05/2004 :  13:46:57    

IMAV PROBLEM SO KOMPJUTEROT ,PODOLU NAPISHANOTO E PRODOLZENIE

“Spored tvoe dlaboko ubeduvanje eden od nas dvaica ne e Makedonec. Jas sum, za tebe ne znam.”

TI SI “DOZIRAN” “MAKEDONEC” A DOZATA TI E ONOLKU KOLKU KE TI KAZAT OD BEOGRAD.

“ No ako prodolzis da se olesnuvas so ist stil tuka namesto vo WC, so po 10tina postovi 3 pati povtoreni pola od koi se etiketi, navistina nema da me interesira da doznaam.”NAMERATA DA NE TI ODGOVORAM CELA NEDELA MI BESHE DA VIDAM KAKO KE REAGIRASH,tvojata reakcija e tocno po vashata shema. Se rastrca po forumov kako SELSKA OROSPIJA OD KUCA DO KUCA da se pravda deka ne e orospija-TI OD FORUM DO FORUM DA JA PRODAVASH TVOJATA “MAKEDONSHTINA”.
A MOETO POVTORUVANJE NA POSTOVITE BESHE OD PRICINA DEKA SI NOTOREN L A Z G O!!!!!! –A LAZGOVCITE EDINSTVENO SE FACAAT NA TOJ NACIN.
ZA DA NE SE MACISH DA RAZMISLUVASH POD KOI NIK USHTE PISHUVAM TI PREDLAGAM KOGA SAKASH DA POCNEME DA PISHUVAME POD NASITE VISTINSKI IMINJA.
todor

Еве што е чудно:

Мојот пост е во 12:58:48

vancevtodor
Aruba
71 Пораки #Испратено - 13/05/2004 : 12:58:48 

Мисирков како модератор два пати ги избриша моите постови. Кога дозволи да останат постовите уследи одговорот на jingibi

Дали е можно да се подготви вака обемен одговор за 4 минути.

jingibi

29 Пораки #Испратено - 13/05/2004 : 13:02:55 
26-12-2010, 08:38 PM
Reply
montehristo Offline
Неверан Тома
*****

Posts: 1,490
Joined: Aug 2010
Reputation: 30
#68

Прости ми за неинформираноста,(немам можност да пратам ФБ сега(претпоставувам од таму се овие налози)).
За што се залага всушност Мисирков, што тој застапува, кои идеи, според твоја проценка.
An inch today is tomorrow’s mile.
26-12-2010, 10:11 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,926
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#69

(26-12-2010, 10:11 PM)montehristo Wrote: Прости ми за неинформираноста,(немам можност да пратам ФБ сега(претпоставувам од таму се овие налози)).
За што се залага всушност Мисирков, што тој застапува, кои идеи, според твоја проценка.


Оваа е од 2004 година, од форумот АЈВАР.
Незнам од кога постои ФБ.
Поентата на темата е времето на постирање.

пс. не ги познаваш доволно форумџиите и форумските модератори и администратори. Остави малку нека проговорат форумџиите со стаж од пет години па угоре а се разбира најбитен да проговори е jingibi.
26-12-2010, 11:07 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,926
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#70

Би го замолил jingibi кој учествува тука на Котле да одговори дали е истиот оној jingibi кој се споменува во постот погоре. Односно дали учествувал на форумот Авар.
01-01-2011, 03:59 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#71

Зарем уште постои Ајвар форумот?! Ги прочитав неколкуте погорни постови и набрзина пребарав и кога- што да видам! Сепак во воскреснатата верзија членството не им е бројно и тие што се таму ретко пишуваат.
Сеуште ја користат архаичната верзија на форумскиот софтвер со сите архаични опции и ограничувања. Уште фали Лав и Пана да бомбардираат со линкови и цитати и лични дисквалификации and it's all back to the future...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
01-01-2011, 05:18 PM
Reply
jingiby Offline
Posting Freak
*****

Posts: 994
Joined: Aug 2010
Reputation: 15
#72

jingibi

29 Пораки #Испратено - 13/05/2004 : 13:02:55

ЧНГ! Да, това съм аз отпреди 6 години.
[Image: 03079b0284b1ec94.jpg]
01-01-2011, 05:58 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,926
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#73

(01-01-2011, 05:58 PM)jingiby Wrote: jingibi

29 Пораки #Испратено - 13/05/2004 : 13:02:55

ЧНГ! Да, това съм аз отпреди 6 години.


Убаво е што си ти тој jingibi. Се надевам ке разјасниме некои мои дилеми.

Што ми е нелогично во овие постови и зошто сум ги сочувал.

Како си успеал за 4 миути и седум секунди да го прочиташ мојот пост.?? Да го пронајдеш текстот од Ѓорѓи Младенов, кои нема никаква тематска врска со тоа што јас му одговарам на Мисирков, да направиш copy/paste и да го постираш под мој пост.
01-01-2011, 06:38 PM
Reply
braniteli Offline
Member
***

Posts: 132
Joined: May 2010
Reputation: 3
#74

Cicko Joco na forumov osven Kasnakovski i Vodno konce,site drugi Bugarski ucesnici na forumov se pripadnici na Bugarskite sluzbi i za toa se plateni.Zatoa odnesuvaj se kon niv kako da ne postojat,kako da se magla.
01-01-2011, 09:16 PM
Reply
Han Solo Offline
Senior Member
****

Posts: 676
Joined: Aug 2010
Reputation: 12
#75

(01-01-2011, 09:16 PM)braniteli Wrote: Cicko Joco na forumov osven Kasnakovski i Vodno konce,site drugi Bugarski ucesnici na forumov se pripadnici na Bugarskite sluzbi i za toa se plateni.Zatoa odnesuvaj se kon niv kako da ne postojat,kako da se magla.

Яко те тресе параноята! Icon_wink
Абе ти в кой век живееш? На форума сигурно има 20-тина българи, някой са в САЩ, Испания...
платени агенти били - хумор по македонски. Smiley-happy068
(This post was last modified: 01-01-2011, 10:33 PM by Han Solo.)
01-01-2011, 10:33 PM
Reply
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#76

(01-01-2011, 09:16 PM)braniteli Wrote: Cicko Joco na forumov osven Kasnakovski i Vodno konce,site drugi Bugarski ucesnici na forumov se pripadnici na Bugarskite sluzbi i za toa se plateni.Zatoa odnesuvaj se kon niv kako da ne postojat,kako da se magla.
хахахахахааа....не си баце изтрезнел от банкета лааса Smiley-happy068 Smiley-happy068 Smiley-happy068 Smiley-happy068 Smiley-happy068
Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
01-01-2011, 11:42 PM
Website Reply
montehristo Offline
Неверан Тома
*****

Posts: 1,490
Joined: Aug 2010
Reputation: 30
#77

(01-01-2011, 10:33 PM)Han Solo Wrote:
(01-01-2011, 09:16 PM)braniteli Wrote: Cicko Joco na forumov osven Kasnakovski i Vodno konce,site drugi Bugarski ucesnici na forumov se pripadnici na Bugarskite sluzbi i za toa se plateni.Zatoa odnesuvaj se kon niv kako da ne postojat,kako da se magla.

Яко те тресе параноята! Icon_wink
Абе ти в кой век живееш? На форума сигурно има 20-тина българи, някой са в САЩ, Испания...
платени агенти били - хумор по македонски. Smiley-happy068

Е Хан Соло,
Вие кога последен пат имавте вооружен конфликт во вашиот двор?
Кај нас нема ни десет години, па нормално дека ќе дуваме и на ладна супа.
Или можеби тоа беше некоја нпќна мора.
An inch today is tomorrow’s mile.
01-01-2011, 11:44 PM
Reply
jingiby Offline
Posting Freak
*****

Posts: 994
Joined: Aug 2010
Reputation: 15
#78

Да, аз съм платен агент. Пишех през 2004 г. на Кайгана и бех многократно баниран без причина. После собственикът на форума умря и го закриха. След това се прехвърлих на Виртуал Македония, но и там много ме банираха и през 2005 г. се отказах от участие. Пет години не бех стъпвал на македонски форум, но трудно се живее без заплата. Така през 2010 г. открих Котле - първия македонски форум без цензура. Сега пиша тук и пак ми плащат от службите да ви руша идентитетот! Smajlito

Сега без майтап, не си спомням точно преди 6 години как съм прочел и отговорил на некаква реплика в некакъв форум за неколко минути. С поздрав! Icon_wink
[Image: 03079b0284b1ec94.jpg]
02-01-2011, 09:23 AM
Reply
nikoj Offline
Member
***

Posts: 218
Joined: Dec 2010
Reputation: 6
#79

(01-01-2011, 11:44 PM)montehristo Wrote:
(01-01-2011, 10:33 PM)Han Solo Wrote:
(01-01-2011, 09:16 PM)braniteli Wrote: Cicko Joco na forumov osven Kasnakovski i Vodno konce,site drugi Bugarski ucesnici na forumov se pripadnici na Bugarskite sluzbi i za toa se plateni.Zatoa odnesuvaj se kon niv kako da ne postojat,kako da se magla.

Яко те тресе параноята! Icon_wink
Абе ти в кой век живееш? На форума сигурно има 20-тина българи, някой са в САЩ, Испания...
платени агенти били - хумор по македонски. Smiley-happy068

Е Хан Соло,
Вие кога последен пат имавте вооружен конфликт во вашиот двор?
Кај нас нема ни десет години, па нормално дека ќе дуваме и на ладна супа.
Или можеби тоа беше некоја нпќна мора.

Oni posleden pat imaa vooruzen konflikt vo NASIOT dvor pomedju 1941-1943. I najverojatno se uste gi drzi pamet da si sedat doma. Icon_lolIcon_lol Bez navreda kon nikogo ama ova e prvo sto tekna koga go procitav prasanjeto. Pozdrav.
DOBIV GREEN CARD FOR USA. VEKE SE OSEKAM KO AMERIKANEC.
02-01-2011, 10:33 AM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,983
Joined: Jan 2010
Reputation: 33
#80

(02-01-2011, 10:33 AM)nikoj Wrote:
(01-01-2011, 11:44 PM)montehristo Wrote:
(01-01-2011, 10:33 PM)Han Solo Wrote:
(01-01-2011, 09:16 PM)braniteli Wrote: Cicko Joco na forumov osven Kasnakovski i Vodno konce,site drugi Bugarski ucesnici na forumov se pripadnici na Bugarskite sluzbi i za toa se plateni.Zatoa odnesuvaj se kon niv kako da ne postojat,kako da se magla.

Яко те тресе параноята! Icon_wink
Абе ти в кой век живееш? На форума сигурно има 20-тина българи, някой са в САЩ, Испания...
платени агенти били - хумор по македонски. Smiley-happy068

Е Хан Соло,
Вие кога последен пат имавте вооружен конфликт во вашиот двор?
Кај нас нема ни десет години, па нормално дека ќе дуваме и на ладна супа.
Или можеби тоа беше некоја нпќна мора.

Oni posleden pat imaa vooruzen konflikt vo NASIOT dvor pomedju 1941-1943. I najverojatno se uste gi drzi pamet da si sedat doma. Icon_lolIcon_lol Bez navreda kon nikogo ama ova e prvo sto tekna koga go procitav prasanjeto. Pozdrav.

И зощо мислиш сме си одиле "дома" па и памет да имаме за ова? Кой не натерал да си одиме дома? "Славните партизани" или СССР. И кој си одил дома? 80% от официрите, кои биле родом од Македонија? И од што би било страв да дайдеме па? Од АРМ? Која ја пазат бугарски авиони?

Баш ќе ми е интересно да ми одговориш?
02-01-2011, 04:49 PM
Reply