Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 3.75 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IBM and the Holocaust
Author Message
basilius_2 Offline
Moderator
*****

Posts: 1,136
Joined: Dec 2009
Reputation: 17
#7

Кога Франклин Рузвелт бил избран за претседател на Америка,имал среќа да преживее атентат. Имено во почетокот на 20-от век и самиот почеток на Индустриската револуција се појавил голем јаз меѓу сиромашните и богатите. Се појавуваат незадоволства, штрајкови итн.Америка излегувала од една тешка ера кога наместо државниот интерес се ставал интересот на парата прво.
"He who controls the present, controls the past. He who controls the past, controls the future." -- George Orwell
"Тој што ја контролира сегашноста,тој го контролира минатото.Тој што го контролира минатото ја контролира иднината." Џорџ Орвел
_____________________________________________________________

http://www.cd-macedonia.com
22-03-2011, 12:36 AM
Reply


Messages In This Thread
RE: IBM and the Holocaust - by basilius_2 - 11-01-2011, 04:18 PM
RE: IBM and the Holocaust - by basilius_2 - 01-03-2011, 12:33 AM
RE: IBM and the Holocaust - by toni_a - 01-03-2011, 08:32 AM
RE: IBM and the Holocaust - by basilius_2 - 22-03-2011, 12:36 AM