Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 9 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Бугарија крена раце од пријателството со Македонија!
Author Message
realkpolitik Offline
Member
***

Posts: 125
Joined: Oct 2010
Reputation: 0

(18-12-2010, 11:26 PM)montehristo Wrote: Вова,
Прво, Тоа што сте си добиле држава пред нас не ви дава за право да велите после нас никој.
Второ, до 1948 година на пописите во Бугарија се имаат попишано колку луѓе дека се Македонци, а после 1948 колку, и зошто е тоа така.
Некој тука зборува дајте ми еден век и ќе направам којзнае колку Македонци.
Можно ли е од 167.000 Македонци на пописот од 1947 во Пирин сега после 60 години да нема ни еден?
Во исто време и сега не негирате овде во Македонија, а пред 60 години само во Пирин имало 167.000 Македонци.
Не ме сфаќај погрешно јас би сакал да сум пријател со вас Бугарите,Но, како што се велич чисти рачуни долга љубов.

Бъди поне малко по-сериозен. 1948 е време на най-дивия сталинизъм. Не знам с какъв акъл може да очакваш, че някой тогава се изяснявал демократично...
19-12-2010, 12:08 AM
Reply


Messages In This Thread
RE: Бугарија крена раце од пријателството со Македонија! - by realkpolitik - 19-12-2010, 12:08 AM