Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 8 Vote(s) - 2.25 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Може ли да има нешто обшто между МК и БГ?
Author Message
toni_a Offline
1 - 2 + 3 - 4 + ...
****

Posts: 610
Joined: Jan 2010
Reputation: 12

(07-11-2010, 01:01 PM)Пѫт Wrote: Ха, ама Тони, ти ги мешаш времињата бе пријател. Тој дочек на бугарската армија е по војната, така ли е?

тој дочек или модерно хепенинг, или фешта (шта би ми србијанци рекли) е ослободувањето на белград (ослобоѓење Београда).

и ова слика нам даје до знања, да су и срби од дното на душата бугари.

југославија, у тај моменат још није хајл, овај фрај Хитлер!
(This post was last modified: 07-11-2010, 01:14 PM by toni_a.)
07-11-2010, 01:11 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Може ли да има нешто обшто между МК и БГ? - by toni_a - 07-11-2010, 01:11 PM