Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 8 Vote(s) - 2.25 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Може ли да има нешто обшто между МК и БГ?
Author Message
Il Schismatico Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,078
Joined: Sep 2010
Reputation: 19
#17

Ако не е носел нешто нарочно да те провокира с МК-тема зашто му се сърдиш?
От друга страна, ако аз бѣх на твое мѣсто и нѣкої се пробва да ме обиди на национално достоїнство, штѣх да му лепна 1 плесница...но сигурно не си искал да развалїаш настроението на компаниїата.
Стига плачове! Всяка луна е ужасна,
всяко слънце – горчиво, додето умре.
Любовта в сладки спазми защо ли ме тласна…
Разтвори се, мой трюм! Погълни ме, море!

http://tsvetno.blogspot.com/2008/07/blog-post_257.html
27-10-2010, 09:24 AM
Reply


Messages In This Thread
RE: Може ли да има нешто обшто между МК и БГ? - by Il Schismatico - 27-10-2010, 09:24 AM