Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 8 Vote(s) - 2.25 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Може ли да има нешто обшто между МК и БГ?
Author Message
Kasnakovski Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,223
Joined: Mar 2010
Reputation: 18
#7

Може да има мислам многу општо, ако ја нема емоцијата на минатото. Да речеме ние сме Бугари, вие сте Македонци, ајде да видиме безпристрасно што имаме општо во минатото, но и што не разликува. кога ни се собрале, но и кога ни се разделиле патиштата.
Треба објективно да се прочита историјата, оти и кај нас и кај вас има големи заблуди.
Нас толку не не интересира, оти од тоа не ни зависи идентитетот.

Вие сте во потешка ситуација, зошто до сега сте верувале во МАКЕДОНЦИ ОДСЕКОГАШ, но сепак тоа не било баш така.
25-10-2010, 07:21 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Може ли да има нешто обшто между МК и БГ? - by Kasnakovski - 25-10-2010, 07:21 PM