The following warnings occurred:
Warning [2] count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable - Line: 871 - File: showthread.php PHP 7.4.30 (Linux)
File Line Function
/showthread.php 871 errorHandler->error

Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 10 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Музика
Author Message
mence Offline
Moderator
*****

Posts: 545
Joined: Dec 2009
Reputation: 2
#1

ДОДЕЛЕНИ АМЕРИКАНСКИТЕ МУЗИЧКИ НАГРАДИ

Тејлор Свифт-музичар на годината

Со освоените постхумно четири награди во неделата навечер, Мајкл Џексон стана најпочитуваниот музичар во историјата на музичкиот настан кој во својата кариера добил вкупно 23 од овие

ЛОС АНЏЕЛЕС (АП) - Мајкл Џексон влезе во историјата со тоа што постхумно доби четири награди од Американските музички награди, но не можеше да ја победи Тејлор Свифт, која беше фаворитот во категоријата музичар на годината и која доби најмногу награди вечерта. Деветнаесетгодишната пејачка ја зеде најпрестижната награда на шоуто кое се одржа завчеравечер, задавајќи му го на Џексон единствениот пораз, со што таа зеде вкупно пет награди.
Американските музички награди се доделуваат во осум категории на најпопуларните музичари во текот на годината, а обожавателите гласаат онлајн.

***

Победници

* Музичар на годината: Тејлор Свифт
* Интернационална награда за инзвонреден музичар: Витни Хјустон
ПОП-РОК:
* Машки музичар: Мајкл Џексон
* Женски музичар: Тејлор Свифт
* Бенд, дует или група: Блек ајд пис
* Албум: Мајкл Џексон, "Број еден хитови"
АРЕНБИ:
* Машки музичар: Мајкл Џексон
* Женски музичар: Бијонсе
* Бенд, дует или група: Блек ајд пис
Албум: Мајкл Џексон "Број еден хитови"
РАП- ХИПХОП:
* Музичар: Џеј-Зи
* Албум: Џеј-Зи, "Клуч 3"
КАНТРИ:
* Машки музичар: Кит Урбан
* Женски музичар: Тејлор Свифт
(This post was last modified: 05-01-2010, 11:53 PM by Пеницилин.)
05-01-2010, 03:27 PM
Reply


Messages In This Thread
Музика - by mence - 05-01-2010, 03:27 PM
RE: Muzika - by basilius_2 - 05-01-2010, 06:24 PM
RE: Muzika - by mence - 05-01-2010, 10:52 PM
RE: Музика - by mence - 12-01-2010, 03:54 PM
RE: Музика - by mence - 12-01-2010, 08:13 PM
RE: Музика - by mence - 05-02-2010, 02:02 PM
RE: Музика - by Pirinec-Vrhovist - 15-05-2010, 10:41 AM
RE: Музика - by афион - 17-05-2010, 05:47 PM
RE: Музика - by Pirinec-Vrhovist - 17-05-2010, 10:55 PM
RE: Музика - by афион - 17-05-2010, 11:17 PM
RE: Музика - by афион - 18-05-2010, 02:58 PM
RE: Музика - by Душка - 04-07-2010, 11:24 PM
RE: Музика - by Администратор - 05-07-2010, 05:38 AM
RE: Музика - by афион - 09-07-2010, 11:58 PM
RE: Музика - by cp855 - 13-04-2011, 10:28 PM