Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 5 Vote(s) - 2.2 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SLATKI TESTA
Author Message
mence Offline
Moderator
*****

Posts: 545
Joined: Dec 2009
Reputation: 2
#2

Крофнички со банани

[Image: FC2FFDBF2A494843BACC006A554B6B2A.jpg]

Потребно:

* 2 банани
* 2 лажици кафен шеќер
* 100 г брашно
* 1/2 ќесичка прашок за печиво
За пржење:
* 500 мл масло
За послужување:
* кокосово брашно

Приготвување: испасирајте ги бананите, додајте ги шеќерот и брашното измешано со прашокот за печиво, па замесете тесто од сето тоа. Со помош на лажица земајте од тестото во облик на топче и пржете го во добро загреано масло. Пржените златно-жолти крофнички ставете ги врз хартиена салфета за да впие вишокот маснотија. Топлите крифнички послужете ги посипани со кокосово брашно.
16-11-2010, 07:35 PM
Reply


Messages In This Thread
SLATKI TESTA - by mence - 06-10-2010, 05:48 PM
RE: SLATKI TESTA - by mence - 16-11-2010, 07:35 PM