Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 12 Vote(s) - 3.33 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Живко Чинго
Author Message
basilius_2 Offline
Moderator
*****

Posts: 1,136
Joined: Dec 2009
Reputation: 17
#2

Mnogu me raduva toa sto Ministerstvoto za Kultura na RM najde sila da napravi film od knigata na Zivko Cingo "Golema Voda", ke me raduva uste ako nekoj go videl.
05-01-2010, 07:02 PM
Reply


Messages In This Thread
Живко Чинго - by basilius_2 - 04-01-2010, 03:46 AM
RE: Zivko Cingo - by basilius_2 - 05-01-2010, 07:02 PM
RE: Живко Чинго - by basilius_2 - 17-02-2010, 03:18 AM
RE: Живко Чинго - by basilius_2 - 17-02-2010, 08:48 PM
RE: Живко Чинго - by basilius_2 - 15-03-2010, 10:19 PM
RE: Живко Чинго - by basilius_2 - 26-12-2010, 02:31 AM
RE: Живко Чинго - by basilius_2 - 05-01-2011, 05:46 PM
RE: Живко Чинго - by basilius_2 - 30-12-2011, 12:11 AM
RE: Живко Чинго - by Zoograf - 18-02-2012, 10:10 PM