The following warnings occurred:
Warning [2] count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable - Line: 871 - File: showthread.php PHP 7.4.33 (Linux)
File Line Function
/showthread.php 871 errorHandler->error

Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 3 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Месиќ: Белград тешко ќе го докаже геноцидот над Србите
Author Message
Пеницилин Offline
Moderator
*****

Posts: 51
Joined: Dec 2009
Reputation: 0
#1

Месиќ: Белград тешко ќе го докаже геноцидот над Србите

02.01.2010

[Image: stipe-mesic1.jpg]
Стјепан Месиќ

Ниту еден хрватски војник не ја преминал границата со Србија, не убил, не запалил куќа и не бомбардирал за време на војната во 90-тите.

Со овие зборови хрватскиот претседател Стјепан Месиќ го коментираше евентуалното поднесување на тужба против Хрватска што го најавија српските власти.

Според неговите зборови, главниот интерес на тогашниот српски претседател Слободан Милошевиќ, била србите од Хрватска да се вратат во својата татковина, поточно на Косово кое претходно имал намера да го исчисти од Албанци.

Претседателот Месиќ, во петок присуствуваше на новогодишниот концерт во Виена, а негов домаќин беше австрискиот претседател Хајнц Фишер.

Двајцата претседатели меѓу другото разговарале и за политичката состојба во Хрватска како и за вториот круг од престојните претседателски избори.

http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=118195
02-01-2010, 05:16 PM
Reply


Messages In This Thread
Месиќ: Белград тешко ќе го докаже геноцидот над Србите - by Пеницилин - 02-01-2010, 05:16 PM