Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 13 Vote(s) - 3.85 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Билатерални односи: Македонија - Бугарија
Author Message
Gnoj Offline
кабадаја
*****

Posts: 1,169
Joined: Feb 2010
Reputation: 33

(11-05-2010, 06:57 AM)val Wrote:
(10-05-2010, 04:44 PM)Dojkar Wrote: Да ве просветлам малце: член=машки полов орган. Батето ве пцуе.

Аааа, многу ме збуни, да знаеш! Откога, бе батка, на играта на думи (каламбур)/pun и' се вика пцуенье?

Каламбур - игра на думи, при която се използва двусмисленост на дадено твърдение, което позволява то да бъде разбрано по много начини с цел хумористично или реторично въздействие.
Докога бе ке те едуцирам?Icon_lol

Е така де, "пцуење" навистина беше пресилен збор. Требало да речам "ве дупи в уши", што би одговарало на "каламбурење" како што го објасни ти. А ОД кога ме едуцираш бе чедо? Icon_razz
11-05-2010, 10:10 AM
Reply


Messages In This Thread
RE: Билатерални односи: Македонија - Бугарија - by Gnoj - 11-05-2010, 10:10 AM
RE: Билатерални односи: Македонија - Бугарија - by Охридски потомък - 20-12-2012, 04:04 AM