Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 13 Vote(s) - 3.85 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Билатерални односи: Македонија - Бугарија
Author Message
Gnoj Offline
кабадаја
*****

Posts: 1,169
Joined: Feb 2010
Reputation: 33

(10-05-2010, 08:22 PM)Път Wrote:
(10-05-2010, 04:44 PM)Dojkar Wrote: Да ве просветлам малце: член=машки полов орган. Батето ве пцуе.

Абе Цицкар, што изигруваш некој дрвен адвокат и се правиш дека нешто разбираш кога по се изгледа не си го познаваш ни сопствениот јазик. Наврати се првин некоја страница и види кој прв почна со „драпањето членови“ па потоа зборувај, И какво пцуење жити тоа бугарскиот факултет кој го студираш, кога некому ќе кажеш „не ме отекувај“ значи токму тоа- не ми ги отекувај јајцата, т.е. не ми досадувај, какво пцуење какви пет стотинки?!

Не станува збор за мојот мајчин јазик ниту за нешто што кажа ти, туку ти укажав на ова:

(10-05-2010, 02:03 PM)val Wrote: Засега само ще ти задпоставя един пълен член.
И, ''''''''....Така де, ако е гарга, да е рошава...Baeh

...и на ова:
(10-05-2010, 03:03 PM)val Wrote:
(10-05-2010, 02:46 PM)Път Wrote: Ама што ме драпаш па ти сега за членот толку, тоа дискутирај го на темата за јазикот. Овде друго се дискутираTapshanje
Не те драпам бе! Задпоставям ти го правилно, како си му е редотIcon_lol

И како ти звучи?
(This post was last modified: 10-05-2010, 11:51 PM by Gnoj.)
10-05-2010, 11:47 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Билатерални односи: Македонија - Бугарија - by Gnoj - 10-05-2010, 11:47 PM
RE: Билатерални односи: Македонија - Бугарија - by Охридски потомък - 20-12-2012, 04:04 AM