Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 13 Vote(s) - 3.85 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Билатерални односи: Македонија - Бугарија
Author Message
vargo Offline
Member
***

Posts: 133
Joined: Feb 2010
Reputation: 0

Вкупно 351 македонски државјани денеска добија бугарски државјанства со одлука на Советот за бугарско државјанство. Со ова, бројката на нови бугарски државјани од почетокот на 2010-та година се искачи на 6.103 лица.

Според Божидар Димитров, задолжен за бугарските државјани во странство, најголемиот дел од нив, 4.562 лица, се од Македонија!!!!

YeaYeaYeaYeaYeaYeaYeaYeaYeaYeaYeaYeaYea
хахахахах-както е тръгнало у Македония -македонците са на изчезване -скоро там ще има само (както е било и преди) българи и албанци!!!Devil3
Та за какви пирински македонци става въпрос?????за какви потъпкани права става въпрос???За каква македонска партия става въпрос?????Като само за някалко месеца македонците с български паспорти са повече от -"македонското малцинство " У Пиринско!!!!
Ююююю бреееее!!!!!!
Времето е в нас и ние сме във времето!!! В.Левский
(This post was last modified: 03-05-2010, 10:26 AM by vargo.)
03-05-2010, 10:23 AM
Reply


Messages In This Thread
RE: Билатерални односи: Македонија - Бугарија - by vargo - 03-05-2010, 10:23 AM
RE: Билатерални односи: Македонија - Бугарија - by Охридски потомък - 20-12-2012, 04:04 AM