Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 13 Vote(s) - 3.85 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Билатерални односи: Македонија - Бугарија
Author Message
ivan mihajlov Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,067
Joined: Feb 2010
Reputation: 8

(02-05-2010, 07:43 PM)demmian Wrote:
(02-05-2010, 06:46 PM)ivan mihajlov Wrote: За да се признае едно малциство тебе да е поне повеке от 5% от населението на една земям : ВО БУГАРИЯ МАКЕДНЦИТЕ СА 5=САМО 5071 ЛУГЕ ....БУГАРИЯ Е 7 900 000 !!!!!!!!!!!!!!!..МАКЕДНЦИТЕ ВО БУГАРИЯ СА ПОМАЛКО ОТ АНГЛИЧНИТЕ КОЙ ПОСЛЕДНИТЕ ПЕТ ГОДИНИ СА ПОВЕКЕ ОТ 7 000 ДОДЕЙЦИ.


И тоа треба да рече,дека Македонците во Бугарија треба да се лишат од сите човекови права?
ясно е дека не си довадал во Пиринско !!!!
Какво права бараш за македнците кой са само 5071 со децта.Македнците во БГ си имат весник Народна воля ,имат си клубове,одат си по бугарските медиуми свободо.
Проблема е дека сакале партия ама по уставот на БГ треба да имат поне 5000 члена и немогат да ги себерат...е сега заради да се промени уставот на Бугария ли ?
и що ке стане кога имат партия що ке се промени ке станат повеке ли ?


http://www.nsi.bg/Census/Ethnos.htm
02-05-2010, 08:47 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Билатерални односи: Македонија - Бугарија - by ivan mihajlov - 02-05-2010, 08:47 PM
RE: Билатерални односи: Македонија - Бугарија - by Охридски потомък - 20-12-2012, 04:04 AM