Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 13 Vote(s) - 3.85 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Билатерални односи: Македонија - Бугарија
Author Message
demmian
Unregistered

 

(02-05-2010, 06:46 PM)ivan mihajlov Wrote: За да се признае едно малциство тебе да е поне повеке от 5% от населението на една земям : ВО БУГАРИЯ МАКЕДНЦИТЕ СА 5=САМО 5071 ЛУГЕ ....БУГАРИЯ Е 7 900 000 !!!!!!!!!!!!!!!..МАКЕДНЦИТЕ ВО БУГАРИЯ СА ПОМАЛКО ОТ АНГЛИЧНИТЕ КОЙ ПОСЛЕДНИТЕ ПЕТ ГОДИНИ СА ПОВЕКЕ ОТ 7 000 ДОДЕЙЦИ.


И тоа треба да рече,дека Македонците во Бугарија треба да се лишат од сите човекови права?
02-05-2010, 07:43 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Билатерални односи: Македонија - Бугарија - by demmian - 02-05-2010, 07:43 PM
RE: Билатерални односи: Македонија - Бугарија - by Охридски потомък - 20-12-2012, 04:04 AM