Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 13 Vote(s) - 3.85 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Билатерални односи: Македонија - Бугарија
Author Message
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#6

(29-12-2009, 11:36 PM)Pirinec-Vrhovist Wrote:
(29-12-2009, 11:25 PM)hristo Wrote: Некои во Македонија зборуваат дека ке се извади таа, делумно, поставена пруга.


Веке е време да обштуваме и да соработваме....ЕУ сака цела европа да е поврзана со патишта пруги .... Icon_razz Ние останахме единствени две столици без врзка Icon_razz

П.С. Добре дошли на форумот Христо и Националист Icon_razz

Така е Пиринец. Треба да гледаме напред. Посебно на Балканот, европската визија, и веќе, практика, е најдобар пат за “ затварање“ на историјата и градење на економска и демократска иднина на балканските народи.Bravo
(This post was last modified: 30-12-2009, 09:33 AM by hristo.)
30-12-2009, 09:31 AM
Reply


Messages In This Thread
RE: Билатерални односи: Македонија - Бугарија - by hristo - 30-12-2009, 09:31 AM
RE: Билатерални односи: Македонија - Бугарија - by Охридски потомък - 20-12-2012, 04:04 AM