Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 13 Vote(s) - 3.85 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Билатерални односи: Македонија - Бугарија
Author Message
Филибе Offline
Member
***

Posts: 196
Joined: Jun 2010
Reputation: 9

(18-12-2012, 01:10 PM)Gnoj Wrote:
(17-12-2012, 10:42 PM)Филибе Wrote:
(17-12-2012, 10:02 PM)Пѫт Wrote: Да бе да, вето за филм. Тие на друг да ги расправате...

Айде, айде, нека да сме честни, бая пари хвърлихте против нас, и продължавате, чак човек да се чуди дали е истина. Жалко за обикновените хора, без значение дали ни мразят или не. Между другото, днес видях как в ТВ-шоу, народа в България гласува за позитивното, като хареса и припозна тази черта в поведението на едно македонско момче. Без предрасъдъци и политики.

Да бе, униформата и приказната на детето дека дедо му бил бугарски војник пред 50 години и се борел во "разни војни". Ќе ми каже ли некој во која војна била Бугарија пред 50 години (~1962 година)?

Ако не е излъгало момчето, какво лошо има. Примерът е добър, дори и политиците.Smajlito
18-12-2012, 06:40 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Билатерални односи: Македонија - Бугарија - by Филибе - 18-12-2012, 06:40 PM
RE: Билатерални односи: Македонија - Бугарија - by Охридски потомък - 20-12-2012, 04:04 AM