Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 13 Vote(s) - 3.85 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Билатерални односи: Македонија - Бугарија
Author Message
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21

Демек Бугарија и Грција се грижат за македонскиот државен интерес?! Icon_razz

Ова е глуп потег од Бугарија, нормална е и рекацијата на Желев.

И не стои тој бугарски националромантичарски сон за реалција мајка-син.

Во Бугарија победија тие што сакаа да имаат однос спрема Македонија ист како што има Грција. Значи, поставување на услови, уценувања и слично. Тоа е глупа политика, ова не може да се изедначи со било каков филм, книга и такво нешто.

13-12-2012, 06:00 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Билатерални односи: Македонија - Бугарија - by acko - 13-12-2012, 06:00 PM
RE: Билатерални односи: Македонија - Бугарија - by Охридски потомък - 20-12-2012, 04:04 AM