Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 13 Vote(s) - 3.85 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Билатерални односи: Македонија - Бугарија
Author Message
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#10

(04-01-2010, 11:26 PM)Mirza Wrote: Jao hristo!
U pravo si, choveche, treba malce povishe da se zboruva za nashiot bratski sosed SRBIJA! Eve vie pak so vashite pro-b'lgarski propagandistcki dejstva vednash sakate da me brkate. A ustvari, zashto ne diskutirame deka mnogu po-logichno e da se pravi koridor sever-jug nego istok-zapad? I da ne zborime kolku ni beshe poubavo na vremeto koga postoeshe samo toj koridor! Techeshe med i mleko! A otkako ni dojdeha b'garite s's ninvite tri cherveni se' otide pod led.

Не бе, какво бркање. Нема тука бркање. На кого ке ги оштриме сабјите ако тие како тебе ги набркаме. Ти си на драг гост, и слободно искажувај си ги твоите ставови. Нели, тоа е и смислата на демократијата. А, сега по темата. Коридорот југ-север веќе го имаме. Нужно ни е потребен и коридорот исток-запад. Од еконимски и од политички причини. И, тоа ке се направи. А, кога било подобро? Па војната во Југославија ( поновата) не ја направи Бугарија. Барем , јас така знам. Војната ја направи Србија. Прво не сакаше да се демократизира Титовата Југославија, а кога и почнаа да бегаат Словенија и Хрватска, сакаше да во скратената Србославија ги задржи тие, кои таа мислеше дека треба да останат. Без да ги праша нив дали сакат да остане со Србија. Овие не сакаа, и нормално...војна.:kul:
05-01-2010, 02:48 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Билатерални односи: Македонија - Бугарија - by hristo - 05-01-2010, 02:48 PM
RE: Билатерални односи: Македонија - Бугарија - by Охридски потомък - 20-12-2012, 04:04 AM